Jump to content
beatag60

Jukka Nevalainen

Recommended Posts

Kai podobnie jak Floor prowadzi warsztaty muzyczne. Uczy ludzi grać na perkusji i słyszałem, że również uczył Jukkę. Chyba Plamen to gdzieś napisał. Zresztą Kai pomagał wcześniej NW w tworzeniu albumów. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kai podobnie jak Floor prowadzi warsztaty muzyczne. Uczy ludzi grać na perkusji i słyszałem, że również uczył Jukkę. Chyba Plamen to gdzieś napisał. Zresztą Kai pomagał wcześniej NW w tworzeniu albumów. ;)

Tyle zobowiązań, tu warsztaty, tu NW, tu pomaganie im w nagrywaniu albumów...

To tłumaczy dlaczego Time II jeszcze nie został wydany :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co z tym naszym Jukką? Mało wiemy o jego stanie zdrowia i mało o to pytamy. Przerwa na odbudowanie zdrowia jest dość długa, mam nadzieję że zaowocuje uzdrowieniem. Jak sądzicie czy Jukka wróci do regularnego grania z NW?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy kilka wiadomości od Jukki! https://www.instagram.com/p/BGARWCnyxM8/ Chociaż nie wiadomo czy kiedykolwiek powróci do gry w zespole, to jest promyczek nadziei. Nadal zajmuje się finansami grupy, ale pozostaje z drugiej strony sceny. Mówi, że dopiero teraz dostrzega tą różnicę, że może być inaczej, może grać tylko dla przyjemności. I na szczęście mijają jego kłopoty z bezsennością!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądząc po tym, że na nadchodząca przyszłoroczną trasę jest przewidziany Kai Hahto, to jest bardzo możliwe, że i on będzie nagrywał potem kolejny album z NW. Czy powrót Jukki po iluś tam latach w ogóle jest prawdopodobny... Wydaje mi się, że Jukka mógłby grać "gościnnie" jakiś koncert czy dwa podczas trasy albo jakieś duże rocznicowe wydarzenie, typu koncert 25-lecia itp., bo tak na stałe, to chyba już nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Małomówny?

Boże, a ja własnie chciałam napisać, że straszna gaduła!

Jak oglądałam jakieś wywiady czy dokumenty, i o coś pytali członków zespołu, Jukka zawsze mówił najwięcej. Tak mi się wydawało.

 

I nie mogę się napatrzeć jak on gra, jak się poruszał na koncertach. No coś hipnotyzującego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już oficjalne, Jukka ustępuje miejsce perkusisty na rzecz Kai'a Hahto:

http://nightwish.pl/artykul/212-oswiadczenie-jukki-kai-nowym-czlonkiem-nightwish/

 

Nie jestem zaskoczony. Sama decyzja nie wywołuje we mnie żadnych emocji. No, może poza radością, że Jukka ma się dobrze i spełnia się w swojej roli - opiekuna biznesowego zespołu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tak długiej nieobecności i milczeniu Jukki taki obrót sprawy był do przewidzenia- nie jestem zaskoczona jw. Czy żal? Może troszkę, ale Kai jest bardziej przystępny i też świetnie gra więc pora pokochać go jak resztę;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie jest go żal, a raczej jego braku. Jestem trochę ortodoksyjny jeśli chodzi o NW i szczerze mówiąc wolałbym, żeby występowali w starym składzie - zmieniając tylko Tarję z Anette zależnie od piosenki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spodziewałem się takiej wiadomości. Wiadomo, Jukka był bardziej ekspresyjny i energiczny na scenie. Kai wydaję się stoikiem. Myślę, że jeśli o grę na perkusji, poziom czysto muzyczny i techniczny, różnicy między oboma panami nie ma. Nie wiem jak z pomysłami, jakimiś innowacjami ze strony Jukki, w kontekście nowego albumy (aranżację). Jak wiadomo, w tym względzie rządzi Tuomas. Ogólnie szkoda. Nie sadzę jednak, żeby się to przekładało na wartość nowego albumu, jak i było w przypadku EFMB.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.