Jump to content
pawel27g

Pogadalnia

Recommended Posts

Guest Morderczyni

Ja ponoć jestem inteligentna. Choć zastanawiam się, czy ludzie nie nazywają inteligentnymi wszystkich moli książkowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ponoć jestem inteligentna. Choć zastanawiam się, czy ludzie nie nazywają inteligentnymi wszystkich moli książkowych.

 

no... może tak być. a inteligencje mierzy się jakimiś testami. i co z tego? ważniejsze chyba czy człowiek mądry. bo inteligencja jest tylko wyznacznikiem tego jak szybko się kojarzy, uczy nowych rzeczy. więc człowiek może być jednocześnie inteligentny i głupi. znam kilka takich osób...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Evi, ja również.

"Mądry uważa się za głupiego, a głupi za mądrego".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

A ja właśnie po raz pierwszy posłuchałem Deep Silent Complete ze studia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol - na Deezer'rze są reklamy :D widział ktoś biografię Nightwish'a na Spotify? Ubrechtałem się z ostatniej linijki, kto przejął wokal po Anette xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak mądry człowiek szuka rozwiązań, a inteligentny je znajduje. Nigdy nie stawiam inteligencji i mądrości razem. Bo mądry człowiek zawsze stosuje właściwe rozwiązania, a inteligentny zawsze je stosuje.

 

Mole książkowe dużo wiedzą, ale czy wiedzą dużo o ludziach. Tego nie ma w książkach, to jest w życiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak mądry człowiek szuka rozwiązań, a inteligentny je znajduje.

 

wynika z tego, że mądrzy tylko szukają i nie znajdują tych rozwiązań?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym tego tak drastycznie nie dzieliła.

Uważam, że bycie mądrym, a brak umiejętności korzystania z wiedzy, czyli inteligencja, powoduje brak rozwoju u danej osoby. Takie powiększanie biblioteczki, ale bez jej użycia.

Tak samo człowiek inteligenty bez pewnej wiedzy wiele nie zdziała. Może kombinować, ale i tak na pewnym etapie się zatrzyma.

Choć jak wiadomo są osoby, które są dość inteligencje i mądre, ale mają np. braki w inteligencji społecznej/emocjonalnej/innej.

 

Mole książkowe dużo wiedzą' date=' ale czy wiedzą dużo o ludziach. Tego nie ma w książkach, to jest w życiu.[/quote']

Oczywiście, że o tym też jest w książkach. Wszelkie książki/poradniki na temat relacji międzyludzkich itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Człowiek może być mądry i inteligentny.

 

Wersja dokładniejsza:

Człowiek mądry szuka właściwych rozwiązań, a inteligentny nie wybiera, tylko idzie na łatwiznę.

 

wiedza o ludzkim zachowaniu:

Czy ja wiem, jakby byli wstanie to napisać w książce to zrobili, by już dawno maszynę która zachowuje się jak człowiek. Czy potrafisz powiedzieć, że te poradniki sprawdzają się w 100%?

One przepasują tylko schematy, które sprawdzają się w części przypadków, nawet nie całkowicie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oczywiście, że poradniki nie sprawdzają się w 100%. ale czy są ludzie, którzy choćby nie wiem jak duże mieli doświadczenie w kontaktach międzyludzkich - z każdym się dogadają? no nie ma takiej możliwości chyba. po prostu z każdym się nie dogadasz. na każdego trzeba jakiś sposób. a tych sposobów jest tak wiele jak wiele jest ludzi. i po prostu część z nich wpisuje się w jakiś schemat bardziej a część mniej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to tak jak być mieć doświadczenie za książkę. Zwykle uczę się zasad od rodziny, oni mi o nich ciągle przypominają, więc co w tej książce jeszcze znajdę. Wole przeczytać opowiadanie niż jakiś poradnik.

 

 

Ale nudy, ktoś ma pomysł na opowieść?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

 

 

Ale nudy, ktoś ma pomysł na opowieść?

 

Możesz rozwinąć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem temacik świat wyobraźni, myślałem, że ty akurat coś wymyślisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ueee ja już chcę wiosnę... a u mnie znowu coś śnieg z deszczem prószył wcześniej... mam nadzieję, że zima nie wróci. a dziś w radio słyszałam - "pomóż wiośnie - jedz śnieg!" hahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Evi, u mnie sam śnieg przez cały dzień.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie też. I co jakiś czas świeży dopaduje. W sumie... za każdym razem, jak samochód odśnieżę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Jestem okularnicą. Jak coś pada, nic nie widzę. Gdy świeci słońce, też nic nie widzę. Kiedy jest pochmurno, wtedy coś widzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morderca, a nie myślałaś o szkłach kontaktowych? ja nosiłam kiedyś, całkiem wygodne. też powinnam nosić okulary, ale jakoś tak lepiej mi bez tego :P

 

margoQ - zawsze mnie to irytowało... co ja odśnieżę to zaraz z powrotem to samo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Evi, myślałam, ale okulista zakazał. Łzawienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u mnie też piękna zima tej wiosny :).

Jezusie, jutro klasówka z rosyjskiego, nic nie umniem, ale i tak ide House'a oglądać. Moja logika ^-^ .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ewi - to u mnie nie dość, że napada, jak tylko przyjadę, to jeszcze zdąży się lekko rozpuścić, w nocy mróz ściska i rano mam przechlapane, jak ta lala! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

A u mnie też piękna zima tej wiosny :).

Jezusie, jutro klasówka z rosyjskiego, nic nie umniem, ale i tak ide House'a oglądać. Moja logika ^-^ .

 

Moja nauka wygląda podobnie. Biorę do ręki zeszyt i nagle patrzę, a obok leży kolejna książka, którą bardzo bym chciała przeczytać. Odkładam zeszyt i idę czytać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ewi - to u mnie nie dość, że napada, jak tylko przyjadę, to jeszcze zdąży się lekko rozpuścić, w nocy mróz ściska i rano mam przechlapane, jak ta lala! :P

 

znam ten ból... współczuję :(

 

a co do dziewczyn uczących się... takiego demota kiedyś widziałam: "jeszcze tylko zamiotę pustynię i mogę iść się uczyć" to chyba problem wielu osób :P ale co zrobić, taka natura ludzka, że wolimy te przyjemniejsze rzeczy :P choćby były 100 razy mniej pożyteczne :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.