Jump to content
Adrian

Nasze zdjęcia

Recommended Posts

Guest Simo

Ohhh, Munchkin ♥

 

A co do kolczyków - akurat te nie bolały aż tak bardzo, jak mi ludzie mówili :D Chociaż spać na tym uchu dziś nie mogłem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Kocham tę grę :3 ładnie wyszłaś :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja chyba nigdy nie grałam, na czym to polega?

Ja lubię standardowe gry karciane, takie jak 'Tysiąc' ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też nawet nie wiem co to jest za gra ^^ Nawet mi trochę głupio, bo myślałam, że umiem grać we wszystkie istniejące gry karciane o.O Też kocham standardowe gry jak tysiąc, remik, makao, brydź i mój ukochany texas holdem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

W Munchkina nie gra się typowymi kartami ^^ Do tego są specjalne karty. Na początku gry każdy dostaje (z tego, co pamiętam) po 3 karty drzwi i skarbów. W grze chodzi o to, by zdobyć 10 poziom. Każdy kolejny poziom zdobywa się poprzez pokonanie potwora (którego można wylosować ze stosu kart drzwi). W kartach drzwi są też różnego rodzaju bronie, można też wylosować sobie rasę (np. człowiek, krasnolud), czy klasę (np. złodziej, mag). Cytując wikipedię

 

Typowa rozgrywka w Munchkina trwa około godziny, zależnie od tego ilu graczy w niej uczestniczy. „Każdy zaczyna jako człowiek z poziomem pierwszym, bez żadnej klasy (he, he)” (tłumaczenie za instrukcją), a jego celem jest zdobycie poziomu 10. W każdej rundzie gracz ciągnąc odpowiednią kartę „wali z kopa w drzwi” i sprawdza, co napotkał po drugiej stronie. Jeśli wewnątrz znajduje się potwór gracz ma obowiązek stoczyć z nim walkę. Aby wygrać, poziom gracza zwiększony przez posiadane przez niego karty i przedmioty musi być wyższy od poziomu potwora. Wszyscy inni gracze mogą wpływać na walkę. Wolno im dorzucać karty zarówno do walczącego, jak i potwora, proponować pomoc, szantażować itd. Sama instrukcja zaleca atmosferę kłótni i przekrzykiwania się. Jeśli walczący wygra otrzymuje skarb potwora i idzie o poziom do góry. W przeciwnym razie może próbować uciekać, ale niepowodzenie zsyła na niego właściwy danemu potworowi „bad stuff” (w polskim tłumaczeniu "marny koniec"). Zamiast potwora w pokoju może znajdować się także klątwa która atakuje otwierającego drzwi. Jeśli w pokoju nie było potwora ani klątwy, zamiast walczyć, gracz przeszukuje pomieszczenie – ciągnie jeszcze jedną kartę nikomu jej nie pokazując. Celem gry jest dotarcie do 10 poziomu. Kolejne poziomy zdobywać można za pomocą różnych kart (np. „ukradnij poziom”), sprzedaż przedmiotów i poprzez opisaną wyżej walkę. Można również zagrać w wersję epicką gry, gdzie celem jest zdobycie 20 poziomu.

Munchkin nie jest poważną grą, co doskonale ukazuje cytat z instrukcji: „Decide who goes first by rolling the dice and arguing about the results and the meaning of this sentence and whether the fact a word seems to be missing any effect.” („By określić kto idzie pierwszy rzuć kostką, pokłóć się o wynik rzutu, o znaczenie całego tego zdania i o to, czy fakt, że zdaje się brakować tu słowa znaczenie.”).

 

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo fajna i wciągająca gra. Najlepiej jest się jej nauczyć podczas grania, bo same zasady mogą wydawać się skomplikowane ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, niektóre instrukcje są napisane w niezrozumiały sposób. W każdym razie to gra, która raczej przypadnie do gustu fanom fantastyki, czy też RPG :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Invusia mi nie popuści jak to się tu nie znajdzie :P

 

2gueezs.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie razem wyglądacie. :) Witajcie w klubie ja też nosze oksy. :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie zaciesze :D

A ja nie lubię okularów... Dobrze, że ktoś kiedyś wymyślił coś takiego jak szkła kontaktowe, bo byłabym ślepa xD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie razem wyglądacie. :) Witajcie w klubie ja też nosze oksy. :D

 

Serio? Nie zorientowałem się przez te 3 miesiące tutaj :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiem wam' date=' że bardzo do siebie pasujecie wizualnie :) Naprawdę, super :)[/quote']Ano, oboje w okularach... Fajnie wyglądacie :)
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ogólnie też. Ale okulary rzucają się w oczy :D


Okulary rzucające się w oczy.. Ciekawie to zabrzmiało :happy:

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Invusia mi nie popuści jak to się tu nie znajdzie :P

Świetne zdjęcie! :) Ale zaraz... Te krzesła wyglądają jakbyście byli w barze. Przyznać się - wykadrowaliście je żeby nie było widać piw. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mit dir bin ich auch allein xDD

 

Nie no, ładny kapelusik :P Długo go robiłeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ohne dich zahl ich die Stunden!

 

Evi, jesteś genialna xD Nie no, kilka godzin. Wycięcie tego wszystkiego i posklejanie jednak trochę trwało. Tak samo moja farba akrylowa ucierpiała na objętości xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Simo - to z niecierpliwością wyczekuję zdjęć z tego konwentu (Pyrkonu??)

I ten, no... mit dir stehen die Sekunden.

 

Tam chyba nie ubierzesz koszulki R+, nie będę komentować :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.