Jump to content
beatag60

Jadalnia

Recommended Posts

Brzmi smakowicie, chętnie spróbuje przyrządzić według Twojego przepisu- dziękuje:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądając wczoraj debilne filmiki na YT z kuzynką odkryłyśmy sposób na... domową nutellę!

Tabliczkę mlecznej czekolady rozpuszczamy z odrobiną mleka, dodajemy pudełko ptasiego mleczka, rozpuszczamy, przelewamy do pojemniczka, czekamy aż wystygnie i możemy jeść :D Pyszna sprawa! Akurat ciotka miała trochę ptasiego mleczka, kupiłyśmy z kuzynką czekoladę i zrobiłyśmy. Było lepsze niż Nutella ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieniutko pokroić robiliśmy taka solankę z wody poleżały tam trochę i smażyliśmy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pyszne połączenie płatki Corn Flakes, Nutella i gorące mleko ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

A my ostatnio wreszcie zjedliśmy to mięso z krokodyla i kangura, które kupił mój braciszek (on uwielbia próbować, takie kulinarne eksperymenty go kręcą i wiecznie kupuje jakieś dziwne rzeczy. Kolejna cecha odróżniająca go od mamy). Niby niedobre nie było, ale i bez rewelacji. Wiecie, taki krokodyl czy tam kangur, nie pamiętam, kosztował bodajże 200 zł za kilogram. A pieczony kurczak, indyk czy mielony kotlet mojej mamy są dużo smaczniejsze.

O, tortilla na słodko? Muszę spróbować. ;3 Tylko akurat dzisiaj moja siostra zrobiła taką z mięsem i czerwoną fasolą, więc trzeba by kiedyś znowu kupić te placki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śliczne, daj jednego *.*

(Wytrzymacie do jutra? :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyglądają cudnie- ale to prawdziwe?;) Podrzuć jednego orzeknę czy tak dobre jak ładne:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyglądają cudnie- ale to prawdziwe?;) Podrzuć jednego orzeknę czy tak dobre jak ładne:)

 

Ja w sumie też się zgłaszam na testera. Myślę, że należałoby powołać specjalną komisję ds. wyglądu i smaku. Jako samozwańczy przewodniczący owej komisyi składam wniosek o przesłanie próbek celem skonsum... orzeczenia jakości zgodnej z Unijnymi standardami - rzecz jasna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam ryby: karp to król mojego stołu cały rok.

Objadam się wszelkimi ziarnami i orzechami.

Moje zawsze chętnie zjadane danie to:

ziemniaczki pokraszone skwareczkami, posypane koperkiem i zsiadłe mleczko czy kefir- mniam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, ziemniaki z kefirem kojarzą mi się z dzieciństwem i prawie codziennym siedzeniem u babci, kiedy rodzice byli w pracy, a ja miałam 3-4 lata i jeszcze nie chodziłam do przedszkola :D Bardzo często mnie tym karmiła. Teraz też czasem mi się zdarza coś takiego zjeść, chociaż rzadziej. Proste, a pyszne :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wiecie, że wielkanocna święconka powinna składać się z 7 elementów?

Do koszyczka wkładamy:

- jajka będące symbolem odradzającego się życia, zmartwychwstania i zwycięstwa nad śmiercią. Jajka to również oznaka płodności. Wierzono, że dzielenie się jajkiem umacniania więzi rodzinne i korzystnie wpływa na relacje między najbliższymi

- chleb, który w tradycji chrześcijańskiej symbolizuje Ciało Chrystusa, a we wszystkich kulturach jest pokarmem niezbędnym do życia. Chleb jest również symbolem godności człowieka. Włożony do koszyczka ma gwarantować dobrobyt i pomyślność

- sól, która chroni przed zepsuciem i symbolizuje oczyszczenie i prawdę. Dawniej wierzono, że posiada ona moc odstraszania złych mocy i sił nieczystych. Chrześcijanie natomiast są „solą ziemi”

- chrzan symbolizujący siłę fizyczną i witalność. Chrzan to także symbol pokonania goryczy męki Zbawiciela. Umieszczony w koszyczku ma zapewnić zdrowie i sprawność. Ma także wspomagać skuteczność innych święconych pokarmów

- wędlinę oznaczającą dobrobyt i zamożność rodziny. Ma ona zagwarantować zdrowie i dostatek całej rodzinie. Do wielkanocnego koszyczka wkłada się głównie wyroby wieprzowe - kawałek szynki lub kiełbasy

- wielkanocną babę, która symbolizuje umiejętności, powodzenia i dostatku

- baranka, który jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego. Uosabia triumf życia nad śmiercią, przezwyciężenie zła i odkupienie grzeszników

lub zajączka będącego symbolem wiosny i odradzającej się przyrody. Podobno śpi z otwartymi oczami i to on miał pierwszy zobaczyć Zmartwychwstałego Chrystusa.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, to u mnie w koszyczku nigdy nie było chrzanu, przynajmniej tak mi się wydaje, i baby wielkanocnej. Za to oprócz soli wkładamy też pieprz. I gałązki bukszpanu. I sztucznego kurczaczka :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sztuczny kurczak - symbol pustki, nowoczesności i GMO :D :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurchuck, The God Of Emptiness O_O


...Przepraszam, tak mi się skojarzyło. Offtopuję :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.