Jump to content
beatag60

Tuomas Holopainen

Recommended Posts

Przeszło mi przez myśl, że Tuo mówi o partnerce 'żona" jak w wielu długich związkach nieformalnych a ślubu mogą nie mieć. Jakby nie komentował są uznaną parą przez wszystkich i wspólne 5 lat świadczy o jego trwałości-formalność to tylko papierek;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alternatywna wersja singla jest już dostępna na Spotify:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajnie brzmi, dla mnie lepiej od "single version". Końcówka przypomina mi miks orkiestralny amaranth i last ride of the day. W ogóle alternatywna wersja brzmi bardzo Nightwishowo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dużo się nie pomyliliśmy w tekście' ze słuchu'. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
O' date=' a widzę, że strona TH ma też nowy wygląd! Ładnie! :) [/quote']

 

Zmienili AŻ kolor. :) Innych zmian nie odnotowałem. Nie jestem stałym bywalcem w/w strony. :D

 

@edit:

Widzę, że dodali jeszcze slider na stronie głównej. Ciekawe rozwiązanie jako strona startowa. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas ma prawo jazdy? :)

 

1017416_598297746918470_1746901174_n.jpg

 

Pewnie, że ma i to od jak dawna. Kiedyś w jakimś wywiadzie podał markę swojego obecnego auta (zapomniałam, jakieś terenowe bodajże) i powiedział, że uwielbia jeździć; CD w stacyjkę i fruu przez pustkowia. ;)

 

EDYCJA: Poszperałam chwilę i mam ten kawałek wywiadu (jakoś z ery około DPP):

 

Do you have a driving license? Do you like riding a car? And do you have a car, if yes what kind of?

 

Yeah! I have a driving licence, I have a car and I LOVE driving. I'm not a car maniac, I don't know anything about the technical stuff, I don't know all the brands but still. I have a Toyota Land Cruiser. Driving for me is very relaxing. I love driving long distances just listening to the music, droping to the gas station for a coffee and continuing the journey. Very relaxing!

 

 

toyota_land_cruiser_v8_1.jpg

 

Czyli ma coś w tym guście... żeby rozjeżdżać fanów Tarji... opcjonalnie jej męża. :D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapowiedź albumu:

 

[video=youtube]

 

Wow, wow, wow.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapowiedź albumu:

 

[video=youtube]

 

Wow, wow, wow.

 

Pip opowiadający członkom orkiestry o co chodzi i zawstydzone-uciekające spojrzenia Tuo made my day, bo chyba nie muszę wspominać o tym, jak fantastyczne brzmienie ma muzyka w tle, która zapewne pochodzi z TLATOS.

Czuję w tym dużą dozę Nightwisha mimo, że to solo. Dobre przeczucia mam. Czuję, że singiel nie był nawet w połowie najlepszym kawałkiem z nadchodzącego albumu. Jednakowoż, niuanse tworzenia albumów są dla mnie niejasne; dlaczego musimy czekać aż do kwietnia, skoro album już jest? Zapewne chodzi o jakieś skomplikowane strategie marketingowo-promujące, kontrakt itd. - tajne struktury, których nie przeniknie zwykły śmiertelnik. ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie, że dostrzegają nas inni:) Znam forum Disneymaniaków. Trafiłam na nie gdy przygotowywałam wywiad z Donem. Jak słusznie pisze Adrian warto tam obserwować komentarze co do solowego projektu Tuo. Tam są znawcy i miłośnicy komiksów i z pewnością ich wiedza w interpretacji i analizie jest mocno wartościowa:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Dobry stary Tuo gada coś niecoś o swoim solo-albumie, albumie NW i albumie Sonaty... takie tam. ;) Było? Nie było? To wstawiam.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.nuclearblast.de/de/produkte/tontraeger/cd/mini-cd-digi/tuomas-holopainen-the-wolves-die-young.html

 

Pomijając kwestię adresu linka (singiel Sonaty!?) to... Ten nasz limitowany singiel nie jest wcale taki limitowany!

 

Chyba, że chodziło o wydanie w jewelcase (plastikowe pudełko) z logo Potoski, a nie digipack (tekturowe) z logo NB. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tam też jest autograf Tuo? ;o Bo to chodziło chyba tylko o limitowaną ilość płytek z podpisem Tomasza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba tez sa podpisane... Chyba, ze moje informacje sa stare.

Biedny Tuo i jego ręka.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tam też jest autograf Tuo? ;o Bo to chodziło chyba tylko o limitowaną ilość płytek z podpisem Tomasza.

Autograf, autografem. Zawsze można liczyć na "signing session" w Polsce i wetknąć Tuomasowi płytkę pod nos. :P

Liczyłem na to, że ten singiel będzie takim kolekcjonerskim rarytasem a nie masówką w wytwórni.

Choć w pewnym sensie nim jest ze względu na rodzaj wydania (jewelcase) i wydawcę (Potoska). Zresztą... Czy kogokolwiek poza fanami to tak naprawdę interesuje? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba to ująć prostodusznie i jasno: ta muzyka w tle była cholernie genialna. Ten cały komediowy aspekt, ta żartobliwa nutka, ujmująca komizm "Sknerusa" wyszła wspaniale, ale, jak sam Tuomas mówił (o ile dobrze kojarzę), nie była łatwa do napisania - czuję, że mimo to będzie jedną z lepszych na krążku po usłyszeniu tych skocznych tonów. No i jest mała szansa, że kiedyś usłyszymy "Sknerusa" na żywo, może nie w najbliższej przyszłości, ale jednak!

Nie wiem, jak on to robi. Jak daje muzyce duszę w tak charakterystyczny sposób, że niepodobna pomylić tego z nikim innym. Te flety, dudy i piszczałki! Cudo. Nawet Tony'ego można usłyszeć pod koniec zwiastuna. Czekam na album tak niecierpliwie, jakbym siedziała na garnku z wrzącą zupą. :happy:

 

P.S. Przy okazji dowiedziałam się, że Johanna po fińsku wymawia się 'Johana'. Ciekawe. Ciekawe. Nigdy się nie zastanawiałam, jak to brzmi (zawsze spolszczałam to na Joannę, wymawiając). Brzmi dobrze! Musze kiedyś nauczyć się ich języka --> dopisuję do listy planów na przyszłość zaraz po "ogarnąć jakąś dobrą pracę".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genialnego kompozytora można poznać po tym, że potrafi stworzyć dosłownie wszystko. Muzyka Tuomasa jest tak różnorodna, że śmiało można go takim mianem określić. ;) Ta komediowa melodyjka przypomniała mi o cyrkowej części Scaretale (choć tą napisał Pip Williams). Najbardziej czekam na utwór "Cold Heart of the Kondike" (ciekawe, czy dobrze to napisałem :P). Bardzo podobają mi się te skrzypce i uderzenia orkiestry z chórami. To jest właśnie TEN rodzaj muzyki dla mnie. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deezer recently invited Tuomas to make a playlist of his favourite tracks for people to tune into.

 

So check out the Deezer page to listen and enjoy these tracks picked by your favourite artist -

 

Playlist chosen by Tuomas - KLIK

 

Wymienił:

 

Lacrimosa – Zbigniew Preisner --> polski kompozytor! Jestem zszokowana. :D

As Wise as a Serpent – Barbara Dickson --> znam! Lekko celtycki, dobry numer

Into The Heart Of Danger – Battle Beast

Monday – Ludovico Einaudi --> znam kompozytora i lubię, ale tego utworu ni hu-hu

The Master Butcher’s Apron – Carcass

The Kraken – Hans Zimmer --> znam i przepadam :D

Five Variants of Dives And Lazarus – Ralph Vaughan Williams

 

A resztę zaraz przesłucham...

 

EDYCJA:

- O Battle Beast ostatnio jest dość głośno, ale ciągle zapominałam czegoś od nich przesłuchać. Miałam okazję i to nawet niezły kawałek. Trochę skojarzył mi się z Iron Maiden.

 

- Einaudiego znam i uwielbiam kawałek In Un'Altra Vita, więc z chęcią zabrałam się do przesłuchania "Monday". Było bardzo dobre. Wciąż wolę In Un'Altra Vita, ale mimo to... "Monaday" to niezły kawałek muzyki.

 

- Carcass - NIE. :D Nie, nie. Moje uchy. Nie przepadam za tak dosadnym hałasem. Prawie dostałam zawału!

 

- "Five Variants of Dives And Lazarus" brzmi bardzo relaksująco.

 

No ogólnie to Tuo ma całkiem niezły gust! :D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tej listy znam tylko Krakena Zimmera. Swoją drogą jest to mój ulubiony soundtrack z Piratów. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrzcie:

http://www.tuomas-holopainen.com/en/news :)

 

Zaangażowani w projekt:

Cheek, Chisu, Jari Sillanpää, Jenni Vartiainen, Jesse Kaikuranta, Johanna Kurkela, Jorma Uotinen, Juha Tapio, Lauri Tähkä, Lauri Ylönen, Lilli Paasikivi, Matti Salminen, Pekka Kuusisto, Peter Franzén, Riki Sorsa, Samu Haber, Samuli Edelmann ja [fi. ja = pl. i] Vesa-Matti Loiri

[http://radionova.fi/musiikki/uutiset/Tuomas-Holopainen--Cheek--Jari-Sillanpaa---ykkosrivin-tahdet-yhdistavat-voimansa-Uuden-Lastensairaalan-hyvaksi-30839.html]

Zapowiada się ciekawie. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że Tuomas wkręcił się w akcje charytatywne. :) Ciekawe, co to będzie za utwór... 18 wokalistów? Wow!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.