Jump to content
beatag60

Erno "Emppu" Vuorinen

Recommended Posts

Najmniejszy człowieczek w bandzie. Zawsze uśmiechnięty i pełen energii. Za te właśnie cechy uwielbiany i wyróżniany przez część fanek kapeli. Dobry, ale tylko dobry gitarzysta choć na wymogi NW doskonały.

Czy uważasz podobnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety ... Nie mój typ. w dodatku schowałabym go pod pachę. Mały nieurodziwy blond hobbit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze mam wrażenie że Emppu jest gdzieś z boku w zespole, ma niewielki wpływ na muzykę.Zresztą Nightwish nie jest zespołem zorientowanym na gitary które w aranżacji mają drugorżędne znacznie bo nie na to jest kładziony nacisk.Wielokrotnie powtarza że jego żywiołem są koncerty i myślę że gdyby nie ta dobra zabawa i koncerty,tłumy przed którymi gra to chyba nie byłby w Nightwishu bo tak patrząc czego słucha i co gra choćby z Brother Firetribe to taka symfoniczna twórczość to nie do końca jego bajka..

 

Jak sam kiedyś zdradził w wywiadzie jak nie ma trasy to nieraz przez kilka miesiecy nie ma gitary w dłoniach spowodowane jest to tym że jako młody chłopak przez wiele lat ćwiczył po 10-14 h dziennie i na tyle sobie wyrobił technikę że teraz w zasadzie mało ćwiczy bo jest na tyle sprawny w grze że to co ma zrobić to zrobi to bez wysiłku.To widać na koncercie on nie stoi ,tylko biega, widać że się bawi, na pełnym luzie, Świetnie się go oglada na scenie, taki ruchliwy chochlik:D, raz jest tu a raz tam, gra nie sprawia mu wysiłku własnie dlatego ze ma dobry, solidny warsztat i kapitał w postaci wielu lat ćwiczeń.

 

Ma swoje charakterystyczne tricki które zawsze robi jak na przykład przejeżdzanie po wszystkich strunach jak wchodzi z riffem po lżejszym frgamencie ( w kawałkach slychac takie specyficzne wejściowe mmmmmmm)

 

- rzadka okazja posłuchać wywiadu z Emppu ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod względem technicznym, wielokrotnie było to już mówione, Emppu nie jest legendarnym gitarzystą. Jednak, co też było mówione wielokrotnie, Nightwish nie jest zespołem rockowym, lub zespołem w jakikolwiek sposób nastawionym na brzmienia silnie gitarowe, więc gitarka Erno wystarczy.

Ot blondasek.

Rzadko się wypowiada i zawsze zastanawiało mnie kiedy usłyszę go mówiącego coś więcej niż żarty na filmach dokumentalnych :-D. Wywiad z nim pojawił się dopiero w MOI...siłą go zaciągnęli, czy jak?

Trochę średnio pasuje, jak zauważył mądrze Maciek, do stylu Nightwisha, ale mimo to sumiennie trzyma się go od samego założenia.

Cóż ja o nim mogę jeszcze powiedzieć?

To sympatyczny hobbit! Stanowi miły kontrast dla częstokroć bardzo poważnej muzyki NW. Biega, skacze, fika koziołki - taki nadworny błazen!

Niby ma mały wpływ na muzykę i ogół działalności zespołu, ale mimo to nie wyobrażam sobie NW bez Emppu. Jest dla mnie częścią Nightwishowego mikrokosmosu i jego odejście stanowiłoby dziwne zachwianie równowagi. Przywykłam już, że może odejść wokalistka, ale Erno? To element stały niepodlegający wymianie na cokolwiek innego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze jak Marco gra obok niego to "zniża się do jego poziomu". Ciekawe czy to ustalili razem? xD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W pewnym sensie dzięki Emppu (poza Tarją) Nightwish wpadł mi w ucho po przesłuchaniu Solo w Nemo w jego wykonaniu ze 30 razy pod rząd stwierdziłem że o to trafiłem na naprawdę dobrego gitarzyste,poza tym co jest fajne zawsze jest uśmiechnięty podczas koncertach,i widać po nim że uwielbia wiosłować

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda, Emppu jest zawsze uśmiechnięty i pełen niespożytej energii. Nie wyobrażam sobie innego gitarzysty w NW, mimo że są od niego lepsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Są lepsi , to prawda, ale to Emppu wprowadza dużą część atmosfery do zespołu (np. unikając Floor na koncertach - odsyłam do wczorajszego offtopu :D ) za co go niesamowicie lubię i, tak jak Beatka, nie wyobrażam sobie nikogo innego na jego miejscu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem wierną fanką Emppu odkąd poznałam Nightwish, więc dla mnie to jest najlepszy gitarzysta na świecie :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepszy może nie jest, ale na pewno jest uroczy i pełen energii. Nie wyobrażam sobie zespołu bez niego - kto by się wygłupiał z Marco, kto uciekał przed Floor albo dzielił winko z Tuomasem na koncertach? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Uciekał przed Floor? Masz filmik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może Emppu dlatego ucieka przed Floor ,bo Bardzo lubi Tarje i do tego czasu nie może się z tym pogodzić co wnioskować można z jego Fan page .

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może Emppu dlatego ucieka przed Floor ' date='bo Bardzo lubi Tarje i do tego czasu nie może się z tym pogodzić co wnioskować można z jego Fan page .[/quote']

A od Anette też uciekał ^.^ ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może Emppu dlatego ucieka przed Floor ' date='bo Bardzo lubi Tarje i do tego czasu nie może się z tym pogodzić co wnioskować można z jego Fan page .[/quote']

A od Anette też uciekał ^.^ ?

 

Nie zdążył. Dopadła go.

578908_10151518719249030_1194356682_n.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Invidia ,zarąbisty komentarz : Nie zdążył dopadła go ,uśmiałem się do łez

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje o.O Ma ktoś na ten temat jakieś informacje?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie szok, chętnie wezwałabym nadwornego encyklopedystę- zapytać o opinie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 2007 był taki projekt Guitar Heroes w Finlandii że zaprosili 11-stu znanych fińskich gitarzystów z popularnych grup, obok Emppu m.in Alexi Laiho, Timo Tolkki czy Zachary Hietala (brat Marco) i każdy miał zagrać jakiś instrumentalny numer na wspólną składankę i to jest właśnie numer Emppu z tej składanki, z tego co wiem powstał on rok wcześniej.

W ramach promocji tego wydawnictwa 6 XI 2007 w Tavastia Club w Helsinkach zagrano koncert pod hasłem własnie guitar heroes na którym prawie wszyscy uczestnicy składanki wystąpili. Emppu jednak tam nie było bo grał wtedy z Nightwishem trasę po usa.

 

Oprócz wspomnianego utworu Emppu zagrał jeszcze solówkę we wspólnym kawałku wszystkich biorących udział w składance gitarzystów pod tytułem "12 donkyes", jego solówka pojawia się jako dziewiąta w kolejności (koło 4 minuty)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludziki, konkretnie - kto bierze na klatę organizację zbiórki materiałów do kartki? Mogę to później skleić i wyślemy do Erno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wreszcie złapię Emi na skajpie a ona złapie mnie, to wykombinujemy jakiś wiersz pochwalny czy coś ;) i może okazjonalnie uda mi się coś nabazgrać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.