Jump to content
Nightfall

Fanowski Teledysk

Recommended Posts

[Zastanawiałam się gdzie otworzyć ten wątek i mam wrażenie, że to miejsce jest w sam raz. Jeśli jest inaczej, to dajcie znać]

 

Już od pewnego czasu chodził za mną pewien pomysł i postanowiłam się nim z Wami podzielić. Pomyślałam, że warto by było wykonać fanowski teledysk do wybranego utworu NW.

 

Co mam na myśli?

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

To filmy dość proste ale nakręcone z rozmysłem, widać że włożono w nie sporo pracy. Poza tym zdobyły całkiem dużą widownię.

 

Zanim zajmiemy się różnymi zawiłymi pytaniami typu: kiedy? kto? jak? gdzie?

Chciałam się dowiedzieć, czy interesuje Was taki pomysł i chcielibyście wziąć w nim udział?

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że pomysł jest bardzo dobry i jestem jak najbardziej ZA. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też jestem za, uwielbiam takie pomysły. Tylko ciężko będzie coś takiego zrobić jako forum, jako całość, bo jesteśmy porozrzucani po całym kraju jak rodzynki w cieście. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też jestem za, uwielbiam takie pomysły. Tylko ciężko będzie coś takiego zrobić jako forum, jako całość, bo jesteśmy porozrzucani po całym kraju jak rodzynki w cieście. :)

 

Jakby się podzielić na grupki to żaden problem :) Ja, Invi, Nightfall, Pablito, NightwishAnka i Maciek to już ekipa koło Krakowa, wystarczy jakoś się poukładać ewentualnie skończyć go kręcić na jakimś forumowym zjeździe ;)

 

Jestem ZA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też jestem za, uwielbiam takie pomysły. Tylko ciężko będzie coś takiego zrobić jako forum, jako całość, bo jesteśmy porozrzucani po całym kraju jak rodzynki w cieście. :)

 

Jakby się podzielić na grupki to żaden problem :) Ja, Invi, Nightfall, Pablito, NightwishAnka i Maciek to już ekipa koło Krakowa, wystarczy jakoś się poukładać ewentualnie skończyć go kręcić na jakimś forumowym zjeździe ;)

 

Jestem ZA

 

Haha, ja nie mówię, że się nie da, tylko że nie byłoby to proste ;) Jeśli jest entuzjazm i chęć robienia czegoś, to nie ma prawa się nie udać.

Ja i Paula jako grupa z Opolskiego.. Zaczynam się bać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, ja nie mówię, że się nie da, tylko że nie byłoby to proste ;) Jeśli jest entuzjazm i chęć robienia czegoś, to nie ma prawa się nie udać.

Ja i Paula jako grupa z Opolskiego.. Zaczynam się bać.

 

Jakbyście dały radę dojechać do Katowic to z Invi tam też dotrzemy - to przecież tak samo daleko jak do Krakowa od nas :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł, bardzo dobry :3 Tylko ciekawi mnie właśnie to, jak to zrobimy. I do jakiego utworu xD W każdym razie też jestem za.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utwór będziemy musieli jakoś wspólnie wybrać. Nie musi być jeden, zobaczymy jeszcze jak to wszystko wyjdzie ;) Trzeba będzie wymyślić wspólnie jakiś scenariusz, a później podział na grupy (bardzo dobry pomysł). Jak już każdy ponagrywa to, co mu przypadnie - wyśle się to do jednej zdolnej osoby, która to ładnie poskleja ;)

Przynajmniej ja to tak widzę xDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny pomysł ^^ Tylko myślę, że najlepiej wziąć się za to jakoś w wakacje. Wtedy z reguły łatwiej się gdzieś wyrwać.

A utwór... Imo dobre byłoby coś pozytywnego... Nightquest? LRotD? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A utwór... Imo dobre byłoby coś pozytywnego... Nightquest? LRotD? :)

 

Albo coś długiego, żeby każdy miał przynajmniej 20 sekund albo i więcej :)

 

Poeta i jego wahadło? Ghost Love Score? Song of Myself? Albo któraś Bestia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

SCARETALE!!! :3 7 minut powinno wystarczyć :>


A nawet 7 i pół! :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na natchnienie: teledysk zrobiony przez naszych przyjaciół z Polish Panzer Battalion. Świetnie im to wyszło :D

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że przyjęliście pomysł z entuzjazmem :)

Jak już każdy ponagrywa to, co mu przypadnie - wyśle się to do jednej zdolnej osoby, która to ładnie poskleja ;)

 

Też widzę konieczność podziału na grupki. Byłoby świetnie, gdyby każda chętna osoba mogła wziąć udział. Będzie trzeba się dogadać odnośnie kamer, żeby nagrania nie różniły się bardzo jakością....

 

Ok, nagrywaniem można się zająć bliżej wakacji, ale utwór i opracowanie scenariusza możemy załatwić wcześniej. Hmm proponuję dobrać piosenkę, pod którą da się stworzyć interesujący scenariusz. Może niech każdy złoży propozycję utworu z uzasadnieniem?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej żeby to był utwór opowiadający jakąś historię, jak np. Eva, The Islander, The Crow, The Owl..., Once Upon a Troubadour, Beauty And The Beast, Scaretale itp.

Z takim GLS mielibyśmy spore problemy, bo tekst jest bardziej abstrakcyjny... Choć może to jest pole do popisu? ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Długie utwory takie jak GLS, to rzucanie się na głęboką wodę. Napisanie dość długiego scenariusza, który byłby sensowny, to prawdziwe wyzwanie :D

Evę odrzuciłabym z uwagi na to, że utwór jest utrzymany w zimowym klimacie, którego nie uzyskamy w lecie, ale Beauty And The Beast, Scaretale są jak najbardziej do przemyślenia.

 

Macie inne propozycje?

 

[EDIT]

Zrobiłam risercz na yt, oto rezultat:

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Wg mnie video do utworów Lacrimozy, zostało wykonane dużo lepiej, chociaż w obydwu przypadkach widać, że wykonawcy znali się na kręceniu filmów. Z tego, co widzę był prowadzony konkurs na teledysk do The Crow..., więc ten utwór odpada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Scaretale przydalby się klimat opuszczonego parku rozrywki ♥ Może ktoś coś takiego w swojej okolicy znajdzie? :D

Ja się pisze na wszystko, bo pomysł jest świetny i szkoda by było jakby nie wypalilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z takim GLS mielibyśmy spore problemy, bo tekst jest bardziej abstrakcyjny... Choć może to jest pole do popisu? ;)

 

Wtedy można by zrobić bardziej 'abstrakcyjny", teatralny teledysk, ale to też trzeba umieć. Albo można 'dopisać' historię do tekstu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Last of the wilds, ja bym był za tym utworem, tylko wersja bez słów taka jaka znalazła się na Dark Passion Play. Dla mnie utwór jest kompletny, tylko w takiej wersji:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie video do utworów Lacrimozy, zostało wykonane dużo lepiej, chociaż w obydwu przypadkach widać, że wykonawcy znali się na kręceniu filmów. Z tego, co widzę był prowadzony konkurs na teledysk do The Crow..., więc ten utwór odpada :D

 

Nawet wygrał moim zdaniem bardzo fajny teledysk:

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł super, ale do realizacji się nie nadaję. ;_; Sami może potwierdzić brak zdolności artystycznych u mnie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za czasów DPP przygotowałem kilka scenariuszy, np. dla wahadełka i Escapist. Co prawda tylko w formie opisowej, bo mam uszkodzony zmysł rysunkowy (chyba, że to CAD), ale mam. Bazują one na tekście, bo jest to najlepsza forma odzwierciedlania utworu, tym bardziej, że utwory Tuo mają w sobie świetnie opowiedzianą historię.

Opuszczony plac zabaw/park rozrywki- Czernobyl zaprasza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za czasów DPP przygotowałem kilka scenariuszy' date=' np. dla wahadełka i Escapist.[/quote']

Zarzuć tutaj, może będzie ciekawe? :)

 

Tylko musimy pamiętać, że mamy spore ograniczenia w przedstawianiu utworów. Nie mamy śniegu i lasów Finlandii, więc musimy szukać rozwiązań. Ale to nie powinien być problem, bo mamy samych kreatywnych ludzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również za! Super pomysł.

Przyłączyłabym się do grupy 'OkołoKrakowskiej' XD Ale myślę, że nie więcej niż 2 grupy.

Najpierw trzeba wybrać piosenkę, napisać scenariusz. Tylko tu pojawia się mały problem, jak zrobić, żeby każdy wyrażający chęć udziału był w to równie zaangażowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy takiej piosence jak The Crow... Każdy mógłby dostać historię jednego ptaka. Więc może warto wybrać coś, co taką możliwość właśnie daje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiecie na Ghost Love Score wy dziewczyny byście się podzielili partiami Tarji, a my chłopaki byśmy za chór robili. :) Tylko szkoda, że my tak po Polsce jesteśmy porozrzucani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.