Jump to content
Sign in to follow this  
prostreet94

TSA

Recommended Posts

Byłem pewny, że ten temat już znajduje się spośród całej listy artystów. Zaskoczenie.

 

logo_red.gif

 

TSA

Zespół lat 80-tych, który zadebiutował singlem Mass Media. Tajne Stowarzyszenie Abstynentów (TSA) powstało z inicjatywy Andrzeja Nowaka i Tomasza Zatwarnickiego. Marek Piekarczyk jako główny wokal, występował z zespołem do 89 roku. W wyniku licznych nieporozumień zespół w latach 90-tych podzielił się na: TSA i TSA EVOLUTION (wokal Janusz Pyzowski). W 2001r. zespół powrócił do dawnego składu.

 

WOKAL

Marek Piekarczyk nagrał obok projektu TSA, również solowy album w 2009r. "Źródło". Na uwagę zasługuje piosenka "Nie zawrócę" do której został nakręcony teledysk.

 

WARSTWA TEKSTOWA

Teksty zespołu są ciekawe. Te pisane przez Marka Piekarczyka są niezwykle zabawne, może i nawet lekko banalne. Ewoluowanie pióra spod którego wyszła płyta "Proceder", sprawiło, że teksty zespołu zmieniły swój frywolny kształt na rzecz opisu ludzkiej natury.

 

Który z kawałków zespołu lubicie najbardziej? Ja zasłuchałem się w płycie "The Best of TSA" - zbiór najlepszych kawałków zespołu. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, wielce szanuję i nigdy nie przełączam żadnego kawałka. Kapela o wyjątkowym brzmieniu uznana jako pierwszy polski band heavymetalowy. Historia zespołu jest bardzo ciekawa: ewolucje bandu, rozstania i powroty.... Polecam książkę o TSA: "Ten gitarowy huk . Historia zespołu TSA".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam i jak Beata ogromnie szanuje ten zespół, ostatnio dużo słucham piosenek tego zespołu mają świetne kawałki. Ostatnio jak się na lekcje spóźniłem, to mi nauczycielka powiedziała, że przypominam jej pana Marka Piekarczyka byłem, wtedy w skórę odziany. Utwory TSA mają wspaniały klimat fajnie posłuchać coś polskiego, by odpocząć od angielskiego czy niemieckiego itd. :)

A tą piosenkę uwielbiam najbardziej. :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, wielce szanuję i nigdy nie przełączam żadnego kawałka. Kapela o wyjątkowym brzmieniu uznana jako pierwszy polski band heavymetalowy. Historia zespołu jest bardzo ciekawa: ewolucje bandu, rozstania i powroty.... Polecam książkę o TSA: "Ten gitarowy huk . Historia zespołu TSA".

 

Druga osoba poleca mi biografię TSA. Do tej pory nie miałem przyjemności/okazji by zapoznać się z tą pozycją. Chętnie sięgnę po nią. O historii tego zespołu również dużo słyszałem. Niewątpliwie jest to wyjątkowy zespół.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TSA, czyli zespół, który bardzo lubię i cenię. Jak dla mnie bardzo ciekawy band jak na ówczesne polskie realia. Może w porównaniu z tym co powstawało na świecie, TSA nie jest zbyt ambitne i wizjonerskie, ale to taki swój swojski zespół. Bardzo lubię wokal Piekarczyka i teksty TSA. Warto zauważyć, że w swoim tekstach ten zespół porusza ważne sprawy, a nie są to tylko teksty o przysłowiowej "dupie marynie". "51" jest to ballada, którą zawsze katuje w okolicach Wszystkich Świętych.

 

 

Solowy krążek wokalisty TSA, czyli "Źródło" lubię i wracam dość często.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.