Jump to content
beatag60

Tuomas Holopainen

Recommended Posts

Ładnie to wyszło, jak co roku :)

 

Ciekawe czy Tuo chociaż doscrolluje do końca... ehh.

 

Dostanie opcję wydrukowaną. Podobno czyta wszystko, ciężko zweryfikować na taką dużą odległość... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobno czyta wszystko

 

Hehe, oczywiście. Już to widzę. W tym przypadku już niczego nie można być pewnym :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobno czyta wszystko

 

Hehe, oczywiście. Już to widzę. W tym przypadku już niczego nie można być pewnym :)

 

Sami, skąd to Twoje zwątpienie w Holomasa? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobno czyta wszystko

 

Hehe, oczywiście. Już to widzę. W tym przypadku już niczego nie można być pewnym :)

 

Sami, skąd to Twoje zwątpienie w Holomasa? :D

 

Wszyscy wiemy w której części ciała Holomas ma fanów i jednocześnie mogę Cię zapewnić, że nie, to nie jest jego serduszko. :>

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobno czyta wszystko

 

Hehe, oczywiście. Już to widzę. W tym przypadku już niczego nie można być pewnym :)

 

Sami, skąd to Twoje zwątpienie w Holomasa? :D

 

Wszyscy wiemy w której części ciała Holomas ma fanów i jednocześnie mogę Cię zapewnić, że nie, to nie jest jego serduszko. :>

 

Zawsze wiedziałam, że nie jestem "wszyscy" :D Sprowadziłaś mnie na ziemię 3 No dobra, coś mi mówiło, że tak może być, ale wolałam nie słuchać tego głosiku ;_; Life is brutal.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightwish zawsze był bliski natury. Maestro wspiera kampanię, która promuje budowę karmników dla ptaków. :)

 

6acea0b0bbfb2c79med.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightwish zawsze był bliski natury. Maestro wspiera kampanię, która promuje budowę karmników dla ptaków. :)

 

I ten moment, kiedy nie wiesz czy śmiać się, czy płakać :D

tumblr_lrzx94d24Y1qafrh6.gif

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię Tuo jako klawisza zespołu, ale czy faktycznie jest najlepszy na swoim sprzęcie? Tego nie wiem, bo, mówiąc poważnie, nigdy nie przysłuchiwałam się zbytnio keyboardzistom w zespołach... no, Ray Manzarek z The Doors to wyjątek, ale i tak odbierałam go jako część całości... Tuomas to przede wszystkim genialny kompozytor, fantastyczny, inspirujący muzyk i intrygujący człowiek. Lubię, ba!, uwielbiam ścieżkę keyboardu w utworach NW, ale nie mam z czym jej porównać. Moja ocena byłaby mało obiektywna, subiektywnie - to doskonały keyboardzista, a melodie, która gra wpadają w ucho i znajdują miejsce w moim sercu! 

 

A ja zadam userom pytanie! Jaka jest pierwsza melodia grana przez Tuo na klawiszach, jaka przychodzi wam do głowy? Dlaczego właśnie ta? Nie pytam o ulubioną, ale intuicyjnie pierwszą... co w niej jest, że to pierwsze skojarzenie na słowa Tuomas-keyboard. ;)

Powiem od razu, że pierwsza, która przyszła mi do głowy, to końcowa partia klawiszowa w The Forever Moments. Ma taki dziecinny, bajkowy klimat. Kojarzy mi się z jakiegoś powodu z bajką Disney'a Piękna i Bestia. Roztacza taki naiwny nastrój pierwotnego Nightwisha. Sprawia, że wracam pamięcią do moich pierwszych kontaktów z ich muzyką i pierwszych nią zachwytów. Zawsze wzruszała mnie ta partia. Pamiętam, gdy miałam jakieś 13 lat i pierwszy raz ją usłyszałam. Good, old times! :D 

 

Zaczyna się jakoś ok. 3:50.

 

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi przyszło na myśl to:

[video=youtube]

Pamiętam, że jak pierwszy raz usłyszałam tę piosenkę, to miałam takie wrażenie, że sposób gry (tu akurat chyba na pianinie albo fortepianie, nie wiem, jestem trochę głucha, jeśli chodzi o takie rzeczy) jest tak wyrazisty, że to po prostu BRZMI jak Tuomas. I chyba dlatego Why So Lonely tak silnie mi się kojarzy z jego grą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza partia klawiszy, która przychodzi mi na myśl, kiedy pomyślę Tuomas-NW-klawisze, to początek Beauty and the Beast. Kiedy grał sobie na keyboardzie partię smyczków. 

Ogólnie klawiszowe partie Tuomasa są bardzo charakterystyczne. Mniej więcej w 9 przypadkach na 10 byłabym w stanie powiedzieć, że to jest coś skomponowane przez niego. 

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=AxVsfk5lDu8

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie w myślach zagrał wstęp do Ever Dream :D najbardziej chyba kojarzę go właśnie z tym wstępem. I od razu przypominam sobie ostatni koncert z Tarją. Tak dużo emocji...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o twórczość TH w NW, to podpisuję się pod wypowiedzią Evi: Ever Dream nr 1.

Biorąc pod uwagę nieliczne poboczne projekty Tuomasa nr 1 klawisze w Kotiteollisuus feat. Tuomas Holopainen - Satu Peikoista- b lubię ten kawałek.

I selekcjonując dalej w jednostkowej solowej karierze Holopainena nr 1 w Cold Heart of the Klondike:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Nowy wywiad z Tuomasem, dobrze, że pojawiło się kilka niestandardowych pytań. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.