Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

No nie wiem czego mógłbym chcieć bo raczej mam nadmiar rzeczy do słuchania niż niedobór :D ale powiedzmy że mam ochotę posłuchać teraz bardzo przebojowego rocka/metalu, podgatunek obojętny, może być wręcz "nieprzyzwoicie" melodyjny, tak żeby wwiercał się w mózg ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Na Na Na Na Na Na niewątpliwie się wwierca :3 Dobrze, że ten zespół rozpadł się już w epoce "fioł na punkcie NW". Jakby rozpadł się w czasach "fazy na Chemikali", byłoby gorzej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiński glam rock :) ostatnio ciągle siedzi mi ta piosenka w głowie i nie chce wyjść.

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Maćku, czyżbyś zapomniał o swojej powinności? :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zapomniałem ale też przy takich dużych linkach nieraz zacina

To pokolei:

Sepultura- świetny kawałek, fajnie go było sobie odświezyć, prehispanic/tribal metal jaki zaprezentowała Sepultura w tym utworze zawsze w cenie.

Rhapsody- ubóstwiam( jak i całą płytę), poza tekstem ma wszystko czego mozna wymagać od muzyki z drugiej strony znam od przysłowiowych stu lat.

My Chemical Romance -nie znałem ale przyjemne

Slash -no kawał hard rocka, tym bardziej że z tej płyty słyszałem wczesniej tylko Anastasia

L'arc en siel - egzotycznie, jeśli to symfoniczne intro jest częscią utworu to jestem na tak

Hanoi Rocks - imidż i glam sugerowały jakiś pudel ale na szczęscie muzycznie to coś w stylu blues/hard rock w okolicach ac/dc, miło się słuchało

Machine Supremacy -lubię takie przeróbki z gier zazwyczaj są pełne melodii tyle że to w sumie cover więc cięzko mi go tu oceniać choć oczywiście dobra rzecz

 

Nikt nie dał złego kawałka więc pozostaje mi zacytować Fredrę "Osiołkowi w żłobie dano, W jednym owies, w drugim, siano. Uchem strzyże, głową kręci. I to pachnie, i to nęci." i wybrać powiedzmy że Slasha od Maggie, mialem wskazać poczatkowo tych japońców z L'arc en siel interesujące to było lub Sepulturę ale wybaczcie kaprys chwili :P:)

 

Evi - 7

Freyja - 6

TheEscapist - 5

Sami the Owl - 4

BlackSymphonia - 2

Sionqa - 3

Pablito - 1

Nymphetamine - 1

Maciek - 2

Maggie- 1

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako "kaprys chwili" i tak się zdziwiłam, że wygrałam. Miło mi :D.

Tak czy inaczej, co by tu sobie zażyczyć? Może niech będą jakieś mało znane utwory bardzo znanych wykonawców. Zaskoczcie mnie czymś, chociaż mnie zaskoczyć jest łatwo :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kwestia "bardzo znany zespół" xD

Te co ja uważam za znane, niekoniecznie muszą być dla innej osoby xD, chociaż myślę, że Apo spełnia ten warunek :P

 

[video=youtube]

 

jeśli to symfoniczne intro jest częscią utworu to jestem na tak

Jest częścią utworu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm raczej ciężko trafić utwory równie znane/nieznane dla rożnych osób ^^

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

No faktycznie zażyczyłam sobie czegoś dziwnego, ale by nie przedłużać:

- TheEscapist znam i lubię, ale zaskoczenia nie było ;)

- Sionqa tego nie znałam, mam dzisiaj podły nastrój, ale to jakoś mnie zaczarowało i pocieszyło

- Evi jak na taki zespół, to na serio fajna piosenka :)

- Nightfall to kojarzę, ciekawy utwór.

 

Wszystko było cudowne, ale to Apocalyptica mnie omotała, także Sionqa +1

 

Evi - 7

Freyja - 6

TheEscapist - 5

Sami the Owl - 4

BlackSymphonia - 2

Sionqa - 4

Pablito - 1

Nymphetamine - 1

Maciek - 2

Maggie- 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oho :D

Nie wiem czego sobie życzyć, ale jako że dziś mam piękny dzień z DM ♥ , to poproszę coś z new wave lub darkwave, bądź jakieś inne dźwięki ociekające w elektronikę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Po szybkim zastanowieniu się, który zespół Ci dać, wybrałem moje ulubione ♥

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam się i nie wiem, czy to podpina się pod tak szerokie hasło jak "elektronika", ale myślę że to ciekawa propozycja od szwajcarskich awangardowców:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałam po edycji, że chcę elektroniki, żeby mi temat nie zdechł po samym życzeniu new wave xD

 

@Simo, dzięki, zapomniałam jak ten klasyk się nazywa :D

@Sami, to ambient. Gdybyś wybrała mój ulubiony utwór Fever Ray to miałabyś mnie w garści ♥

@Freyja, nazwa zespołu mnie przeraziła, bo znam zespół black metalowy o tej samej nazwie, ale to chyba nie to samo. xD Dobre, ale kompletnie nie mam nastroju na to w tym momencie.

 

A +1 dostaje @Evi, bo jako jedyna poczęstowała dźwiękami oscylującymi wokół dark wave i to jeszcze DCD ♥

 

Evi - 8

Freyja - 6

TheEscapist - 5

Sami the Owl - 4

BlackSymphonia - 2

Sionqa - 4

Pablito - 1

Nymphetamine - 1

Maciek - 2

Maggie- 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziękuję :)

 

to ja poproszę o najlepszą waszym zdaniem piosenkę będącą częścią ścieżki dźwiękowej jakiegoś filmu :) nie chodzi mi o muzykę typowo filmową, ale o piosenkę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.