Jump to content
Adrian

Pomoc Marcinowi z fundacji "Mam Marzenie"

Recommended Posts

Wtorkowy wieczór był pełen przygód i nowych wrażeń. Ale największe wrażenie zrobiło na nas spotkanie z naszym nowym Marzycielem i jego rodziną. Ciepła i uśmiechnięta mama oraz zabawiający nas rozmową tata sprawili, że bardzo szybko poczuliśmy się jak w domu. Wręczyliśmy Marcinowi lodołamacz, ale tak naprawdę żadnych lodów nie trzeba było łamać. Marcin to bardzo otwarty, szczery i bystry chłopak. Szybko złapaliśmy wspólny język i przeszliśmy do rozmowy o marzeniu. Początkowo Marcin miał dwa marzenia, ale szybko odkryliśmy, że to drugie było wymyślone na wszelki wypadek. Nasz Marzyciel nie wierzył, że podejmiemy się próby spełnienia tego największego marzenia, które wypełnia jego całe serce. Mianowicie Marcin pragnie spotkać się i porozmawiać z zespołem z Finlandii – Nightwish. Dodatkowym wyzwaniem jest fakt, że zespół w 2005 roku rozstał się z wokalistką Tarją Turunen, a marzeniem Marcina jest spotkanie zespołu w starym składzie.

 

Wszyscy byliśmy zachwyceni tym, że Marcin wie czego chce i o czym marzy. Sposób w jaki nam o tym opowiadał sprawił, że odebrało nam mowę więc nieprzerwanie się do niego uśmiechaliśmy. Nie było żadnych wątpliwości - to jego marzenie. Ponieważ nie znaliśmy ulubionego zespołu Marcina, nasz Marzyciel puścił nam kilka utworów. Dzięki niemu Nightwish zyskał nowych słuchaczy, gdyż wszystkim nam spodobała się ta muzyka. Wyszliśmy z domu Marcina naładowani maksymalnie pozytywną energią. Teraz czas na działanie :) !

 

Jakiś czas temu zgłosili się do nas wolontariusze z tej fundacji z prośbą o pomoc w skontaktowaniu się z zespołem Nightwish. Po kilku próbach udało się skontaktować z Floor i ustalić termin spotkania w Finlandii. Żeby marzenie Marcina mogło się spełnić potrzebne są pieniądze...

 

Każdy z Was może pomóc, przelewając choćby symboliczną kwotę na konto fundacji. Jesteśmy Emporionem Marzeń, więc powinniśmy wspomóc tę inicjatywę! :) Do dzieła!

 

Instrukcje i informacje: https://www.facebook.com/events/281180325364311/?source=1

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akcja fajna, "gest" zespołu też. Ale własnie patrzą na podobne akcje w wykonaniu m.in Metallici, to oni sami pojechali w pełnym składzie do takiej osoby. A nie proponowali coś, co jak wiadomo kosztuje sporo. Gdzie jak wiadomo ważniejsze jest leczenie niż wydawania kasy na loty....trochę nie do końca pomyślane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@up to samo pomyślałam, że może by się przynajmniej w Polsce pojawili (nie mówię, że teraz, ale w trakcie trasy koncertowej np. między Pragą a takim Berlinem, by sobie wpadli na "co nie co" do Kraka), albo przynajmniej załatwili bilet :P

 

a marzeniem Marcina jest spotkanie zespołu w starym składzie.

Jak oni mają tam zamiar Tardżę ściągnąć :devil: ?

 

Akcja jest fajna, więc do dzieła ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

No trochę tak, nie do końca przemyślane, wiedząc że ktoś jest chory i że leczenie kosztuje krocie, to fajnie by było brać to pod uwagę...nie mniej jednak kibicuje i wpłacę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak oni mają tam zamiar Tardżę ściągnąć :devil: ?

Nie ma opcji. :) Marcin spotka się z Tarją osobno, w tym roku, podczas jednego z jej koncertów w Polsce.

 

Cóż, mnie również zastanawia taki obrót sprawy, ale pozostaje nam się cieszyć tym, że Marcin ma szansę spełnić marzenie. No i oczywiście wesprzeć ten cel. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładnie ktoś tu sobie spełnia moje marzenia..:>

 

A teraz serio, pomogłabym gdybym tylko miała konto i jak zrobić przelew. Fajnie by było jakby mu się udało :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio gdzieś widziałam zestawienie zespołów a propos takich akcji. Metallica, wiadomo-mistrze ;)

 

Na szarym końcu Bimber i One Direction.

 

A co do Nightwisha, mogliby się szarpnąć i wpaść w odwiedziny ;) Dam sobie odrąbać wszystkie części ciała że ich stać ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam za bardzo jak zrobić przelew, jednakowoż trzymam kciuki. Ale fakt, biedni to oni raczej nie są, mogliby chłopaka odwiedzić C:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
pomogłabym gdybym tylko miała konto i jak zrobić przelew

Konta nie musisz mieć, jak masz 18+ to idziesz do banku i robisz wpłatę na dane konto, a jako dane zamiast nr konta podajesz adres zamieszkania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serio? Nie wiedziałam. Jestem tak bardzo przygotowana do samodzielnego życia, że aż się boję...

Ale skoro tak, to może i ode mnie parę złotych wpadnie na spotkanie z NW :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Jak masz 18+"... To ten... Powodzenia. ♥

 

Ale mam nadzieję, że się spełni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomogłabym gdybym tylko miała konto i jak zrobić przelew

Konta nie musisz mieć, jak masz 18+ to idziesz do banku i robisz wpłatę na dane konto, a jako dane zamiast nr konta podajesz adres zamieszkania.

nie trzeba mieć 18 lat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla chcącego nic trudnego! Można poprosić mamę/tatę/starsze rodzeństwo/babcię/dziadka/ciocię/wujka/etc o wykonanie przelewu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak mu zazdroszczę tak stać koło mistrza Tuomasa marzenie moje, ale ciesze się, że on je spełnił. :)

Ps. Floor jaka piękna i Marco śmiesznie wygląda w okularach. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emppu: "Może jak ukucnę, to nie będę wygladał na niskiego w rzeczywistości".

 

Fajna niespodzianka. Super, że miał okazję poznać zespół. Więcej takich akcji w przyszłości. Nie ma nic lepszego jak zobaczyć szczery uśmiech drugiej osoby.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale mu zazdroszcze... zróbcie mi też...

 

Nie wiem czemu ale takie posty jak ten i podobne, które trafiły do fejsbukowego profilu mnie drażnią. Przecież ten chłopak nie dostał takiej szansy dlatego że tak, tylko dlatego że jest ciężko chory i innej szansy na zrealizowanie marzenia raczej nie miał. My jesteśmy zdrowi to możemy jechać na koncert, spotkać się z zespołem po koncercie, on nie bardzo.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Girdun odnoszę podobne wrażenie. Bez obrazy, ale miałam ochotę zapytać osoby wypowiadające się w taki sposób, "czy również zazdroszczą poważnej choroby?"

Jillian, to nie jest przytyk do Ciebie, takich wypowiedzi było dość sporo na FB :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj tam, już się nie ma po co czepiać. To, że ktoś mu zazdrości tego spotkania nie jest niczym złym.

Za to nie podoba mi się to, jak osoby organizujące całą sprawę nie dawały znać o tym ile pieniędzy udało się zebrać, czy spotkanie dojdzie do skutku... Dopiero na koniec zdjęcie i tyle. Nie wiem, mnie się takie podejście nie podoba.

No ale najważniejsze, że udało się pomóc i chłopak spełnił swoje marzenie ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.