Jump to content
beatag60

Jukka Nevalainen

Recommended Posts

Najciekawszy członek Nightwisha, zawsze schowany, a tak naprawdę bardzo zaangażowany. Lubię takich spokojnych, ale pracowitych ludzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma tematu o instrumentach perkusyjnych, ale tu powinno pasować, bo częściowo to też Jukki dotyczy. Podam Wam kilka ciekawych faktów, które mogą być zaskakujące.

 

Kai Hahto grał już na albumie Nightwish :D. Otóż Kai obsługiwał różne przeszkadzajki i kongi na płycie Imaginaerum. Nie wiem czemu go nie uwzględnili w książeczce, może sam nie chciał, przy minimalnym wkładzie.

DSC_3294.jpgDSC_3299.jpg

 

Nie wszystkie etniczne perkusjonalia nagrywali muzycy z Londynu, niektóre nagrał Jukka. Dlatego nieraz przy nim pisze "drums and percussion" (percussion to wbrew pozorom nie jest po polsku perkusja (ta rockowa) :) ).

DSC_3311.jpg

 

I chyba najbardziej zaskakujące ;). Pamiętacie klaskania z I Want My Tears Back, zgadnijcie kto klaskał? Zdjęcie poniżej Wam wyjaśni (znowu swój udział ma Kai Hahto) – oczywiście potem podrasowano to wszystko na komputerze :).

DSC_3537.jpg

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę znieść myśli, że jego nie będzie na nowym albumie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwnie pokornie obecnie przyjmuje zmiany personalne w Nightwish. Mimo "porażki" z AO wciąż ufam, że zmiany uwieńczą absolutny sukces. Kai szybciej zaskarbił moje serce jak Florka- dziwne, ale fakt:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To miłe, że Jukka też się pojawi na trasie na jakimś koncercie (Rock in Rio, 25 września). Faktycznie możliwe, że za kilka lat będzie mógł powrócić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że Jukka powróci do zespołu...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję' date=' że Jukka powróci do zespołu...[/quote']

Myślę, że mogę powiedzieć, że wszyscy mamy taką nadzieję. ;/ Oby tylko wypoczął jak najlepiej podczas tej przerwy. Mogę sobie tylko wyobrazić jak bezsenność musi być kłopotliwa podczas trasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem pewna , że wróci na stałe ale nie wykluczam powrotu złego stanu zdrowia. Przypadłość Jukki jest wynikiem nieregularnego trybu życia i okresowych wzmożonych wysiłków fizycznych i emocjonalnych. Nie każda dusza i ciało potrafi to pogodzić na dłuższa metę- wierzę jednak, że Nevalainen wyjdzie z tego szybko:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj nasz ukochany bębniarz obchodzi urodziny. ;) Czego byście życzyli Juce w dniu urodzin? :)

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Bn9HPSsTKdg

 

Ja mu życzę prędkiego powrotu do zdrowia i utrzymania go, a także dużo szczęścia, powrotu do Nightwish'a, spełnienia marzeń, spokoju w rodzinie (:P), a także wszystkiego, co on sam by pragnął, a o czym ja nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim - szybkiego powrotu do zdrowia! Żeby nie męczyła go ta wstrętna bezsenność! Niech wygra z chorobą i wraca do gry w zespole:) Jukka ma talent i widać wielką pasję w tym co robi. Lubię jego "pałeczkowe" popisy, nieodłączny styl, poczucie humoru i oczywiście - chustkę na głowie;)! Jukka to także wspaniały ojciec i mąż. Za to też go cenię. Spełnienia marzeń, Jukka! Wypoczywaj i wracaj do nas jak tylko będziesz mógł:)! Fani czekają:-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jukka ma talent i widać wielką pasję w tym co robi.

 

Nie mnie oceniać talent, bo kompletnie nie znam się na muzyce (przynajmniej nie na tyle, żeby oceniać czyjeś umiejętności w graniu na instrumencie), ale PASJA - o tak, to jest coś, co Jukka ma! I tego mi bardzo brakuje. Czasami jego miny i to jak wyglądał, gdy grał, było dla mnie śmieszne, ale widać było, że koleś kocha to co robi, że wkłada w to całego siebie. Tak samo jak Tuomas - jak patrzę z jaką pasją gra na tych swoich klawiszach, to widzę jak on to kocha. A Kai? Jest świetny w tym co robi, ale nie widzę, żeby sprawiało mu to aż taką przyjemność...

 

Dlatego życzę naszemu bębniarzowi, żeby jak najszybciej wrócił do zdrowia i do zespołu! Bo brakuje go tam...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i Nightwish'a oraz spełnienia marzeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dla Jukki mam dwa szybkie życzenia pierwsze to szybkiego powrotu do zdrowia ,a drugie to szybkiego powrotu za gary i talerze w Nightwish ,strasznie mi go brakuje

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkiego Najlepszego. Co najważniejsze zdrowia,powrotu do gry i szczęścia w życiu prywatnym :-))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedzcie co z Yuką? jego nieobecność ma potrwać niby rok w związku ze zmaganiem się z wieloletnią bezsennością. Myślicie że wróci? Słucham Nightwish od bardzo dawna i pamiętam że bolało kiedy Tarja odchodziła ale osobiście nie wyobrażam sobie formacji bez gościa w chuście za bębnami. Co o tym myślicie?


Właśnie odsłuchałem Elan, niby to brzmi ale brak pazura, tej drapieżności..Ewidentnie brak Yuki.. Naprawdę tylko Ja się tym smucę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie tylko ty się tym smucisz, ale niestety na razie brak informacji na temat jego powrotu do zespołu. Chociaż że wróci to jestem przekonana! Świadczyć o tym może choćby to, że na nowej płycie zostało zaznaczone wyraźnie, że to on jest perkusistą Nightwish, a Kai owszem, zagrał na niej, ale nie jest stałym członkiem zespołu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie NW to "taka" rodzina- brak czy rotacja kogokolwiek jest przygnębiająca, ale czasem tak być musi.

Zdecydowanie wierze, że Jukka wróci, chyba najbardziej dlatego że bardzo bym tego chciała. Biorę jednak pod uwagę możliwość, że życie poza sceną może okazać się dla niego ważniejsze: rodzina, swoboda- mam nadzieje że plotę bzdury;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio towarzyszy mi pewne przemyślenie na temat Jukki. W liście wyjaśniającym tymczasową rezygnację zacytował słowy Eckarta Toelle'a: „Możesz stracić tylko to, co posiadasz, ale nie możesz stracić tego kim jesteś”. Już wtedy czułem, że Jukka liczy się z tym, że może stracić swoją pozycję w zespole.

Powiecie, że Nevalainen jest stałą i integralną częścią NW. Niestety, historia pokazała, że tak nie jest i nawet twarz zespołu może zostać zastąpiona. NW bez Jukki istnieje i istnieć będzie a Kai zaskarbia sobie serca fanów, jest aktywny w sieci, blisko ludzi i jest przemiłą osobą. Jukka z kolei niespecjalnie angażował się w kontakty z fanami (w każdym razie nie w takim stopniu). Często odnosiłem wrażenie, że dla niego sława jest efektem ubocznym, że chce po prostu grać.

 

Tuomas wielokrotnie powtarzał w wywiadach, że Jukka wróci, że czekają na niego itp. Nie wiadomo jak to się wszystko potoczy (biorąc pod uwagę, że Nevalainen nie mógł zagrać nawet kilku utworów w Rio). Nie ulega wątpliwości, że fani kupili Kaia i Jukce (ciężka odmiana!) trudno byłoby wypełnić lukę po nim.

 

Co sądzicie?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

bznu0

rtKzf

 

Przez wiele lat wszyscy bardzo przyzwyczailiśmy się do Jukki. Kiedy w zeszłym roku oznajmił, że rezygnuje z grania, wydawało się nikt nie będzie w stanie wypełnić tej luki personalnej. Czas pokazał, że jest zupełnie inaczej. Powiem szczerze, że na początku było jakoś tak dziwnie, ale pierwszy odsłuch płyty, a potem koncerty na żywo przekonały mnie do nowego perkusisty. Niektórzy zarzucają mu brak charyzmy, mały zapał wkładany w to, co robi, i że nigdy nie zastąpi warsztatu Jukki. Ale przecież nagrał album z Nightwish, jest w nimi w trasie i według mnie naprawdę godnie i z całym zaangażowaniem zastąpił kolegę. Mam nadzieję, że Jukka powróci. To jeszcze potrwa, ale myślę, że "come back" będzie miał miejsce najwcześniej przy nagrywaniu nowej płyty. Chociaż coraz częściej myślę, że gdyby Jukka jednak zrezygnował i nie wrócił, to Kai mógłby już na stałe zająć jego miejsce. Wydaje się, że to naprawdę poczciwy, skromny i sympatyczny człowiek. Szybko się zaklimatyzował i nie pozwolił odczuć, że w zespole bębni ktoś inny. Myślę, że dla niego to nie było łatwe wyzwanie. Ale dziś śmiało można powiedzieć, że dał radę!

Wydaje mi się, że Jukka wygląda znacznie lepiej. "Widać" mu oczy, troszkę przytył. W sumie nie ma jakiejś oficjalnej wiadomości o stanie jego zdrowia, ale myślę, że ta przerwa mu służy. Mimo wszystko :)!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórzy zarzucają mu brak charyzmy, mały zapał wkładany w to, co robi, i że nigdy nie zastąpi warsztatu Jukki.

 

Ciekawe, ja z kolei spotkałam się z opiniami, że Kai jest jednym z lepszych perkusistów metalowych. Może wydaje się, że wkłada w grę mało zapału, bo utwory NW gra na luzie i nie musi się jakoś wysilać, żeby dobrze wyszło. Nie mnie to oceniać, bo o perkusji nie mam zielonego pojęcia, ale Jukka sam wybrał Kaia na swojego zastępcę, więc chyba by nie wybrał byle kogo.

Mam nadzieję, że night owl wydobrzeje i jeszcze wróci do zespołu, trudno mi sobie wyobrazić NW bez niego na stałę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kai nie budzi żadnych moich wątpliwości jeśli chodzi o jego zastępstwo w NW. Dokładnie jak piszą powyżej, nie dał odczuć, że jest "nowy" w zespole. Pokazał się jako osoba kontaktowa, pogodna i ciepła- a zawsze marzyłam o takich członkach zespołu jakim jest Marco- jemu podobni są Florka i Kai. Są przystępni i dyspozycyjni dla fanów zupełnie inaczej jak nasz zamknięty w sobie Maestro Holopainen:)!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.