Jump to content
Piotrek

Sport

Recommended Posts

Jest już temat "Sport", ale że rozmawia się tam głównie o tym co kto robi dla poprawy kondycji, to żeby nie robić offtopa zakładam nowy wątek.

Tutaj będzie można wstawić jakieś ciekawe informacje ze świata sportu, wyniki, pochwalić się co kto oglądał, itp.

 

Kto tutaj ogłada skoki narciarskie? W ostatnim tygodniu odbywały się mistrzostwa świata juniorów, w których Polacy zdobyli 2 srebrne medale: najpierw Klemens Murańka zdobył srebro, a potem polska drużyna męska dołożyła drugi krążek.

Imprezę zdominowali Słoweńcy zdobywając 3 złote medale: 2 drużynowo (mężczyźni i kobiety) i Jaka Hvala indywidualnie w zawodach w kategorii mężczyzn.

Wygląda na to, że jeśli wszystko pójdzie dobrze za kilka lat Słoweńcy zdominują dyscyplinę także w kategorii seniorskiej :-D

Szczególnie, że Austraicy ostatnio coś słabiej przędą co widać było szczególnie pod nieobecność Schlierenzauera. Wygląda na to, że tylko on z całej drużyny jest obecnie w formie pozwalającej stawać na podium.

 

Dzisiejsze zawody PŚ na mamucie w Vikersund wygrał Robert Kranjec dopisując się do czołówki listy najstarszych zwycięzców.

Po raz kolejny w tym sezonie w pierwszej "10" było dwóch Polaków- Kamil Stoch był 7. a Piotr Żyła 10. Początek sezonu polska drużyna miała fatalny, ale już od kilku tygodni mocno usadowiła się w czołówce - obecnie w czołowej "30" PŚ jest 3 Polaków.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się jarałem Australian Open - ale w kategorii kobiet :) To, że Azarenka wygra z Na Li było do przewidzenia. Niemniej wielki szacun dla Chinki - grała świetnie. To właśnie ona przerwała genialną passę Radwańskiej - 13 meczy wygranych pod rząd bez straty seta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja czasem oglądam skoki. Kilka lat temu zdarzało mi się to częściej, ale wtedy skakał Małysz... ;)

No akurat dzisiejszy konkurs w Vikersund widziałam; Austriacy słabo przędą? A Finowie?! U nich to dopiero problemy są...

Prócz skoków lubię oglądać też mecze piłki nożnej, ale o ile kiedyś dogłębniej śledziłam choćby Ligę Mistrzów, tak teraz poprzestaję na okazjonalnym oglądaniu: Mistrzostwa Świata/Europy, czsem eliminacje i LM.

 

Po raz kolejny w tym sezonie w pierwszej "10" było dwóch Polaków- Kamil Stoch był 7. a Piotr Żyła 10. Początek sezonu polska drużyna miała fatalny' date=' ale już od kilku tygodni mocno usadowiła się w czołówce - obecnie w czołowej "30" PŚ jest 3 Polaków.[/quote']

No ostatnio nam się drużynowo (Zakopane, seniorzy) udało zająć drugie miejsce, a to jakiś ewenemant ;) Wychodzi na to, że obecnie mamy lepszą drużynę, niż indywidualnie poszczególnych zawodników, którzy co prawda zajmują dość wysokie lokaty w poszczególnych konkursach ale nie stają na podium :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

No akurat dzisiejszy konkurs w Vikersund widziałam; Austriacy słabo przędą? A Finowie?! U nich to dopiero problemy są...

W porównaniu z ich poprzednią bezwzględną dominacją, idzie im ostatnio raczej kiepsko- jak na nich oczywiście ;) U Finów to już w ogóle tragedia. Ostatnio Koivuranta wrócił po kontuzji- może nabije jakieś punkty, bo aż żal patrzeć. Słyszałaś, że Ahonen planuje nowy powrót?

 

Prócz skoków lubię oglądać też mecze piłki nożnej, ale o ile kiedyś dogłębniej śledziłam choćby Ligę Mistrzów, tak teraz poprzestaję na okazjonalnym oglądaniu: Mistrzostwa Świata/Europy, czsem eliminacje i LM.

Też ostatnio piłki nie oglądam.

 

No ostatnio nam się drużynowo (Zakopane, seniorzy) udało zająć drugie miejsce, a to jakiś ewenemant ;).

Nie jest to pierwszy taki przypadek, ale nie zdarzało się często w przeszłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słyszałaś, że Ahonen planuje nowy powrót?

Chyba już gdzieś mi się obiło o uszy. No, ciekawe jak by sobie poradził ;) Właściwie, to lepiej odejść wcześniej i „w chwale”, a nie się męczyć (co by daleko nie szukać – Martin Shmitt) i kończyć karierę dlatego, że brak już jakichkolwiek sukcesów.

 

No ostatnio nam się drużynowo (Zakopane, seniorzy) udało zająć drugie miejsce, a to jakiś ewenemant ;).

Nie jest to pierwszy taki przypadek, ale nie zdarzało się często w przeszłości.

No może przesadziłam trochę mówiąc, że to jakiś precedens, ale o mało co, a byłoby wówczas pierwsze miejsce, które to już nie zdarzyło nam się drużynowo na prawdę dawno.

 

Jeszcze co do Austriaków: no ileż można wygrywać, to nudne jest :P Lubię, kiedy teoretycznie słabszy wygrywa i m.in. dlatego upodobałam sobie swego czasu piłkę nożną - chyba jedyny sport w którym nie uzywa się tak oczywistej części ciała jaką są ręce (pomijając bramkarzy ;) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku piłki na poziomie reprezentacji zgodzę się, że jest dużo niespodzianek i dlatego rozgrywkami reprezentacji interesuję się bardziej niż meczom między klubami, gdzie w zdecydowanej większości przypadków klub z większym budżetem wygrywa.

 

A w skokach Norwegowie postanowili chyba podarować Schlierenzauerowi Kryształową Kulę. Do Harrachowa nie jadą Jacobsen i Bardal.

Pierwsze miejsce w drużynie nie zdarzyło się polskiej drużynie jeszcze nigdy więc byłoby wydarzenie bez precedensu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Puchar_%C5%9Awiata_w_skokach_narciarskich#Najwi.C4.99cej_razy_na_podium_w_konkursach_dru.C5.BCynowych_Pucharu_.C5.9Awiata

Share this post


Link to post
Share on other sites

No proszę, szacun Kamil. :) Mamy następcę Małysza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja oglądam tylko kobiecą siatkówkę :P innych sportów nie rozumiem i nie lubię :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoki narciarskie po ostatnich wydarzeniach że Kamil Stoch został mistrzem świata i mamy brąz za drużynówkę. Z tym brązem były niezłe problemy ale Morguś zauważył błąd w punktach i zepchnęliśmy Norwegów na czwarte miejsce. I Piotrek Żyła z flaszką dla Morgensterna pojedzie.

Lubię jeszcze piłkę nożną. Ligę Angielską najbardziej a kibicuję Chelsea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą Kamil Stoch odniósł drugie z rzędu zwycięstwo i wskoczył na 3. miejsce klasyfikacji generalnej PŚ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą Kamil Stoch odniósł drugie z rzędu zwycięstwo i wskoczył na 3. miejsce klasyfikacji generalnej PŚ.

 

Wiemy, wiemy. I bardzo się cieszymy XD No, przynajmniej ja. I jeszcze warto dodać, że pozostali Polacy też nieźle sobie poradzili. Jest zatem nadzieja na jakiś medal drużynowo na mamucie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkurs skoków w Oslo wygrał ... Piotr Żyła (!) ex-aequo z Gregorem Schlierenzauerem. Kamil Stoch był 4.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dobrze że wygrał nareszcie mu się udało skoczyć na podium i od razu na pierwsze miejsce. I kolejna wypowiedź Piotrka która przejdzie do historii :)

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem dlaczego się wszyscy tak zachwycają jego wypowiedziami. u mnie na fejsie też każdy przeżywa jaki to super chłopak. ja jakoś nie widzę tego fenomenu i nie rozumiem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama tego nie rozumiem ale swoją sympatycznością i podejściem do życie oraz że nie wstydzi się przed kamerami tylko jest sobą i pewnie dlatego stał się tak bardzo lubiany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą zakończył się pierwszy konkurs w Planicy i na trzecie miejsce wskoczył Piotr Żyła!!! Ciekawe jak naszym pójdzie jutro w drużynówce ale jeszcze dzisiaj mecz Polska-Ukraina.Wygramy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żyła świetnie skoczył, tak samo Kot, Stoch trochę słabiej i pojutrze będzie musiał uważać, żeby Freund go za bardzo nie wyprzedził...

 

Szkoda, że na podium zabrakło Kasai. Być w pierwszej "3" w takim wieku, to byłby wielki wyczyn! Norwegowie za sprawą tej kontuzji Jacobsena pewnie jutro przed Austrię nie wskoczą. Chociaż Austriacy też nie wymiatają...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schlierenzauer się za to "obudził" :P No dałby trochę innym powygrywać :dodgy: No ale brawa dla Piotrka Żyły! XD

 

Ciekawe jak naszym pójdzie jutro w drużynówce ale jeszcze dzisiaj mecz Polska-Ukraina.Wygramy...

 

No już niedługo wszystko się okaże ;) POLSKAAA...! ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj zakończył się sezon 2012/2013 w Skokach narciarskich. Kryształową Kulę zgarnął Gregor Schlierenzauer (w lotach też) a najlepszą drużynę ma Norwegia ale my i tak cieszymy się z trzeciego miejsca Kamila w łącznej kwalifikacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt tego jeszcze tutaj nie powiedział, więc ja to dodam "żeby było".

Polska - Ukraina 1:3

Nic się nie stało?

Share this post


Link to post
Share on other sites

taaa no właśnie problem w tym, że oni tak często przegrywają i... nic się nie dzieje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczekajmy jeszcze na dzisiejszy mecz Polska - San Marino. Jestem ciekawa ile przegramy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.