Jump to content
beatag60

Filmy

Recommended Posts

Evi, "Ludzka Stonoga" jest genialna. Szczególnie fajna jest jedynka, bo sequel wieje nudą :P

 

Ja słyszałem o filmie (podobno horror) w którym jakaś magiczna opona jeździ po Ameryce - czy gdzie to tam - i morduje ludzi xD Zabierałem się nawet za oglądanie ("szybkość" mojego łącza wzięła górę i się poddałem), tylko po to żeby zobaczyć w jaki sposób owa opona dekapituje, wyrywa flaki i odcina kończyny :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seppo - ja nie przepadam za filmami typu Ludzka Stonoga i daleko mi do nazywania takowych genialnymi :P A film, o którym wspominasz to Mordercza Opona z 2010 roku ;) Głupie to strasznie, ale... no jak na to popatrzeć z przymrużeniem oka to całkiem fajne xD Czy horror? Traktowałabym to raczej w kategorii czarnej komedii ;) Powiem tak: jak nie oglądniesz to raczej niewiele stracisz ;) To dość specyficzny film. Nie do każdego trafia taki rodzaj "humoru". Ale na pewno pomysł jest dość oryginalny xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już dawno ta "Opona" narobiła mi smaczku i tak czy siak się za nią wezmę :D Jak obejrzę to podyskutujemy ;) Rozumiem, że osobiście seans masz za sobą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, oglądałam jakiś czas temu ;) I oceniam go raczej nieźle. Tylko że ja od razu podeszłam do tego jak do czarnej komedii. Bo jeśli ktoś zabierając się za ten film spodziewa się horroru, to pewnie też inaczej go oceni (w sensie, że gorzej) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@motorade

Tak, wiem, że jest wieele filmów, które bardziej ryją banie : D

Ja poproszę te tytuły na priv, o których mówiłeś + krótki opisik jeśli można ;*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolekcjoner Dusz z 2011 film niemiecki fantasy jest fantastyczny wprost po wczorajszym zobaczeniu go na Tv Puls pokochałem go ♥

 

Fabuła:

Schyłek średniowiecza. Dziecko imieniem Isenhart (Bert Tischendorf) rodzi się martwe, a tuż po jego śmierci w miasteczku zjawia się czarny rycerz. Niemowlę zostaje ożywione przez rycerza i dorasta jako przybrany syn kowala na zamku Laurin. Młodzieniec zakochuje się w Annie (Xenia Assenza), ale ich miłość nie trwa długo, ponieważ dziewczyna zostaje brutalnie zamordowana. Morderca realizuje swój plan, którym jest przechwytywanie dusz dla zarobku. Isenhart i Konrad (Michael Steinocher) chcą złapać zabójcę.

 

7450835.3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam "Labirynt Fauna"- nie wiem czy to horror, ale momentami jest straszny-najważniejsze, że jest wciągający.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Labirynt Fauna to film fantasy :) ale bardzo fajny i wciągający :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam niesamowitą komedię " A haunted house" (polski tytuł: Dom bardzo nawiedzony). Parodia "Paranormal Activity", świetna :D

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy ktoś jest w stanie polecić jakiś dobry horror o tematyce duchy/demony/opętania? Może napiszę co już widziałam, żeby uniknąć tych propozycji ;)

 

Obecność, Nieuleczalny Strach, Intruzi, The Haunting in Connecticut (1, 2), Dark Floors, Demon: Historia Prawdziwa, Internat, Diabeł, Kronika Opętania, Poltergeist, Statek Widmo, Zniknięcie na 7 ulicy, Przerażacze, Przypadek 39, Kobieta w Czerni, Szepty w Mroku, W paszczy szaleństwa, Naznaczony, Shutter - Widmo (wersja USA i Tajlandia), Szepty, Amityville, Lustra, Nieodebrane połączenie, Sprzedawca Śmierci, Kwaidan, Opętanie, Klątwa, Death Note, The Ring, Omen, Dom na Przeklętym Wzgórzu, Ciemność, Dark Water, Nawiedzony, Blair Witch, Egzorcysta, Boogeyman, Laleczka Chuckey, 13 duchów, Głosy, Egzorcyzmy Emily Rose, Paranormal Activity, Dziecko Rosemary, Jazda na Kuli, 1408, Jeździec bez Głowy,Inni, Lśnienie...

 

Nie wiem czy czegoś nie pominęłam... Wiem, że ciężko mi dogodzić, ale mam nadzieję, że ktoś oglądał coś wartego polecenia, czego ja jeszcze ie widziałam. Kino azjatyckie jak najbardziej wchodzi w grę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie obejrzałam 'Mama" z Jamie'm Lannisterem w roli głównej ^^ O duchu/opętaniu. Wylałam hektolitry łez na końcu, poza tym nawet się bałam! JA!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ryje banie:

- Nieproszeni Goście

- Sierota

- Sierociniec

- Ciało

 

Fajne jest

- Sinister

- Amityville

 

A kocham po prostu:

- La Cara Oculta

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Evi, obejrzyj Egzorcystę w wersji reżyserskiej z chyba 1973(dwójka jest ok, natomiast 3ka słaba). Zobacz też "Zejście" (The Descend) i "Rytuał" z 2011 z Anthonym Hopkinsem, świetny film! W klimacie dokumentu fajnym filmem jest "Demony" (The devil inside 2010).

Nie mogę sobie przypomnieć tytułu, może jest na Twojej liście, ale to jest film o nastolatce emo, która twierdzi, że życie jest głupie i daje się świadomie opętać.

Oczywiście nie może zabraknąć klasyki, może nie o opętaniach, ale przy takim dorobku polecam wszystkie części "Piątek 13", "Koszmar z ulicy wiązów", "Martwe zło" i oczywiście "Martwica mózgu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypadkiem obejrzany "Skóra, w której żyję". Intrygujący i ciekawy, ale czy dobry? Komentarze widzów bardzo pozytywne, dla mnie aż za bardzo. Klimatem i stylem kojarzy mi się z "Dziewczyną z tatuażem"- dlaczego? Oglądał ktoś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

motorade - dzięki za propozycje ;) klasyki, o których wspominasz na końcu mam już za sobą, nie wymieniałam ich bo nie dotyczą tematyki, której poszukuję ;) Ale dziękuję za wszystkie propozycje, czego jeszcze nie widziałam to na pewno w najbliższym czasie oglądnę ;)

 

Beatko - film widziałam, nawet w kinie. Zrobił na mnie wrażenie. W niektórych momentach trochę się ciągnął, ale ogólnie byłam zadowolona. Nawet okazał się w kilku momentach zaskakujący. Więc oceniam go bardzo wysoko. No i do tego wszystkiego Antonio Banderas ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie chciałam obejrzeć 'Mama', Jil warto? ;> Tym bardziej dla kogos strachliwego?

 

Jak najbardziej, chociażby ze względu na podwójną rolę Nikolaja xD

A tak na serio to jest bardzo dobrze zrobiony, ja tam się bałam. Polecam nawet osobom, które myślą, że już ich nic w życiu nie przestraszy. Są momenty, w których podskoczyłam na łóżku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mama - miejscami może wystraszyć, smutna końcówka. Podoba mi się postać Mamy :D Dobra gra aktorska starszej siostry. Ogólnie oceniłbym 6.5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj oglądałam "Labirynt Fauna" na Kulturze. Znaczy, bez pierwszych 35 minut, bo zapomniałam, że leci, ale że czytałam recenzję w gazecie tv to mw. wiedziałam o co chodzi... :D W każdym razie, było to... Ciekawe. I faktycznie wciągające. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego ten film mi się podobał, powiedzmy, że nie brakowało mu "tego czegoś", albowiem inaczej tego nie ujmę :P I może nie nazwałabym tego horrorem, ale to straszydło siedzące przy stole z potrawami było dosyć, hm, jakby to rzec, straszne/paskudne/dziwaczne/niepokojące. Tak, scena ze straszydłem była super.

Także tego... Jestem na tak i również polecam :happy:

 

EDIT: Aaa, znowu się rozpisałam ;-;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, a mnie się Labirynt Fauna nie podobał :/ Ogólnie to większość hiszpańskich filmów, które widziałam wypadło słabiej niż oczekiwałam. Teraz mam zamiar oglądnąć polecaną przez was Mamę i mam nadzieję, że nie zawiodę się po raz kolejny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

"Labirynt Fauna" oglądałam w zeszłym roku na hiszpańskim i mnie się podobał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z polecanych hiszpanskich filmow grozy/thiller to mama nie znalazlaby sie u mnie w TOP3 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś czytałam jakąś pochlebną opinię o hiszpańskich horrorach, ale ja oglądałam może dwa horrory w życiu więc... Czy stwierdzenie, jakoby hiszpańskie kino grozy było generalnie dobre, jest prawdziwe? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.