Jump to content
beatag60

Filmy

Recommended Posts

Sok z żuka oglądałam milion razy, też kocham ten film ♥

Reszte obczaje jutro, dzięki Evi :D

Wyszło na to, że znów oglądałam (nie, nie Avengers xDD ) "The Tomorrow People". Obejrzałam trzy ostatnie odcinki ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jill byłaś na nowych Igrzyskach fajne? Kurcze dawno nie byłem w kinie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zdałam wam relacji?!

Jak mogłam!?

 

 

No więc.

Film zakurwisty (wiem, ze brzydkie słowo, ale nie da sie tego inaczej opisać xD ). Naprawdę mega akcje na arenie, w ogóle wyglądała tak jak ją sobie wyobrażałam czytając. W dodatku Jennifer grała świetnie. Myślę, ze współpraca z kinowymi gwiazdami ją zmieniła na lepsze, jest chyba bardziej pewna siebie i naprawdę widzę w niej teraz prawdziwą Katniss z książki. Dziękujmy za to Cooperowi, De Niro, Bale'owi i Rennerkowi ♥

Jestem jednak trochę zawiedizona tym, ze wycięli kilka naprawde fajnych scen. Np. scenę z zegarkiem Plutarcha.

 

 

 

Spoiler troszkę teraz...

 

 

 

No i zdecydowanie za dużo całowania Gale'a. Fuj.

Scena na plaży (kto przeczytał, ten wie o co chodzi) piękna! Pocałunek miał wyglądać na nie wymuszony i taki w rzeczywistości był. Najwazniejsza scena w filmie im się udała, nie ma co :D Sukces gwarantowany ;p

Ratowanie Peety też cudownie nakręcone, emocje high level, kisiel w majtkach i zawał serca. Tutaj znów Jennifer pokazała co potrafi.

Moja znajoma przez całą drogę do domu po wyjściu z kina powtarzała "Pituś, mój kochany Pituś, Pituś, Pituś!"

Ja się tam nim nie jaram. Nie było Peety za dużo w filmie, ale uważam, że to bardzo dobrze bo w końcu główną bohaterką jest Katniss a motywem przewodnimi jej rebelia, a raczej jej początek.

Finnick zagrany świetnie, zabawny i czarujący.

Biedna Mags. Strasznie mi było jej szkoda, płakałam praktycznie na każdej scenie z nią (były trzy, moze cztery). Bardzo wzruszająca postać, idealnie pasująca do roli aktorka.

Dalej... hmm...

Sama scena opuszczenia wyspy była świetna, muszę znaleźć w necie jej kawałek, zrobić gifa i ustawię na podpis xD Prawie neiprzytomna Katniss, wokół niej ogień, wybuchy, spadające odłamki pola siłowego, elementy areny, ach to było takie fascynujące!

Ostatnia scena, kiedy tak KAtniss sobie leży z miną " Ja wam jeszcze pokaże, zniszcze pierdolony Kapitol a Ciebie Snow rozwale na kawałki, chociaż wiem, ze i tak Cię nie zabije, bo czytałam książkę" kojarzy mi się ze sceną z "Intruza" kiedy Wanda żegnała się z Melanie ♥ Taka zapowiedź "Mokindżeja".

No i szkoda Peety.

Jestem mega ciekawa ostatniej części. Rebelia pełną parą, wojna, bunt, Peeta bez pamieci, KAtniss uśmiadamiająca sobie, że naprawdę nie może bez niego żyć...

Igrzyskorgazm.

Ale już ochłonęłam.

 

 

koniec spoilera...

 

 

 

Nie przeżywałam tego filmu tak jak ostatniej części "Zmierzchu", kiedy to reżyser postanowił mnie strollować i "zabił" mi mojego Jasperka, a potem Carlisle'a.

No dupy mi nie urwał ten Catching Fire... ale szał jest i obejrzeć warto :D

 

 

PS: Nie wierzę, że podzielili "Kosogłosa" na dwie części. Jakaś paranoja! Wszystko, zeby tylko więcej zarobić. Żal.

Jestem pewna, że film będzie nudny. A przynajmniej pierwsza część Czuje to.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem głupia... Zamiast poczekać aż "W pierścieniu ognia" będzie w moim kinie to obejrzałam film w necie. To przez mojego brata, bo włączył i nie mogłam odejść od ekranu :P.

 

Film świetny. Zgadzam się z Jill całkowicie, też miałam takie odczucia co do filmu, to nie będę pisać 2 raz tego samego ;). I chciałam włosy Effie w kształcie Kosogłosa, a zrobili tylko złote. Toż to miała być śmieszna alegoria: dla dystryktów Kosogłos to symbol buntu, a dla ludzi z Kapitolu to modny dodatek. I Finnick, mój ulubiony Finnick, czekałam na niego :>. No i ten zegarek Plutarcha powinien być, bo wtedy już się domyślamy, że jest po stronie Katniss, a w filmie do końca nie wiadomo, chociaż może to lepiej, bo dla tych co nie czytali książki, ten facet pozostaje zagadką do końcówki filmu.

 

PS: Nie wierzę, że podzielili "Kosogłosa" na dwie części. Jakaś paranoja! Wszystko, żeby tylko więcej zarobić. Żal. Jestem pewna, że film będzie nudny. A przynajmniej pierwsza część Czuje to.

Też nie mogę tego przeżyć. Na początku "Kosogłosa" prawie nic się nie dzieje, Katniss włóczy się po 13 i tyle. Potem sobie biega i nakręca filmiki jak blogerka :P. Coś czuję, że w "Kosogłosie 2" przeciągną finałową bitwę. Bo jak zrobić z cieniutkiej książeczki 4 godziny filmu? Zaszaleli prawie jak przy "Hobbicie" xD.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też nie mogę tego przeżyć. Na początku "Kosogłosa" prawie nic się nie dzieje, Katniss włóczy się po 13 i tyle. Potem sobie biega i nakręca filmiki jak blogerka :P

 

No bez kitu, trzeba napisać petycję do reżysera, żeby nie robił takich głupot! :D

Albo zrobią coś gorszego... DODADZĄ DO FILMU COŚ, CZEGO NIE BYŁO W KSIĄŻCE

a tego to ja już nie przeżyję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro z Gazetą Wyborczą można kopić za 29.99 zł Hobbita Niezwykłą Podróż :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprawka premiera Hobbita Pustkowie Smauga w Polsce będzie w pierwszy dzień świąt . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłam wczoraj w kinie na "Frozen" (" Kraina lodu"). Fajne wzruszająca bajeczka. Genialny dubbing Cześka Mozila ♥ ♥ ♥

Tylko trochę za krótkie i akcja się zbyt szybko rozwija. Mogliby to jakoś przeciągnąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Mam dla was wyzwanie.

 

Polećcie mi film, który mi się spodoba, a przynajmniej nie znudzi mnie na tyle, że nie zacznę go komentować i przeszkadzać innym ludziom. Gatunek dowolny, byleby to nie była ekranizacja/adaptacja/produkcja oparta na motywach z jakiejś książki. Im mniej banałów i schematów, tym lepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko coś polecić, bo nie mam pojęcia co już widziałaś i co lubisz :P

Może napiszę kilka tytułów, które są w mojej czołówce, a nuż chociaż z jednym trafię? :P

Incepcja

Tenacious D: Kostka Przeznaczenia

Stalker

Mechaniczna Pomarańcza

Żywot Briana

Monty Phyton i Święty Graal

Sens Życia wg Monty Pythona

Pulp Fiction

Być jak John Malkovich

Las Vegas Parano

Zagubiona Autostrada

Cztery Pokoje

Zgon na Pogrzebie

Gran Torino

Wyspa Tajemnic

Iluzjonista

Sybil (1976)

Zło

Terminal

Dzień Świra

Więzień Nienawiści

Inni

 

Nie powiem na 100%, że nie są to ekranizacje, a przynajmniej część z nich, bo aż tak dobrze się na literaturze nie znam :P

Mam nadzieję, że z czymś trafię ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Ze mną jest taki problem, że nieczęsto cokolwiek oglądam, filmy mnie nudzą, nie potrafię się zaangażować w oglądanie i mnie w żaden sposób nie poruszają. Prosiłabym o coś, co naprawdę warto obejrzeć, najlepiej taki z głębszym sensem, który chociaż zmusi mnie do myślenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogrubiłam te najbardziej polecane w poście powyżej i dodam do tego:

Źródło (the Fountain)

Looper - Pętla Czasu

12 Małp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy się tobie spodoba, ale obejrzyj "La Cara Olulta".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Modlitwy za Bobby'ego

Dziewczyna z sąsiedztwa (2007)

Pan od muzyki

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja Wam polecam 'Forever Lulu'. Jak dla mnie świetny film, ale niektórym może się nie spodobać. W jakiejś części utożsamiam się z Lulu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałam "Igrzyska Śmierci" na canal+. Słabiuuutkooo. Nudne. O ile książka była momentami całkiem zjadliwa, o tyle w film nijak nie potrafiłam się wciągnąć, mimo że też coś tam się działo, wyrzynali się i tłukli, latali po krzaczorach...

Btw, czy ta dziewczyna od Katniss nie grała przypadkiem Zuzi w Opowieściach z Narnii...? Przez cały film nie mogłam sobie przypomnieć, gdzie ja ją widziałam, dopiero pod koniec właśnie z Zuzanną mi się skojarzyło.

Aha, i niedawno widziałam całkiem sympatyczny film "Kochankowie z Księżyca: Moonrise Kingdom" :) Przyjemny :)


Dobra, z tą Katniss i Zuzią - pytałam ciocię wiki, coś mi się tylko wydawało, to jednak nie ta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zuźkę w Opowieściach z Narni grała Anna Poppewel (chyba tak to się pisze), więc nijako ma się do Katniss ;). Nawet nie są podobne, przynajmniej w moim odczuciu.

 

Evi wspomniała o Mechanicznej Pomarańczy. Obejrzałam to w wakacje i jakoś tak mam dziwne odczucia. Niby klasyk, przesłanie ok, ale nie przepadam za starymi filmami, bo chyba za bardzo jestem przyzwyczajona do dzisiejszych technologii, no i jest tu dość dziwne wyobrażenie o przyszłości. Ale warto obejrzeć, bo nie zapomina się zaraz po obejrzeniu i można sobie przemyśleć wiele spraw.

I'm singing in the rain... ;>

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zuźkę w Opowieściach z Narni grała Anna Poppewel (chyba tak to się pisze), więc nijako ma się do Katniss ;). Nawet nie są podobne, przynajmniej w moim odczuciu.

Możliwe. Ja czasem mam dziwne skojarzenia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj Hobbil na Canal+ Family2. A co tam, obejrzy się jeszcze raz c:.

A z filmów polecam Charlie'go, z angielska The Perks of Being a Wallflower, film jak dla mnie świetny, nietuzinkowy :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja Hobbita nie oglądam. Na canal+ strasznie to wszystko się mieli... Ja rozumiem co roku, ale ten Hobbit to z tydzień temu się tam pałętał, dwa tygodnie zresztą też :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo to działa w ten sposób, że najpierw jest premiera, potem powtórka premiery, a potem nieskończona liczba powtórek powtórek....

Z jednej strony denerwujące, a z drugiej, jak się coś przegapi, to przynajmniej wiadomo, że jeszcze będzie :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt :D Jest to jakiś plus.

A ja przegapiłam "Powrót Króla" :< Znaczy, niby już widziałam, ale... :<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio przy Drużynie i Dwóch Wieżach zasypiałam przy reklamach i przesypiałam przez to fragmenty filmów :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Władcy Pierścieni nie oglądam w tv wole na kompie rozszerzoną cztero godzinną :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.