Jump to content
beatag60

Filmy

Recommended Posts

Evi też nie lubię filmów kostiumowych, a tu miła niespodzianka : D

 

Marcin nawet mnie nie denerwuj. Nie każdy dres to głupi i zły człowiek po pierwsze. Jak ja nie lubię takiego stereotypowego myślenia. To tak jakby powiedzieć, że każdy metalowiec to kotojad, który czci szatana.

Nie ma co patrzeć na to, co ludzie pomyślą. Jest to strasznie głupie. Trzeba robić swoje i nie przejmować się opinią innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moją mamę natchnęło wczoraj na zamówienie filmu na VOD (usługa Cyfrowego Polsatu). Wysłała SMS za 9 zł i obejrzałyśmy sobie " Dom na końcu ulicy" z Jennifer Lawrence. Zwiastun był świetny, podjarałyśmy się (zwłaszcza na fragmencie, gdzie to niby Jen miała śpiewać i grać na gitarze. Chciałam się przekonać czy śpiewa lepiej niż strzela z łuku :P Nie. ).

To miał być horror... MIAŁ, bo jak dla mnie to nawet na miano thillera w pełni nie zasługuje. Początek nudny i ciągnie się przez większość filmu, przez co akcja trwa przez jakieś 20 minut :dodgy:

Polecam komuś, kto nie lubi horrorów :P Gra Jen świetna, męska rola główna również.

7/10 jak na mój gust :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja polecam "Polowanie na łowcę". Jeden z lepszych thrillerów jakie ostatnio widziałam. Oparty na faktach. Policjant szuka dowodów na seryjnego mordercę. Jedyne co ma na początku to zeznania prostytutki, której udało się uciec zabójcy. Ode mnie 7/10 - naprawdę całkiem niezły ;) No i Nicolas Cage i John Cusack w rolach głównych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja polecam "Polowanie na łowcę". Jeden z lepszych thrillerów jakie ostatnio widziałam. Oparty na faktach. Policjant szuka dowodów na seryjnego mordercę. Jedyne co ma na początku to zeznania prostytutki, której udało się uciec zabójcy. Ode mnie 7/10 - naprawdę całkiem niezły ;) No i Nicolas Cage i John Cusack w rolach głównych.

 

Też miałam o tym pisać : o Oglądałam przed wczoraj. Film bardzo dobry, również polecam. Zdziwiłam się troche, jak powiedzieli, że jest oparty na faktach. Koleś wiódł normalne życie, miał żonę, dzieci, a tu takie rzeczy.

Btw. ta prostytutka była prześliczna *.*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nymf, też mi się spodobała ta aktorka :) Miło się na nią patrzyło, mam zamiar oglądnąć inne tytuły, w których gra, chętnie sprawdzę czy radzi sobie z innymi rolami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kryminalne thillery to polecam gorąco "El Cuelpo" (Ciało). Początkowo wydaje się nudny, jednak później akcja się rozkręca, a zakończenie miażdży :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi daj znać jak coś fajnego znajdziesz z nią ^^

 

edit.

Tak teraz patrze i to jest Vanessa Hudgens ;o Nie poznałam, niezły zonk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś miał ochotę na ciekawy film fantasy/akcja/dramat - polecam Ink. http://www.filmweb.pl/film/Ink-2009-452889

 

Mnie się spodobał. Niektórzy twierdzą, że jest on podobny do Imaginaerum. A raczej, że IM podobne do Ink. W każdym razie film ciekawy :) Krótki opis:

Pewnej nocy ośmioletnia Emma zostaje porwana przez tajemniczego Inka i uwięziona w krainie Snu – od tego momentu rozpoczyna się walka o jej niewinną duszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kupujcie blu raya i filmów na niego strasznie drogie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto lubi prawdziwe filmy o wampirach niż te bajeczki typu Zmierzch itp.. to polecam serie o pięknej wampirzycy Selene czyli Underworld :)

 

Pierwsza część czyli Underworld:

 

Na ziemi w ciągu wieków, niezauważone przez ludzi, wyrosły dwie rywalizujące ze sobą rasy: arystokratyczne, dobrze wykształcone Wampiry oraz brutalni i siejący grozę Lykanie. Dla ludzkości ich istnienie jest tylko cieniem legendy. Dla siebie nawzajem są oni jednak nieprzejednanymi i śmiertelnymi wrogami. Ich celem jest całkowita eliminacja przeciwnika. Piękna i przebiegła Selena (Kate Beckinsale), wywodząca się z rodu Wampirów, odkrywa tajemnicę, która może mieć śmiertelne konsekwencje zarówno dla Wampirów, jak i Lykanów.

 

poster.jpg

 

Underworld 2 : Evolution:

Kolejna część mrocznych przygód pięknej wojowniczki Seleny na tle odwiecznej, śmiertelnej walki pomiędzy rasą władców - arystokratycznymi Wampirami a zbuntowaną rasą brutalnych, siejących grozę Lykanów. Cofniemy się do czasów prehistorycznych, poznamy dalszy ciąg rodzącego się uczucia pomiędzy Seleną a Michaelem. Tym razem sceny walk sfilmowano z brawurą i iście epickim rozmachem. Zobaczymy imponujące efekty specjalne w mrocznej, bogatej scenerii. Poznamy początki wielkiej wojny i największą bitwę w historii dwóch ras. Pojedynki, intrygi, zakazana miłość, a wszystko to w konwencji gotyckiego fantasy i ultranowoczesnej baśni.

 

underworld2-poster.jpg

 

Underworld 3: Bunt Lykanów:

 

Filmowa opowieść śledzi początki trwającej od wieków krwawej waśni arystokratycznych wampirów znanych jako Handlarze Śmiercią i ich byłych niewolników Lykanów. W czasach wczesnego średniowiecza, młody Lykan o imieniu Lucian (Michael Sheen) wyłania się jako potężny przywódca i gromadzi wilkołaki, aby powstały przeciwko Viktorowi (Bill Nighy), okrutnemu królowi wampirów, który uczynił z nich niewolników. W walce przeciwko armii Handlarzy Śmiercią i o wolność dla Lykanów do Luciana dołącza jego kochanka, Sonja (Rhona Mitra).

 

underworld-lycans.jpg

 

i Ostatnia Underworld 4:Przebudzenie:

 

Tuż po wybudzeniu się z piętnastoletniego stanu uśpienia, Selena (Kate Beckinsale) dowiaduję się, że ma 14-letnią córkę - Eve (India Eisley), która jest hybrydą wampira i lykana. Gdy ją odnajduje, los stawia przed nimi wyzwanie. Muszą powstrzymać Biocom przed stworzeniem superlykanów. Silniejsi od swoich genetycznych przodków stanowiliby wielkie zagrożenie dla rasy wampirów.

 

7420154.3.jpg

 

Też jest fane filmy o przygodach wampira Lestata ;) Czyli adaptacje bestsellerowej powieści Anne Rice. :)

 

Wywiad z Wampirem:

 

Przeszło dwieście lat temu Louis de Pointe du Lac był zwykłym człowiekiem, miał wspaniałą żonę, która jednak zmarła podczas porodu. Jego wewnętrzny ból po stracie żony i córki był nie do zniesienia, a życie przestało mieć dla niego jakikolwiek sens. Wówczas odwiedził go Lestat, wampir. Przekonał go, że zna sposób, by raz na zawsze położyć kres jego bezgranicznemu cierpieniu i uczynił go wampirem. Jako dodatkowe wyróżnienie zapewnił mu nieśmiertelność. Od tamtego czasu, przez dwa stulecia, Louis był świadkiem niezliczonych ludzkich cierpień. Widział, jak za sprawą bezwzględnego Lestata przelewała się ludzka krew. Sam nigdy nie nauczył się zabijać. Wreszcie postanowił, że musi opowiedzieć komuś o sobie. Udziela więc wywiadu dziennikarzowi z San Francisco. Opowiada wstrząsającą historię o miłości, pragnieniu, o ekstazie i o tym wszystkim, co wiąże się z przywilejem bycia wampirem.

 

Interview_with_vampire_poster3_by_Martha90.jpg

 

Królowa Potępionych w tym filmie zagrała świętej pamięci piosenkarka i aktorka AALIYAH:

 

Wampir Lestat prze długi czas pozostawał zagłębiony we śnie, ponieważ nie widział nic ciekawego w otaczającym go świecie. Po stu latach postanawia się jednak zbudzić, a wszystko to za sprawą muzyki rockowej, która go zafascynowała i założył swój zespół. Muzyka Lestata zafascynowała również królową potępionych, która również wybudziła się z długiego snu, zabiła swojego króla i chce mianować Lestata nowym władcą wampirów, który wyprowadzi swoją rasę z cienia z ludzi zrbi zwierzynę do polowania i zjedzenia. Pokrzyżować plany królowej chce młoda Jesse, która zakochuje się w Lestacie i próbuje go odwieść od przyjęcia propozycji Akashy.

 

26871-b-queen-of-the-damned.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj na kanale 13 Ulica jest film "Witaj, Morderco" Thriller o 0.10 :) przeczytałem tytuł tego filmu aż o naszej forumowej Mordercy pomyślałem :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Dzisiaj na kanale 13 Ulica jest film "Witaj, Morderco" Thriller o 0.10 :) przeczytałem tytuł tego filmu aż o naszej forumowej Mordercy pomyślałem :D

 

Miło. Pozytywnie chociaż?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu miała tu miejsce debata na temat filmu "Atlas Chmur". Obejrzałam go jakiś czas temu, ale ciągle zapominałam wspomnieć. Co o filmie myślę? Nie jestem do końca na tak i nie jestem na nie. Rozumiem dlaczego film wzbudza kontrowersje... ponieważ nie jest dla żadnej z dwóch zasadniczych grup widzów. Dla widzów prostych (nazwijmy ich) jest męczący i zagmatwany, chaotyczny, ponieważ widzowie prości idą do kina, żeby odpocząć, nasycić dusze rzewną historią, nie wysilająca ponad stan umysłu i kolorowymi fajerwerkami efektów specjalnych, żeby odpocząć od ciężkiej pracy, a nie żeby skupiać się na milionie wątków. Dla widzów wymagających, oczekujących kina odkrywczego i trudnego, film, choć zagmatwany, ma banalny, prosty przekaz, który nie wydaje się im zaskakujący, a nadmiar efektów specjalnych pachnie komercją i jest mocno przesycony.

Mnie "Atlas Chmur" nawet przypadł do gustu; szanuję wysiłki filmowców - cały trud w sklejeniu w jedną oś takiej mnogości szczegółów i nie utraceniu sedna. To się chwali. Za to efekty specjalne (szczególnie w Neo Seulu) były irytująco wybuchowe, a ja mam do wybuchów i komputerowych dodatków niechęć. Mam zawsze wrażenie, że w ten sposób tuszuje się niedoskonałości fabuły i próbuje się przyciągnąć bezmózgą gawiedź jak ćmy do ognia. Moją uwagę przykuła muzyka; prosty motyw przewodni grany na fortepianie ma w sobie prostotę przekazu tego filmu i jednocześnie dużo gwiezdnej przestrzeni kosmosu, którą niesie ze sobą ta prostota. Ciekawy ten "Atlas...", jednym słowem, może nie przełomowy, ale ciekawy - 8/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecicie mi horror który nie pozwoli mi zasnąć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinister xD

Mnie przeraził, może dlatego, że oglądałem w nocy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OO dziękuję tego nie widziałem zobaczę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko jest znaleźć film, po którym aż strach zasypiać. Bezpośrednio coś takiego mi się nie zdarzyło, ale mam takie przedziwne uczucie przy zasypianiu, jak naoglądam się wywiadów/wykładów o egzorcyzmach/okultyźmie. W szczególności z polskimi egzorcystami.

Raz miałem podobną sytuację, co prawda nie chodziło tu o zaśnięcie, ale za dzieciaka obejrzałem horror o bardzo wdzięcznej nazwie "Dentysta", po którym (żeby nie naruszyć regulaminu nie powiem dosłownie) bardzo bałem się iść do dentysty.

 

Jeżeli chcesz film, po którym chcesz nie móc zasnąć, to polecam "Życie"

Jest to film o studencie politechniki w czasie sesji, który obijał się przez cały semestr i ma następnego dnia o 7:30 egzamin. Strach taki, że nie zaśniesz i dopadnie Cię kosmiczne rozwolnienie.

 

BTW, super gif nightwishmaster666.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o horrory, które najbardziej mnie przeraziły, to poleciłabym Poltergeist, Omen i Egzorcysta... Teraz już tak na mnie nie działają, już dawno nie widziałam horroru, na którym bym się bała, ale jak oglądałam te tytuły i byłam trochę młodsza, to faktycznie działały na mnie.

 

Hmm, masz mnie na filmwebie, zobacz sobie moje filmy ocenione, zaznacz same horrory, jest tam ponad 200 tytułów. Jak ocena jest powyżej 6 to warto zobaczyć :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 23 do 5 rano oglądałam filmy z Jeremim Rennerem.

Mam obsesję. Powinnam się leczyć.

 

Zaliczyłam:

"Mission Impossible: Ghost Protocol" - nie wiem dlaczego wcześniej tego nie obejrzałam. Wydaje mi się, że keidyś w TV trafiłam na końcówkę, bo skądś ją kojarzę... no, ale do rzeczy.

Ta część to chyba zrobiona była tak jakby na siłę... nigdy nie lubiłam Toma Cruisa, ale w tym filmie to już naprawdę nie mogłam go znieść. Dlaczego? Nie wiem, po prostu czułam taką wewnętrzną potrzebę przywalenia mu w twarz w pewnych momentach xD Jeremy jak zwykle przystojny i zabawny ♥

Najbardziej podobały mi się sceny walki i to dobrze, bo jeśli mnie się to podobało to znak, ze film jest dobry :D

 

"Dziedzictwo Bourne'a" - Miałam obejrzeć już dawno, ale zawsze wpadały mi nowe odcinki seriali i w końcu zapomnialam ^^

Książki nie czytałam, więc nie mam z czym porównać.

Tak czy siak film bardzo dobry, wręcz zajebisty ze względu na odtwórcę roli głównej [ tu wstaw milion serc ]. W porównaniu z poprzednimi częściami, to Jason przy Aaronie wypada słabo. Szkoda, że już koniec. Popatrzyłabym sobie jeszcze na Aarona w akcji.

Przyznam się, że kiedyś strasznie nudziły mnie filmy akcji (dziwne, ale jednak). Nienawidziłam wręcz pościgów i motywu ucieczki ciągnącej się przez cały film. Teraz to mnie nawet kręci xDDD Mam wręcz ochotę obejrzeć serię "Szybcy i wściekli" :D

 

Dzisiaj wieczorem oglądam "Genialny wynalazek".

Tak, mam obsesję...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś przeglądam To i Owo a tu takie coś: :)

 

10qx5l2.jpg

 

Morderco jesteś sławna aż filmy robią o tobie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marcinie, kiedy ten film i na jakim programie? Chciałam to kiedyś oglądać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premiera w kinach 8 października ;)


Evi Przepraszam to premiera na Vod nie w kinie :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.