Jump to content
Scavenger

Narzekamy

Recommended Posts

Guest Morderczyni

Gdy słyszę, jak ktoś mówi zdanie typu: "Co tu pisze", to moja wyobraźnia zaczyna szaleć i tworzy obrazy w stylu piszącego ufoludka lub liter pojawiających się w powietrzu.

 

Evi, nieczęsto zdarza mi się usłyszeć niepoprawne użycie tego słowa. Mnie też się zdarza popełniać błędy, aczkolwiek udało mi się je prawie w całości wyelimonować, w czym pomogła wielokrotna lektura "Poradnika językowego" profesora Andrzeja Markoweskiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Noooo, i jego nadużywanie.

Ja nigdy nie naucze się, że się mówi włączam, a nie włanczam XD haha

Jak pisze, to się zastanowię, ale jak gadam, to automatycznie cosik WŁANCZAM XD

Nimfa, zapamiętaj prostą zasadę:

Kto ma włącznik, ten włącza. Kto ma włANcznik, ten włANcza.

Nie wiem, czy w twoim przypadku zadziała, bo mi to tata wpoił jak byłam kilkuletnim smarkiem, a jak dziecko coś zapamięta, to to zostaje, ale... Spróbuj :D

To włanczanie, tu pisze i tym podobne rzeczy tak mnie w uszy gryzą... Ja wiem, że przyzwyczajenie, że może w domu popełniającego te błędy tak mówiono, ale to i tak mnie denerwuje strasznie, bo mnie oduczono tego jak miałam parę lat i po prostu to wszystko słyszę, nigdy to nie uchodzi mojej uwadze. Każdy błąd nauczyciela... A nie włanczają chyba tylko polonistki :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie denerwuje, gdy ktoś mówi: "Cytat jest w cudzysłowiU".

Dlatego znam pewną prostą zasadę, której nauczyła mnie pewna osoba: Czy mamy kogoś w dupiE, czy w dupiU?

Łatwo zapamiętać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ja to wiem, też sobie to podobnie tłumacze, ale jak coś mówię, to nie mam czasu się nad tym zastanawiać xD

Wiem, że to denerwuje i nie wiem, skąd mi się to wzięło : P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie denerwuje pisanie "ą" w celowniku liczby mnogiej.

 

edyta:

 

Nie słyszałaś? Nastolatki udają, że są homoseksualne bo być "homoseksualnym to być odmiennym i fajnym".

Poważnie? Gdzie tak jest? Podejrzewam, że u nas jakby ktoś przyznał się do bycia homoseksualistą, to życia by w szkole nie miał. Ale... My to ino gimbaza no wiosce, ciemnogród :P Może w mieście jest inaczej.

 

Wszędzie tak jest. Nie mówi się o tym, ale w gimnazjach naprawdę często zdarzają się samobójstwa i wiele osób załamuje się z powodu prześladowań. U mnie w szkole niektórzy noszą jeszcze takie koszulki http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR2lWVQggrFi09aTnyPS-kVg7s6TDqjf7NHK533ZByYr7l2yqiWAA :u Według mnie coś takiego powinno być prawnie zabronione i karane. Podchodzi to pod szerzenie nietolerancji i nienawiści.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słyszałam chyba o 'modzie na homoseksualizm' i wydaje mi się, że to absurd, ponieważ takie osoby są często wytykane, wyśmiewane i wyzywane. Szczególnie faceci. Kobiety w tej sprawie mają trochę lepiej.

I (TAK BARDZO) denerwuje mnie jak facetom podoba się jak się dwie kobiety całują czy coś, że to jest szok.

Kiedyś jak koleżanka, usiadła mi na kolanach, to kumpel cały czas rzucał głupimi hasełkami, których nie będę przytaczać, ale sugerował coś w stylu, żebym, nie wiem, rzuciła się na nią? W ogóle to ją mało co znałam, a usiadła, bo nie było miejsca w aucie. Kumpel dostał po pysku ;x Obrzydza mnie taka postawa, zachowanie. GRRR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od czwartku mam katar i gardło mnie masakrycznie piecze. Przez co nic mi się nie chce i nie poszłam do szkoły a mam sprawdzian z geografii i historii i muszę jeszcze poprawić dwa sprawdziany z matmy ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dostałam się do rejonówki z olimpiady historycznej podobno. Będę się musiała uczyć. :<

 

I strasznie kaszlę, dzisiaj na matmie dostałam takiego ataku, że wszyscy myśleli, że się duszę, a jak koleżanki chciały mi dać wodę, to nauczycielka nas owrzeszczała. (I tak wypiłam tę wodę i trochę mi przeszło).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niee.. nie mam siły się uczyć. :< Kaszel mnie dobija. :<<

 

Mamo, łączę się w bólu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezusie, śnieg do mnie dzisiaj zawitał -_-. Dzisiaj prawie kilka razy się wywaliłam na tym lodzie. I jest taaaki wiatr, że normalnie huragan. I nie mam prądu w domu (bo gdzieś się słup popsuł) i nie mogę odsłuchać płyty którą dostałam na mikołajki. Zima jest okropna :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Dziś mnie, mojej klasie i nauczycielce historii przez dwie godziny towarzyszyło zawodzenie wiatru. Historyczka w pewnym momencie się poddała i przestała nam dyktować notatkę.

Ślisko i biało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiatr dzisiaj był taki, że przewiewało mi kurtkę na wylot. A ja nie chcę nowej! Bo będę wyglądać jak ludzik Michelin. Wolę marznąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to ma być na dworze?!

Jedziemy dzisiaj wieczorem, opony letnie, lód na drodze, 140 km/h, 5 bieg, rzeczywista prędkość max. 15 km/h i jeszcze raz lód. Już dawno się tak nie bałam jadąc samochodem xD Normalnie auto płyneło, nie jechało.

Nie mogę patrzeć na ten śnieg, lód, zimno i wiatr ;___;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam dosyć mojego laptopa z Windowsem 8... Klawiatura na tym systemie wariuje (często albo nie działa i muszę używać wtedy klawiatury ekranowej, albo naciskając np "z" włącza mi się okienko panelu sterowania, "w" - otwiera się mój komputer itd), touchpad często nie kontaktuje i ogólnie źle odbiera dotyk; zrypała mi się stacja dysków i odczytuje ona tylko DvD (nie mogę sobie posłuchać żadnej płyty :c)... Do tego te gówniane metro zamiast startu.

 

Pomijając fakt, że komputer w ogóle nie jest przystosowany pod system, bo kompatybilność z Windowsem 8 wynosi 3.5/5 - czyli słabo.

 

A mówiłem mamie "Weź tego 300-500zł droższego, to przynajmniej posłuży i nie trzeba będzie latać do serwisów", ale co ja mogłem. Poza tym kupili go za plecami - nic o tym nie wiedziałem.

 

Chcieli ósemkę - to mają... Bo to najnowszy OS Windowsa i wszystkie laptopy go maja. Tyle razy mówiłem, że nowe wcale nie jest lepsze. Gdybym wiedział tego dnia, że jadą po laptopa to bym wybrał im z Win7 albo Vistę.

 

:dodgy:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem chora. Łeb mnie boli. I czuję się beznadziejnie zdechle. Pomocy ;______;

(ale przynajmniej można czytać pół dnia, walać się drugie pół dnia i ewentualnie wejść na chwilę na kompa. zawsze coś.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem u dentysty i jeszcze działa znieczulenie i zamiast R mówię L ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Invi ja też... Wtorek - polski, historia, wos. Środa - matma i przyrodnicze. Czwartek - angielski. I jeszcze będę za to wpisywali punkty do dziennika i to zaważy na mojej ocenie na półrocze. No cudnie. A ja narzekam i dalej się nie uczę tylko siedzę przed kompem :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro próbne, a ja nie idę do szkoły? ;_____; To niesprawiedliwe ;_; Czemu choruję w te najluźniejsze dni ;-;

(we wszystkich województwach są w tym samym terminie..?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja cudowna koleżanka z roku zapomniała zrobić swojej części naszej wspólnej pracy zaliczeniowej i teraz ja muszę odwalić podwójną robotę. Na jutro! To nie byłoby takie starszne, gdyby nie powiedziała mi o tym godzinę temu. A teraz siedzę i murzynuję, żeby zaliczyć. Pozdro.

Ale się wkurzyłam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem chora -_- . A mam testy próbne w szkole, więc będą się darli, że ich nie zaliczyłam, bo napisałam tylko humanistyczny. I tak beznajdziejnie się czuję... I muszę pić jakąś obrzydliwą miksturę z imbirem, cytryną i miodem. Lajf is brutal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.