Jump to content
beatag60

Co sądzisz o tym utworze?

Recommended Posts

Guest Simo

Utwór przenosi mnie do jakiegoś innego wymiaru, takiego magicznego :D Bardzo podoba mi się wokal. O, znalazłem się na jakiejś wyprawie, jadę na koniu przez stepy... Aaa rozmarzyłem się!

 

To ode mnie Lacuna Coil ;)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lacunę ogólnie znam, postrzegam jako dość znany zespół, który raczy zwykle płytami z 2/3 dobrymi piosenkami, a resztą wypełniaczy. :P

Podany utwór mi się nie podoba.

 

No to teraz trąbki - raz, dwa, trzy!

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię trąbki i taki klimat jak ze starych filmów, a właśnie z takim czymś kojarzy mi się ten utwór :) I bardzo lubię czasami posłuchać tego pana :P

Ode mnie instrumental:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_lZITUHoOuQ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Jakoś tak nie przypadło mi do gustu, irytuje mnie ta muzyka. Specjalnie przewinąłem mniej więcej do połowy, by zobaczyć, czy się coś zmieni (miałem na to nadzieję), ale niestety zawiodłem się... :(

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polski folk-metal, co prawda miks i produkcja to przysłowiowa „głęboka piwnica sto kilometrów w lesie”:D ale ze względu na stylistykę w jakiej obraca się grupa oraz pewne black metalowe naleciałości (szczególnie w sferze wokalnej) to nawet pasuje i udanie buduje klimat utworu. Fajny kawałek. :)

 

Ode mnie

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię schemat mocny refren+delikatna zwrotka, no i James LaBrie-jego obecność sprawia, że piosenka podoba mi się jeszcze bardziej. Akustyczna gitara podtrzymuje fajną równowagę i klimat. Dobry kawałek :)

 

A ode mnie moje 'stare odkrycie', ponieważ pierwszy raz brat pokazywał mi to kiedy miałam 6 lat, a dzisiaj przed chwilą przypomniał mi o tym polskim zespole, który mi osobiście przypomina Sepulture, zresztą sami zobaczcie :)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

darkwondersx * Bardzo mi się podoba ten utwór moje klimaty drugie po symfonii głos wokalisty taki niskie super :)

 

A co powiecie o tym kawałku? :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny kawałek, dość mroczny. Kojarzy mi się trochę z twórczością Mansona. 2:43 - chyba najlepszy moment IMO. Ale reszta wydaje mi się powtarzaniem w kółko tego samego. Ale może to tylko moje wrażenie? Mało melodyjne ;)

 

A to ode mnie:

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam do tej piosenki ogromny sentyment. :) Jest taka delikatna i kiedy byłam młodsza to śpiewałam ją z jakiejś tam okazji i jakoś dawała mi mnóóóstwo optymizmu .. :D

 

[video=youtube]

 

To ode mnie Wniery Dogs :blush:

kooocham ich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super piosenka nadesłana przez Dark bardzo mi do gustu przypadła bardzo świetny klimat :)

 

A to ode mnie co powiecie o tej piosence zespołu KoRn?:)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Nie przepadam za Kornem. Nie lubię metalu pomieszanego z rapem, aczkolwiek ten utwór za bardzo z rapem związany nie jest. Jak bym miał wybierać to z Nu to wolałbym Slipknota.

 

Kiedyś pamiętam próbowałem odszukać w Kornie swoją drugą połowę i pobierałem albumy i przesłuchiwałem ich później (robię tak z każdym nowo poznanym zespołem). Niestety żaden specjalnie nie przypadł mi do gustu, chociaż były pojedyncze piosenki które polubiłem np. Blind ;)

 

ODE MNIE:

 

Odkąd usłyszałem wokal w 1:22 nie mogę uwierzyć własnym uszom... Ta kobieta ma tak genialną i mocną barwę głosu, że się w niej zakochałem od pierwszego odsłuchania.

 

Utwór ogólnie jak dla mnie jest świetny - potężne chóry, ciekawa aranżacja, mocne uderzenie i świetny głos Shagrath'a + wokal Agnete Kjølsrud w 1:22 :rolleyes:

 

[video=youtube]

 

Marzy mi się usłyszenie Agnete w "Scaretale". Nie wiem czy nie wyszło by to lepiej niż Anette (swoją drogą imię w.w. wokalistki brzmi prawie jak imię Olzon) ;)

 

Co myślicie o "Getways"? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perfekcyjny utwór! Zakochałam się również! Kobieta ma genialny głos, kurcze, chcę więcej! Zaraz sobie ją wygoogluje :happy:

Generalnie nie przepadam za Dimmu. Growl i scream jest świetny, gdy nie ma go w piosence za dużo (a idealny w połączeniu z sopranem :P ), a oni zazwyczaj przesadzą :D Ten kawałek jest jednak super, ściągam :D

 

Ode mnie najcudowniejsza piosenka pod słońcem. Mogę jej słuchać bez przerwy i tak juz od przeszło dwóch lat. ♥

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YayTCXXMlqU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super utwór Jill świetnie sie rozkręca i fajna symfonia w tle :)

A co powiecie o solowym utworze lidera ojca Korna Jonathana Davisa? :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę, że wyrosłam :P

Jak dla mnie nic specjalnego, ani mnie to nie razi, ani nie wzrusza.

 

Utwór otwierający z "Pośród kwiatów i cieni":

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lubie polskich piosenek, obojętnie jaki by to był gatunek. Zawsze wydawały mi się mało ambitne i w ogóle ten nasz język jest taki mało w ucho wpadający. Ostatnio mi się jednak powoli odmienia :D

Utwór całkiem spoko, wokal świetny i te wszystkie "amazońskie" kombinacje też ^^ Mam ochotę zapoznać się z resztą ten płyty :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczyna się bardzo spokojnie, ale już po chwili jest moc :) Ogólnie nie zaskakuje. Mam wrażenie jakbym już gdzieś słyszała, do czegoś to podobne, ale nie wiem do czego... Wokale świetnie ze sobą współgrają, głos tej pani mnie urzeka ♥ Końcówka trochę mnie zaskoczyła :D myślałam, że będzie się kończyć trochę dłużej :) Podsumowując - bardzo fajne :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie nie w moim stylu ale wpadające w ucho bardzo mi się podoba :)

 

Co powiecie o tym? :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singiel z poprzedniej płyty Edenbridge, pamiętam że mnie zaskoczył pozytywnie. Zgrabna singlowa propozycja o wyrazistej mellodii. Sabine podciągneła się wokalnie w stosunku do pierwszych płyt czyli całkiem miły numer im wyszedł, niepozbawiony też uroku (choć ów, to już subiektywna kwestia).

 

Ode mnie:

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=y_ts8cPScXM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ach te orientalizmy :blush: Bardzo przyjemny utwór - przenosi gdzieś daleko stąd, w krainę baśni... Zatem zaliczyłam udane zapoznanie się z Blind Guardian - chyba sięgnę po więcej po usłyszeniu powyższej propozycji. :)

 

***

Hmm.. Jako, że ostatnio wręcz choruję na IAMX, to:

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XqYfd36auhc

 

Ciekawe, czy komuś przypadnie do gustu? :D

No co? Elektronika też może mieć w sobie "to coś".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie bardzo do mnie trafia. Jaki to gatunek? Death metal? Ja ogólnie Death lubię, ale w takim nieco słabszym wydaniu. Rasowy death to za wysokie progi jak na moje skromne nogi. A black to już w ogóle :) Bywa parę takich dni w miesiącu, kiedy nawet death metal jest dla mnie za słaby, ale zwykle wolę lżejsze klimaty.

 

A tu, coś, co poznałam chyba w szóstej klasie i nadal jak tego słucham, mam ciarki. Niezwykły tandem Kaczmarski & Gintrowski..

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Mx_B4_HCYKs

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana Kaczmarskiego bardzo lubię. Piosenka w jego stylu. Nie da się go pomylić chyba z kimś innym ;) Głos przepełniony emocjami, słychać, że czuje to o czym śpiewa. Muzyka raczej prosta, ale przy jego głosie i tym tekście niczego więcej nie potrzeba.

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami, Kladovest to Ukraińska grupa black metalowa.

Evi, leciutkie i ciekawe, miło się słucha- podoba mi się:)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.