Jump to content
Sign in to follow this  
beatag60

Filmy o muzykach

Recommended Posts

Jakie znacie filmy dokumentalne czy biograficzne o muzykach?

Z pewnością jednym z moim ulubionych jest historia Ryśka Riedla: "Skazany na bluesa" z Tomkiem Kotem w roli głównej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tak, Skazany na Bluesa bardzo mi się podobał. Przymierzam się do Jesteś Bogiem, ale z tego co słyszałam to film wyszedł mało udany. "Kopia Mistrza" bardzo mi się podobał i mogę szczerze polecić - o Beethovenie :)

"8 mila" również mi się podobał. Nie wiem na ile on biograficzny, ale w takiej jest kategorii na filmwebie.

I to chyba by było na tyle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Oglądałem "Rozdział 27" - o zabójstwie Johna Lennona. Obejrzałem mniej więcej połowę, jako iż trochę mnie to nudziło. Główną rolę (zabójcy) gra tam Jared Leto. Akcja filmu ukazana jest właśnie z punktu widzenia zabójcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądałem "Rozdział 27" - o zabójstwie Johna Lennona. Obejrzałem mniej więcej połowę, jako iż trochę mnie to nudziło. Główną rolę (zabójcy) gra tam Jared Leto. Akcja filmu ukazana jest właśnie z punktu widzenia zabójcy.

 

Brzmi ciekawie. Pewnie też oglądnę jak będę już w domu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podobał mi się "Jesteś Bogiem"- po prostu film bez "przyciągania". Mam wielu znajomych namiętnie słuchających hip-hopu i większość jest rozczarowana filmem. Polecam jednak obejrzeć i samemu ocenić wedle swoich oczekiwań i kryteriów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie oglądałam za wiele z tego co teraz pamiętam. Napewno 8 mila jest warta uwagi, podobało mi się i chyba gdzieś mam płytę. Jesteś Bogiem takie sobie było, zresztą koleżanka mi uświadomiła, że wiele wątków jest niezgodne z prawdą. Do Skazanego na bluesa się przymierzam ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam "The Doors" Olivera Stone'a; film bardzo surowy, boleśnie surowy, a czasem nawet grubo przesadzony, gdyż reżyser za bardzo chciał przedstawić to, co w The Doors i w innych popularnych grupach rockowych tamtych czasów wzbudzało i wzbudza największe zainteresowanie; ciemną stronę, orgie, szaleństwo. Stone prawie całkiem wykluczył normalność tych ludzi, co jest oczywiście przesadą. Tylko to zaliczam na minus filmu; przesadę, poza tym jest niezwykły. Trudny, ale niezwykły. Polecam.

"Skazany na Bluesa" to mój kolejny faworyt. Dość rzadki w moim filmowym menu, gdyż nie ma w nim zbyt dużo polskich produkcji, zaledwie kilka. Ten film jest cudowny! Przepełniony pragnieniem wolności, człowieczeństwem w bardzo naturalnej formie i, w pewien sposób, dużą dozą smutku.

Wspaniały film biograficzny to "When You're Strange". Podałam tytuł oryginalny, bo polski jest nietrafiony, a brzmi; "The Doors - historia nieopowiedziana". Otóż, ta historia została już wielokrotnie opowiedziana i wszyscy fani dobrze ją znają, ale film przedstawia kuszący zlepek mało znanych, ciekawych fragmentów z lat największej popularności grupy. Ma niezwykłą wartość artystyczną i na plus zaliczam, że jest pozbawiony "gadających głów", czyli wypowiedzi krytyków, znajomych i krewnych ze strony matki wujka brata, które są zwykle, w moim odczuciu, mało wiarygodne i bardzo subiektywne.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Skazany na bluesa" ♥

 

I niektóre z serii 'Klasyczne albumy rocka', np. "Klasyczne albumy rocka - Nirvana - Nevermind" i też inne programy muzyczne dokumentalne/biograficzne, które lecą na TVP Kultura.

Bardzo polecam : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno temu-czyli jak byłam na studiach- oglądałam film "Amadeusz" i nawet mi się spodobał. Przedstawia Mozarta jak zwykłego człowieka, do tego dobra muzyka, trzymająca w napięciu akcja, świetni aktorzy, kostiumy itd. można się poczuć jak by się tam naprawdę było, zapomina się, że to film a ci ludzie to tylko aktorzy -a przynajmniej ja miałam takie wrażenie, nie zawiodłam się oglądając ten film.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Lista osobista, kolejność przypadkowa:

- Lemmy - doskonały dokument o Lemmym Kilmisterze, 69-letnim obecnie (ciągle koncertującym) twórcy Motörhead

- Flight 666 - Iron Maiden dookoła świata, Bruce za sterami "Ed Force One", coś pięknego :).

- End of Innocence - najprawdziwsze NW jakie można zobaczyć ♥♥♥.

- Metal A Headbangers Journey i Global Metal - arcydzieła wiedzy o metalu Sama Dunna ♥♥♥.

- Back and Forth - Dave Grohl od Nirwany po koncert na Wembley i płytę Wasting Lights, czyli Foo Fighters.

- Beyond The Lighted Stage - historia Rush, świetny dokument (nic dziwnego, reżyser Sam Dunn).

- Sound City - jedna konsola, cały amerykański Rock, reżyseria Dave Grohl.

- Come Shine Or Rain - Ostatni World Tour Genesis "od zaplecza".

- Momentary Lapses True Story Of Pink Floyd - ♥♥♥ cała moja młodość, kopalnia wiedzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista osobista, kolejność przypadkowa:

- Lemmy - doskonały dokument o Lemmym Kilmisterze, 69-letnim obecnie (ciągle koncertującym) twórcy Motörhead

- Flight 666 - Iron Maiden dookoła świata, Bruce za sterami "Ed Force One", coś pięknego :).

- End of Innocence - najprawdziwsze NW jakie można zobaczyć ♥♥♥.

- Metal A Headbangers Journey i Global Metal - arcydzieła wiedzy o metalu Sama Dunna ♥♥♥.

- Back and Forth - Dave Grohl od Nirwany po koncert na Wembley i płytę Wasting Lights, czyli Foo Fighters.

- Beyond The Lighted Stage - historia Rush, świetny dokument (nic dziwnego, reżyser Sam Dunn).

- Sound City - jedna wytwórnia, cały amerykański Rock, reżyseria Dave Grohl.

- Come Shine Or Rain - Ostatni World Tour Genesis "od zaplecza".

- Momentary Lapses True Story Of Pink Floyd - ♥♥♥ cała moja młodość, kopalnia wiedzy.

 

Dołączę jeszcze dokument "Dzieci Jarocina"- Historia o samym festiwalu w Jarocinie i o muzykach występujących na nich :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The Punk Syndrome" - Dokument o fińskim zespole "Pertti Kurikan Nimipäivät", którego członkowie zmagają się z niepełnosprawnością umysłową.

 

Tak w ogóle polecam sam zespół, gra naprawdę świetnie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

End of Innocence jest niesamowicie genialne. W porównaniu z ostatnim documentary, które jest przeraźliwie nudne, to EoI jest arcydziełem. I za każdym razem jak to oglądam, to zdycham ze śmiechu i o to chodzi, prawda? :)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem za bardzo gdzie dodać ten post ale jakby co przenieście mi go w odpowiednie miejsce ;)

http://kisscartoon.me/Cartoon/Poet-Anderson-The-Dream-Walker/Movie?id=31364

Film animowany krótko trwający wokalisty amerykańskiego zespołu Angels & Airwaves oraz członka kapeli Blink 182 Toma Delonge'a o tytuł Poet Anderson The Dream Walker ;)

Film bardzo fajnie sie oklada i ma niezłe efekty specjalne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja widziałam ♥ Znaczy, początek chyba przegapiłam, ale widziałam. Przyszedł tata do pokoju powiedzieć mi, że leci w tv jakiś film o Paganinim i ten Paganini jest kosmaty ("czyli coś dla ciebie, Mila"), więc tknięta przeczuciem (od razu pomyślałam o Garrecie! Ma się tę intuicję :3) poszłam popatrzeć, co oni tam oglądają. I mnie przyssało do telewizora ♥ W sumie trudno mi powiedzieć, czy to był dobry film, bo oglądając skupiałam się głównie na absolutnej prześliczności głównego bohatera ^^


No błagam ♥

http://www.filmweb.pl/film/Paganini%3A+Ucze%C5%84+diab%C5%82a-2013-658480/photos/437766

fedcaf480027483b4f0c3c20

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja widziałam ♥ Znaczy, początek chyba przegapiłam, ale widziałam. Przyszedł tata do pokoju powiedzieć mi, że leci w tv jakiś film o Paganinim i ten Paganini jest kosmaty ("czyli coś dla ciebie, Mila"), więc tknięta przeczuciem (od razu pomyślałam o Garrecie! Ma się tę intuicję :3) poszłam popatrzeć, co oni tam oglądają. I mnie przyssało do telewizora ♥ W sumie trudno mi powiedzieć, czy to był dobry film, bo oglądając skupiałam się głównie na absolutnej prześliczności głównego bohatera ^^


No błagam ♥

http://www.filmweb.pl/film/Paganini%3A+Ucze%C5%84+diab%C5%82a-2013-658480/photos/437766

 

 

 

O, Milla, moja tapeta? A co ona tu robi? :>>

Ten film to miód ma moje oczy, nawet nie wiem zbytnio o czym był. Mogłabym sobie wytapetować ścianę ulubionymi scenami, tyle ich było ♥

http://www.filmweb.pl/film/Paganini%3A+Ucze%C5%84+diab%C5%82a-2013-658480/photos/437791

Lejmy na realia historyczne, włóżmy mu lenonki bo tak. Żeby fandom się rozpuścił i rozlał po podłodze :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fandom byłby rozpuszczony i bez lenonek ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dołączam jeszcze dwa filmy do tych, przedstawionych przez was:

 

*The Runaways (2010)

7538805.3.jpg

Historia zespołu 'The Runways', czyli zmarnowany potencjał Cherie Currie. Muszę przyznać, że zespół grał naprawdę dobre kawałki. A po filmie, nasuwa się pytanie: 'Co by było gdyby zespół się nie rozpadł? Jak potoczyłaby się kariera Joan Jett?'. Szczerze film wszystkim polecam. Obsada, może nie zadowalająca, ale poradziła sobie genialnie - w szczególności Kristen Stewart - ona naprawdę ma talent i można to zobaczyć w tym filmie; oraz Dakota Fanning - wielkie zaskoczenie i gra aktorska na najwyższym poziomie.

 

*Sugarman (2012)

7509252.3.jpg

Sixto Rodriguez i ponownie w pełni zmarnowany potencjał na sławę. Kompozytor, którego znało wiele osób; niestety on sam nie wiedział o swojej sławie i ciężko pracował na utrzymanie rodziny. Również gorąco wszystkim polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powstaje film o Queen i Freddiem Mercurym, ogromnie ciesze się z tego faktu. Freddie to jeden z moich ulubionych muzyków intrygujący, postać bardzo barwna i szanowana w światku artystów. Kto z Was czeka na tę produkcję, która ujrzy światło dzienne 25 grudnia 2018 roku?

http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/poznalismy-obsade-filmu-o-queen.html

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.