Jump to content
Piotrek

Plebiscyt na ulubioną piosenkę (organizacja i dyskusja)

Recommended Posts

W COHLB chyba nic mi się nie podoba, kompozycja i głos Anetki do niczego (to trochę zbyt drastyczne, ale tak czuję)... W BBB Marco podnosi poziom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wieczorem nie będzie mnie w domu, więc posta z podsumowaniem napiszę jutro przed południem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy oznacza to też, że głosowanie się przedłuża? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cadence, bo muszę być konsekwentna w głosowaniu i...

W BBB Marco podnosi poziom.

:D

 

A tak w ogóle to jakąś połowę DPP odrzuciłabym od razu, bo dla mnie przepaść między najsłabszymi utworami na innych albumach, a na DPP jest za duża.

 

Ale właściwie rozumiem, co kieruje osobami odrzucającymi BBB - powtórka po WIHAA - raz się mogło Tuomasowi zdarzyć, ale drugą wiochę i do tego kojarzącą się z atakiem(?) na Tarję już trudniej znieść ;) Z tym, że ja kiedy poznałam BBB, nawet jeszcze nie wiedziałam o co dokładnie chodziło z tym, że jest nowa wokalistka i co się za tym odejściem Tarji kryło. Po prostu kiedyś mi się ten kawałek podobał bardziej np. od COHLB. A teraz właściwie w ogóle DPP nie słucham, więc kieruję się pewnym sentymentem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy oznacza to też, że głosowanie się przedłuża? :)

Nie przedłuża się. Po prostu nie będzie mnie ok. 19, żeby podać podsumowaniem Jeśli ktoś odda głos po 19, to tego głosu nie wliczę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy oznacza to też, że głosowanie się przedłuża? :)

Nie przedłuża się. Po prostu nie będzie mnie ok. 19, żeby podać podsumowaniem Jeśli ktoś odda głos po 19, to tego głosu nie wliczę.

 

no. to teraz jest wszystko jasne :)

to niewiele czasu zostało. wygląda na to, że w kolejnej rundzie znowu będę mogła agłosować na BBB =^.^=

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagłosowałam jak zagłosowałam, bo choć oba utwory są IMO równie badziewne i trudno wybrać gorszy, to BBB mierzi mnie dodatkowo ze względu na tematykę. Nie wiem, co było miedzy Tarją a Tuomasem, mało mnie to obchodzi i jestem zdecydowanie na nie, jeśli chodzi o taką prywatę. Jeśli maestro nie mógł się powstrzymać, to szkoda, że przynajmniej nie poprzestał na wywiadach i listach otwartych - wtedy pokazałby tylko brak klasy, a tak to jeszcze dodatkowo obrzydził mi (nie wiem jak innym) płytę (choć to akurat w tym przypadku raczej mała strata).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minimalną większością głosów (8:7) odpadło "Cadence of Her Lat Breath". Zaraz będzie podsumowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się zastanawiam skąd głosy na Romanticide i The Siren już na tym etapie?! I tak wiadomo, że faworytem z Once do finału jest GLS i najprawdopodobniej wygra, ale tak się zastanawiam... Romanticide jest "za mocne", za bardzo thrashowe? Nie wiem... Pytam, bo ja Romanticide stawiam dość wysoko w moim osobistym rankingu Once, chyba własnie za tę moc, energię i ta końcówka :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też tego nie rozumiem, Romanticide to dla mnie kandydat na podium (zresztą w odpowiednim temacie umieściłam go w top 10 nightwishowych kawałków), ale cóż, o gustach się nie dyskutuje. Syrenka akurat jakoś szczególnie mi nie robi, ale też bym ją jeszcze zostawiła.

Chociaż może ja się nie powinnam wypowiadać, bo mój hejt na Nemo też jest trochę nieuzasadniony - może i kawałek nie jest genialny, ale chyba nie aż tak zły, jak ja go nie lubię.

 

Dead Gardens [*] :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dead Gardens [*]

A też prawda, szkoda że już odpadło :( Ale bardziej się będę martwiła, gdy na tak wczesnym etapie odpadnie właśnie Romanticide, czy Dark Chest - świetny otiweracz swoją drogą. A Planet Hell to już nie daruję - to musi być wysoko :cool: - po prostu uwielbiam ten utwór.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead Gardens z tych cięższych kawałków z Once lubię najmniej, ale żeby tak pierwszy odpadł? Mam nadzieję, że chociaż DCOW i Planet Hell zajmą jakieś wysokie miejsca, bo Romanticide chyba jednak nie przejdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dziwię się szybkiemu odpadnięciu "Imaginaerum" i "Dead Gardens". Przypuszczam, że w tej rundzie wyleci "The Forever Moments", które bardzo lubię...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaginaerum samo w sobie nie jest złe, ale to taka dziesiąta woda po kisielu - w moim odczuciu nic nie wnosi, równie dobrze mogłoby go nie być, bardziej naturalnym zakończeniem albumu byłoby samo tylko "Love". Jeśli już, to taki utwór bardziej widziałabym jako uwerturę, niż cokolwiek innego. Zmieni się kolejność odtwarzania w iTunes i będzie git.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imaginaerum samo w sobie nie jest złe' date=' ale to taka dziesiąta woda po kisielu - w moim odczuciu nic nie wnosi, równie dobrze mogłoby go nie być, bardziej naturalnym zakończeniem albumu byłoby samo tylko "Love". Jeśli już, to taki utwór bardziej widziałabym jako uwerturę, niż cokolwiek innego. Zmieni się kolejność odtwarzania w iTunes i będzie git.

 

Ja to zdanie podzielam. Zresztą już gdzieś w tym temacie pisałam dlaczego odrzucam Imaginaerum.

Albo jako uwertura (ale jest już Taikatalvi), albo dobre do napisów końcowych w filmie, ale nie na albumie. Dla mnie recytacja z SOMyself bardzo dobrze kończy cały koncept i jeśli mam ochotę posłuchać płyty w całości, to prawie nigdy nie puszczam IM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też ubolewam nad głosami na Romanticide i DCOF (?!). Te dwie piosenki są w mojej ścisłej 10tce najlepszych utworów. No ale cóż, każdy ma inny gust :)

 

Co do Imaginaerum, również bardzo rzadko słucham, głosowałabym na nie zaraz po Slow, Love, Slow no ale już odpadło ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy informacja na temat plebiscytu na forum pojawiła się na stronie fb serwisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siłą rzeczy w plebiscycie mogą brać tylko udział forumowicze, ludzie są informowani o forum jako takim ale kto się miał zerejestrowac to się zarejestrował i będąc na forum to już od wolnej woli kazdego zalezy czy chce brać udział w plebiscycie

Mnie martwił że na 113 zarejestrowanych forumwiczów udział bierze 10 osób..a codziennie jak pokazują statystyki jest ok 30 zalogowanych, czemu nie biorą udziału, wolna wola nie zmusimy nikogo do pisania.

 

p.s Mnie nie dziwią głosy na Romanticide bo choć b.lubię to to jest thrashowy kawałek w sumie, za ostry dla większości, zbyt mało melodyjny, szczególnie koniec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypominam, że w tej rundzie można jeszcze głosować do jutra do godziny 10 rano. Piszę o tym także dlatego, że jak na razie frekwencja jest słabsza niż w poprzednich rundach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O BORU LUDZIE! Tylko nie Pharaoh! Jak można... kurcze ale macie ciekawe gusta ^^ :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie zbrodnią byłoby odpadnięcie "Walking in the air" tak szybko ^^

A "The Riddler" darzę sentymentem, więc jeszcze na niego nie zagłosuję.

Zresztą w przypadku 4 płyt mam problem, bo większość utworów to moje ulubione, a z głosowania na głosowanie jest coraz ciężej :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

O BORU LUDZIE! Tylko nie Pharaoh! Jak można... kurcze ale macie ciekawe gusta ^^ :P

 

Przyłączam się!

Zagłosowałem na "Walking in the Air", bo zawsze to pomijam podczas słuchania Oceanborn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z paraoh sails to orion mam głupią historię... Szłam sobie przez miasto i słuchałam muzyki (akurat paraoh) i na pasach prawie mnie samochód potrącił, brakowało milimetrów, spadł mi telefon i się rozwalił, potem już nie działał za dobrze. Głupia ja :P. To nie wina piosenki, ale źle mi się kojarzy i wolę, żeby ta odpadła niż inne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się buntuję, jak Pharaoh odpadnie, to na co ja będę w finale głosowała? Jak DevilATDDO też odpadnie? Zbuntuję się i nie oddam wtedy głosu na GLS, a co!

Dobra, niech WalkingITAir przejdzie dalej, przecież to taki genialny cover, niech wygra ^^

 

A głosujcie se jak chcecie, i tak mamy zbyt mało liczną grupę biorących udział, by mówić o jakiejkolwiek reprezentatywności tego głosowania... Ile osób na face polubiło profil DE? Gdyby chociaż 1/3 głosowała...

A gdyby głosowania zrobić też na facebooku właśnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.