Jump to content
Adrian

Tarja

Recommended Posts

@Scavenger, polecam na Spotify, legalnie, bez zacięć i buforowania :)

 

Tak się właśnie zastanawiałem czy na Spotify jest ;-;


Właśnie sobie słucham ;-; VoR jest boskie, ale to już znam, więc jestem ciekaw reszty *.*


500 Letters ma lepszy refren od VoR ♥ Ale jednak ogólnie to VoR muzycznie jest lepsze (początek ♥). Chociaż pewnie po drugim przesłuchaniu wszystko mi się zmieni, jeśli chodzi o ocenę utworów. :P A teraz zaczyna się LD *.* Nawet ciekawie brzmi.


LD mroczne, pierwsze skojarzenie to jakieś ciche miasto lub cmentarz, a tam ludzie chodzący z lampami :P NE znam, i już mnie tak nie zachwyca, ale teraz czas na MV. A później chyba koniec, jutro dokończę.


O już koniec? :c Niby 7:15 a mogłoby trwać jeszcze dłużej. ♥ Świetny utwór, już patrząc po tytule wiedziałem, że mi się spodoba. Na razie stwierdzam, że ten album jest genialny. No może jeszcze się dzisiaj pokuszę na Darkness, nie mogę się powstrzymać. :-D


Już mogę powiedzieć, że trochę za dużo wszystkiego jest w tym utworze, jeszcze do niego wrócę, ale wciąż płyta trzyma poziom, nie ma żadnej słabszej kompozycji.♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Studyjna Wersja ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem o recenzji na żywo xD Ale w wolnym czasie coś napiszę. MV i 500 Letters najbardziej mi się podobają ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę przyznać że wciąż uwielbiam Tarję, mam Act 1 i niedawno zamówiłem limitowaną edycję Colours In The Dark - wydaje mi się że Tarja wykreowała sobie swój oryginalny styl, w którym świetnie się sprawdza. Z każdą płytą jest lepiej. Miałem przyjemność wysłuchać 500 letters z ww albumu i piosenka jest naprawdę super. :)

 

Ponadto bardzo podobała mi się jej wersja Where were you last night zmiksowana z Living on a Prayer i Heaven is a place on Earth.

 

Moją ulubioną piosenką jest I Feel Immortal, taka magiczna, ma w sobie jakąś tajemnicę.

 

Co do śpiewania starych piosenek z Nightwish - nie mam nic przeciwko, ale słuchając ich mam wrażenie jakby czar nagle prysł... wyjątkiem jest jej własna wersja Walking in the Air.

 

W przyszłym roku prawdopodobnie wybiorę się na koncert. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Colours in the dark przyszło mi dopiero w piątek, a, że obiecałam sobie wysłuchać tego dopiero z mojej płyty to wszystkie piosenki znam od 4 dni, ale przynajmniej mam plakat z autografem Tarji :P.

Musiałam się wsłuchać kilka razy by "załapać" klimat i teraz oceniam płytę pozytywnie.

Victim of ritual znałam wcześniej i nadal wkurza mnie "How did you in hell?" i Tarjowe "Rrrrritual!", ale oprócz tego utwór mi się podoba. Mystique voyage, deliverance i until silence to piękne, spokojne piosenki w których od razu się zakochałam. Moja uwagę zwróciła Medusa, która jest niesamowicie klimatyczna i no... fajna po prostu. Reszta to mroczne lub zwyczajnie rockowe numery, w ktorych narazie nie dostrzegam nic złego, podobają mi się.

Nie mam wygórowanego gustu, ale myślę, że ta płyta jest naprawdę dobra i warto po nią sięgnąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam to, dostałem rano od koleżanki smsa "Tarja na jedynce" :D. Oczywiscie prowadzący wywiad nie mieli zielonego pojecia o jej muzyce czy o Nightwish ;).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Najtłysz" :P nie wiem dlaczego ale ten wywiad wydaje mi się zupełnie bez sensu. Nie dość że krótki, to jeszcze praktycznie o niczym.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale przynajmniej w Polskiej Telewizji śniadaniowej była. Gospodynie domowe mogły sobie Tarije zobaczyć, może się z jej twórczością zapoznały :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lester Mnie też to wnerwiło jak przekręcili dziennikarzyny nazwisko Tarji ,i zabrzmiało to coś w stylu co ty napisałaś

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest przykład dziennikarskiego nieprzygotowania do rozmowy. Zanim z kimś przeprowadzą wywiad, powinni się przyjrzeć twórczości artysty, biografii itp. W przeciwnym razie otrzymujemy tego typu nagranie... ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem ciekaw jak by Tam Tuomas był i Emppu ciekawe jak by ich przedstawili.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno chcieliby być "tacy fińscy" XD

Mina Tarji, kiedy wymówili jej nazwisko... bezcenna xD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wykon piękny :) Tarja u mnie równie magicznie grac na fortepianie jak Tuomas :) bardzo fajne są wykonania bez prądy słychać ze Tarja ma czysty głos bez żadnych fałszów :) nie wiem jak wam ale ten występ mi się podoba ♥

 

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

W prawdziwej otoczce z Mike'iem i resztą będzie to epicko brzmieć :) Ja już Tarję wsparłem i kupiłem bilet do Lipska. Zostały tylko bilety kolejowe i nocleg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marcin, interpunkcja, piszesz niezrozumiale :P A nagranie baaaaaardzo ładne. :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Z tego samego programu co link wsadził Marcin znalazłem Until my last breath w akustycznej wersji

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobre wykonania akustyczne. W takiej wersji nie da się skryć za głośnością. Artysta jest "nagi". Tarja w okularach i za keyboardem, poważnie to wygląda ale najwazniejsze że też dobrze brzmi :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.