Jump to content
Adrian

Endless Forms Most Beautiful

Recommended Posts

Dla mnie, jak na razie, magia NW gdzieś sobie poszła, przygnieciona Floor i jej głosem. Nie widzę już w wykonaniach koncertowych tej iskry, tego czegoś, co dotąd było, nawet z Anette. Nie wyczekuję ze zniecierpliwieniem nowego albumu NW, ponieważ on zapewne będzie tak samo niestrawny, jak dotychczasowe utwory z Floor. Nawet ta zapowiedź 20-minutowego kawałka nie wywołuje u mnie dreszczy. Mogę się mylić, pewnie. Przecież istnieje taka możliwość, że zaraz po przesłuchaniu płyty pokocham kluskowaty głos Floor i magia wróci, ale nic na razie na to nie wskazuje. Na ten czas takie jest moje zdanie. Równie dobrze NW mógłby się już rozpaść.

 

Ja np. nie słyszę magii w głosie Anette na koncertach z trasy DPP. Lepiej jej szło na IM. Nagrania studyjne z Anette, jednak, i tak zawsze były lepsze niż występy żywo. To moja opinia, moje ucho. Co do Floor, weź poprawkę na to, że ona jest nowa i musiała szybko się aklimatyzować, uczyć, zatem, tak jak Anette na początku, brak jej wprawy, luzu, zdecydowania i własnych, naprawdę "swoich" utworów. Myślę, że jak się już na spokojnie przyzwyczai, jak ochłonie i dostanie własny repertuar, poćwiczy to rezultat może być oszałamiający. Jej głos jest ciężki, ale jest też wielowymiarowy i odrobina ogłady może czynić tu cuda. :-D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

UWAGA! Paula ostrzega. To kolejny z jej obsesyjnych postów. Koniec UWAGI.

Obecność wybranki też ma ogromne znaczenie na kondycję duszy:)

♥ (Nie, ja wcale nie mam obsesji na punkcie Hanny... xD).

 

Invi, jeszcze się do niej przekonasz. Floor jest jaka jest, ale na pewno sobie poradzi, a następny album będzie ciekawy... Zastanawiam się tylko, jaką tematykę wybierze Maestro. Wcześniej pisał o nieudanych miłościach, w DPP to już w ogóle totalny kryzys. IM jest już bardziej stonowane pod względem emocjonalnym... Nightwish to emocje. Cóż więc zaprezentuje nam Tuomas na nowym krążku? Może to będzie mieszanka w stylu SoM - życie posklejane z każdego, choćby chwilowego uczucia. A może: opis miłosnych uniesień w ramach rewanżu za SNS. No dobra, przesadziłam. Ale byłoby to ciekawe: najdłuższa najtłiszowa symfonia, najepicsza (xD) etc. etc. w całości dla Johanny. Czyż to nie jest cudny plan? ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Invi - to właśnie tym bardziej, na twoim miejscu, byłabym ciekawa nowego albumu i czekałabym na niego z niecierpliwością! Ciekawa jestem zarówno pomysłów Tuo, jak i tego jak wypadnie na tym albumie Floor. Różnica jest tylko taka, że dla mnie Floor pasuje do //nw idealnie, ale to nie umniejsza mojej ciekawości :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Will you actively be writing Nightwish lyrics or music? Or will you leave that to Tuomas?

To be honest, I will let the boys write the songs. Tuomas has always done a great job. Maybe I will add some of my own vocal melodies, but that's all I want to do. Tuomas is a musical genius, so you don’t touch that and just let the magic happen.

 

Wypowiedź Floor na temat pracy nad nowa płytą, wygląda na to, że odpuści jakąkolwiek ingerencję w kompozycję i teksty i zostawi wszystko Tuomasowi. I chyba dobrze, bo nie zmienia się rzeczy, które dobrze działają.

Na pewno będzie to dla niej nowość, że będzie "tylko" głosem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszelkie opinie dotyczące ew. ingerencji w twórczość Holopainena uważam za nie trafione:( Tak jak Marco czy Emppu ma swój wkład w niektórych utworach tak samo prawdopodobnie będzie wyglądać praca Floor. Jak zabłyśnie jakimś pomysłem z pewnością zostanie wdrożony. Jednak Florka ma swoją główną rolę i doskonale wie jak funkcjonuje NW- w końcu znają i przyjaznią się już 10 lat. Więc wszelkie dewagacje, że FJ nie da sobie niczego narzucić i takie inne niedorzeczności są zwyczajnie wyssane z palca- ona ma śpiewać i o tym wie;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas w NW postawił sobie, zespołowi i słuchaczom wysoooko poprzeczkę - każdy album musi mieć w sobie coś nowego, świeżego. Mówiąc w skrócie - musi zaskakiwać.

 

W skrócie:

 

1. AFF - album-zaskoczenie sam w sobie. Klimatyczna, nastrojowa muzyka kontrastująca z ostrzejszymi brzmieniami. Klawisze pełniące ważną rolę w kompozycjach oraz mocny kobiecy wokal i poetyckie teksty w... metalowym zespole!

2. Oceanborn - jak sam Maestro określił - "wypchany" album. Tutaj pełno jest wszystkiego. Ciężkie riffy, potężne klawisze, głęboki i mroczny głos Tapio Wilski... To musiał być ogromny szok dla fanów bo ten album to prawdziwy przełom w historii zespołu!

3. Wishmaster - Nightwish wprowadza chór! Do tego recytacje chłopca w utworze "Dead Boy's Poem" sprawiają, że album staje się wyjątkowy.

4. Century Child - po raz pierwszy słyszymy prawdziwą orkiestrę w kompozycjach NW - dzisiejszy trademark i must-have zespołu.

5. Once - orkiestracje wchodzą na zupełnie nowy poziom. To samo z chórem - zespół zaczyna współpracę z jednymi z najlepszych muzyków. Album pełen niespodzianek: epickie GLS, John Two Hawks w CMB...

6. DPP - wokal Anette, nowe instrumenty, dudy, szyny kolejowe, odważne liryki...

7. IM - wydawać by się mogło, że NW już niczym nas nie zaskoczy... No i cóż, nie ma takiej opcji. :) Ten album jest pełen niespodzianek: dziecięcy chór, interpretacje Anette, wokal Troya, jazz i pełnometrażowy film!

 

To oczywiście wszystko w sporym skrócie bo tego jest znaaaacznie więcej. Sami możecie to zauważyć przesłuchując utwory z poszczególnych utworów. Każdy inny, każdy wyjątkowy. Wydawać by się mogło, że zespół nas już niczym nie zaskoczy... że pokazali nam wszystko... ;) Czy na pewno?

 

Czym, Waszym zdaniem, zaskoczy nas nowy album? Macie jakieś pomysły, spekulacje? Jedno jest pewne - dostaniemy najdłuższy utwór w historii NW. No, może to nie jest jakieś specjalne zaskoczenie, bo na każdym albumie musi być ten jeden "epicki", ale każdy z nich jest na naprawdę wysokim poziomie.

 

Discuss! :)

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do najdłuższego utworu, to miał już się pojawić na Imaginaerum. Chciałbym usłyszeć taką kombinację: chóry z Ghost Love Score, symfonię z Song of myself, riffy i teksty z "wahadełka", tempo ze Storytime. Można pomyśleć o inspiracji zaczerpniętej faktem posiadania Holenderki i Irlandczyka w zespole. Mam przeczucie, że Tuomas zrobi roll back do Oceanborn, możliwe że z powodu głosu Floor, który brzmi trochę jak Tarja do Wishmaster włącznie. Floor brzmi jak Tarja (zaraz nightwishmaster666 rozpocznie dżihad na mnie) w Oceanborn, ciężko i nisko. Musimy się liczyć z tym, że jeżeli Tuomas będzie chciał zrobić kolosa na 20 minut to jeden utwór pójdzie precz i zostaniemy przy 12 utworach (ew. 2x a'la taikatalvi). Na okładce pojawi się kobieta ze skrętem w jednej ręce, a w drugiej z kuflem piwa, mając na głowie melonik z czterolistną koniczyną, a na nogach drewniane trzewiki :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
I can reveal that the next album will include the longest song in Nightwish history. The theme of this piece will be such that it will certainly take about 20 minutes to tell the story

 

Dotychczas się mówiło, o najdłuższym kawałku, ale bez konkretów ile będzie minut trwać czy 15 czy 30. Tuomas zdradził, w jednym z ostatnich wywiadów, że na pewno to co chce przekazać w tym utworze, będzie koniecznie wymagało 20 minut ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaraz nightwishmaster666 rozpocznie dżihad na mnie

 

Spokojnie Spokojnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do najdłuższego utworu, to miał już się pojawić na Imaginaerum. Chciałbym usłyszeć taką kombinację: chóry z Ghost Love Score, symfonię z Song of myself, riffy i teksty z "wahadełka", tempo ze Storytime. Można pomyśleć o inspiracji zaczerpniętej faktem posiadania Holenderki i Irlandczyka w zespole. Mam przeczucie, że Tuomas zrobi roll back do Oceanborn, możliwe że z powodu głosu Floor, który brzmi trochę jak Tarja do Wishmaster włącznie. Floor brzmi jak Tarja (zaraz nightwishmaster666 rozpocznie dżihad na mnie) w Oceanborn, ciężko i nisko.

 

Czemu od razu dżihah, za takie komplementy w stronę Floor? Porównanie Floor do najlepszych wokalnie płyt Tarji, no proszę nie spodziewałem się tego od hejtera naszej nowej wokalistki, ale widać czasem można pozytywnie zaskoczyć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem o Tobie, nightwishmaster666 i Girdun, czołowi fanatycy Floor :)

Dla mnie najlepsze płyty NW z Tarją to Century child i Once. Na nich Tarja śpiewa lżej i nie męczy się. Poprzednie 2 po prostu lubię (AFF nie trawię).

Nie trawię za to Floor w DPP/Imaginaerum, śpiewa tam za nisko i z "kluchą" w gardle jak Tarja przed 2000 rokiem, lecz ta sama "klucha" lepiej brzmi w gardle Tarji.

Koniec offtopu z mojej strony. Odezwę się tutaj jak coś się bardziej rozkręci bo nie wiem już o czym pisać XD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tuomas w NW postawił sobie' date=' zespołowi i słuchaczom wysoooko poprzeczkę - każdy album musi mieć w sobie coś nowego, świeżego. Mówiąc w skrócie - musi zaskakiwać.[/quote']

Bo ja wiem czy od razu można mówić o wysokiej poprzeczce?

Zespół nie może cały czas nagrywać takich samych płyt, byłby wtedy parodią samego siebie. Każdy album powinien być w pewnym sensie unikatowy i niepowtarzalny.

Przykładowo wielu by chciało żeby Epica nagrała drugie Design Your Universe. Fakt, też zawsze odczuwam niedosyt po jego przesłuchaniu, ale chyba właśnie dlatego tak dobrze go wspominam :)

 

Tak więc to chyba normalne postępowanie każdego dobrego zespołu z górnej półki. Do tego skoro wciąż chcą nagrywać coś nowego to chyba dobrze się przy tym bawią, a to dla nas najważniejsze :)

 

Teoretycznie Floor najmniej mi pasuje do Nightwisha z całej tróki wokalistek, ale talent ma...zresztą ja tam nie muszę narzekać, do odkrycia i tak mam wciąż parę albumów z Tarją i jeden z Annete ;)

edited: choć w zasadzie jak oglądam właśnie koncerty z nią...będzie super ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo pomału i oszczędnie :D

 

A czego się spodziewałeś? To Nightwish. Zawsze mieli problemy z otwarciem się do ludzi i kontaktem z fanami. Dobrze, że chociaż cokolwiek wiemy :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stara sztuczka Najtłiszka: powolutku, po jednym zdaniu aby fani nabierali apetytu i "umierali" z ciekawości i zniecierpliwienia;)

Bardzo się cieszę, że kapela jest już na tym etapie tworzenia nowego krążka. Wszystko wskazuje na to, że mają wciąż niewyczerpane pokłady pomysłów, czekam na kolejne wieści:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie ten motyw przewijający się przez album. Mieliśmy baśnie, fantastykę, tęsknotę za dzieciństwem, wyobraźnię, dobre i mroczne aspekty życia... Na Sknerusie zaś dominował motyw podróży. Co jeszcze interesuje Tuomasa? Ostatnimi czasy Holopainen miał okazję spełnić marzenie Marcina z fundacji "Mam Marzenie", do tego napisał piosenkę w celach charytatywnych.

Myślicie, że będzie to miało wpływ na teksty nowego albumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie. Absolutnie: nie, bo Tuomas zawsze nieco się wzdrygał przed tą jarmarczną dobroczynnością, o czym kiedyś mówił (wyjątek zrobił, bodajże, po wydaniu singla "Eva" i to wtedy o tym wspominał). Myślę, że te ostatnie "wybryki" charytatywne są próbą zaspokojenia nudy, wypełnienia dziury między jednym, a drugim nagraniem (szczególnie mam na myśli piosenkę, bo spełnienie marzenie Marcina było tylko spowodowane sprzyjającą okolicznością, przypadkową, aktem dobrej woli ), albo wpływem znajomych, lub/i Johanny (kobiety potrafią zmieniać świat). Nie jest to jednak nic na poważnie! Nie ma szans! Tuomas, o ile go znam, nigdy nie pisałby albumu o dobroczynności - to temat stanowczo zbyt oklepany i rażąco... komercyjny, jakby wytarty! Nie ma mowy!

Za to, w jednym wywiadzie wspomniał, że ostatnimi czasy wciągnęły go na nowo książki naukowe i zapytany przez dziennikarza, czy będą one miały wpływ na nowy album Tuomas powiedział, że definitywnie TAK. To było kilka miesięcy temu. Podejrzewam więc, że to nauka i jej cuda będą miały do spełnienia ważną rolę na albumie, ale pewna nie jestem; może będą tylko dodawały kolorytu i smaczku, a tematem będzie coś zupełnie innego. Był już album Imaginaerum, który stanowił swoisty "zgrzyt" całej twórczości, było Century Child, krążące wokół smutku i depresji, Dark Passion Play, w których mrok przewijał się z nadzieją...

Może teraz czas na naukę? ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie. Absolutnie: nie. W jednym wywiadzie wspomniał, że ostatnimi czasy wciągnęły go na nowo książki naukowe i zapytany przez dziennikarza, czy będą one miały wpływ na nowy album Tuomas powiedział, że definitywnie TAK. To było kilka miesięcy temu. Podejrzewam więc, że to nauka i jej cuda będą miały do spełnienia ważną rolę na albumie, ale pewna nie jestem; może będą tylko dodawały kolorytu i smaczku, a tematem będzie coś zupełnie innego. Był już album Imaginaerum, który stanowił swoisty "zgrzyt" całej twórczości, było Century Child, krążące wokół smutku i depresji, Dark Passion Play, w których mrok przewijał się z nadzieją...

Może teraz czas na naukę? ;)

 

Pierwsze skojarzenie: EPICA!! :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, mam kawałek tegoż wywiadu, w którym wspominał o swojej pasji naukowymi książkami. Tłumaczyłam kiedyś nawet ten wywiad dla naszego DE i jest gdzieś na stronie (Tuomas mówił w nim o literaturze);

 

Aside from genre fiction and literary classics, Holopainen also reads a lot of nonfiction. More recently he has become fascinated with what he calls the scientific “thought plays” of Richard Dawkins and Christopher Hitchens. “I’m reading them at the moment. I was just reading it an hour ago, The Magic of Reality it’s called, and it has the most beautifully written introduction to science ever. Just full of thought plays, its great.”

 

Holopainen is currently tapping into the scientist part of himself; after all, he was studying science at university before he left to form Nightwish. “It’s just so cool; it’s as simple as that,” he enthuses. “Nothing is cooler than science.” I ask him if this literature will too work itself into his lyrics, or even inspire the next Nightwish album? “I already know now that since I have been so enthusiastic about this kind of literature for the past few months, and will be for the upcoming months, that it’s going to come out somehow,” he admits. “I don’t know how just yet, but it will come out. I know it from experience.”

 

Żródło: http://www.roadrunnerrecords.com/news/nightwish-tuomas-20130318

 

Będę dobroduszna dla tych, którzy nie chcą się potrudzić i wolą po polskiemu:

 

Poza fikcją i literaturą klasyczną, Holopainen czyta, także sporo dzieł literatury faktu. Od niedawna fascynuje go to, co nazywa nauką „zabawy myśli” Richarda Dawkinsa i Christophera Hitchensa.

– Właśnie czytam ich dzieła. Jakąś godzinę temu czytałem Magię Rzeczywistości (The Magic of Reality); ma najpiękniejszy wstęp do nauki jaki kiedykolwiek czytałem. Tak pełny zabaw myśli, jest wspaniały!

Holopainen obecnie czerpie z głębi naukowej części swojej duszy; w końcu, studiował nauki przyrodnicze, zanim rzucił studia, by stworzyć zespół.

– To takie fajne; tak proste, jak to wyrażenie – zachwyca się. – Nie ma nic fajniejszego niż nauka!

Zapytałam go, czy literatura tego rodzaju zostanie wpleciona w teksty piosenek, a może nawet zainspiruje kolejny album Nightwisha?

– Już jestem tego pewien, ponieważ tak się zachwycam literaturą tego rodzaju już od paru miesięcy i z pewnością będę nadal w ciągu kolejnych, że to w jakiś sposób wyjdzie (na następnym albumie) – przyznaje – nie wiem jeszcze jak to będzie dokładnie, ale wyjdzie na pewno. Wiem z doświadczenia.

 

Wprost z naszej strony, wywiad z 18.03.13 r.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny temat na album. Większość fanów pomyśli pewnie: O, druga Quantum Enigma. Ale nic z tych rzeczy. Stawiam, że NW ugryzie temat zupełnie z innej strony. Co mnie ogromnie cieszy, bo Quantum Enigma jakoś do mnie nie przemawia (nie aż tak jak wcześniejsze płyty Epiki), bo temat dobry, tylko brakuje mi odpowiedniego ujęcia tego tematu.

A może po prostu nauka będzie luźną inspiracją, nie typowym tematem przewodnim. : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stwierdzam, że pomocne w rozpatrywaniu tematu płyty byłoby przeczytanie książek Richarda Dawkinsa i Christophera Hitchensa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wtrącę swoje pięć groszy co do nowego albumu. Marzy mi się growl ze strony Floor - bardzo bym chciał usłyszeć coś w stylu Epiki, bo słuchając tego nikt nie wymiotuje więc dlaczego nie spróbować w NW? SLS był utworem eksperymentalnym, a jakoś nikt nie umarł z rozpaczy - eksperymentować trzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marzy mi się growl ze strony Floor - bardzo bym chciał usłyszeć coś w stylu Epiki, bo słuchając tego nikt nie wymiotuje więc dlaczego nie spróbować w NW?

 

Growl w żaden sposób nie komponuje mi się z NW. Growling lubię, np. w death metalu, ale niekoniecznie jako część (w pewnym sensie delikatnych) kompozycji Tuo. Część Ghost River (It's a long road down(...)) można zaśpiewać z lekkim 'pazurem', ale nie aż tak, żeby wchodzić w growling. I to jestem w stanie zaakceptować.

Eksperymenty są dobre, a jak widać każdy po nowej płycie NW oczekuje czego innego. Osobiście wolałabym, żeby dołączyli trochę elektroniki (nie za dużo, wierzę w wyczucie Tuo ), żeby wpadało to trochę pod industrial, trochę pod kompozycje Jean Michela Jarre'a czy Vangelisa.

 

Jeśli jednak chodzi o growling, to jestem chyba jednak na nie.

http://2.bp.blogspot.com/-eSbNm4SWjaA/UfUcKWeEboI/AAAAAAAAN-s/bIccysadYXM/s1600/nope-badger.gif

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nigdy w życiu się na growl w Nw nie zgadzam. Muzyka Nw jest delikatna i melodyjna growl, by zepsuł wszystko całą magię. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.