Jump to content
Umentho

Eluveitie

Recommended Posts

Folkmetalowy zespół ze Szwajcarii. Celtic-pagan metal z wpływami death. powstały w 2002 roku.

 

Dyskografia:

 

* Vên

* Spirit

* Slania

* Evocation I - The Arcane Dominion

* Everything Remains (As It Never Was)

* Helvetios

 

Dla mnie osobiście najlepszy zespół w tych klimatach. Dużo skrzypiec, muzyka instrumentów ludowych ładnie połączona z ostrymi gitarami. Ostatni ich album to miód, tylko słuchać. Szczerze to tylko kilka piosenek mi nie podchodzi, bardzo polecam jak ktoś lubi takie klimaty.

 

A tu coś do posłuchania:

 

Alesia (z Helbvetios)

 

Calling the Rain (Slania)

 

Uxellodunon (Helvetios)

 

Inis Mona (Slania)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przymierzałam się do założenia tematu o nich- są rzeczywiście niesamowicie klimatyczni. Widziałam kapele na żywo- bardzo swojskie/folkowe granie z mocną nutą, w realu robi swoje;)

Oprócz wymienionych wyżej polecam:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja chciałem wrzucić odnośnik do Omnos. ;) Też bym ich z chęcią zobaczył (będą w Poznaniu razem z Sabatonem) ale nie wiem czy wypali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Omnos" jest wybitnie wybitny i taki... niepowtarzalny. Mam wrażenie, że przenosi w czasy Celtów. Jeszcze ten język... (nie wiem czy to galatyjski, gaelicki, czy galijski, ale na pewno klimatyczny).

"Inis mona" to mój nr mocniejszego uderzenia.

 

Poza tym kocham całą "Slanię".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slania jeden z lepszych albumów ale przesłuchaj Helvetios, mocniejszy i bardziej melodyjny. Szczerze polecam z tego albumu utwory: Helvetios, Alesia, Uxellodunon.

A co do takich fajnych klimatycznych, przenoszących w czasy Celtów (aż się widzi czasami sceny z Nieśmiertelnego) to polecam: Voveso In Mori, Memento, Otherworld (dlaczego takie krótkie?!), The Liminal Passage, Aidu.

A utwory są w większości w języku galijskim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poszukam na yt, bo z przyczyn technicznych albumem nie dysponuję. dzięki, będzie mi łatwiej ogarnąć temat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię czasem posłuchać Eluveitie. Moim ulubionym albumem paradoksalnie jest niemetalowy "Evocation I - The Arcane Dominion" a ulubiony kawałkiem Omnos (obie wersje zwykła i metalowa).Mimo że folk-metal to po symfonicznych i gotyckich rzeczach najczęsciej słuchana przeze mnie odmiana metalu i swego czesto bardzo mocno ją zgłebiałem to jakoś nie za czesto wracam do ich płyt. Nie wiem za dużo growlu?

Słyszałem że dobrze wypadają na żywo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od przypadku parę tygodni się zaczęło.Najpierw słuchałam sobie Tarję a potem Epicę a nagle wyskoczyło mi Eluveitie "Thousandfold" a to pomyślałam sobie posłucham .I wpadłam.Zakochałam się od początku.Folk metal wcześniej nie słuchałam zbyt dużo ale Eluveitie jest wspaniałe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam Eluveitie, słucham nałogowo wszystkich płyt :) Byłam już na ich dwóch koncertach ( ostatnio niecałe 2 tygodnie temu w Krakowie razem z Sabatonem ). Nie umiem wybrać ulubionej piosenki, ale w czołówce znajdą się na pewno: Inis Mona, Luxtos, Primordial Breath, Bloodstained Ground, Omnos, Your Gaulish War i Aidû. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo charakterystyczny zespół, te skandynawskie folki ... cudo :)

Tez ich lubię ale ze skandynawią to oni nie mają nic wspólnego ;). Sama nazwa Eluevitie to znaczy po celtycku helwetowie bo pochodzą ze Szwajcarii i łącza metal z muzyką celtycką i używają języka galijskiego w tekstach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

NightwishAnka, na początku myślałem, że się cieszysz z jej odejścia, widząc cieszącego się Empuu. Dopiero po chwili zauważyłem, że to twoja sygnatura :D

 

Nigdy nie lubię, gdy ktoś odchodzi/jest wyrzucony z zespołu. Tym razem nie jest inaczej :/ Szkoda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda bo była prawie od początku, niemniej myślę, że to wiele nie zmieni, Meri pod względem kompozycji nie odgrywała większej roli. Ta nowa skrzypaczka grała już wcześniej z Haggardem, więc świetny muzyk dołączył do zespołu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię ten zespół, robią świetną muzykę, cenię ich również za teksty. Koncerty z kolei porywają rzesze ludzi do zabawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy singiel - "King":

 

[video=youtube]

 

Całkiem całkiem. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eluveitie z Arkoną w Krakowie ♥ ... :D Jej! Tyle koncertów ♥ ♥

10300325_10152225510791284_8085370150083680052_n.jpg

 

Warzaw? Sczecin? WTF ???

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

[video=youtube]

 

Kolejna piosenka z nadchodzącego albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angielski, niemiecki (Hmm.. czy mi się zdaje , że oni po raz pierwszy śpiewają po niemiecku ) ,francuski,romański,włoski??

Dobrze,że nie polski :P. Ale piosenka fajna , podoba mi się bardziej niż King .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Szkoda, że zrezygnowali ze starogalijskiego. To dodawało im pewnej odmienności, oryginalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.