Jump to content
Ivan

Percival/Percival Schuttenbach

Recommended Posts

Percival Schuttenbach – polski zespół folkmetalowy powstały w Lubinie w 1999 roku. Ich muzyka to słowiański folk metal z wpływami folk-rocka i rocka progresywnego, a nawet prog-metalu. Sam zespół określa swoją muzykę jako „Nową Falę Polskiego Heavy Folku” („New Wave of Polish Heavy Folk”). Nazwa zespołu nawiązuje do jednej z postaci (gnoma) występującej w sadze o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.

 

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie wszyscy na forum Percivala znają, ale tematu nikt nie założył...

Osobiście lubię posłuchać od czasu do czasu, ale nigdy nie zagłębiałam się w ich twórczość. Moim faworytem jest "Pani pana", co też oczywiście wszyscy znają. Mówisz"Percival"? Ludzie myślą:"Pani pana".

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeden z tych zespołów, których znam tylko parę kawałków (a, no i chyba zdarzyło mi się przesłuchać jednej EPki), a dyskografia wciąż czeka na przesłuchanie. I koniecznie muszę się wreszcie za nią wziąć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie wszyscy na forum Percivala znają, ale tematu nikt nie założył...

 

Ja nie znam :confused: i nie wiem czy w najbliższym czasie zdążę poznać, bo już za dużo mam do przesłuchania.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię oba wcielenia zespołu i to "folkowo-dawne" (Percival) i to metalowe. Ulubiona płyta, chyba "Reakcja Pogańska". Fajnie zaaranżowana rzecz, a kawałki typu Satanismus to już taka mała klasyka nad Wisłą ;). Warstwę tekstową mają co prawda czasami pocieszną, ale w gruncie rzeczy to nie przeszkadza, a nawet dodaje kolorytu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warstwę tekstową mają co prawda czasami pocieszną' date=' ale w gruncie rzeczy to nie przeszkadza, a nawet dodaje kolorytu.[/quote']

 

Dlaczego pocieszną? :P

Dość często nawiązującą do jednak wiary Słowiańskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jest ktoś, kto się nie uśmiechnie, przy choćby wspomnianym Satanismusie, że tak pierwszą rzecz z brzegu wezmę.

No nie da się ukryć, że przy niektórych tekstach można się uśmiechnąć i ciężko traktować je poważnie ;). Nie mówię, że to źle, nie wszystko musi być mega-poważne, akurat w przypadku Percivala akcenty humorystyczne zdają egzamin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale Satanismus to kawałek nagrany dla typowej zwały... :D

A większość ma jakieś przesłanie może nie dla każdego ;) ale ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow dzięki Ivan że wspomniałeś o ten folkowej kapeli ,byłem na ich koncercie jak grali w Wadowicach ,oni w składzie mają teraz wokalistkę z fajnym Growlem Christine ,bardzo często Svantevit brzmi w mojej zmieniarce ,a refren sobie bardzo często śpiewam jak robię modele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałem ich przy trzech okazjach - w tym razy w plenerze- ale tylko raz w wersji metalowej. Jakoś szczególnie mnie nie porwali. Może jak przesłucham coś więcej z ich twórczości, to jakoś bardziej mi się spodoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio swoje trzy grosze dorzucili na albumie Donatana "Równonoc". Nie jestem miłośniczką rapu i hip-hopu, ale przesłuchałam kilka kawałków ze względu na Percivala (no może jeszcze z czystej ciekawości - połączenie folku i hh wydawało mi się do tej pory wręcz niemożliwe ;p ) Szkoda, że tak mało się o nich mówi. Odwalili kawał roboty, cała folkowa otoczka to przecież ich zasługa.

 

Nie jest to może mój ulubiony zespół folkowy, ale kawałki takie jak Svantevit czy Satanismus często lecą w moich głośnikach. Melodyjne i wpadające w ucho refreny zapadają w pamięć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Percival Szatan Bach....Jak mój braciszek (lat 11) usłyszał Satanismusa, to cały dzień nucił pod nosem...Demoralizuję młodzież :devil:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Jak by ktoś niewidział to teledysk do numeru wodnik z albumu Svantevit

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svantevit jest naprawdę rewelacyjną płytką - chociaż mógłbym im zarzucić, że w Reakcji Pogańskiej było łatwiej znaleźć słowa tekstu, nowa płyta jest bardziej metalowa niż folkowa. Piosenek słuchałem po paręnaście razy, bardzo mi się podoba twórczość Percivala, więc śledziłem premierę Svantevita od początku zapowiedzi albumu. Wciąż pamiętam tę radość z udostępnienia Postrzyżyn ;3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę odświeżę ten wątek. :)

 

Jak zapewne wiecie, muzycy Percival wzięli udział w nagrywaniu ścieżki dźwiękowej do gry Wiedźmin 3. Wykorzystali własnoręcznie zrekonstruowane instrumenty z czasów średniowiecza.

 

Co myślicie o ich wkładzie? :)

 

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qck-tdJFe6o

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kSyx05MX9cc&nohtml5=False

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RINIEb3qktk&nohtml5=False

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę odświeżę ten wątek. :)

 

Jak zapewne wiecie, muzycy Percival wzięli udział w nagrywaniu ścieżki dźwiękowej do gry Wiedźmin 3. Wykorzystali własnoręcznie zrekonstruowane instrumenty z czasów średniowiecza.

 

Co myślicie o ich wkładzie? :)

 

Bardzo mi się spodobały wszystkie 3, a szczególnie motyw na piszczałce w ostatnim kawałku. Czy muzyka z gier jest wydawana osobno, tak jak muzyka z filmów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się spodobały wszystkie 3, a szczególnie motyw na piszczałce w ostatnim kawałku. Czy muzyka z gier jest wydawana osobno, tak jak muzyka z filmów?

W wersji cyfrowej - tak, w wersji fizycznej - nie mam pojęcia. Zdaje się, że do wersji kolekcjonerskiej została dołączona płyta CD z soundtrackiem, ale czy jest dostępna osobno to trzeba sprawdzić. :)

 

 

To jest zbiór oryginalnych utworów Percivala oraz pieśni ludowych, na których bazował soundtrack. :)

Dla przykładu: porównajcie sobie pierwszy utwór, który wrzuciłem kilka postów wyżej z tym:

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.