Jump to content
pawel27g

Pogadalnia

Recommended Posts

A co jeśli naukowcy znajdą zaraz po eutanazji lek na daną przypadłość- to wtedy jest wielka tragedia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie wiem, co o tym sądzić. Z jednej strony "pozbycie się" osób niepełnosprawnych jest trochę niehumanitarne, a z drugiej nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak muszą czuć się ci rodzice, nie wiem co ja bym zrobił w takiej sytuacji. I eutanazja nie jest wyjściem, gdyby rząd trochę rozsądniej wydawał (i zabierał) pieniądze, to może nie byłoby problemu. Więc wszystko to wina polityków, te kobiety pracują ciężko ale to i tak mało daje bo nie otrzymują pomocy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

A co do organizacji charytatywnych - osobiście biorę udział gdzie tylko mogę, bardzo często jako wolontariusz. Mogę Wam powiedzieć, że ludzie nie chcą dawać pieniędzy, czy nawet żywności (w mojej gminie organizowane są zbiórki żywności przed świętami Bożego Narodzenia na rzecz najbardziej potrzebujących). Dlaczego? Bo uważają, że skoro oni pracują i zarabiają, to dlaczego inni nie mogą (nieważne, że potrzebujący też pracują. A to, że mają 9 dzieci na utrzymaniu, to już ich problem, mogli sobie tylu nie robić). Znajdują się też osoby, które uważają, że ich nie stać nawet na nie wiem, kilogram mąki np. i wyzywają nas, wolontariuszy od żebraków. No cóż...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale czemu nie? :c

Znieczulica to poważny problem dzisiejszego świata. Niedawno w Londynie zamordowano żołnierza w biały dzień - ze wszystkich przechodniów tylko jedna kobieta interweniowała. Nikomu nie życzę znaleźć się w tak beznadziejnej sytuacji bez jakiejkolwiek pomocy.

 

Moja mama jest pracownikiem socjalnym, więc od dziecka miałem kontakt z ludźmi upośledzonymi. Nie zamykam się na innych, bo przecież każdy z nas jest inny. ;) Wśród tych rodzin pod sejmem toczy się dramat i nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jak wielki. Eutanazja nie jest tu żadnym rozwiązaniem - stanowczo sprzeciwiam się temu. Nie chodzi o to by się pozbywać słabszych tylko im pomagać. A kto ma pomóc?

Optuję za tym by zlikwidować wszelkie państwowe zasiłki, dotacje itp. Państwo jest nieskuteczne w gospodarowaniu pieniędzy obywateli, które to powinny do nich wrócić. Gdybyśmy mieli mniejsze podatki, mielibyśmy więcej pieniędzy i sami decydowalibyśmy na co je wydać. Tylko spójrzcie:

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

- SiePomaga.pl

- liczne inne organizacje charytatywne

One robią dużo więcej niż rząd! Ale potrzebują pieniędzy, dobrowolnych dotacji a nie siłą zabranych podatków!

Tylko co jeśli ludzie nie będą chcieli wrzucać tych pieniędzy na takie stowarzyszenia, bo jak przytaczał Szymon "to są moje pieniądze i ja ich na taki cel przeznaczać nie będę", zasiłki i dotacje państwowe są jedynym sprawiedliwym sposobem pomocy takim ludziom, ale powinna być nad tym jakaś kontrola: jak są wydatkowe takie pieniądze i czy na prawdę trafiają tam gdzie powinny.

Organizacje społeczne, wolontariusze pomagają: super, jestem na tak. Ale powiedzmy sobie szczerze: ile trwa taka pomoc? Wolontariusz czy też organizacja społeczna, czy ośrodki pomocy społecznej: one w jakimś stopniu pomogą i mają czyste sumienie, wracają do swojego spokojnego życia. A takie matki są 24h na dobę z tymi dziećmi i na dobrą sprawę poświęciły tym dzieciom swoje życie. Tak naprawdę ani ja ani nikt z nas na forum nie wie jak się czują osoby opiekujące się takimi osobami, bo my nie jesteśmy w skórze tego kogoś. Bardzo często w społeczeństwie obserwuje postawę: "Dobrze że mi to się nie przydarzyło, dam 1zł na np. WOSP i mam czyste sumienie, albo ona sobie na to na pewno zasłużyła".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę Gridun, że one tak naprawdę nie chcą tej eutanazji, ale myśl o niepewnej przyszłości skłania je ku takim rozważaniom. Strach to potężna siła, a gdy dochodzą jeszcze do tego wielkie emocje to przychodzą na myśl drastyczne rozwiązania.

Jest to jakaś próba zwrócenia na siebie uwagi, czy trafiona nie wiem, jednak przy takiej ilości złych wiadomości jakiej jesteśmy karmieni łatwo wpaść w statystykę.

Rząd wybierają ludzie, więc to od nich się zaczyna.

Mnie najbardziej martwi inna kwestia - brak pomocy ze strony rodziny w takich sytuacjach, wydaje mi się, że kilkanaście lat temu ludzie spokrewnieni ze sobą bardziej sobie pomagali.

Tego wszystkiego nie da się zmienić z dnia na dzień, a same pieniądze od państwa też tego cudu nie zdziałają, oni też potrzebują ludzi, którzy pokażą im, że warto.

 

Znieczulica to poważny problem dzisiejszego świata. Niedawno w Londynie zamordowano żołnierza w biały dzień - ze wszystkich przechodniów tylko jedna kobieta interweniowała. Nikomu nie życzę znaleźć się w tak beznadziejnej sytuacji bez jakiejkolwiek pomocy.

Tej sytuacji nie porównywałabym z tą pierwszą, Londyńczycy teraz od dłuższego czasu męczą się z emigrantami (co za poprawność polityczna z mojej strony xD - oczywiście, że chodzi o muzułmanów ^^).

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli chodzi o eutanazję to mam mieszane uczucia. i uważam, że powinna być ona legalna, pod warunkiem, że osoba decydująca się na nią byłaby tego świadoma, a więc podpisanie oświadczenia, coś jak te oświadczenia o tym, żeby nie podtrzymywać sztucznie życia. ja chyba nie chciałabym być "roślinką" albo konać powoli i w bólu, lub całkowicie stracić zmysły i być zdziecinniałą babcią w pieluchach. wolałabym umrzeć z godnością.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko co jeśli ludzie nie będą chcieli wrzucać tych pieniędzy na takie stowarzyszenia' date=' bo jak przytaczał Szymon "to są moje pieniądze i ja ich na taki cel przeznaczać nie będę" /.../[/quote']

Oczywiste, że niektórzy powiedzą: "moje pieniądze, żywcem nie oddam". Pozostawiam ich z własnym sumieniem jeśli je w ogóle mają. Ważne, że w Polsce i nie tylko ludzie, którzy chcą pomagać. Gdyby ich nie było nigdy nie powstałaby organizacja WOŚP, wszelkie fundacje i inne portale organizujące zbiórki. Naprawdę robią wiele, więc altruistów nie brakuje. ;)

 

/.../ zasiłki i dotacje państwowe są jedynym sprawiedliwym sposobem pomocy takim ludziom, ale powinna być nad tym jakaś kontrola: jak są wydatkowe takie pieniądze i czy na prawdę trafiają tam gdzie powinny.

Dziecko niepełnosprawne absorbuje wiele czasu na opiekę, rehabilitację - to wszystko kosztuje. Nierzadko rodzic musi zrezygnować z pracy by się nim zająć. Każde dziecko do 18 roku życia dostaje od państwa ok. 150zł. Po osiągnięciu pełnoletności dziecku przysługuje renta w wysokości ok. 700zł (wliczając zasiłek pielęgnacyjny).

Czy z tego tak naprawdę da się opłacić mieszkanie, leki, rachunki, jedzenie...? Czy to jest "ten jedyny sprawiedliwy sposób pomocy"?

To dlaczego ludzie przerywają milczenie i stawiają się przed sejmem?

 

Rząd wybierają ludzie' date=' więc to od nich się zaczyna. [/quote']

I to jest problem. Wiesz jacy ludzie wybierają tych, którzy będą nami rządzić? Cytaty z pewnego sondażu:

- Tylko PSL, Kaczyński! (sic!)

- Zagłosuję na PO, bo oni nic mi nie są winni.

- Nie wiem, może PIS?

- Zagłosuję na Palikota bo fajnie mówi.

 

To przykre, ale tak jest. Ludzie są ogłupieni przez media. Spytajcie przypadkową osobę na ulicy jakie zna partie. Jeśli wymieni więcej niż 3 to będzie sukces.

Nie znają programów partii, nie interesują się polityką, głosują bo "Kowalski spod 7 też idzie"...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Evi, sześć gwiazdek, gratuluję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to jest problem. Wiesz jacy ludzie wybierają tych, którzy będą nami rządzić? Cytaty z pewnego sondażu:

- Tylko PSL, Kaczyński! (sic!)

- Zagłosuję na PO, bo oni nic mi nie są winni.

- Nie wiem, może PIS?

- Zagłosuję na Palikota bo fajnie mówi.

 

To przykre, ale tak jest. Ludzie są ogłupieni przez media. Spytajcie przypadkową osobę na ulicy jakie zna partie. Jeśli wymieni więcej niż 3 to będzie sukces.

Nie znają programów partii, nie interesują się polityką, głosują bo "Kowalski spod 7 też idzie"...

 

wiesz, ja z kolei mam inny problem. nie ma na kogo głosować. każdy jest taki sam. co z tego, że mają jakiś tam program, jak i tak się go nie trzymają i robią co chcą? każdy kłami przed wyborami... hasłem każdej partii powinno być "nikt wam nie da tego, co my wam obiecamy". PO mówiło, że nie podniesie podatków i co? g**no, za przeproszeniem, na gadaniu się skończyło. i tak jest z każdą partią, albo nie robią nic, albo na odwrót.

 

Evi, sześć gwiazdek, gratuluję.

 

o widzisz, nawet nie zauważyłam ^.^ dzięki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

1000 postów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I to jest problem. Wiesz jacy ludzie wybierają tych, którzy będą nami rządzić? Cytaty z pewnego sondażu:

- Tylko PSL, Kaczyński! (sic!)

- Zagłosuję na PO, bo oni nic mi nie są winni.

- Nie wiem, może PIS?

- Zagłosuję na Palikota bo fajnie mówi.

Wiesz, wydaje mi się, że większy problem stanowi to, że bardzo wiele osób nie głosuje, nie ma świadomości z tego, jak wielką wagę ma głos obywateli, jakoś brakuje iskry, zapału w tym wszystkim.

wiesz' date=' ja z kolei mam inny problem. nie ma na kogo głosować. każdy jest taki sam. co z tego, że mają jakiś tam program, jak i tak się go nie trzymają i robią co chcą? każdy kłami przed wyborami... hasłem każdej partii powinno być "nikt wam nie da tego, co my wam obiecamy". PO mówiło, że nie podniesie podatków i co? g**no, za przeproszeniem, na gadaniu się skończyło. i tak jest z każdą partią, albo nie robią nic, albo na odwrót.[/quote']

Nie każdą partię stać na kampanię medialną ^^

Myślę, że największym problem aktualnie w polskiej polityce jest słaba prawica, z którą media kojarzą Smoleńsk i jakieśtam afery, przez co ma bardzo słaby wizerunek.

(Ja i wypowiadanie się o polityce xD)

 

Jeszcze wracając do tematu eutanazji:

eżeli chodzi o eutanazję to mam mieszane uczucia. i uważam' date=' że powinna być ona legalna, pod warunkiem, że osoba decydująca się na nią byłaby tego świadoma, a więc podpisanie oświadczenia, coś jak te oświadczenia o tym, żeby nie podtrzymywać sztucznie życia. ja chyba nie chciałabym być "roślinką" albo konać powoli i w bólu, lub całkowicie stracić zmysły i być zdziecinniałą babcią w pieluchach. wolałabym umrzeć z godnością.[/quote']

Popieram, dlatego wątpliwość mam w przypadku dzieci, czy rodzic może za nie decydować, czy nie...

A jeśli ktoś jest chory umysłowo, to przecież nikt nie przyjmie do wiadomości takiej decyzji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak się zdobywa sześć gwiazdek? O.o

Trzeba nabić 1000 postów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Własnie się dowiedziałem, że nie znam Nightwisha xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

No że nie znam starszych płyt xD Bo Nightwish mial przecież tak zajebiste solówki na swoich albumach! xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz' date=' wydaje mi się, że większy problem stanowi to, że bardzo wiele osób nie głosuje, nie ma świadomości z tego, jak wielką wagę ma głos obywateli, jakoś brakuje iskry, zapału w tym wszystkim.[/quote']

Najbardziej narzekają Ci co nie głosują/nie interesują się polityką. A to paradoks. :)

Pytam znajomych o ich podejście - twierdzą, że się nic nie zmieni, nie warto. Z takim podejściem trudno o zmiany, ale takich ludzi jest więcej, duużo więcej.

Ja uważam, że jeśli ktoś nie ma pojęcia, choćby podstawowego o świecie politycznym to nie powinien głosować. To zbyt duża odpowiedzialność by sobie tylko iść, postawić krzyżyk i heja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No że nie znam starszych płyt xD Bo Nightwish mial przecież tak zajebiste solówki na swoich albumach! xD

 

DPP pod tym względem rulez! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Emppu to ogólnie jest tak świetny i wybitny wirtuoz, że na półce ze Slashem go można postawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś rolę "pociesznego członka zespołu" odgrywała Anette, to chociaż Emppu nam został.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

No ale bez przesady, w NW nigdy nie było jakiś wybitnych brzmień gitarowych. Tak samo jak Tuomas się nie przemęcza jeśli chodzi o klawisze na ostatnich albumach...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko te muzyczne "niedojdy";), siedzą twardo w naszych sercach:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy tak nie twierdziłem :P Ale nie powiem sympatyczny był moment w Pradze gdy te 3000 głów było skierowanych na prawo z pytaniem czy gitarzysta trafi wreszcie te parę dźwięków w solówce Slow love slow :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.