Jump to content
Izzy

Dark Passion Play Survivor - Komentarze

Recommended Posts

Kwestia gustu. Głosowałam na WBTN w pierwszej turze, ale coś mi się pokręciło (niechybnie ze zmęczenia tymi piekielnymi wykładami na studiach i pracą na obcym laptopie) i wydawało mi się, że WBTN odpadło, więc zaczęłam głosować na inne kawałki. Oprzytomniałam z opóźnieniem i wróciłam do wywalania WBTN, które uważam za najgorszy utwór z DPP - "Amaranth" i BBB są chociaż melodyjne, chwytliwe i odmóżdżające, a WBTN ani nie zapadało mi w duszy, ani nie odprężyło, ani nie było chwytliwe, ani zbyt wybitne i złożone. Za to bardzo męczyło; ten komputerowy wokal był koszmarnie płytki i przesadnie elektroniczny. Ta dziwna manipulacja elektroniczna pogłębiła tylko, moim zdaniem, nijakość i brak jakiejkolwiek głębi głosu Anette.

Ponadto, zwrotka WBTN miała monotonny, dobijający rytm. Kojarzyła mi się z człowiekiem, który z wielkim wysiłkiem krzesał z siebie siłę, żeby biegać od ściany do ściany. Na serio.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

a teraz wszyscy cisną Master Passion Greed, jak ja

Tak bardzo nienawidzę tego utowru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Meadows" wypadło przed "Eramaan"? How is that possible? Przecież MOH jest o klasę lepsze niż wesołe i skoczne EV. Zgadzam się, że EV jest żywe, chwytliwe i wokalnie trochę... japońskie (tak mi się kojarzy), ale MOH jest przecież urzekające i jest lepsze jako kompozycja muzyczna (czy to tylko mnie się tak wydaje?). No, i jest na pewno lepsze niż 7DTTW, które poza tym, że nawiązuje do genialnej książki, jest dość nieciekawe (lubię tylko solo instrumentalne gdzieś w środku utworu).

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie techniczne do osób głosujących na Evę. W jaki sposób obeszliście ograniczenie min. ilości znaków w wiadomości? Mnie po wpisaniu Eva pokazał się komunikat, że post jest za krótki, więc musiałem coś dopisać.

Szkoda że odpadło EV, a teraz zagrożone jest 7 Days...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, wiem. Sam tak zrobiłem.

Chodziło mi o ludzi, którzy jak widziałem nie musieli się uciekać do tego tricku ;)

Teraz dopiero zauważyłem że udało się to tylko Adrianowi. Czyżby admińska supermoc? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurczę, a Eva to akurat jedna z tych niewielu piosenek na DPP, która mi się nawet podoba :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kilku tur próbuję bezskutecznie wyeliminować "Last of the Wilds". Lubię ten utwór, ale kompozycyjnie są ciekawsze propozycje. Ten jest mocno schematyczny i powtarzalny.

Niemniej jednak widzę, że chwytliwa melodia i bogate instrumentarium skutecznie utrzymują go przy życiu w survivorze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kilku tur próbuję bezskutecznie wyeliminować "Last of the Wilds". Lubię ten utwór, ale kompozycyjnie są ciekawsze propozycje. Ten jest mocno schematyczny i powtarzalny.

Niemniej jednak widzę, że chwytliwa melodia i bogate instrumentarium skutecznie utrzymują go przy życiu w survivorze. :)

 

Teraz właśnie zostały te najlepsze, ostra rywalizacja.

A ja nie wiem na co głosować...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kilku tur próbuję bezskutecznie wyeliminować "Last of the Wilds". Lubię ten utwór, ale kompozycyjnie są ciekawsze propozycje. Ten jest mocno schematyczny i powtarzalny.

Niemniej jednak widzę, że chwytliwa melodia i bogate instrumentarium skutecznie utrzymują go przy życiu w survivorze. :)

Z jednej strony utwór, który mocno wkręca i ciężko się od niego oderwać, ale z drugiej- tak jak stwierdziłeś- bardzo powtarzalny. W końcu będę musiał zagłosować za jego usunięciem, i to raczej prędzej niż później.

 

Tylko... dlaczego wyrzuciliście "7 Days to the Wolves"!? :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kilku tur próbuję bezskutecznie wyeliminować "Last of the Wilds". Lubię ten utwór, ale kompozycyjnie są ciekawsze propozycje. Ten jest mocno schematyczny i powtarzalny.

Niemniej jednak widzę, że chwytliwa melodia i bogate instrumentarium skutecznie utrzymują go przy życiu w survivorze. :)

Z jednej strony utwór, który mocno wkręca i ciężko się od niego oderwać, ale z drugiej- tak jak stwierdziłeś- bardzo powtarzalny. W końcu będę musiał zagłosować za jego usunięciem, i to raczej prędzej niż później.

 

Tylko... dlaczego wyrzuciliście "7 Days to the Wolves"!? :devil:

 

Piotrek, jak mogłeś głosować na Islandera...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The islander" jest według mnie jedną z najlepszych kompozycji na DPP, za to nie wiem, czemu "Sahara" tak długo się trzyma? Ta piosenka bardzo traci na głosie Anette i brak jej tego czegoś, a "hajajaa" nie poprawiło sprawy. ;)

 

Zdecydowanie preferuję "Saharę" w wersji orkiestralnej:

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The islander" jest według mnie jedną z najlepszych kompozycji na DPP, za to nie wiem, czemu "Sahara" tak długo się trzyma? Ta piosenka bardzo traci na głosie Anette i brak jej tego czegoś, a "hajajaa" nie poprawiło sprawy. ;)

 

Zdecydowanie preferuję "Saharę" w wersji orkiestralnej:

 

[video=youtube]

 

Właśnie dlatego ciągle cisnę Saharę (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja nie wiem, nie było mnie parę tygodni, a tu bum, Last of the Wilds jeszcze jest w grze, Sahara wyleciała, Escapist wyleciał... Dramaty tu się dzieją!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Islander wygra. 100% pewności.

Tylko zastanawiam się czy głosować na Last of the wilds, czy na Poet i pendulum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze moim ulubionym utworem z DPP był Islander, ale przy moim obecnym nastroju zaczynam dużo bardziej doceniać Poetę. I to chyba będzie dla mnie utwór, który powinien wygrać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poeta zasługuje na 1 miejsce w głosowaniu, tak jak miał pierwsze miejsce na płycie :)

Islander to soundtrack mojej gimbazy, pamiętam, że wtedy straszliwie mi się podobał. A teraz jest jakiś taki... prosty. Za prosty jak na piosenkę, która miałaby wygrać.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poeta zasługuje na 1 miejsce w głosowaniu, tak jak miał pierwsze miejsce na płycie :)

Islander to soundtrack mojej gimbazy, pamiętam, że wtedy straszliwie mi się podobał. A teraz jest jakiś taki... prosty. Za prosty jak na piosenkę, która miałaby wygrać.

 

Ja chodzę go gimbazy i słucham Isnaldera. Fajnie trafiłeś (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.