Jump to content
Izzy

Oceanborn Survivor - Komentarze

Recommended Posts

Przyzwyczaiłem do Sleeping Sun (i może nawet mi się podoba?!). Od początku głosowałem na Moondance (i z tego co widzę), kawałek ten odpadnie. W kolejnej rundzie zagłosuję na Swanheart, ponieważ dla mnie utwór ten jest "za słodki" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałam nawet Tuo, a nie, że to istotne. ;) Po prostu podzielam jego pogląd. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacrament Of Wilderness powinno wygrać najlepsza piosenka z Oceanborn. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kocham Sleeping Sun zwłaszcza z EOAE. Jak to możliwe, żeby ta ballada mogła się komukolwiek nie podobać??? Mój niekwestionowany faworyt z Oceanborn:)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacrament Of Wilderness powinno wygrać najlepsza piosenka z Oceanborn. :)

 

Cóż, jak dla kogo. Lubię SOW, ale nie aż tak, żeby uznać piosenkę za najlepszą. Próbuję ją eliminować, ale jak dotąd samotnie i bezskutecznie. To żywy, raźny kawałek z takim mistycznym, mglistym brzmieniem keyboardu oraz świetną solówką Emppu, ale moimi faworytami pozostają "Sleeping Sun", "Walking in the Air" (nawet jeśli to cover) i "Passion and the Opera" (niedoceniany kawałek - takie piękne, ciut lubieżne (treściowo), wspaniale nawiązujące do arii Królowej Nocy Mozarta dzieło, a tak mało się o nim mówi!). Żal mi "Gethsemane" - jak mogliście to wyrzucić? Piękne przecież, ten tekst jest niewiarygodny, te klawisze i wokal Tarji! You're all bad, people!

"Swanheart" jest urocze i subtelne, magiczne, ale, w moim mniemaniu, nie jest lepsze od G, a przecież zostało i siedzi. Nie głosowałam na nie dotychczas, bo zawsze miałam ciągoty do ballad, a wykonanie z FWTE było tak piękne; to solo, ten wokal T.... dałam mu za to forów i zaatakowałam SOW... bezskutecznie niestety i zaczynam się obawiać, że nikt w końcu tego nie wyrzuci. Podły kraj! Ech! :undecided:

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy, że człowieka kilka miesięcy nie ma na forum i już mu kochane Faraony i Diabły eliminują, eh :/. Noale, akurat z Oceanborn lubię prawie wszystko, a to, czego nie lubię, też już odpadło, więc nie narzekam.

 

 

to w końcu chyba jedyna piosenka, którą napisał pod dyktando. ;)

Jeszcze eurowizyjny Sleepwalker, z tego co kojarzę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W survivorze AFF byliśmy bardziej zgodni. Tutaj zdania są mocno podzielone. Moi ulubieńcy na płycie wylecieli bardzo szybko. :D

 

Jeszcze eurowizyjny Sleepwalker' date=' z tego co kojarzę. [/quote']

"Sleepwalker" raczej nie, ale "While You Lips Are Still Red" czy "Lohtu" na pewno. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tum-dum! Zatem zwyciężyła piosenka "Walking in the Air" co samo w sobie jest zdarzeniem dziwnym, bo jest to: primo - cover, secundo - ballada. Zazwyczaj w takich wyborach, typowane są raczej szybsze, cięższe utwory, a nie ballady, no i zwykle nie są to covery. Osobiście typowałam "Gethsemane", albo może "Sleeping Sun", choć to ballada, ponieważ jest to raczej popularny kawałek. Tymczasem G ledwie doczłapało do połowy, a SS odleciało, o dziwo, nawet później niż G, za swoją rzekomą komercyjność. Można było liczyć też na "Sacrament", czy "Stargazers"...

Nie spodziewałam się zwycięstwa coveru-ballady, ale z drugiej strony, jest to ballada-cover zrealizowana w sposób mistrzowski, a nawet, pokusiłabym się o stwierdzenie, bardziej strawny niż oryginał, w którym głos wokalisty może nie podejść wielu osobom ze względu na swoją piskliwość i nieco zbyt ostry akcent (choć ja nawet lubię oryginał).

Po przesłuchaniu tego wykonania, zwycięstwo ballady nie wydaje się takie znowu straszne:

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IxNEFYzeexo

Piękne! :-D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To masakra, by cover wygrał, a piosenka zespołu nie... Stargazers o wiele lepszy, bo to jest piosenka zespołu i w tej piosence Nw pokazał, na co ich stać jak na młodych początkujących muzyków. Jestem nie zadowolony z tej wygranej jeszcze, jakby to była piosenka Nw, to nie miałbym nic przeciwko, ale cover, to taki strzał w policzek dla kompozycji Tuo... :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, by to był "strzał w policzek" zważywszy na fakt, że jest to jedna z ukochanych piosenek Tuomasa z dzieciństwa, a to, że jej cover, właśnie autorstwa Holopainena, wygrał należy traktować jako docenienie jego pracy włożonej w przygotowanie tego wspaniałego hołdu poświęconego oryginałowi. To wyróżnienie mówi o tym, że Tuo naprawdę włożył serce w ten cover, nadając mu tak wiele z nightwishowej magii, iż stał się równoważny z pełnoprawnymi piosenkami autorstwa Maestro. Nie uważam tego za kpinę, a za docenienie coveru, który dla wielu jest znacznie lepszą wersją niż oryginał, a z pewnością o wiele bardziej rozpoznawalną wersją. Jeżeli spojrzymy na to z tej strony... robi wrażenie. Niewiele jest coverów, które wygrywają, bo cover jest zazwyczaj gorszy od oryginału, a nie na odwrót. Trzeba mieć doprawdy talent, by uczynić cover lepszym niż oryginał. Brawa dla Maestro!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walking in the Air to jeden z moich ulubionych utworów Nw. Tak, utworów Nw, bo oryginału nie trawię. A ten cover jest przepiękny, przesiąknięty magią Nightwisha... Cieszę się, że wygrał :) chociaż muszę też przyznać, że bardzo mnie to zaskoczyło :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie lubię coverów, choć jak mam chęć, to posłucham. Szanuje i wiem jakie dla Tuomasa "Walking in the Air" jest ważne. Też mi się bardzo podoba wykonanie Nw tej piosenki szczególnie na "From wishes to eternity". Tylko bardziej mi się podoba jak zespół pokazuje swoje umiejętności w komponowaniu, a nie nagrywaniu coverów. Ale dla mnie powinno wygrać Sacrament Of Wilderness, ale niestety odpadło, to powinno wygrać Stargazers, to wyszło z pióra Tuomasa, a nie kogoś innego. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja 'lista' wyglądała by całkowicie inaczej. Ani jedna piosenka nie jest na właściwym miejscu (wg. moich upodobań).

Tak bardzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.