Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian

Teledyski zespołu

Recommended Posts

Mamy wątek o teledyskach, ale myślę, że warto wyróżnić tutaj teledyski Nightwish. :) Do tej pory zespół nagrał następujące klipy:

 

http://nightwish.pl/zespol/faq/#teledyski

 

Który jest Waszym zdaniem najciekawszy? Którego historia Wam się spodobała? Czy oddają one dobrze utwory NW?

 

Podyskutujmy:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie wyróżnia się dla mnie "The Islander", klimat i jeszcze raz klimat.Dobre są tez "Nemo" i "Sleeping Sun" obie wersje (Tarja w wannie wiadomo klasyka ;)) a nowe to świetnie zrealizowany clip kostiumowy jedyna wada że nie ma nic wspólnego z tekstem.Wśród pzostałych nie mam faworyta choć pomysł z tymi dziewczynami w BBB jest zabawny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The Islander" to z pewnością najbardziej klimatyczny teledysk NW, chociaż nie ujmuję magii i "Sleeping Sun". A co do BBB, to dla mnie takie zamieszanie i taki może był zamysł?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też uwielbiam ten klimat w "The Islander" , a kostiumy najbardziej podobały mi się w Storytime, tak uroczo wyglądali i ci klauni - cudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co powiecie o The Siren?

The Siren (2005) – teledysk nieoficjalny, opublikowany przez Nuclear Blast bez zgody zespołu. Przez fanów uznany za najgorszy teledysk nie tylko w historii zespołu, ale w historii muzyki w ogóle. Można go obejrzeć tutaj: The Siren – teledysk.

 

Jak dla mnie doskonały przykład zepsucia utworu tanim teledyskiem... Całe szczęście, że zespół go nie uznał. Komentarz mojego kolegi po tym jak pokazałem mu owe wideo: "Moje oczy krwawią".

 

Szkoda, że nie stworzyli czegoś lepszego... Marco jako marynarz, Tarja jako syrena... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda' date=' że nie stworzyli czegoś lepszego... Marco jako marynarz [/quote']

Na statku dowodzonym przez Tuo Sparrow'a.

Tarja jako syrena...
czekająca i śpiewająca na zamglonej wyspie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na statku dowodzonym przez Tuo Sparrow'a.

czekająca i śpiewająca na zamglonej wyspie.

To dziwne, ale podobnie sobie to wyobrażałem. :) Gdybym miał środki to bym nagrał taki teledysk! Ten utwór bardzo mi pasuje do wzburzonego morza, sztormu gdzie Tarjowy głos uspokaja rozwścieczony ocean i zwodzi marynarzy ku skałom... Na końcu ich pożera. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na końcu ich pożera. :D

Ostatnie ujęci byłyby w stylistyce gore :devil:

 

Rzadko oglądam teledyski i chyba nawet wszystkich nightwishowych nie widziałem... A większość z tych, które obejrzałem, widziałem tylko raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na końcu ich pożera.

Bez tego teledysk nie byłby pełen :devil

 

 

Ta propozycja teledysku The Siren jest niezła :

Share this post


Link to post
Share on other sites
<- my all time favourite. Jeszcze ten z Tarją w wannie,
. One miały kilmat. Nie to co nowoczesne produkcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie się średnio podobają teledyski Nightwish... jakoś tak bez szału... muzyka jest wspaniała, ale klipy nie dorastają jej do pięt ;) Islander może? i Storytime? takie trochę inne niż reszta. ale jakoś tak to wszystko dla mnie bez przekazu, bez historii jakiejś. po prostu zwykłe tło do utworu. niczym się nie wyróżniają spośród morza innych klipów...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja jestem za tym żeby to:

dodać oficjalnie do teledysków :) to w końcu koncert nie jest
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Mnie się najbardziej Islander podoba i Storytime.

A co do Planet Hell z Anette, to nawet dobrze sobie poradziła z tym :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja jestem za tym żeby to:

dodać oficjalnie do teledysków :) to w końcu koncert nie jest

 

To jest próba w hali przed koncertem czyli normalny występ na żywo tyle że bez publiki, taki koncert dla ludzi przed monitorami :),

Stąd mamy go w materiałach filmowych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ktoś z Was może jakieś ciekawe informacje odnośnie Bless The Child? :) Lubię ten teledysk ale nie do końca "ogarniam" fabułę.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Zdecydowanie wyróżnia się dla mnie "The Islander", klimat i jeszcze raz klimat.Dobre są tez "Nemo" i "Sleeping Sun" obie wersje (Tarja w wannie wiadomo klasyka ;)) a nowe to świetnie zrealizowany clip kostiumowy jedyna wada że nie ma nic wspólnego z tekstem.Wśród pzostałych nie mam faworyta choć pomysł z tymi dziewczynami w BBB jest zabawny ;)

 

Tarja w wannie? Lepsze od wersji z 2005 r.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież Sleeping Sun z 2005r jest o wiele lepiej wyreżyserowany niż jego poprzednia wersja chyba że tylko ja wolę rycerskie klimaty :).

Ale i tak nie ma to jak ich pierwszy teledysk The Carpenter (

) :) !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

A ja i tak wolę "Amaranth" z Anette i "Bless the child" z Tarją.

A "Storytime" też jest ładny, choć wydaje mi się, że to jest taki trailer do filmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja uwielbiam "Bless the child", głównie chyba dlatego że Tarja wygląda tam niezwykle zjawiskowo. Cudownie wręcz, nie wiem kto ją malował ale odwalił nieziemską robotę. Poza tym "Sleeping Sun", bo jest niezwykle klimatyczne. "Over the hiills and far away" bo jest fajnie zrobioną historią iii "Storytime" bo jest tak cudnie psychodeliczne i strasznie czuć tam że Anette stała się częścią zespołu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim ulubionymi teledyskami Nightwishka są "Bless the child" (zwane potocznie "bles de czild") oraz "The Islander". Lubię ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najbardziej lubię teledysk do Wish I Had An Angel ,ponieważ w nim Tarja jest bardzo kobieca i zmysłowa,uwielbiam Tarji się patrzeć w tym teledysku głęboko w oczy,jeśli chodzi o inne teledyski to Nemo też jest fajny tak samo jak Over the Hills and Far Away ,a jeśli chodzi o teledyski z Nette to fajny jest Amaranth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdecydowanym faworytem jest The Islander! Nastrój samej szanty jest magiczny, a teledysk tę magię pięknie podkreśla. Historia latarnika-wyspiarza, choć krótka, jest pięknie melancholijna i lekko mroczna; elementy fantastyczne cudownie wszystko podkreślają. Fascynują mnie też instrumenty (atrapy) zrobione na potrzeby teledysku: gitara Marco w szczególności.

Gdy oglądam The Islandera zawsze marzy mi się spacer nad morzem w pochmurny, mglisty dzień...majstersztyk, moim skromnym zdaniem.

Poza Wyspiarzem lubię też Sleeping Sun 2005 ze względu na możliwość zobaczenia członków zespołu w roli rycerzy i Tarję jako "nadobną dziewicę". Samą piosenkę uwielbiam i choć ta wersja teledysku ma mało wspólnego z jej tekstem (w tej kwestii stara wersja jest wierniejsza) to i tak znajduje się w mojej czołówce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanko: dlaczego w FAQ w zakładce "Teledyski zespołu" znalazła się piosenka "The Crow, The Owl And The Dove"? Przecież do tego teledysku nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się :), brak opisu mógł być mylący więc już został dodany cały opis co to za clip i skąd się wział ;)

 

Mnie osobiście z tych konkursowych clipów kilka innych bardziej się podobało.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.