Jump to content
Piotrek

Sport

Recommended Posts

Z góry przepraszam, że tak post pod postem, proszę ewentualnie o edycję lub info to sam to zrobię ale chciałem by post był widoczny.

W najbliższą niedzielę gram z drużyną mecz w Opolu. Jeśli ktoś byłby chętny zobaczyć jak wygląda football amerykański na żywo to zapraszam na stadion w Opolu obok Reala (ul. Sosnkowskiego) od 14:00. Chętnie również zamienię kilka słów z obecnymi forumowiczami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polacy awansowali z pierwszego miejsca - oby tak do końca grali. Finlandia też awansowała - co mnie cieszy :) Nie mam płatnego kanału tylko ten zwykły więc widziałam tylko mecz otwarcia tych MŚ. To już druga duża -po Euro -impreza sportowa w Polsce- czuję radość i dumę :) Na Polsat New Sport widziałam podsumowanie i mówili o kibicach z Finlandii, których przyjechało 5-6 tys i wszyscy byli ubrani na biało-niebiesko i świetnie kibicowali swoim na wszystkich meczach. A Anita Włodarczyk ustanowiła w Berlinie nowy rekord świata w rzucie młotem- 79,56m. I na ME w Lekkoatletyce - sierpień 2014- też daliśmy radę (12 medali:2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych medali).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po Katowicach chodzi dużo kibiców oraz działaczy krajów występujących na MŚ siatkarzy, którzy akurat rozgrywają swoje mecze w tym mieście. Widziałem już grupy koreańczyków (czy tam chińczyków - nie rozpoznaję ich), jakichś anglojęzycznych kibiców... miasto ożyło. Nie mówiąc już o policyjnych patrolach. Jak rzadko kiedy widziałem milicję na dworcu to teraz stoją co 100 metrów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki nieoczekiwanemu zwycięstwu Argentyny z USA, Polacy jeszcze przed meczem z Francją mają awans do pierwszej szóstki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co za ulga a bałam się, że może się im nie udać. Teraz powinno być już z górki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie, że chociaż jednej reprezentacji Polski coś się udaje :)

Ale Finlandia odpadła... :<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z górki raczej nie będzie bo Polacy trafili na Brazylię i Rosję, ale skoro chcą być na podium to trzeba grać i wygrywać z najlepszymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że mecze zostały przez Polsat zakodowane. Podatnicy, opłacający mimo wszystko sportowców, nie mogą sobie spokojnie oglądać meczów reprezentacji. Dobrze, że da się wszystko znaleźć w internetach.

 

Co do samej gry Polaków - trzymam kciuki jak zawsze. Jeśli nie będą lekceważyć przeciwników i nie rozluźnią się za bardzo, to mogą wygrać z każdą drużyną!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko w Polsce nie można sobie normalnie oglądnąć Mistrzostw Świata .-.

Oby była transmisja w otwartym Polsacie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak się chce to wszystko się da. Oglądałam wszystkie interesujące mnie mecze w internecie ;)

Ale jest to bardzo nie w porządku. To jest nasza reprezentacja, mecze reprezentacji powinny być dostępne dla wszystkich. Chyba tylko Polacy potrafią być tak chytrzy i wyrachowani, żeby zrobić coś takiego. W każdym innym kraju coś takiego by po prostu nie przeszło...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Także tego. Jakby ktoś jeszcze nie wiedział :)

 

Jakoś nigdy nie lubiłam siatkówki, ale dzisiaj chyba można zrobić wyjątek : )

 

YAY! :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tak właśnie powinno być! Teraz jeszcze złoto olimpijskie do kompletu i powtórzymy sukces Wagnera ♥

 

Nasza drużyna w końcu jest w świetnej formie i wspaniałym składzie. Jesteśmy najlepsi! Tylko tak trzymać i ciągle do przodu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wgraliśmy bo był Wlazły ;) Podobno to był jego ostatni występ w reprezentacji więc o złoto na Olimpiadzie nie będzie łatwo. Winiarski chyba też niedługo idzie na emeryturę itd. Starzy odejdą i przyjdą młodzi i zobaczymy czy będą sukcesy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wy, ale ja dalej nie wierzę, że wygraliśmy. Szkoda mi Wlazłego ;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygraliśmy, bo drużyna była świetnie przygotowana, każdy dał z siebie wszystko, szkoleniowiec wspaniale poprowadził drużynę. Na sukces składa się zaangażowanie i przygotowanie każdego siatkarza z drużyny. Wlazły nie wygrał tego sam. Z całym szacunkiem, bo to świetny siatkarz, ale przed mistrzostwami były głosy, że bez Kurka nie damy rady. Daliśmy. Wszyscy grali świetnie. Zasłużyli na złoto. Mam nadzieję, że w tak samo dobrej, albo i lepszej formie, będziemy oglądać naszą reprezentację jak najdłużej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem pod wrażeniem naszych siatkarzy tylko jedno spotkanie przegrali. Ja chyba czegoś takiego w piłce nożnej nie dożyję, żeby nasza reprezentacja wygrała tyle meczy i była mistrzem świata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się zdziwiłam, że Niemcy zdobyli brąz, jakoś nigdy nie byli najlepsi w siatkówce, czy koszykówce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niemcy są bardzo zdyscyplinowanym narodem (przynajmniej ja tak to widzę). Dlatego często osiągają sukcesy. Będą coraz lepsi. Oby nie lepsi od nas ;)

Największymi przegranymi tych mistrzostw są Brazylijczycy. Rosja i Francja również liczyli na więcej. Ważne, że MY mamy złoto. I przez cztery lata Polska będzie mistrzem świata ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żaden ze mnie fan siatkówki, ale kilka meczy podczas tych mistrzostw obejrzałem. Duży sukces, szczególnie że- o ile jestem w stanie sobie przypomnieć- spośród gier zespołowych (przynajmniej tych popularnych) tylko siatkarze, najpierw w 1974 a teraz w 2014, byli w stanie zdobyć mistrzostwo świata w kategorii seniorów. Wicemistrzostwa świata były (np. piłkarze ręczni), tytuły mistrzów Europy też (np, koszykarki), ale złotego krążka na mundialu nikt inny poza siatkarzami nie zdobył.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mistrzostwach świata chyba nie było takich sukcesów (również żaden ze mnie znawca, bo tylko siatkówką się interesuję :P), ale w '72 na olimpiadzie piłkarze potrafili zdobyć złoto. I to był ogromny sukces. A później już tylko zjazd po równi pochyłej. I jakoś się nie zapowiada żeby coś się zmieniło...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiedziałem że ktoś wspomni o złotym medalu piłkarzy w '72 :) Problem z olimpijskimi turniejami piłki nożnej jest i zawsze był taki, że miały one kiepską rangę W czasach tzw. "poprzedniego ustroju" był też taki problem, że turnieje olimpijskie były obsadzane trzeciorzędnymi reprezentacjami silnych krajów, a tylko tzw. "demoludy" i ew. słabeusze wysyłali silne, bądź wręcz najsilniejsze składy, oficjalnie dlatego że np. w Polsce panowało amatorstwo i ci wszyscy piłkarze pokroju Kazimierza Deyny czy Andrzeja Szarmacha byli oficjalnie amatorami ;) Kończyło się to tak że przez kilka dekad w olimpijskich turniejach piłkarskich wszystkie medale zgarniały kraje ze wschodniej i centralnej Europy. Później przepisy ujednolicono i zaczęła się rywalizacja na równych prawach, czyli zawodników młodzieżowych- dlatego też srebro z Barcelony ma w sumie większą wartość niż złoto z Monachium ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale w latach '70 i na mundialu udało się naszym piłkarzom wywalczyć brąz, więc chyba jednak nie było tak źle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.