Jump to content
beatag60

NW z Floor i Troyem

Recommended Posts

Trochę kulisów decyzji o dołączeniu Floor i Troya do zespołu, z tłumaczenia wypowiedzi Marco dla Soundi:

We made a definitive decision last spring, in a band meeting at Tuomas’s place (Holopainen, keyboards). It was entirely obvious for all of us that it makes no sense whatsoever to force ourselves to fix something that isn’t broken at all,” Hietala says.

“When we discussed the situation with Floor the status of Troy came up as well. The fact that we get along splendidly with Troy and also his multi-instrumentalist skills which would open up huge possibilities in future, both in terms of arranging old songs as well as working on new ones. The matter was decided then and there, we wanted to make the relationship official also with Troy. Luckily for us, also his response was positive,” Hietala says with a smile.

 

Where and when did you inform Floor and Troy about your decisions?

 

“In Tampere, in the bar of Hotel Ilves, during the after party of Sauna Open Air. We were sitting there in a corner, the whole bunch of us, and told Floor and Troy about our ideas. There’s no denying, the feeling was superb,” Hietala reminisces.

 

 

Czyli ostateczną decyzję podjeli na wiosnę, a Floor i Troyowi ogłosili ją w dniu Sauna Open Air na początku czerwca. Widać więc, że już od kilku miesięcy wszystko było postanowione, tylko czekali z publicznym ogłoszeniem :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłabym bardzo zadowolona gdyby zespół wykorzystał calutki potencjał kolejnych członków i ich absolutnie wszystkie umiejętności. Podobałoby mi się gdyby został wykorzystany growl, który ja z kolei lubię. Dzięki powyższym Nightwish może zawierać elementy: power, symphonic, folk, gothic....-zobaczymy. Wiem jedno, kolejnym ich wydawnictwem będę zachwycona:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo jestem ciekawa tego wokalu Troya... Ma ktoś jakąś próbkę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo jestem ciekawa tego wokalu Troya... Ma ktoś jakąś próbkę?

Troy śpiewa partię "Gar tuht river. Ger te rheged" w utworze "The Crow, The Owl And The Dove". :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham NW od dość długiego czasu. Pamiętam jak internauci oraz moi znajomi smucili się, po zwolnieniu Tarji. Pamiętam też, jak hejtowali Anette, zaraz po przyjęciu do zespołu. Również nie byłam zachwycona jej osobą. Zastanawiałam się, czemu spośród tak wielu kandydatek, wybrali akurat taką, która (moim zdaniem) dużo lepiej czułaby się w utworach w stylu pop. Zwyczajnie taki głos, nie pasował mi do magicznych tekstów Tuo. Bardzo chciałam, żeby wybrali kogoś o głosie chociaż zbliżonym do Tarji. Byłam przekonana, że gdyby tak postąpili, to uniknęliby niechęci płynącej od wielu fanów.

 

Anette odeszła i stało się. Wybrali panią o pięknym głosie. Szczerze nie rozumiem, w czym leży problem. Nie można jej winić za to, że nie jest Tarją ;p

 

Myślę, że nie ważne kogo by wybrali - bo i tak, ta osoba byłaby poddana krytyce.

 

Floor może mało pasuje wizualnie. Bo nie jest drobną, delikatną kobietą. Ale tu chodzi o umiejętności wokalne i o siłę charakteru, jak przypuszczam.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja muzyki słucham, nie patrzę na nią. I naprawdę nie przeszkadza mi to jak wygląda wokalistka, czy ktokolwiek inny :P

Myślę, że kogo by nie wybrali, to zawsze ktoś byłby niezadowolony. Dlatego pozostaje nam czekać na nowy materiał. A może Floor uda się zaskoczyć jej przeciwników? może przekona was do siebie, tak jak mnie przekonała Anette na IM ??

 

Nie widzę sensu w dalszych sprzeczkach i mówieniu kto jest prawdziwym fanem, a kto nim nie jest. Kochamy NW i to się liczy. Nie musi nam się podobać Floor na wokalu, ale dajmy jej szansę i zaufajmy wyborowi Tuo ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka 'kłótnia' to jeszcze nic : P Gorzej bywało na innych forach.

 

Co do postu Beaty ... nie zgadzam się. Wystarczy to co jest teraz. I tak jest już dużo elementów z różnej muzyki. Nie potrzeba jeszcze growlu (który lubię) i innych rzeczy, bo się zrobi jeden wielki haos. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W nw nigdy bym nie zaakceptował growlu.

 

Czy ja wiem? Przecież już kiedyś wypożyczyli Tapio, by zaśpiewał Devil & The Deep Dark Ocean na Oceanborn i w jego śpiewie było coś growlowego. Podejrzewam, że mogliby wykorzystać nieco growlu Floor gdzieś w ostrzejszych piosenkach, fragmentarycznie, w tle, czy coś, ale nie byłabym rada, gdyby był w większości piosenek, zbyt wyraźny i powtarzający się. Taki growl we fragmentach typu np. ostrej partii Marco w TPATP, kiedy śpiewał "2nd robber to the right of Christ..." nie byłby aż taki zły.

 

Co do kłótni na forum; tu i tak nie jest źle. To, że sprzeczki o wokalistki wyjdą z czasem było do przewidzenia, bo na każdym, nawet najbardziej ugodowym, forum NW wyłażą. Tak jest z każdym zespołem, w którym nastąpiły jakieś większe zmiany w składzie, czy stylu muzycznym. Sęk w tym, żeby tym sprzeczkom nie pozwolić wyjść poza normy etyczne i, żeby zostały jedynie w formie w miarę uprzejmej polemiki. Z tego co wiem, zawsze znajdzie się ktoś, kto powie o słowo za dużo. Pilnujmy porządku, zachowujmy obelgi dla siebie, a sytuacja zawsze będzie do opanowania. ;)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tapio zaśpiewał gościnnie co zmienia postać rzeczy, kto co lubi ale ja growlu nightwishowi mówię nie.

Jeżeli ktoś chce posłuchać growlu z Floor ma możliwość np w revamp

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi jeszcze o Troya, to

można posłuchać jak występuje ze swoim zespołem. Jest tam drugim wokalistą i gra tez na gitarze (mówiąc ściśclej to na elektro-akustycznym buzuki ale zasada gry jest podobna). W zasadzie w NW mógłbym czasem wchodzić obok Emppu na drugą gitarę ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zasadzie w NW mógłbym czasem wchodzić obok Emppu na drugą gitarę ;).

Maciek i jego marzenia... ♥

Nie no, domyślam się, że literówka, ale jaka fajna. ♥

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze mały smaczek odnośnie dołączenia Floor i Troya, okazuje się, że przez pewien czas to nie tyle było przewidziane na 2014, co jako prezent na gwiazdkę pod choinkę :D

Tuomas przedwczoraj w jednym z wywiadów:

it was two months ago that we would put out the news Christmas Eve morning. It would be a Christmas present for a lot of people that wanted her to stay. That sounded like a perfect idea. On 12/24/13 at 8:00 a.m., we would say “Nightwish has a new vocalist: Her name is Floor Jansen
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i zrobili nam świetny prezent dziękujemy Tuomasie niech bóg ci błogosławi ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogliby w sumie poczekać do świąt z tą wiadomością, wtedy to by był dopiero świetny prezent!

Ale może zamiast tego w grudniu zaskoczą nas jakimś demem, albo fajną pioseneczką świąteczną :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezent na Święto Zmarłych. Nastrojowo i uroczo. Tak tylko mi się skojarzyło ;D.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem co się stało, ale Floor zaczyna mi się podobać zarówno w utworach Tarji, jak i Anette.

Invidia, powoli tracisz sojusznika w hejcie Floor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zasadzie w NW mógłbym czasem wchodzić obok Emppu na drugą gitarę ;).

 

Ooo tak! Ile razy marzyłem, żeby ktoś grał na gitarze rytmicznej obok Emppu. Wtedy wszystko w wykonaniu LIVE brzmiałoby jak w oryginale. Często wykonach LIVE przeszkadza mi właśnie to, że Erno gra jedną gitarę gdzie w utworze nałożone są dwie... No ale przecież nie ma on czterech rąk, a Troy mógłby go zastąpić.

 

Good idea ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem co się stało, ale Floor zaczyna mi się podobać zarówno w utworach Tarji, jak i Anette.

Invidia, powoli tracisz sojusznika w hejcie Floor.

 

Nie, nie, błagam, tylko nie Ty ;_; nie opuszczaj mnie ;_; zginę, przytłoczona fanami Podłogi ;_; pomyśl sobie jak ona przez kluskę śpiewa i jak męczy i no... ;________;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem fanem Podłogi, jestem fanem Nightwish, a na to składa się potężny głos Tarji, emocje Anette, pazur Floor i geniusz Tuomasa i energia Emppu, Jukki i Marco.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.