Jump to content
beatag60

Wokalistka w Nightwish

Recommended Posts

większości jej wykonań słucham z przyjemnością. wiadomo' date=' nie zastąpi mi ona Tarji i nie będzie śpiewała jak Anette, ale jest dobra. nie psuje piosenek. po prostu wykonuje je trochę inaczej. Anette piosenki Tarji wykonywała tak bardzo inaczej, że czasami ciężko mi było poznać, że to to samo [/quote']

 

O, dokładnie mam takie zdanie.

Myśląc o Floor w NW widzę perspektywy, nowe możliwości. Posłuchajcie Floor w projektach Lucassena - ten człowiek potrafi wyciągnąć wszystko, co najlepsze z wokalistów, których zaprasza do współpracy. Niewykluczone, że i w Nightwish, na NOWEJ płycie Floor pokaże coś niesamowitego i wszyscy zapomną, że wykonania starych kawałków już nie zabrzmią tak, jak kiedyś. Ale na pewno będą miały te wykony JAKOŚĆ, nie to co z Anette..

 

I jeszcze miałam dodać coś w stylu:

ok' date=' może nie posiada. ale robi dobrze to co robi. Anette też nie posiadała magii Tarji. to jest nowy początek. jeśli wyniknie z tego jakaś dłuższa współpraca to dopiero wtedy zobaczymy co Floor jest nam w stanie zaprezentować. bo na razie wykonuje tylko czyjeś utwory, więc ciężko żeby od razu dla fanów stała się ich integralną częścią. jednak utwory kojarzy się z wokalistkami, które zaśpiewały je jako pierwsze, nic na to się nie poradzi.[/quote']

 

@Evi - wyręczyłaś mnie - dzięki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Escapist - ok. wróćmy w takim razie do Anette. bo, że Tarja ma głos pompatyczny, z małą nutką magii i zalatujący operą wiemy. i taki był początkowy NW. a Anette? tak szczerze... pasowała ci od razu do NW? bo ja słyszałam jakieś piskliwe dźwięki, w DPP wiało mi popem, a wykonania starych utworów live raniły moje uszy. a później nagle IM. podchodziłam do tej płyty bardzo sceptycznie. i zaskoczyła mnie ona pozytywnie. ale to już nie był stary NW tylko coś zupełnie nowego. ten "popowy" głosik świetnie wpasował się w klimat płyty. bo był to inny klimat niż na poprzednich krążkach. wszystko to stworzyło nierozerwalną całość. więc skąd wniosek, że głos Floor nie może współgrać z NW. ona też będzie umiała stworzyć z nimi coś pięknego, uwierz w Tuo i jego zdolności ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poczekam na utwory "dla" Floor

 

Jasne, że Anette ukazała się inaczej w utworach w porównaniu do Tarji

 

NW, to ma swoisty styl, ale AF tez jest nawet podobne, w pewnym sensie oczywiście.

 

Anetka ma magie, takiej syrenki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Anette ... W DPP nie podobają mnie się tylko dwa utwory - Amaranth i BBB. Pozostałe są świetne. Inny klimat ... Porównaj sobie więc AFF z np. Once. Również masz zupełnie inny klimat. NW cały czas ewoluował. Każda płyta była podobna do poprzedniej, ale równocześnie trochę inna. Tak samo stało się z DPP i IM. A co do ewolucji pod głos Floor ... Myślę, że aż takiego przeskoku z płyty na płytę nie będzie. Zespół musiałby zmienić się w bardziej hm ... już nawet nie power metal, a coś jeszcze ostrzejszego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wydaje mi się, Escapist...

wiesz, ale pomiędzy Once a DPP jest już moim zdaniem spory przeskok. i tak samo może być między IM a nową płytą. i myślę, że wcale nie musi się NW tak zmieniać, żeby Floor mogła się popisać. dla "popowej" Anette też się jakoś drastycznie nie zmienili, nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze żeby ten spieprzony DPP był winą Anetki. Jeżeli Tuo się postara, z głosem Floor to może być najlepszy album NW pod względem wokalnym od czasów Oceanborn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Aktualnie zaprzeczyłaś sama sobie :P Wcześniej pisałaś, że całkowicie zmienili swój styl dla Nette, a aktualnie piszesz, że się drastycznie nie zmienili :P

W tym temacie coś czuję, że ludzie się zabijać będą, bo nie idzie dojść do konsensusu i nikt nigdy do niego nie dojdzie. Jedyne, co jest pewne, to to , że Tarja była pierwsza i to do niej będę porównywane wszystkie pozostałe wokalistki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo przecież już było wspominane wielokrotnie, że to wokal ma się dostosowywać, a nie odwrotnie, co jednej wokalistce wychodziło raz lepiej, raz gorzej.

To my będziemy się tak targować bez sensu co najmniej do końca trasy koncertowej?

Chodźmy na piwo xD

 

Jeszcze żeby ten spieprzony DPP był winą Anetki. Jeżeli Tuo się postara' date=' z głosem Floor to może być najlepszy album NW pod względem wokalnym od czasów Oceanborn.[/quote']

Fakt DDP, nie jest "winą" Anette, ale też słychać chociażby po jej wykonach starych utworów, że również "dojrzewała" do nich z czasem i zaczynały one brzmieć z nią coraz lepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Sinoqa, jeszcze co najmniej rok, dopóki nie wejdą do studia, co by nagrać nową płytę. Dopiero wtedy się dowiemy, kto będzie "wybranką" xD

Niestety, nie piję alkoholu. Jeśli załatwisz mi herbatkę malinową (Pozdrawiam Maggie), to mogę iść.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To są albumy wiadomo, że każdy jest inny, ale co ma do tego ewolucja

 

power metal ostry nie jest, ale co ma być tak bardzo ostre?

 

 

p.s.

ewolucja co to :D wiem

Ale co to ma do zespołu, to nie jest pop, tylko metal. takie uzasadnienie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli załatwisz mi herbatkę malinową (Pozdrawiam Maggie)' date=' to mogę iść.[/quote']

Okej, może być i herbatka :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

No, czyli rozumiem, że idziemy na herbatkę, a będziemy ją pić przy dźwiękach NW ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

wy tu znowu o herbacie eh

 

Nie, my dochodzimy do konsensusu co do wokalistek w sposób mniej brutalny niż kłótnia na forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie zaprzeczyłaś sama sobie :P Wcześniej pisałaś, że całkowicie zmienili swój styl dla Nette, a aktualnie piszesz, że się drastycznie nie zmienili :P

 

przepraszam. przeczytałam moje ostatnie posty po kilka razy i nie znalazłam powodów by twierdzić, że się ona wykluczają :dodgy: więc albo się nie zrozumieliśmy, abo ja jestem ślepa :ninja:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie "susuj" tylko opowiadaj dalej :P

 

Bo za dużo jest u pisane w jednym poście :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Aktualnie zaprzeczyłaś sama sobie :P Wcześniej pisałaś, że całkowicie zmienili swój styl dla Nette, a aktualnie piszesz, że się drastycznie nie zmienili :P

 

przepraszam. przeczytałam moje ostatnie posty po kilka razy i nie znalazłam powodów by twierdzić, że się ona wykluczają :dodgy: więc albo się nie zrozumieliśmy, abo ja jestem ślepa :ninja:

 

Albo całkiem możliwe, że pomyliłem Cię z kimś innym, kto na ten temat pisał xD O tej porze można mnie wybaczyć :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nie przejmuj się, tylko teraz siedzę jak głupia i się zastanawiam gdzie popełniłam błąd :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

A ja się właśnie zastanawiam, co sobie ubzdurałem, że to napisałem. Także nie jesteś sama. Również siedzę jak głupi ... Oh wait, ja jestem głupi :happy:

 

Również chętna do próby dojścia do konsensusu przy herbatce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bardzo chętnie, tylko nie przy malinowej :P ja poproszę Earl Gray :P

 

więc w takim razie uznajmy, że tamtego incydentu nie było P gdybyś jednak doszedł do tego o co ci chodziło to daj znać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Okej, czyli doszliśmy do konsensusu co do wokalistek - nie ma najlepszej i nie ma najgorszej. Były, są i będą i tyle. Zgadzacie się ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie mam ochoty rozprawiać na temat: kto lepszy/kogo wolę - Tarja vs Anette vs Floor' date=' bo dla mnie to bezcelowe.[/quote']

 

Odświeżyłam temat.

Miałam dobre intencje.

Ale...

Wiedziałam, no po prostu WIEDZIAŁAM, że to się skończy albo kłótnią, albo wielkim offtopem.

Ech, życie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja nie mam ochoty rozprawiać na temat: kto lepszy/kogo wolę - Tarja vs Anette vs Floor' date=' bo dla mnie to bezcelowe.[/quote']

 

Odświeżyłam temat.

Miałam dobre intencje.

Ale...

Wiedziałam, no po prostu WIEDZIAŁAM, że to się skończy albo kłótnią, albo wielkim offtopem.

Ech, życie :P

 

Wyszło i jedno i drugie, więc możesz być dumna. Aczkolwiek poradziliśmy sobie, wszyscy żyją, a co do wokalistek, masz nasze zdanie post wyżej :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale się zrobiła farsa :D

 

To jak planujecie pisać to od początku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, czyli doszliśmy do konsensusu co do wokalistek - nie ma najlepszej i nie ma najgorszej. Były, są i będą i tyle. Zgadzacie się ?

 

BRAVO ! Polać mu (herbaty of course) bo dobrze prawi !

co nie zmienia faktu, że dyskutuje się o tym miło przy herbacie :P i jeszcze pewnie będziemy do tego wracać. ważne, że obyło się bez duszenia :P

ale mówię ci, jak się zdecydują na współpracę to Tuo już zadba o to żeby było dobrze. a jak się nie zdecydują to też o to zadba. tylko z inną wokalistką ;)

już się zaczynam chyba przyzwyczajać do tego, że wokalistki się w NW pojawiają i znikają. tylko nie wiem czy to dobrze czy źle, że się przyzwyczajam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.