Jump to content
beatag60

Co sądzisz o tym utworze?

Recommended Posts

Nie przepadam za polską muzyką:)

 

Taa... To już wiem ;)

Lacrimosa fajna. Nie powiem, żeby mnie to jakoś mocno ruszało, ale przyjemnie się słucha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co powiecie o tym utworze ostatnio mi się wkręcił :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uch.. metalcore połączony z industrialem? Momenty melodyjne, gdy koleś próbuje spiewać - nieee. Reszta w miarę - jak na tę stylistykę - dobre do poskakania i wyżycia się w jakimś hedbangingu :P Czyli generalnie początek mi się w miarę podoba, reszta (przede wszystkim refreny) - out.

_________________________

 

[video=youtube]

 

Holy Moses i Sabina Classen - więcej nie muszę dodawać? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o tym utworze :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może się nam uda zreanimować tą zabawę bo to przeciez może być temat perpetuum mobile. Jeszcze raz - wrzucając swój link do oceny komentujemy poprzedni wrzut!

______________________________________________________

 

To chyba nietypowy dla nich kawałek więc przez sam ten fakt się wyróżnia, zdajsie Terry Bozzio (tak ten od Zappy) w tym bębni. Korn to nie jest to do końca moja bajka ale było to całkiem przyjemne i te brzmienia a la melotron pod koniec też dobre wrazenie pozostawiają

 

Ode mnie ELP – C'est La Vie

http://www.youtube.com/watch?v=MZHKkRxsjDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie są to do końca moje klimaty,aczkolwiek od razu w ucho wpadł mi prosty,ale piękny podkład grany przez gitarę ,myślę,że gdzieś sobie to zapiszę-miła piosenka żeby odpocząć na chwilkę od ciężkich brzmień :)

a dla was mam tyle propozycji,że długo nie wiedziałam,co wrzucić i ostateczna decyzja padła na Dream Theater:)

Polecam przesłuchać całe :)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=STXFFYcuhuw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utwór z albumu, który na dobre przyssał mnie do Dreamów - lubię całą płytę. Oczywiście technicznie nie ma nic do zarzucenia - tylko słuchać i się rozpływać XD - o ile ktoś lubi techniczne popisy i galopady w solówkach. Co do tekstu - mam skojarzenia z np. "Wherewer I May Roam" Metalliki - czyli generalnie rzecz o rozłące z bliskimi podczas trasy koncertowej, ale i tak każdy może interpretować na swój sposób ;)

 

Co by tu dać... dobra, bo jeszcze nie było w tym temacie - pozostając w progresywno-technicznych klimatach dodam trochę brutalności i wychodzi:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Wpfz5Vnr-_A

Death :devil:

 

Po usłyszeniu powyższego utworu momentalnie sięgnęłam po cały album :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba przyznać, że od dłuższego czasu katuję mój słuch wyłącznie muzyką z pogranicza symphonic/gothic/folk/medieval. Między zaproponowanym przez Ciebie kawałkiem, a gatunkami których aktualnie słucham jest spora przepaść :) Więc na chwile obecną powiem - za mocne. Aczkolwiek fragment od 3:40 do 4:15 wywołał u mnie niekontrolowane ruchy głową, w przód i tył ;P

 

[video=youtube]

 

Przyznam, że na początku miałam sceptyczne podejście do tego albumu. Jednak przesłuchałam go kilkakrotnie i dziś z całym przekonaniem wiem, że będę do niego wracać :) Ten kawałek ujął mnie rytmiką i jest dowodem na to, że zwrotki nie muszą być nudne ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

U góry piosenka mi sie bardzo podoba pierwszym razem takie chóralne śpiewy i dodatek dobrej metalowej Energi super :)

 

Co powiecie o tej piosence Mr. Marilyna Mansona? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[video=youtube]

 

Co powiecie o tej piosence Mr. Marilyna Mansona? :)

 

PRZECZYTAĆ UWAŻNIE ZASADY TEGO WĄTKU :) Najpierw oceniamy powyższą propozycje, z kolei potem dodajemy własną :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe :) Wybacz za Caps Locka, ale musiałam to jakoś podkreślić, żeby było widoczne :)

 

 

Za Mansonem średnio przepadam. Ale cenię za oryginalność. Początek bez żadnych spektakularnych momentów, refren całkiem przyjemny. Myślę, że do samochodu całkiem okey :) taką muzę można spokojnie puścić w radiu.

 

[video=youtube]

 

Lubię. Od samego początku do ostatniego dźwięku. Przez dosyć długi czas początkowy riff towarzyszył mi jako dzwonek w telefonie ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę ze ja tu tylko słucham Marilyna Mansona ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Avantasię kocham i nic tego nie zmieni :) Tobias ma genialny głos :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie byłam przekonana jak zaczęłam tego słuchać ,ale potem kurcze coś mnie w tym urzekło,może to nie do końca moje klimaty,ale spodobało mi się :) Dobre na takie leniwe wieczory jak ten :D

 

a ja mam dla was takie coś :) :

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iP9xMobANJM

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wersja oryginalna z Randy Rhoadsem to klasyk, a solówka to już w ogóle stratosfera :P, ten live z Zakkiem Wyldem jest trochę inny, Zakk gra cieżej ale i tak miazga.

Warto zauwazyć intro stworzone kiedyś przez Dona Aireya (czyli muzyka ze zmienników :D)

 

Ode mnie Orphaned Land

Share this post


Link to post
Share on other sites

Początek zapowiada coś ciekawego, potem głos tej pani – całkiem, całkiem, ale muzycznie tak średnio mi się podoba. Jeden z tych nowszych zespołów symphonic metalowych? Szczerze nie bardzo mnie przekonuje, trochę to wtórne. O, solówka jest nawet jakaś, to na plus... ale chwila - już koniec? Coś krótka była :P Podobają mi się te "orientalne" elementy. Cofam - wtórność tylko do około 3 minity XD To ja bym wycięła/zmieniła tamtą część, a zostawiła sam początek i od 3 minuty ^^ I wycięła to końcowe klaskanie :P

Czyli generalnie nie jest źle, ale też nic jakiegoś specjalnego (dla mnie). Ale dość lekkie i takie pozytywne.

 

Znów nie wiem co dać, więc niech będzie kolejny numer, który od razu zachęcił mnie do zapoznania się z całym krążkiem:

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kocham takie starocie! To się nazywa magia lat 90tych! Utwory niby proste, bez wymyślnych instrumentów w tle, a porywają jak mało które ♥ Do tego świetny głosik wokalisty, no żyć nie umierać :D

 

 

Coś niemetalowego a nawet nienajtłiszowego :P

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem dobre, aż zaskoczony jestem. Bardzo amerykańskie ale w tej akceptowalnej przeze mnie formie. Trąci odrobinę country i bluesem, ogólnie takie „korzenne” czyli gdzieś tam stworzone na bazie napływowego folkloru ameryki bo rdzenny folklor niestety w większości wytępili..Duet wokalny nadaje kolorytu :)

 

metalowe jethro tull ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, świetna kompozycja. Ten flecik wymiata i nadaje specyficznego, eteryczno-tajemniczego klimatu. Jeśli pozostałe utwory są na podobnym poziomie (i z flecikiem XD), to ja się chyba biorę za całą płytę :D

 

No nie, teraz nie mam pojęcia co tu dać, bo powyższa kompozycja mnie oczarowała *.*

 

Może teraz trochę ochłodzę atmosferę - coś awangardowego, odhumanizowanego i "kosmiczego":

[video=youtube]

 

Uwielbiam te klawisze, ale całą płytę zresztą XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klawisze są cudowne, kocham wszystkie instrumenty klawiszowe i co za tym idzie też utwory z ich udziałem. Ten ma świetny początek, myślałam, że to instrumental i się zaczęłam wvczuwać, ale usłyszałam głos wokalisty. Chyba w wersji instrumentalnej bardziej by mi się podobał, chociaż głos też jest w porządku. Ogólnie za całość 8/10. Utwór wprowadził mnie w lekki stan odhumanizowania, to było fajne doświadczenie xD

 

[video=youtube]

 

Jestem wielbicielką wszelkich soundtracków i muzyki filmowej ogólnie. Antonio Pinto wykonał kawał dobrej roboty, wyciskacz łez jak nic :D

KOCHAM muzykę z "Intruza". Po prostu się rozpływam ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, soundtrack z tego filmu jest świetny. Z resztą sam film też mi się podobał ;) A ta utwór cudowny... można się rozpłynąć, marzyć, płakać... Uspokaja i jest bardzo nastrojowy :)

 

ja ostatnio zasłuchuję się w tym. Wiem, że mało jest tu osób, które lubią ten rodzaj muzyki, ale na pewno większość z was to słyszała ;)

[video=youtube]

o-o-oł dzwoni domo-o-fon xD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lubię.

Nienawidzę.

Znam bardzo dużo osób, które słuchają zarówno ciężkiego metalu jak i rapu czy tam hip-hopu (nie znam się) i szczerze się dziwie... jakim cudem tacy ludzie wytrzymują. Przecież te dwa gatunki ze sobą w symbiozie żyć nie mogą xD Zdzierżę reggae (nie wiem jak się pisze, więc sorry z góry xD) od święta, a nawet zdarza się, że podśpiewuje trochę Enej xD (zresztą niektórzy mogli być wczoraj świadkiami :P ) ale jakoś do mnie nie przemawia ten utwór.

Powiem szczerze - wpada w ucho, ale jest strasznie... głupia? W dodatku ta dziewczyna ubijająca masło no masakra jakaś xD

 

Muszę wspomniec, ze kiedy pierwszy raz usłyszałam "Nie lubimy robić" byłam święcie przekonana, ze śpiewają "Nie lubimy robić, robię w lesie, Boże. Nie wiesz o co chodzi to się ku*wa schowaj" xDDDDDDDD W dodatku miałam wrażenie, ze refren śpiewa zespół Jarzębina :D

3/10 za folklorystyczny styl i promocję polskiej kultury xD

 

Pociągnę instrumentale :P

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie soundtracki to nie sposób żeby się nie podobały :D, lubię takie rzeczy pasujące jako muzyka do jakiegoś filmu tudziez gry mimo że w takiej stylistyce to nie specjalnie się czymś wyróżnia ;). Wokal żeński i chóry bardzo bardzo przyjemne :)

 

Ode mnie Pain of Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.