Jump to content
Dave

Wszystko od Dave'a :D

Recommended Posts

Zacznę od monet :)

 

Nie Powtarzające się - 150

Powtarzające - 72

 

No to teraz opowiem trochę o tej pasji :)

Monety dzielą się na:

 

1. 2 złotówkowe kolekcjonerskie

- Monety wydawane przez Mennicę Polską, mogą funkcjonować jako normalna moneta 2 złotówkowa, można płacić nią w sklepach. Najpopularniejsza moneta. Monety te dzielą się na:

* Okolicznościowe - monety wydawane na rocznice jakiegoś wydarzenia (rocznica Powstania Warszawskiego) lub upamiętniające dane wydarzenie (np. EURO 2012). Monety te nie należą do żadnej serii.

* Serie - np. Polskie Statki, Miasta Polski, Zwierzęta świata. Serie mogą być zamknięte lub trwają dalej. Niektóre serie składają się nawet z 3 monet (np. Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej, na którą skłądają się Czesław Niemen, Krzysztof Komeda i Jeremi Przybora z Jerzym Wasowskim - mam tą serię )

- im monety 2 złotówkowe są starsze lub rzadsze, tym są droższe. Najdroższa moneta w moim zbiorze, to Jelonek Rogacz, który wart jest ok. 170 zł

 

2. Medale Pamiątkowe

- są umieszczone w popularnych/ważnych miejscach w Polsce. Można je kupić w:

* automatach (np. Gdański Neptun lub ZOO Wrocław)

* siedzibach Mennicy Polskiej (np. Krakowski Wawel)

* różne stragany i inne sklepiki w danych miastach)

- najczęściej kosztują ok. 5 zł, ale zdarzają się też po 20 zł

 

3. Monety Okręgowe

- monety dostępne w danym okręgu (np. Poznański Heliodor, wart 4 zł, którym można było płacić na Uniwersytecie Adam Mickiewicza - mam nawet do niej Certyfikat)

- nie można nimi płacić (tak samo jak Medalami), choć są wyjątki (np. Ów Uniwersytet)

 

Jest to moja pasja jak widać

Mam nadzieję, że bliżej przybliżyłem ten temat

Niedługo wstawie zdjęcia części mojej kolekcji (poniewać pojedyncze mam gdzieś zakopane w garażu, nie opróźnionego po przeprowadzce )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój facet również zbiera 2złotówki. Jakoś tego nie ogarniam, ale każdy lubi to co lubi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mam kolekcję monet, ale nie wiem czy są coś warte.To raczej kolekcja z "przypadku "- dostałam kiedyś kilka monet od wujka, kilka kupiłam a reszta to pamiątki czyli stare polskie pieniądze,które mam od rodziców. Najstarsza polska moneta jest z 1923r, mam też monety zXIXw- niemieckie. Mam też monety szwedzkie, holenderskie, francuskie, fińskie,1brytyjską i 1 rosyjską. Lubię stare monety i nie tylko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też kolekcjonuje 2 złotówki :) Mam coś ponad 50, najstarsza to "Zamek w Kórniku" z 1998, warta coś koło 80 zł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie dlugo zamieszcze zdjecia :)

Czekamy niecierpliwie od września! :) Dasz radę w tym roku? :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2w49t6q.jpg

 

Zgadnijcie kto to? ;)

 

 

I krótka notka.

Wczorajszego wieczoru stwierdziłem, że naszkicuję ów panią. Szkic powstał wyjątkowo szybko, przez co może mieć niedociągnięcia. I lepiej wygląda w realu, tu jest taki spłycony.. wyblakły. No ale oceniajcie :)

 

 

I... niedokończony szkic. Moje małe Opus Magnum :)

 

Nie mam weny by go dokończyć, a robienie na odpieprz tylko go popsuje. A wg. mnie ma potencjał. Nawiązanie do The Quantum Enigma part II zespołu Epica :)

 

2zs1wqt.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mam "zakaz hotlinkowania". Musisz wgrać na forum jako załącznik albo zuploadować na jakimś imageshacku.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy Tarji zgubiłeś trochę proporcje, widać, że rysowane na szybko ;) niedopracowane. Ale widać kto to jest, a to już dużo ;)

Ale to drugie rzeczywiście ma potencjał! I widać, że włożyłeś w to trochę czasu i pracy. Mam nadzieję, że pochwalisz się jak już skończysz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy Tarji zgubiłeś trochę proporcje, widać, że rysowane na szybko ;) niedopracowane. Ale widać kto to jest, a to już dużo ;)

Ale to drugie rzeczywiście ma potencjał! I widać, że włożyłeś w to trochę czasu i pracy. Mam nadzieję, że pochwalisz się jak już skończysz?

 

No właśnie nie wiem czy skończe.. No ale jeżeli już to się pochwale ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo miłe zaskoczenie Dave, o takie zdolności Ciebie nie podejrzewałam, nie przyszło mi do głowy? Obie prace świetnie rokują (moim zdaniem:))- warto rozwijać talent dalej:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja jest mocno charakterystyczna, więc wystarczy umiejętnie postawić kilka kresek, podkreślić cienie i już wiadomo kto jest na rysunku. Także podobieństwo widać. ;) Jak wspomniała Evi - zgubiłeś proporcje, ponieważ głowa jest zbyt duża w stosunku do ciała. Kości policzkowe są za nisko, praktycznie na linii ust, podczas gdy powinny być wyżej.

Kwestia płytkości, o której wspomniałeś, jest spowodowana zbyt małą ilością cieni. W przyrodzie cienie występują zawsze, nawet bardzo delikatne, słabo widoczne.

 

Co do TQE - jest zdecydowanie lepiej. Szkic ma potencjał, więc pozostaje Ci czekać na przypływ inspiracji. ;) Mi często pomaga oglądanie prac bardziej utalentowanych artystów, są mocno inspirujące. Słuchanie muzyki też silnie wpływa na mój proces tworzenia. Musisz poszukać opcji dla siebie. Trzymam kciuki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pani Turunen ma za szeroką twarz na dole i trochę nieproporcjonalny nos. Oczy bym zostawiła tak jak są, bo z Tarją jest tak, jak Adrian mówi, że wystarczy postawić parę kresek i rysunek już wygląda jak Tarja :)

Polecam metodę 'na kratki'. Nauczyłam się dzięki temu proporcji. ;)

 

A Budda jest świetny,czekam na efekt końcowy ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyle zostało już powiedziane na temat rysunku Tarji, że tylko dodam:

[...]naszkicuję ów panią

Że co? xDD Zniszczyłeś mnie tym.

Ale robisz postępy, widać to w szkicu TQE. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprócz oczywiście złych proporcji, Tarja podobna do siebie. Naprawdę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.