Jump to content
Izzy

Once Survivor - Komentarze

Recommended Posts

Zdziwiło mnie to, że "Planet Hell" pokonało "Dark Chest of Wonders", ale przeszłam nad tym do porządku dziennego, bo w końcu obie piosenki są świetne, obie mają pazur (prywatnie sądzę, że DCoW jest o wiele lepsze, choćby dlatego, że nie zawiera tej lekko dyskotekowej i raczej wesołej wstawki klawiszowej, kontrastującej slinie z tytułem i wymową utworu). To, co mnie dziś zszokowało to fakt, że aż tyle osób głosuje przeciwko GLS! Zastanawiam się, czy te osoby robią to z przekory, bo w rankingach tego typu zawsze wygrywa GLS i chcą w jakiś sposób udowodnić swoją oryginalność, zaprzeczyć stereotypowi, czy serio uważają GLS za utwór gorszy od PH? Rozumiem, że może być to kwestia osobistych sympatii i antypatii; np. komuś PH lepiej się kojarzy, bardziej lubią kótkie utwory, czy... coś? Ale obiektywnie; czy PH jest rzeczywiście lepsze od GLS? Jako kompozycja. Czy ten Nightwishowy kolos pełen rozmachu, będący niejako wizytówką zespołu jest gorszy od żywej, wyrazistej, ale przecież dość zwyczajnej w repertuarze NW piosenki? A może GLS wam się zwyczajnie przejadło, bo jest tak nadużywane na koncertach i ciągle stawiane na piedestale? Może uważacie, że przez to zrobiło się nudne i z tego piedestału należy mu się bolesny upadek na cztery litery? Pytam z ciekawości, nie przemawia przeze mnie jakakolwiek złość, tylko zwykłe zaskoczenie. Sama zagłosowałam na PH, bo po pierwsze uwielbiam GLS, a po drugie to kwestia obiektywizmu: GLS zwyczajnie jest bardziej oryginalne, pełne, a PH to tylko zwyczajna "fajna piosenka".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tai napisałaś o tym o czym myślę dziś cały dzień! Jak to możliwe, żeby tak wyjątkowy GLS spadał z piedestału? W tym utworze/tekście jest wszystko to co powinien zawierać ukochany utwór! Nie rozumiem, zwyczajnie nie pojmuję dlaczego dla kogoś innego jest nr 2?:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze? GLS może i muzycznie jest piękne, ale tekstowo dla mnie tak jakby... leży :PPo prostu na tyle do mnie nie przemawia. PH było chyba pierwszym utworem, który pokochałam na Once. Mam do niego ogromny sentyment. GLS lubię, na pewno jest jednym z lepszych utworów NW, ale dla mnie jego gloryfikowanie przez wszystkich jest mocno przesadzone. Dlatego na niego zagłosowałam.

I nie istnieje imo coś takiego jak obiektywizm. Nie przy głosowaniu. Ja zawsze postrzegam wszystko subiektywnie i głosuję na to, co lubię bardziej. Ogólnie lub w danym momencie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja natomiast twierdze, że od 5 bodajże eliminacji, każdy utwór z tej płyty zasługuje na wysokie miejsce. Czy w tym głosowaniu chodzi o to aby trzymać się stałych ram? Ghost Love Score może jest dla mnie najlepszym utworem z tej płyty, ale pozostałe też mocno mu nie ustępują. Nie wiem czy aż taką radość sprawia wam 10000000 raz oglądanie GLS na pierwszym miejscu, ale ja postanowiłem wprowadzić nieco świeżości do głosowania, żeby nie było tak prosto :P Tak więc spokój ludzie bo to TYLKO głosowanie, a pewnie wasze prywatne rankingi są tak i tak róźne od tych które wychodzą w skutku wspólnej eliminacji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.