Jump to content
Adrian

Tarja

Recommended Posts

Parę informacji na temat grudniowych koncertów ;)

 

Otwarcie bram: 19:00

Start: 20:00

 

Ceny biletów:

100 PLN - przedsprzedaż

120 PLN - w dniu koncertu

 

Bilety będą dostępne od 17 sierpnia na stronach: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl; www.biletin.pl

 

 

https://www.facebook.com/events/2088421194716581/


Jeszcze link do wrocławskiego wydarzenia, bo zapomniałam o nim :P

Wyżej jest do koncertu w Warszawie :)

https://www.facebook.com/events/709407855865422/

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabrałam się w końcu za "The Shadow Self" i mam wrażenie, że część motywów już gdzieś u Tarki się pojawiła na wcześniejszych albumach. Kawałki, które zwróciły moją uwagę to "Innocence" (fortepian! ♥), "Eagle Eye" i "Too Many". Nie podoba mi się utwór z Alissą. Całości posłucham jeszcze kilka razy, może spodoba mi się na tyle, żeby wybrać się na koncert ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z nowego albumu szczególnie zapadł mi w pamięć utwór Undertaker :)

Podoba mi się wszystko poza Demons i No bitter end. Chapeus bas dla Tarji :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się, dlaczego większości z Was nie podoba się duet Tarji i Alissy w utworze "Demons In You". To jeden z moich faworytów na TSS. Uważam, że idealnie odzwierciedla koncepcję obu płyt - The Brightest Void i The Shadow Self, pokazując wewnętrzną walkę światła z cieniem, czyli jasnej i mrocznej strony w każdym z nas.  Z jednej strony okryta blaskiem Tarja, z drugiej spowita ciemnością Alissa. Efekt chaosu jest zamierzony, bo te dwa światy ze sobą walczą. Przy wspaniałym akompaniamencie basu Kevina :) Jest w tym utworze moc, którą obie panie pięknie zaprezentowały na scenie podczas tegorocznego Wacken Open Air. Ach, co to był za headbanging :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj, koncertem w Hanover, rozpoczęła się trasa Tarji The Shadow Shows 2016/2017 promująca nową płytę The Shadow Self. Na setliście dużym zaskoczeniem jest utwór "Lucid Dreamer", który do tej pory był wykonywany tylko podczas koncertów klasycznych w Rosji. Dodatkowo z albumu The Shadow Self wykonano utwory: "Too Many", "The Livign End" oraz "Love To Hate". Pozostałe można było usłyszeć podczas letnich festiwali na trasie The Brightest Summer. Pod pozycją "NW Medley", małym drukiem są wypisane tytuły utworów zagrane akustycznie. W ich skład wchodzą: "Until Silence", "The Reign", "Mystique Voyage", "House Of Wax" i "I Walk Alone".

Jak Wam się podoba taka setlista? Zmienilibyście coś?

 

14642318_1059621367469669_3466178544376793670_n.jpg?oh=72b7f3de174ea5bbe4d44c85f2b4b685&oe=58716CBC

 

Dodatkowo artystka razem z wytwórnią earMusic przygotowała jeszcze jedną niespodziankę dla fanów - światło dzienne ujrzał singiel Demon In You. Jest to kolaboracja z wokalistką Arch Enemy - Alissa White-Gluz. Singiel można pobrać lub kupić w wersji fizycznej na stronie earMusic.

 

14479548_1453879261294685_256391317264169103_n.jpg?oh=add12f765bc2b33bfd3b12f78d712399&oe=58655D66

 

 

 

 

Tracklista przedstawia się następująco:

 

 

 

1. Demons In You with Alissa White-Gluz

 

[video=youtube]

 

2. Demons In You Tarja Solo Version

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Aiyz4lxzby4

 

 

3. Demons In You Alissa Lead Vox Version

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=q7HkDiJ4yFs

 

 

Którą wersję preferujecie? :>

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nami już dwa koncerty w ramach trasy The Shadow Shows 2016/2017 - w niemieckich miastach, Hannover i Hamburgu. Galerie z tego drugiego koncertu można zobaczyć tutaj -> Tarja - Live @ Hamburg, Germany, 08.10.16.

 

Dodatkowo wstawiam nagrania, w całkiem nie najgorszej jakości, czterech utworów na które myślę, że warto zwrócić uwagę.

 

Tarja zaprezentowała się w nowych outfitach, szczególnie spodobał mi się ten, który możecie zobaczyć na nagraniu Lucid Dreamer. Bardzo fajne też są animacje na ekranach. Mam nadzieję, że taka scenografia będzie prezentowana przez całą trasę.

 

Akustyczny set, w którego skład wchodzi - Until Silence, The Reign, Mystique Voyage, Hause Of Wax (grane po raz pierwszy) oraz I Walk Alone.

 

[video=youtube]

 

Lucid Dreamer, które do tej pory grane było jedynie w ramach klasycznych koncertów, które Tarja dała w Rosji.

 

 

[video=youtube]

 

Love To Hate - utwór z nowego albumu The Shadow Self.

 

[video=youtube]

 

Oraz pierwszy, można powiedzieć, kolos w solowej karierze pani Turunen - Too Many.

 

[video=youtube]

 

Jak oceniacie te występy? Myślę, że Tarja jest w bardzo dobrej formie i daje z siebie wszystko na scenie :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Największe wrażenie zrobił na mnie set akustyczny a szczególnie Until Silence który uwielbiam ,co do setlisty brakuje mi Diva i Goldfinger ,a jeżeli chodzi o numery na setlist to jest na prawdę oki jest na niej 12 numerów które uwielbiam ,jeżeli chodzi o Demons in You zdecydowanie wolę duet ,sama Tarja też daje radę ,a co do nowego outif ,szczególnie podoba ,,i się ta kiecka z teledysków oby w Polsce też w niej była .

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej! Razem z ekipą Tarja Turunen Polska  chciałam zaprosić osoby wybierające się na grudniowe koncerty Tarji w Polsce, na spotkania integracyjne dla fanów, które organizujemy :)

Niestety nie mamy jeszcze ustalonych miejsc - najlepiej w takim miejscu, by osoby spoza Warszawy i Wrocławia, mogły bez trudu je znaleźć, a potem trafić na sam koncert. Jeśli macie jakieś pomysły to jesteśmy otwarci na propozycje :)

Wszystkie szczegóły omawiane będą na naszych wydarzeniach.

 

Zlot Warszawa: https://www.facebook.com/events/1276178565760775/

 

Zlot Wrocław: https://www.facebook.com/events/1814186775525504/

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

05.12.16 Tarja Turunen pojawiła w warszawskiej Progresji, w ramach trasy "The Shadow Shows World Tour". Występ poprzedziło spotkanie członków Winter Storm Poland z menadżerką artystki, która przekazała Tarji prezenty i kwiaty od fanów. Otrzymaliśmy również na pamiątkę kawałki tła koncertowego z poprzedniego tourne, "Colours In The Road Tour". Sama Tarja niestety nie mogła się z nami zobaczyć, gdyż od kilku dni męczyła ja choroba, ból gardła i gorączka. Po koncercie zgodziła się jednak podpisać dla nas zdjęcia, płyty i bilety.

Zaczęło się od suportów: Suddenlash i Immension. Powiem szczerze, że wypadły dość blado. Pierwszy to istniejący od sześciu lat hiszpański zespół z damskim wokalem. Słychać tu potencjał i widać dużą wolę grania, ale czegoś mi brakowało. Widać, że zespół cały czas się rozwija, poszukuje swego stylu i w pewien sposób wzoruje się na już istniejących gwiazdach gatunku. O wiele lepsze od Suddenlash okazało się angielskie trio Immension. Grali bardzo żywiołowo, hardrockowo, z ostrym, gitarowym pazurem. Wokalista i lider łatwo nawiązał kontakt z publicznością i tym samym rozruszał warszawskich fanów. A my czekaliśmy z niecierpliwością na Tarję! Wreszcie około 21.30 wokalistka pojawiła się na scenie. Tłum oszalał, w górę uniosły się czerwone balony w kształcie serc oraz świecące pałeczki. Tarja była zachwycona i zaskoczona cała akcją. Wielokrotnie dziękowała fanom za wsparcie, wierność, miłość i takie gorące przyjęcie. Ktoś z publiczności rzucił kwiaty i małą, polską flagę. Przez kolejny utwór Tarja trzymała te podarunki i śpiewała. Mimo choroby dawała z siebie wszystko! Była niezwykle energiczna na scenie, skakała, tańczyła. Pojawiły się gesty i miny, dzięki którym Tarja świetnie nawiązała kontakt z cała publicznością. Śpiewała cudownie, mimo chorego gardła, jej głos brzmiał idealnie! Widać było jej wielki profesjonalizm i olbrzymie sceniczne doświadczenie. Potrafi zrobić show! Podczas występu zamiast wody piła herbatę imbirową. Przebrała się dwa razy, prezentując trzy wersje scenicznych strojów. Na koniec zdjęła buty (obcasy ok. 12 cm) i tańczyła na boso! Wreszcie owinęła się rzuconą przez nas polską flagą i szalała skacząc wesoło! To był dla mnie najlepszy moment tego wieczoru!

Większość utworów, które zaprezentowała Tarja to repertuar z ostatniego krążka, "The Shadow Self", ale nie zabrakło też starych numerów. Widać, że zespół Tarji to bardzo zgrana ekipa, na czele z przesympatycznym basistą Kevinem Chownem, który rozmawiał z nami przed i po koncercie. Na scenie pojawił się też na chwilę mąż i menager Tarji, Marcelo Cabuli.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Oklaski, podziękowania, całusy dla publiczności... Tarja była bardzo szczęśliwa, że mogła znów wystąpić dla polskich fanów, co z resztą ciągle podkreślała. A najbardziej wzruszające było to, gdy powiedziała, że to my spełniamy jej marzenia i zawsze będzie wracać do Polski, bo wie, że ma tu rzesze wiernych fanów. Zauważyłam, że spora ich część słuchała i słucha Tarji z ery Nightwisha, a teraz również kibicuje jej solowej karierze. Cenią kunszt wokalistki zarówno w jednym, jak i w drugim repertuarze. Tarja była, jest i będzie częścią nightwishowej historii, a jako solowa artystka wciąż zachwyca i zaskakuje swoich odbiorców. W moim odczuciu jest niezwykle sympatyczną, ciepłą, wdzięczną i pozytywną osobą. Z niecierpliwością czekam na jej kolejny występ w Polsce!

Dziękuję członkom WS Poland i moim znajomym, za doskonałą zabawę i wspólnie spędzone chwile :)!

 

SUDDENLASH

GqBzmHF.jpg

IMMENSION

tYpfZXK.jpg


TARJA

uisNhyf.jpgLTQ5glA.jpgQ43QCAG.jpgwZsHwqS.jpg8vcdiHC.jpgoEDsrfP.jpgMlnfkRO.jpg92NAxHr.jpgHSBSmhy.jpgSE0Nq2U.jpg


tKRRBrk.jpg


DDkgS2O.jpg


 


 



Jk0nPnQ.jpg


KpQeb2X.jpg


Niestety, moje zdjęcia są słabej jakości, więc dodatkowe foto od:

 

Carly Brandley

Wojtek Dobrogojski - Progresja

KaraRokita.pl

Rockmetal.pl

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miło jest mi poinformować Was, że na stronie Tarja Turunen Polska  organizujemy już drugi konkurs urodzinowy. 29 grudnia nasza strona skończy trzy lata działalności ♥ Do wygrania zdjęcie z autografem Tarji i kalendarz na 2017 rok. Co trzeba zrobić? Napisać recenzję The Shadow Self i wysłać ją na naszego maila ^^ Na Wasze prace czekamy do 24 grudnia. Wyniki 31 grudnia :)

Serdecznie zapraszamy do brania udziału ^^

 

Link do postu na FB : KONKURS URODZINOWY

[/url]

15392890_1130004633764675_6100453000330683210_o.jpg?oh=ce5418f166eaa575d3567a634047a421&oe=58EDD256

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnie zdjęcie na swoim instagramie Tarja podpisała w następujący sposób: ,,Pink is the new black?! Reggae album is on the way :)" Według Was to co napisała to żart czy poważne plany? Jeśli to poważne plany to jestem zawiedziona. Nie mam nic do tego gatunku muzycznego, ale kompletnie nie widzę w nim Tarji. Btw mam wrażenie, że Pani Turunen stawia ostatnimi czasy na ilość nie jakość... Kolejny album rok po premierze epki i krążka studyjnego to trochę za szybko.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To raczej żart był xD W jednym z wywiadów powiedziała, że będzie to kontynuacja projektu Ave Maria :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli kontynuacja Ave Maria to świetnie! Chciałabym aby skupiła się bardziej na klasyce aniżeli scenie rockowej

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto przypomnieć, że Tarja obchodzi dziś okrągłe urodziny. Zapewne stosownie uczci je w gronie najbliższych i zdmuchnie 40 świeczek na torcie. Szczęśliwa, realizująca swoje muzyczne pasje, na scenie tryskająca energią i zarażająca uśmiechem, a także wciąż pamiętająca o fanach dawnej ery Nightwish.

Sto Lat!

 

tEElg8R.jpg?1

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Życzę Tarji nie gasnącej energii, realizacji wszystkich planów i zawodowych i osobistych celów, zdrowia i dużo radości z osiągnięć córeczki- Sto Lat!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja w najnowszej, prawdziwie demonicznej odsłonie. Mroczne, intrygujące zdjęcie odsłania rąbek tajemnicy nowego albumu, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Więcej szczegółów na razie nie znamy. Czekamy z niecierpliwością na odkrycie przez artystkę kolejnych kart. 

MqvUERc.jpg?1

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakładając, że to okładka albumu to szykuje nam się mroczny krążek. Czyżby powrót do "gotyckich" korzeni?

 

Nie jestem wielkim fanem solowej twórczości Tarji, ale z ciekawością śledzę informacje o nowych albumach w nadziei, że czymś mnie zaskoczy. Ostatnio takim zaskoczeniem był utwór "Innocence", który spodobał mi się od pierwszego przesłuchania i do dziś ma swoje miejsce w mojej playliście. We will see. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

swjXG

 

Mamy już tytuł nowej płyty Tarji! Jest bardzo creepy i klimatem bardziej przypomina Halloween, ale coż, Boże Narodzenie z dreszczykiem też jest bardzo intrygujące ;;)Jestem ciekawa, jaka będzie zawartość muzyczna tego krażka, przekonamy się już 17.11.2017!

http://www.tarja-fromspiritsandghosts.com/

https://www.facebook.com/tarjaofficial/?fref=ts - dzisiaj pojawił się na profilu Tarji filmik-zwiastun rodem z horroru :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że Tarja nagrała 11 bożonarodzeniowych "klasyków" w nowej, mrocznej aranżacji. Dostaniemy też jeden oryginalny kawałek "Together".

 

Czekamy... ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli powtórka z "Henkays Ikuisuudesta", tyle że w "mrcznym" klimacie? Gdzie jest emotka przewracająca oczami, kiedy człowiek jej potrzebuje....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę, że nowy album nie będzie powtórką debiutanckiego “Henkäys Ikuisuudesta” i wyróżni się czymś więcej niż tylko ciemną chmurą na bożonarodzeniowym niebie. Na oficjalnej stronie Tarji pojawiło się kilka zdjęć promujących nadchodzące wydawnictwo. 

I7r8c6K.jpg?1

Artystka ponownie postawiła na kontrast czerni i bieli, czyli pierwiastek dominujący ostatnimi czasy w jej twórczości, podkreślany oryginalnymi kreacjami scenicznymi i odpowiednią kolorystyką mikrofonu. Okładka nasuwa skojarzenia z motywem przewodnim „The Shadow Self”, o którym Tarja powiedziała:

„The shadow self is a creative force in all of us. I have started to realize that there is this dark side of me.”

Wygląda więc na to, że demon, który na TSS wypełzł z cienia, teraz objawił się w pełnej krasie i zamierza w tym roku zmącić nam nieco świąteczny nastrój, zostawiając swoje brudne ślady w połyskującym śniegu ;) Taka koncepcja jak najbardziej pasuje do Tarji, gdyż w jej twórczości przewijają się zarówno ciężkie, rockowe brzmienia, jak i łagodna, ponadczasowa klasyka. Jak mówi sama artystka, bez żadnego z tych muzycznych światów nie potrafi żyć i z żadnego nie umiałaby zrezygnować na rzecz tego drugiego.

Biorąc pod uwagę powyższe, moim zdaniem album „From Spirits and Ghosts. Score for a Dark Christmas”z jednej strony odkryje kolejne ciemne zakamarki Tarjowej duszy („The darkness comes from deep within” – TT), a z drugiej pokaże nam Święta z nieco innej perspektywy:

„On this album, I explored the other side of Christmas. The Christmas of the lonely people and the missing ones. The Christmas for those that do not find joy in the blinking lights and the jingle bells.”

Przy tych słowach od razu przypomina mi się utwór “Boy and the Ghost” z krążka “My Winter Storm” (2007).

“…Big family dinner

The untold pain

Their eyes are sparkling

On his frozen face…”

 

Już w grudniu Tarja zawita ze swoim nowym, świątecznym projektem do Ołomuńca, Pragi i Kijowa. Pojawi się również na czterech koncertach w Finlandii, dołączając na scenie do muzyków zrzeszonych w formacji Raskasta Joulua, w której pierwsze skrzypce gra Marco Hietala.  

Nie wiem, czy nie oczekuję zbyt wiele, ale po cichu liczę na jakiś czadowy duet tych dwojga  :) 

 

Tymczasem właśnie poznaliśmy okładkę singla promującego wydawnictwo „from Spirits and Ghosts (score for a dark Christmas)”. Będzie to utwór „O Come, O Come Emmanuel”. Premiera 6 października.

Cała tracklista prezentuje się tak:

01. “O Come, O Come, Emmanuel”

02. “Together”

03. “We Three Kings”

04. “Deck The Halls”

05. “Pie Jesu”

06. “Amazing Grace”

07. “O Tannenbaum”

08. “Have Yourself a Merry Little Christmas”

09. “God Rest Ye”

10. “Feliz Navidad”

11. “What Child Is This”

12. “We Wish You a Merry Christmas”

a1L2cMz.jpg?1

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zachęcam do obejrzenia najnowszego teledysku Tarji do utworu "O Come, O Come Emmanuel" z nadchodzącego świątecznego albumu "from Spirits and Ghosts (score for a dark Christmas)", który ukaże się już w listopadzie. Jak przyznaje artystka, zainspirowała ją Enya, dzięki której w ogóle poznała ten utwór. 

Muszę przyznać, że mnie interpretacja Tarji chwyta za serce. Ciekawa jestem Waszych opinii.

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=spJlqZIHK24

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.