Jump to content
Adrian

Najmniej lubiane utwory NW

Recommended Posts

Były najlepsze utwory, teraz pora na te, których słuchamy najrzadziej albo omijamy szerokim łukiem. :) Jest ich pewnie mniej, więc nie narzucam liczby do wypisania. :) Mile widziane uzasadnienie, co z daną piosenką jest nie tak.

Discuss \m/

Ja cały czas myślę, póki co przychodzi mi na myśl "For The Heart I once Had" - słucham ekstremalnie rzadko.

Nie ma w tym utworze niczego, co by przykuło moją uwagę. Już samo intro jest... po prostu słabe, refren słaby... Nie, nie, nie.

Myślę jeszcze o "Whoever Brings The Night" czyli pierwsza i ostatnia (do tej pory) kompozycja napisana przez Emppu. Intro zapowiada coś ciekawego, ale potem to już kiepska sprawa. Refren mnie odstrasza i słucham równie rzadko co FTHIOH.

Oba utwory pochodzą z DPP, ale nie sugerowałem się albumem, tylko odczuciami co do piosenek.

Ja też omijam For The Heart I once Had , a także Cadence of her last breath . Są też inne , które nie są jakieś wspaniałe, ale nie odrzucają mnie tak jak te.

Najgorsze łatwiej mi wybrać, ponieważ jest ich dużo mniej :D .

Myślę jeszcze o "Whoever Brings The Night" czyli pierwsza i ostatnia (do tej pory) kompozycja napisana przez Emppu. Intro zapowiada coś ciekawego, ale potem to już kiepska sprawa. Refren mnie odstrasza i słucham równie rzadko co FTHIOH.

Ja akurat lubię choć polubiłem jeszcze bardziej ten utwór jak usłyszałem orchestral (to znaczy nie ma oficjalnych ale ktoś z dvd-dpp wyciął ściezke wokalu i reszty rzeczy) to świetna kompozycja tylko gitary trochę za mocno wysunięte zakrywają wiele.

Nie ma już tego w sieci ale znalazłem

Poza tym jedyny kawałek nw w ktorym są solówki na cymbałach, zawsze czekam na te momenty ;) plus zupełny eksperyment z nietypowymi perkusjonaliami (szyna kolejowa, kamienny blok, stalowe kontenery)

Osobiście cięzko mi wskazać kawałek którego nie lubię może "Crownless" bo nie przepadam za takim tradycyjnym patataj metalem z drugiej strony ma dobry tekst więc też ciezka sprawa ;)

Najrzadziej słucham DPP, ale przecież nie podam całej płyty ;P Chociaż, jakby się tak zastanowić, to tu miałabym problem z podaniem tego, co mi się bardziej nie podoba, dlatego z DPP wymienię to, co mi w tej chwili przychodzi do głowy jako najbardziej dla mnie asłuchalne momenty albumu.

Hmmm... "For The Heart I Once Had" - mam podobne zdanie do Adriana, z tym że refren jest tu akurat na plus, bo wybija się jako najbardziej "strawny" z całej piosenki. No to kolejnym z nielubianych będzie "Amaranth" - przejadł mi się po prostu, on jest wszędzie - tak jak Nemo (chociaż grana na koncertach wersja akustyczna jest całkiem ok). W ogóle Nemo niespecjalnie do mnie trafiało już przy pierwszych odsłuchach Once, potem sie do niego przekonałam, by znowu się zniechęcić - jest dla mnie za "mdłe", mało wyraziste, czegoś tam brakuje.

Może jeszcze "The Carpenter" - to nie jest tak, że nie lubię tego utworu. Po prostu rzadko go słucham ze względu na głos Tuamasa :P Gdyby śpiewał to ktoś inny, byłoby to o wiele przyjemniejsze w odsłuchu (jak np. ponownie nagrane "Astral Romance").

Imaginaerum:

Slow, Love, Slow

DPP:

For The Heart I once Had

Cadence of Her Last Breath

Last Of The Wilds

7 Days To Wolves

Once:

Dark Chest Of Wonders

Century Child:

Lagoon

The Wayfarer

Bless The Child

Wishmaster:

Crownless

Bare Grace Misery

Wanderlust

Z reszty nie dam rady wymienić bo spory czas ich nie słuchałem :P Jakoś tak wyleciały mi z głowy.

Szczerze? Nie mogę zdzierżyć dwóch utworów - Lagoon i Swanheart. Nigdy ich nie zaakceptowałem. Nie przepadam również za Last of the Wilds - jego wokalny odpowiednik toleruję. Na chwilę obecną mam dość Nemo - strasznie mnie to irytuje. Kiedyś lubiłem bardzo - ale teraz... no zęby mnie bolą :)

Moją pierwszą myślą było: "a są takowe?", ale po chwili przyszło mi przynajmniej kilka do głowy, których zwyczajnie nie da się słuchać za często, żeby nie powiedzieć - nie da się słuchać ich wcale.

1. Whoever Brings The Night - głos Anette zniekształcony komputerowo - elektronicznym brzmieniem i brak jakiejkolwiek linii melodycznej - ble!

2. Master Passion Greed - lubię/ubóstwiam/adoruję głos Marco, ale ten utwór nie jest w ich stylu i tyle - w moim też nie.

3. Cadence Of Her Last Breath - emmm...jakby to...nie.

4. For The Heart I Once Had - melodia na ogół jest ok. (wersja instrumentalna to miód) , choć trochę cukierkowa i głos Anette wypadł zdecydowanie za słodko.

5. 7 Days To The Wolf - lubię fragment z piszczałkami i bębnami w środku utworu i jego tylko słucham.

6. Devil And The Deep Dark Ocean - mogę posłuchać, ale na ogół nie jestem wielką fanką.

7. Astral Romance (1997 i 2000) - byłoby nieźle gdyby nie głos Tuomcia, ryczącego jak ranny jeleń w wersji z 1997 i byłoby nieźle gdyby nie przeróbka dźwięku w wersji z 2000.

Tyle! :sleepy:

*jak możecie zauważyć typowałam wiele z DDP, ale nie mam wcale uprzedzenia do tej płyty i nie uważam jej (o dziwo) wcale za szczególnie złą - sama muzyka na płycie była dobra, teksty też uważam za dobre (nawet świetne - to w końcu Tuomas), ale ogół wyszedł trochę niedopracowany i kaleki.

6. Devil And The Deep Dark Ocean - mogę posłuchać, ale na ogół nie jestem wielką fanką.

No popatrz, a ja zaliczyłabym ten utwór do jednego z moich ulubionych. Widać gusta mogą być bardzo różne ;)

5. 7 Days To The Wolf - lubię fragment z piszczałkami i bębnami w środku utworu i jego tylko słucham.

Pamiętam, że na początku bardzo to lubiłam, ale potem mi przeszło i właściwie też mogłabym zaliczyć ten utwór do najrzadziej odtwarzanych, co z resztą tyczy się, w moim przypadku, całego DPP :P.

Tak na prawdę wszystkie utwory ujdą, jedynie z niewiadomych mi powodów nie lubię Wish I Had An Angel. Uważam, że ta piosenka odstaje od reszty, jest jakby "nienightwishowa" :P

Bo to taka WIHAA :P Ogólnie dobre na koncerty do poskakania, ale kompozycyjnie jest to taki prosty kawałek singlowy. (:dodgy: właściwie o kompozycji i obiektywnej ocenie muzyki to ja się nie powinnam wypowiadać, bo niewiele na ten temat wiem i dopiero nadrabiam braki w poznawaniu "bardziej wartościowej" myzyki , ale co tam; przynajmniej się wypowiedziałam :-D).

Wielu spośród ich piosenek już od dawna nie słuchałem, a co za tym idzie nie wiem jak i czy moje odczucia względem tych kawałków się zmieniły) ale tak na szybko:

- The Siren - jakoś nigdy nie trawiłem tego klimatu (a jak na ironię, przez długi czas miałem w swoich zbiorach singiel).

- Walking in the Air - nudzi mnie

- Two For Tragedy - jak wyżej

DPP przesłuchałem w całości jakieś 3 razy (chociaż pojedynczych piosenek słuchałem znacznie częściej), więc się nie wypowiadam.

Bo to taka WIHAA

WI(oc)HAA :-D

No, dokładnie :D Ale mnie tam się to na początku podobało :P Teraz już po prostu irytuje i rzadko słucham

najbardziej nie lubię albumu DPP i to z niego pochodzi większość tych utworów, których nie lubię.

1. Amaranth, Bye Bye Beautiful - jak dla mnie zbyt komercyjne. wpadają w ucho, to fakt, ale też szybko się nudzą

2. The Poet and the Pendulum - początek jest super, niestety głos Anette mi tu przeszkadza. poza tym trochę to przekombinowane jak dla mnie...

3. Candence of her last breath - nie pasuje mi to trochę do Nightwisha i jakoś nie mogę się do tego przekonać...

4. Two for tragedy, Higher then hope - tych po prostu nie lubię, nie potrafię podać powodu. nie trafiają do mnie.

5. Ghost River, I want my tears back - takie w kółko powtarzanie tego samego... chociaż Ghost River jeszcze jest w miarę ok, zwłaszcza refreny.

jeżeli chodzi o DPP to jedyny utwór jaki mi się tam podoba to Islander. i w sumie to najrzadziej chyba słucham tej właśnie płyty.

Łatwiej powiedzieć, najmniej lubiane, bo wszystkie mi się podobają.

A Return to the Sea

Trochę jest dla mnie problematyczny, ciężko mi się wczuć taki styl, jest bardzo nietypowy.

Podobnie jak album Angels Fall First

I tak momentami bardzo lubię :)

Angels Fall first ( tą płytę słucham najrzadziej ):

-The Carpenter - tylko tej piosenki nie mogę nigdy przesłuchać do końca, głównie ze względu na cudne wstawki Tuo, ale i ogólnie całość kompozycji zupełnie mi nie podchodzi. Co innego tekst, bo ten mi się bardzo podoba.

Oceanborn:

-Swanheart

Wishmaster:

-Two For Tragedy

Century Child:

-Forever Yours

Once:

-White Night Fantasy

-Higher Than Hope i Live To Tell the Tale też dość rzadko słucham

Dark Passion Play:

-Eva

-For The Heart I Once Had

Imaginaerum:

-Slow, Love, Slow

no i mam akurat 10tkę :)

Guest Simo

Agnees, te które wymieniłaś należą do jednych z najczęściej przeze mnie odtwarzanych :D

Agnees, te które wymieniłaś należą do jednych z najczęściej przeze mnie odtwarzanych :D

Haha, no widzisz czyli mamy zupełnie inny gust :D

Nie potrafię wybrać ulubionych i znienawidzonych piosenek Nightwisha, wiadome ze pod względem muzycznym to znalazłoby się pewnie coś, ale teksty mi zawsze chyba odpowiadają. Po za tym, u mnie to nie jest prosta sprawa,bo wszystko zależy od nastroju.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.