Jump to content
beatag60

Imaginaerum World Tour- koncerty

Recommended Posts

Co ciekawe Tuomas wielokrotnie wspominał, że granie "Wishmastera" już zespołu nie kręci i nie widzą powodów by grać go znów. A tu niespodzianka... "Wishmaster" pojawił się znów - tym razem z Floor:

 

http://www.youtube.com/embed/Px9i7s1tR20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor jest wspaniała, zresztą wspierana tak wspaniałą publicznością- nie mam pytań:)

 

Tuo też w "siódmym niebie"- klimat koncertu jest wyjątkowy:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aż brak mi koncertu NW w Brisban na prawdę odwalili dobry kawał roboty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie doskonali ale dają rade na scenie fantastycznie, nie tak jak ja bym to zrobił ale super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O jezu ja chce te plakaty zrobię sobie tapetę na ścianie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Siren z Floor @ The Palace Theatre, Melbourne Australia, 14/1:

Kocham The Siren i Floor zaśpiewała ją pięknie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatni koncert przed długą przerwą , aż do 8.06, jak wytrzymamy- będziemy bardzo tęsknić:(

Setlista:

 

Crimson Tide

(Hans Zimmer song)

Storytime

Dark Chest of Wonders

Wish I Had an Angel

Amaranth

7 Days to the Wolves

Slow, Love, Slow

I Want My Tears Back

(with Troy Donockley)

Nemo

(with Troy Donockley)

Last of the Wilds

(with Troy Donockley)

Planet Hell

Ever Dream

Over the Hills and Far Away

(Gary Moore cover) (with Troy Donockley)

Ghost Love Score

Song of Myself

Last Ride of the Day

Imaginaerum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie mogę przetrawić Floor, do Anette szybciej się przekonałem.

Setlista u mnie w Lipsku była mniej-więcej taka:

Taikatalvi

Storytime

Wish I had an angel

Amaranth

Scaretale

Slow love slow

I want my tears back

Dead to the world

Nemo

The Islander

Come cover me

Planet hell

Ghost river

Over the hills and far away

Last of the wilds

Song of myself

Last ride of the day

Imaginaerum

 

Kolejność pomieszana.

14949137977273424777383.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak do Sauna Open Air w czerwcu przerwa.Imaginaerum Tour powoli dobiega końca ok 100 koncertów już za nami stworzę na dniach takie liczbowe podsumowanie trasy jakie utwory były grane najczęściej, jakie śpiewała floor itp a potem jak się cała trasa skończy to wielkie podsumowanie całości z bardzo licznymi statystykami.

 

Jak ktoś jeszcze nie widział NW na żywo to na tej trasie ma jeszcze tylko kilkanaście letnich festiwali do wyboru a potem - The End.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie to obejrzałem i zastanawiałem się czy macie tu jakiś temat do wrzucania linków, ale widzę, że administracja trzyma rękę na pulsie ;)

 

Wykonanie wymiata \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie co? GLS z każdą wokalistką brzmi perfekcyjnie... Jakoś nie bardzo jestem przekonany do Floor w NW - bo AF uwielbiałem :) Natomiast tym wykonanie mnie troszkę przekonała :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie co? GLS z każdą wokalistką brzmi perfekcyjnie...

 

 

Nie uważam - śmiem się sprzeciwić ;). GLS brzmiało najlepiej z Tarją, a najgorzej z Anette. Wokal Anette ujmował GLS wyniosłego piękna, które z kolei nadawał utworowi wyłącznie wokal Tarji.

GLS Anette dla mnie nie brzmiało perfekcyjnie - brzmiało zwyczajnie i niemagicznie.

Floor niejako "wróciła godność GLS" - od jej wokalu oczekiwałam tyćkę bardziej Tarjowego brzmienia, ale uważam, mimo to, że utwór wykonała po mistrzowsku - mogło być lepiej (może tylko się czepiam), ale i tak było świetnie.

Końcowy wrzask Floor bardzo mi zaimponował :-D.

Oby Pani Jansen została, bo obawiam się, że Rada Nightwishowego Posiedzenia Do Spraw Wyboru Wokalistek mogłaby wybrać kogoś gorszego, a tego, po Pani Olzon, drugi raz nie chcemy, prawda? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczególnie że owa "rada" mogłaby znowu wpaść na pomysł zatrudnienia kogoś o skali zupełnie innej od dotychczasowych wokalistek...

Ja w ogóle nie wiem co Tuo strzeliło do głowy, że stwierdził parę lat temu "nie szukamy drugiej Tarji tylko kogoś o zupełnie innym głosie". Aż tak taki miał uraz że bał się iż głos nowej wokalistki będzie mu przypominał o poprzedniczce? Skutek? Zatrudnili Anette, która ze starszymi piosenkami miała, co całkowicie naturalne, problemy i w skutek tego często miała niezbyt dobrą opinię u fanów. Teraz znów kogokolwiek by chłopaki (czytaj: Tuo) nie wybrali nowa wokalistka będzie musiała się poruszać w obu stylach i pewnie jeden będzie jej wychodził gorzej niż drugi, w skutek czego znowu komuś podpadnie. A wystarczyłoby, jakby Tuomas wykazał trochę konsekwencji parę lat temu...

 

Wiem, że to offtop, ale tak mi się skojarzyło z tą radą, a nie widzę dobrego tematu na takiego posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
GLS Anette dla mnie nie brzmiało perfekcyjnie - brzmiało zwyczajnie i niemagicznie.

 

Dokładnie!

Dla mnie wykonanie Floor jest najlepszym od czasów Tarji, ba nawet TT zdarzało się zaśpiewać ten utwór gorzej!

Floor ma niesamowitą energię, nie ma w jej głosie tego zimna i dystyngowania co u Tarji, przez co nigdy nie będzie śpiewała jak ona. Zawsze będzie w jej śpiewie ciepła, energiczna nuta power metalu.

 

 

Oby Pani Jansen została' date=' bo obawiam się, że Rada Nightwishowego Posiedzenia Do Spraw Wyboru Wokalistek mogłaby wybrać kogoś gorszego, a tego, po Pani Olzon, drugi raz nie chcemy, prawda? [/quote']

 

Prawda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja akceptacja Floor mocno mnie zaskakuje. Broniłam się trochę przed tym bojąc, że nie zostanie w NW. Nie ma jednak mocnych;) Jansen ma cechy jakich sobie u Najtłiszowej wokalistki życzę: piękny głos, świetna prezencja i dużo bijącego ciepła. GLS w jej wykonaniu stawiam na równi z wykonaniem przez TT.

A Anetce i Anetkowo podobnej mówię Nie!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj(tj. wczoraj) postanowiłem przełamać się i posłuchać GLS z Floor. Szczerze mówiąc, końcówka zniszczyła mi słuch, moc, energia, siła, kosmos!

Mimo to, dalej nie lubię Floor i nie widzę jej jako następczyni Anette.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.