Jump to content
beatag60

Co sądzisz o tym utworze?

Recommended Posts

Zaledwie kilka miesięcy temu odkryłem ten utwór, ale już od pierwszego przesłuchania bardzo mi się spodobał. Ma w sobie coś takiego co sprawia, że mogę go słuchać na okrągło.

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet fajny troszkę lżejszy utworek, może nie stanę się jakimś jego wielkim fanem czy niewolnikiem, ale jest dobry.

Solówka bardzo mi się spodobała, a zakończenie to już klasyk :D. Kolejny powód świadczący o tym, że jednak nie zawsze polska muza jest taka zła.

 

Skoro już jesteśmy przy polskiej twórczości to co wy na to?:)[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet fajny troszkę lżejszy utworek, może nie stanę się jakimś jego wielkim fanem czy niewolnikiem, ale jest dobry.

Solówka bardzo mi się spodobała, a zakończenie to już klasyk :D. Kolejny powód świadczący o tym, że jednak nie zawsze polska muza jest taka zła.

 

Skoro już jesteśmy przy polskiej twórczości to co wy na to?:)[video=youtube]

 

Bardzo ciekawy,polski numer choć raczej słucham utworów zagranicznych to ten mi odpowiada ;)

Ode mnie taka propozycja [video=youtube]https://m.youtube.com/watch?list=PLBFF506BD58FD9E86&v=LzDsteMrSSg co o tym numerze sadzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi się ten utwór. Muzyka nie w moim guście. Wokalista śpiewa jakby miał kluski w buzi xD Jedynie pod koniec zaczęła się robić w porządku, tzn. fajnie usypiała. Dziwna bardzo : D

 

[video=youtube]

 

A teraz czekam na fajną ocenę mojej ulubionej piosenki (jednej z ulubionych).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię ten numer, aczkolwiek nie ma porównania z otwieraczem tej płyty (chyba najlepszej w katalogu Nicka Barreta i spółki). Niemniej gitara Nicka i syntezatory Nolana imitujące moogi – fajnie to brzmi, trochę słodko, lecz melodie są u nich zazwyczaj pierwszorzędne i ta lekkość.

 

Edit

Ha w między czasie Nymph wrzuciła swój utwór: tradycyjna ballada rockowa, nawet taka trochę (post) grunge’owa ballada, ale potem te bębny i smyczki w tle zmieniają muzyczny kierunek. Narasta i to mi się podoba.

 

 

Ode mnie zapomniany austriacki band, który wydał tylko dwie płyty w latach 90-tych i zniknął. Chociaż pewnie też dzięki temu dorobili się status kultowej perełki spajającej: doom, gothic, symphonic, black i folk.

 

[video=youtube]www.youtube.com/watch?v=1ipHsiNsVio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię ten numer, aczkolwiek nie ma porównania z otwieraczem tej płyty (chyba najlepszej w katalogu Nicka Barreta i spółki). Niemniej gitara Nicka i syntezatory Nolana imitujące moogi – fajnie to brzmi, trochę słodko, lecz melodie są u nich zazwyczaj pierwszorzędne i ta lekkość.

 

Edit

Ha w między czasie Nymph wrzuciła swój utwór: tradycyjna ballada rockowa, nawet taka trochę (post) grunge’owa ballada, ale potem te bębny i smyczki w tle zmieniają muzyczny kierunek. Narasta i to mi się podoba.

 

 

Ode mnie zapomniany austriacki band, który wydał tylko dwie płyty w latach 90-tych i zniknął. Chociaż pewnie też dzięki temu dorobili się status kultowej perełki spajającej: doom, gothic, symphonic, black i folk.

 

[video=youtube]www.youtube.com/watch?v=1ipHsiNsVio

Nie lubię death metalu więc numer nie jest w moim guście :P

A co sądzicie o tym ? ;-)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Back to sleep - Uwielbiam tę piosenkę. Odkryłam ją już dawno temu i nadal dobrze mi się jej słucha. Zarówno tekst jak i muzyka mi się bardzo podobają, tekst bardziej. I klimat jest.

 

edit, zmieniam

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link nie działał, więc poszukałem innego o tym tytule (mam nadzieję, że to było to samo).

Ciężko to zaklasyfikować, muzyka klubowa? elektronika/chillout? Ma momenty klimatyczne, szczególnie z takim jakby brzmieniem akustycznym, ale całościowo chyba nie miałbym ochoty wracać.

 

 

Kiedyś się zastanawiałem, czy ta piosenka nie przynosi mi pecha.. ale z drugiej strony jest tak dobra, że to niemożliwe, siostry Wilson 40 lat temu dawały czadu.

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna nuta, wpada w ucho :)

 

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na jeden raz to nawet fajnie się tego słuchało, ale nie sądzę, żebym często chciał wracać do tego utworu

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pearl Jam słucham od dawna. Cenię obecną twórczość panów z Seattle, ale kupili mnie swym niesamowitym brzmieniem sprzed lat. Specyficzny klimat tego utworu, tekst i kojący wokal Eddiego to główne atuty piosenki. Taki balsam na uszy, miłe do słuchania wieczorem. Poczułam się zdecydowanie wyciszona..

 

A co myślicie o nowym Faith No More?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na jeden raz to nawet fajnie się tego słuchało, ale nie sądzę, żebym często chciał wracać do tego utworu

 

[video=youtube]

 

Fajny numer,lubie czasem posłuchać tej kapeli od czasu do czasu ;)

Ode mnie taki numer klimatem podobny do Nightwisha ;) Co o nim myślicie??

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anulka - zazwyczaj jeśli trafiam gdzieś na utwory Faith No More ( co zdarza mi się rzadko, ponieważ nie słucham tego zespołu), to bardzo mi się podobają i ten nie jest wyjątkiem. Energiczny utwór, z fajną solówką, to jest dokładnie to, czego mi teraz potrzeba.

Lucid - Wokalistka ma fajny głos, instrumentalnie też jest spoko, więc śmiało mogę powiedzieć, że to bardzo dobry utwór.

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przepadam za twórczością muzyczną tych panów (chociaż już Lady Pank lubię, chodzi mi raczej o te ich wspólne kawałki)... Tekst też średnio do mnie przemawia - maksymalnie uproszczony. Ale patrząc na to w kontekście ostatnich wydarzeń politycznych w naszym kraju troszeczkę wyżej oceniam ten utwór ;)

 

Ode mnie piosenka, którą znalazłam jakiś czas temu zupełnie przypadkiem. Żeby było śmieszniej - nigdzie w internetach nie doszukałam się jej tekstu :O

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przepadam za twórczością muzyczną tych panów (chociaż już Lady Pank lubię, chodzi mi raczej o te ich wspólne kawałki)... Tekst też średnio do mnie przemawia - maksymalnie uproszczony. Ale patrząc na to w kontekście ostatnich wydarzeń politycznych w naszym kraju troszeczkę wyżej oceniam ten utwór ;)

 

Ode mnie piosenka, którą znalazłam jakiś czas temu zupełnie przypadkiem. Żeby było śmieszniej - nigdzie w internetach nie doszukałam się jej tekstu :O

 

[video=youtube]

Nigdy nie słyszałem o tej wokalistce wcześniej,ma niczego sobie głos,nie jakiś mocno wyróżniający się,ale spoko ;) Bardziej przemawia do mnie muzycznie niż wokalnie ten numer ;)

Ode mnie tym razem pani z kapeli grającej nurt acapella,nie przepadam za ich twórczością bo brzmi często podobnie lecz ten numer jest przyjemny ;)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam lubię Van Canto :) uważam jednak, że mają duże bogactwo różnorodności :P

A co do utworu, można by powiedzieć fajny, ale taki leciutki.

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Początek pełen spokoju z odgłosami ptaków bardzo fajny, jak wchodzi ten house/ trance/whatever, to już mniej mi się podoba. Niestety nie bierze mnie taka muzyka.

 

Dawno nie było nic polskiego, więc dla odmiany (w sumie zastanawiałem się przed chwilą, czy nie wrzucić tego kawałka do zapodaj nutę ze względu na plemienno - szamańsko - słowiańskie naleciałości).

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Początek pełen spokoju z odgłosami ptaków bardzo fajny, jak wchodzi ten house/ trance/whatever, to już mniej mi się podoba. Niestety nie bierze mnie taka muzyka.

 

Dawno nie było nic polskiego, więc dla odmiany (w sumie zastanawiałem się przed chwilą, czy nie wrzucić tego kawałka do zapodaj nutę ze względu na plemienno - szamańsko - słowiańskie naleciałości).

[video=youtube]

O tak lubię takie klimatyczne,nastrojowe utwory ;) Pan Gawliński potrafi fajnie opowiedzieć swoim głosem piosenkę ;)

 

A teraz dla mnie nowo odkryta,norweska kapela Gazpacho co o nim sądzicie? ;)

 

[video=youtube]https://m.youtube.com/watch?v=igCSnjnuFjs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompozycja całkiem udana, ale wolałbym słuchać tego w wersji instrumentalnej, ponieważ wokal po kilku minutach trochę mnie zmęczył.

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjemne i uwielbiam tą gitarę ♥ Świetny klimat, a tekst jest po prostu powalający xD

 

Ode mnie coś w zupełnie innym klimacie, w czym dzisiaj normalnie się zakochałam :D

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well, utwór o dość ciekawej aranżacji, z pulsującym bitem i zaskakującą wokalizą. Ma w sobie mnóstwo energii i sprawia, że natychmiast chce się skakać;) A mi po głowie chodzi od zeszłego tygodnia najnowszy utwór i teledysk Tilla..Co myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Tillem mam zawsze problem, bo ja nie wiem, czy ten człowiek jest już obleśny i to nie niesie za sobą absolutnie nic, czy jest prześmiewcą, w co nie wierzę, czy może po prostu tylko robi swoją robotę tak, a nie inaczej.

Trochę obleśny jest, to trzeba przyznać. Szczególnie ten jego moonwalk... Jesus... xD

 

Tekst tej piosenki jest basic do bólu, ale " I hate my life" wrywa się w mózg i nie chce wyjść.

Więc ja nie wiem co mam o tej piosence myśleć. Więc nie myślę wcale i jej tylko słucham :D

 

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi się, nie zachwyca, nie wiem ... Nie lubię współczesnej muzyki.

 

[spotify]

[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tytule myślałem, że to będzie metalowy utwór, a to się okazało czymś z okolic ambient/new age, bardzo przyjemne.

 

 

Ode mnie numer, przy którym nie trzeba wybierać, czy usiąść i płakać czy uderzyć pieścią w stół - jest miejsce na oba.

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maciek, nie przepadam za bardzo za Opeth, ale ten utwór jest świetny. Przyjemny fortepianowy początek i co najbardziej mi się podoba to przejście ze spokojniej ballady na ostre gitarowe brzmienie. :) Masz mega lajka ode mnie. :D Pewnie E Nomine to nie wasze klimaty, ale ciekawi mnie to co sądzicie o tej piosence? :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.