Jump to content
Izzy

Angels Fall First Survivor - Komentarze

Recommended Posts

No w końcu Trubadur wyleciał :D Tak się zastanawiałam ile razy jeszcze będę musiała na to głosować :D

 

Bu! Wykopaliście mojego Trubadura, bezbożnicy! Daruję wam tylko ze względu na moją wspaniałomyślność i przyrodzone miłosierdzie. :devil:

Czas, żeby w końcu odpadła ta przaśna "Fantazja Nimfomanki", do której Tuomas nie chce się przyznać po dziś dzień.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czas' date=' żeby w końcu odpadła ta przaśna "Fantazja Nimfomanki", do której Tuomas nie chce się przyznać po dziś dzień. [/quote']

Popieram. A jakby ktoś pytał, to ten zapach kobiety nie był mój.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas' date=' żeby w końcu odpadła ta przaśna "Fantazja Nimfomanki", do której Tuomas nie chce się przyznać po dziś dzień. [/quote']

Popieram. A jakby ktoś pytał, to ten zapach kobiety nie był mój.

 

Oj tam z tym tekstem.. (dobra, zawsze ja byłam tym, który patrzy najpierw na tekst, a potem na melodię, ale ciicho :)).

Głosuję na Tutankhamena tylko dlatego, żeby Nymphomaniac Fantasia nie odpadło. Jeszcze. W tym jedynym utworze z AFF słyszę późniejszego Nightwisha, te gitary już są nightwishowe, partie klawiszy też. To coś w stylu formy przejściowej na drodze ewolucji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja może takie pytanie zadam... Co wam się tak nie podoba w tym Tutankhamenie ??? (Nie, żebym nie umiała napisać tego tytułu, zawsze kopiuję xD)

Bo ja go lubię. Jest inny, nie do końca Najtłiszowy, ale imo ciekawy. I tak się zastanawiam dlaczego tak wiele osób tak bardzo go nie lubi :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie nic.

Gdybym nie wiedziała, że to jest piosenka z AFF (a dowiedziałam się dość niedawno), to pewnie nie poznałabym po przesłuchaniu. Jak dla mnie to styl z Oceanborn o ile nie później.

Może nie jest kompozycyjnym arcydziełem, ale też nie jest niezdatna do słuchania (cóż, niektóre utwory z AFF są... ciężkie do przejścia)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja może takie pytanie zadam... Co wam się tak nie podoba w tym Tutankhamenie ??? (Nie, żebym nie umiała napisać tego tytułu, zawsze kopiuję xD)

Mnie na przykład przy każdym przesłuchaniu śmieszą klawisze w środkowej części utworu, brzmiące jakby żywcem wyjęte z jakiejś gry na Amigę ;) . Chociaż ogólnie to trzeba przyznać, że utwór ten, razem z Elvenpath, Nymphomaniac Fantasia (oczywiście nie znając tekstu utworu ;) ) oraz Know Why the Nightingale Sings?, to czołówka albumu, zostawiająca resztę daleko w tyle. Niestety Angel Fall First to najmniej spójny album Nightwish, ale perełek jest tu wiele i choćby dla nich warto do niego wracać.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej turze głosuję na Nightwish. Na utwór, nie zespół. :D

 

Lubię ten utwór, jest coś magicznego w jego surowości. Jednak w porównaniu z resztą, która pozostała, muszę go wytypować.

Myślę, że gdyby Tuomas i spółka mieli więcej czasu i możliwości żeby go doszlifować, to powstałoby coś naprawdę ciekawego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam nadzieję, że kiedyś nagrają niektóre stare kawałki ponownie, wszystko na nowo, nowa jakość. Miło byłoby usłyszeć niektóre z nich w nowej oprawie :) Na przykład ten nasz "surowy" Nightwish ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi, marzenie fanów! :D

 

Tym razem zagłosowałam na biedny, surowy "Nightwish", bo choć w swej surowości i nagości jest w jakiś sposób cudowny i, hmm, dziewiczy to jednak coś musi odpaść i rozdarta między "Nightwish", a "Lappi" - wybrałam to pierwsze, bo "Lappi" jest jednak bardziej kunsztowne... ech... Zaczynają się wybory między tymi najlepszymi i trzeba wbić nuż w plecy cudownym kompozycjom! Zło! :undecided:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, tym razem było ciężko z wybieraniem. W końcu padło na "Piękną i Bestię", które też lubię... Wszystkie piosenki z tych, co pozostały, lubię! :D Ale gdyby nie nasz kochany męski wokalista, głosowałabym na coś innego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybór jest coraz trudniejszy, ale moim faworytem jest niezmiennie Bestia. ;) Zagłosowałem w tej turze na "Lappi", ponieważ lubię tylko połowę tej całości: Eramaajarvi oraz This Moment Is Eternity. Resztę zazwyczaj pomijam.

Angels Fall First jest piękną balladą ze świetnym tekstem. Elvenpath też bardzo lubię, głównie ze względu na radosną muzykę. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elvenpath jest fajne, ale jak dla mnie nie zasługuje na to, żeby być w najmocniejszej trójce. A Lappi uwielbiam. Tak samo AFF. Jak Elven odpadnie - będę eliminować Bestię. Tak tylko ostrzegam, Adrian :>

 

edit: podliczyłam głosy i zmieniłam na Bestię. Jest większe prawdopodobieństwo, że odpadnie :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oho, czyżby zanosiło się na wygraną AFF? Tak patrzę, że nikt go nie rusza... A ponoć to Elficki Szlak miał wygrać :> Mam nadzieję, że i w następnej rundzie nikt się na tytułowy utwór nie rzuci. Najbardziej z całej tej trójki zasługuje na pierwsze miejsce.

A tak poza tym: szkoda mi Lappi. Czemu je wyrzuciliście? Taka śliczna piosenka... To Bestia powinna wylecieć ;_;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę wyjść z podziwu, że w zwycięskiej trójce znajduje się BatB z nieumiejącym śpiewać Tuomasem... Że what? xD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też :P Ale Ty to, Paulo, jesteś niedobra. Gdybyś zagłosoawła w poprzedniej rundzie, byłaby dogrywka. A tak co? Lappi wykopali, a nieumiejący śpiewać Tłoś został.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, tak wyszło. xD

 

 

@Taitei: no przecież ten post jest przeprosinami.;) A propos, spokojnie, przecież pamiętam. Jeszcze nabawisz się jakiejś obsesji z tym upominaniem nas. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mogę wyjść z podziwu' date=' że w zwycięskiej trójce znajduje się BatB z nieumiejącym śpiewać Tuomasem... Że what? xD [/quote']

BatB to nie tylko męski wokal. Cenię ten utwór za melodię, świetny dialog Pięknej i Bestii, muzykę, która idealnie oddaje klimat i zmiany nastroju w piosence. Od radości, po ból i smutek. Na końcu słyszymy genialne wystąpienie Tarji, niesamowicie teatralne, niczym płacz.

Dla mnie w/w elementy stawiają BatB na pierwszym miejscu na płycie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę wyjść z podziwu' date=' że w zwycięskiej trójce znajduje się BatB z nieumiejącym śpiewać Tuomasem... Że what? xD [/quote']

BatB to nie tylko męski wokal. Cenię ten utwór za melodię, świetny dialog Pięknej i Bestii, muzykę, która idealnie oddaje klimat i zmiany nastroju w piosence. Od radości, po ból i smutek. Na końcu słyszymy genialne wystąpienie Tarji, niesamowicie teatralne, niczym płacz.

Dla mnie w/w elementy stawiają BatB na pierwszym miejscu na płycie. ;)

 

Fakt. I niemałą rolę odgrywa tu świetny duet live z Tonym. Słuchałam wersji z From Wishes to Eternity tyle razy, że wokal Tuo w studyjnej średnio mi przeszkadza. Po prostu to dobry utwór, dzięki Tony'emu wiemy jak brzmi z normalnym męskim wokalem. Oceniamy całość, nie tylko fail wokalny Tuomka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagłosowałam na "Elvenpath" (choć teraz faktycznie ciężko jest coś wyrzucić), ponieważ "Angels Fall First" to, moim zdaniem, niedoceniana i świetna piosenka, piękna, surowa, kalecząca serce. Wspaniała rzecz! Za to "Piękna i Bestia"... mam sentyment do bajki (jedna z moich ulubionych od lat dziecięcych), a wokal Tuomasa, choć śmieszny, jest dosyć uczuciowy, pełen emfazy i szczery. Brzmi koszmarnie, ale też niewinnie i zabawnie. Tuomas się starał, robił co mógł i myślę, że można nagrodzić jego starania... chociaż byłabym wdzięczna, gdyby zaczęli znowu grać "Piękną..." na żywo, ale jednak z Marco na wokalu.

No, a wokal w piosence, wokal męski, ma się rozumieć, był jej jedyną słabszą stroną, która nie jest w stanie zdyskwalifikować wspaniałego ogółu, mocy, bajkowości... klimatu.

Tony wypadł w piosence lepiej (chociaż zabawne miał te sceniczne ruchy! :happy: ) i, między innymi, też przez wzgląd na wspomnienie improwizacji Tarja-Tony w Tempere nie zagłosowałam na TBATB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jestem zadowolony. Wygrała Piękna cieszę się, jak dziecko kocham ten utwór Tuomas ma świetny głos i fajnie, że miał chęci zaśpiewać. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tuo ma fatalny głos' date=' ani trochę mi się nie podoba : /[/quote']

Nie każdemu odpowiada wokal Tuomasa, ale przecież nie jest wokalistą tylko kompozytorem i poetą (choć podobno zaprzecza temu drugiemu). Dla mnie jego śpiew nie jest wcale tak tragiczny. Zgodzę się, że Astral Romance nie wyszło najlepiej (ze względu na wysokie partie), ale w Bestii Tuo wypadł całkiem nieźle. ;)

 

@Taitei: no przecież ten post jest przeprosinami.;) A propos' date=' spokojnie, przecież pamiętam. Jeszcze nabawisz się jakiejś obsesji z tym upominaniem nas. :)[/quote']

Moderatorzy są właśnie od tego żeby upominać. Jeśli ktoś uważa, że jest mu zbyt często zwracana uwaga, to może warto zastanowić się nad swoimi grzesznymi offtopami? :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Beauty nad the Beast" wygrało, bo pomimo okropnego wokalu Tuomasa, kompozycja była bardzo żywa, baśniowa i, choć nieco surowa, jak wszystkie zresztą kompozycje z AFF, nadal miała w sobie 'to coś', a w każdym razie, więcej 'tego czegoś', według większości z nas, niż "Angels Fall First".

Szkoda, bo liczyłam na zwycięstwo AFF, ale w końcu, jesteśmy fanami muzyki metalowej, więc ta piękna, płocha ballada nie mogła wygrać, bo tu większość ceni żywsze kawałki.

 

@Paula: Musisz mi wybaczyć moją pedantyczną troskę o porządek na forum, ale wolę upominać wszystkich o byle co, niż za dwa, trzy miesiące mieć z Evi 150 postów do usunięcia typu "no sorry", "fajne", "dzięki bardzo". Zresztą, mamy jeszcze na forum problem z nierozwijaniem wypowiedzi przez niektórych userówi, jako ekipa, chcemy z tym walczyć, więc upomniałam Cię, choć zazwyczaj z tobą takich problemów nie ma, żeby innym nie dawać przykładu, że tak można. Nie miej żalu. ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ nie mam żalu. ;) No dobra, mam. Ale tylko za BatB. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.