Jump to content
Adrian

Endless Forms Most Beautiful

Recommended Posts

Od siebie powiem, że ten album to dno i wodorosty. To, że podoba mi się (nawet bardzo) "Toolmaker" z TGSOTE nie zmienia faktu, że jest to (według mnie) jeden z najgorszych albumów NW ever.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od siebie powiem, że ten album to dno i wodorosty. To, że podoba mi się (nawet bardzo) "Toolmaker" z TGSOTE nie zmienia faktu, że jest to (według mnie) jeden z najgorszych albumów NW ever.

 

Mógłbyś sobie podać rękę z moją mamą. Ona też uważa, że Endless to jakieś takie płaskie jest. I że IM zrobiło na niej o wiele większe wrażenie niż Endless właśnie.

 

Btw, pozwolę sobie zapytać z czystej ciekawości, dlaczego uważasz, że album to dno? (pytanie bez cienia wyrzutu, takie o sobie pytanie po prostu :))

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

?

Pytałam bardzo grzecznie. A nie z zamiarem nasłania zaraz na Sebastiana Nightwishowej Inkwizycji. Każdy lubi to, co chce, a mnie ciekawi dlaczego akurat to :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

?

Pytałam bardzo grzecznie. A nie z zamiarem nasłania zaraz na Sebastiana Nightwishowej Inkwizycji (...)

 

:D :D :D :D :D :D

 

Album bardzo mi podszedł i nie schodzi ze słuchawek/głośników. Nie mogę się doczekać wykonów na żywo, zwłaszcza wykonu Floor (która niestety na albumie została ściszona :/ )

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi "Endless Forms Most Beautiful" się niesamowicie podoba dla mnie, to połączenie Nightwisha, którego kocham. Jest tu powrót do "Century Child", odrobina "Oceanborn", "Once" i "Imaginaerum". Dla mnie ten album, to lepsza i mroczniejsza kontynuacja Imaginaerum.. :D

 

Moja ocena poszczególnych piosenek:

 

1. Shudder Before the Beautiful - Jak dla mnie świetne intro i podobają mi się agresywne riffy gitarowe. Podobają mi się w tej piosence delikatny i anielski głos Floor, niebiański chór przy, którym mi ciary po plecach przechodzą. :D 9/10

 

2. Weak Fantasy - Miałem nadzieje na agresywną piosenkę w wykonaniu Floor i Marco. I moja nadzieja nie była pusta są dwie i wśród nich jest właśnie ta piosenka. Ta piosenka już od pierwszych sekund chwyciła mnie za serce agresywne brzmienie gitar, chóry wokal Floor z pazurem i świetna partia wokalna Marco. Ta piosenka przyprawia mnie o gęsią skórkę. :-D 9,5/10

 

3. Élan - Wielu ludzi uważa ta piosenkę za najgorszą w historii zespołu teledysk może tak, ale piosenka nie. Ja uważam, że słusznie został wybrany jako singiel promujący album taki komercyjny, wesoły i chwytliwy utwór nie jest zły. Co mi się w tej piosence podoba folkowe brzmienie grane przez Troya, ciężkie brzmienie gitar, gra Tuomasa i delikatny wokal Floor. Ale nie oszukujmy się to jest najgorsza piosenka w całym albumie. :) 8/10

 

4. Yours Is an Empty Hope - Jak usłyszałem ten utwór, to kopara mi opadła. Hybryda Master Passion Greed i Dark Chest of Wonder. Jak niektórzy pewnie zauważyli w tym utworze Floor growluje w momencie, kiedy Marco śpiewa. Znowu wspomnę, że podoba mi się agresywne brzmienie gitary Emppu spisał się na medal na nowym albumie. Do tego świetna gra orkiestry i Tuomasa. :happy: 9/10

 

5. Our Decades in the Sun - Od czasów Sleeping Sun Nightwish nie nagrał tak pięknej ballady. Ta piosenka momentami przypomina Pink Floyd w połączeniu z orkiestrą symfoniczną. Ta piosenka świetnie nadawałaby się do świata elfów i Władcy Pierścieni. Przepiękny wokal Floor, solówki Emppu są świetne z dodatkiem lekkich agresywnych momentów i gra Tuomasa na fortepianie jest świetna i klimatyczna. Dla mnie ta piosenka, to lepsza wersja Slow, Love, Slow. Ale, czy mi tylko początek tej piosenki przypomina mi A Lifetime Of Adventure? :) 10/10

 

6. My Walden - Normalnie mam deja vu I Want My Tears Back vol.2. Piosenka niczym się nie wyróżnia może tym, że słyszymy wokal Troya i wesołe elementy folkowe. 7,5/10

 

7. Endless Forms Most Beautiful - W tej piosence jestem ostatnio zakochany do szaleństwa. Co mi się w niej podoba na pewno brzmienie gitarowe, chóry, orkiestra w tle. Jest pewien moment, gdzie jest sama gra gitary i dochodzi do tego chór i to jest w tej piosence epickie(Przypomina mi, to trochę Rammsteina). :happy: 9/10

 

8. Edema Ruh - Jakoś nie za szczególnie mnie ten utwór nie powalił. 7/10

 

9. Alpenglow - Ta piosenka też nie jest jakaś za szczególna jak Edema Ruh. Ale w niej jest piękna gra orkiestry i znowu się powtórzę gra gitary. Czasem mam wrażenie, że to kontynuacja Ever Dream. ;) 8/10

 

10. The Eyes of Sharbat Gula - Przepiękny instrumental świetnie pasuje do historii Sharbat Guli. Podobają mi się chóry i folkowe elementy Troya. Przyznam szczerze, że ta melodia pasowałaby mi do soundtracku Titanica. Też macie podobnie? :-D 10/10

 

11. The Greatest Show on Earth - Ojojojojoj. Ten utwór kipi epickością normalnie najlepsza piosenka z całego albumu. Śmiało dorównuje znanemu i lubianemu Ghost Love Score. Wstęp jet niesamowity i magiczny. Podoba mi się, jak na początku Tuomas gra na fortepianie i przygrywa mu orkiestra w tym moje ukochane wiolonczele. Do tego dochodzi operowa partia Flor co mi przypomniała Tarję i jej recytacja jest epicka. Trochę klimatem mi przypomina Century Child. 8.44 minuta przypomina mi folkowy element wzięty z piosenki The Wayfarer. Rozśmiesza nie w tej piosence jedynie, to odgłosy zwierzaków. Podoba mi się niesamowicie partia wokalna Marco. I znowu muszę pochwalić grę Emppu. :happy: 10/10

 

Podsumowując album genialny i nie słychać w niej braku Jukki. :)

Moja średnia ocena : 8,8/10 :happy:

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, pozwolę sobie zapytać z czystej ciekawości, dlaczego uważasz, że album to dno? (pytanie bez cienia wyrzutu, takie o sobie pytanie po prostu :))

 

Brzmi zupełnie inaczej niż cokolwiek stworzone przez NW. Za dużo folku i ogólnie nie podoba mi się brzmienie albumu, jest jakieś takie chaotyczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie krótko.

Dlaczego EFTMB brzmi płasko? Moja wersja jest taka: przy tej ilości ścieżek trzeba było część dać nieco ciszej, co bez odpowiedniego sprzętu sprawia wrażenie pustawego dźwięku. Po odpowiednim ustawieniu wzmacniacza brzmi idealnie. ♥

 

Co do samego albumu: jestem pod ogromnym wrażeniem, piosenki są mocno dopracowane, słychać współpracę całego zespołu przy aranżacji. Chociażby Weak Fantasy było taką lekką mieszanką stylu NW, Tarota i ReVamp. Swoją drogą, to wspaniałe, że po raz pierwszy (wreszcie!) cały zespół, razem z wokalistką, pracują nad utworami w kontekście kompozycyjnym. Jestem z nich ogromnie dumna. ♥

Wszystkie piosenki są bardzo złożone, powiedziałabym, że nawet bardziej niż na IM, bo tam poza orkiestracjami wiele naraz się nie działo, EFMB atakuje nas wszelkiego typu dźwiękami ze wszystkich stron. Wokale (wszystkie trzy) są absolutnie genialnie dopasowane do utworów (i, co zwłaszcza miło słyszeć, nie utwory do wokali). Różnorodność instrumentalna też jest większa niż na IM.

Wszystkie utwory mi się bardzo podobały, najmniej do gustu mi chyba przypadło Alpenglow, natomiast tytułowy utwór i Our Decades in the Sun muszę jeszcze przetrawić, żeby się odpowiednio odbiły w głowie. Za to The Greatest Show on Earth, Shudder Before the Beautiful i Weak Fantasy (to intro! ♥) są chyba najwspanialszymi kawałkami z tej płyty.

Coś więcej napiszę, jak się bardziej wgryzę w ten album. :>

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie krótko.

Dlaczego EFTMB brzmi płasko? Moja wersja jest taka: przy tej ilości ścieżek trzeba było część dać nieco ciszej, co bez odpowiedniego sprzętu sprawia wrażenie pustawego dźwięku. Po odpowiednim ustawieniu wzmacniacza brzmi idealnie. ♥

 

Dokładnie!

Odebrałem właśnie słuchawki z naprawy (ah ta wiecznie psująca się lewa słuchawka -.-). Dopiero teraz słysze BRZMIENIE. Kolosalna różnica między "słuchawkami. a słuchawkami. Śmieszna sprawa, jak odpowiedni sprzęt może zmienić odbiór muzyki :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadę sobie dzisiaj do pracy w warunkach armageddonowych (śnieg,lód,zaspy) czyli iście świątecznych:D i te 10 km/h z przytupem umila mi "My Walden" :) Jak ja lubię lekkość tej piosenki , i świetny wokal Floor i tą pozytywną melodyję. Przy "Fire golden" wesoło potupuję na sprzęgle....A potem TGSOE.

Utwór który mi się podoba , jak już wspominałam, ale i tak dawkuję sobie jego odsłuchiwanie, właśnie po to żeby z każdym kolejnym razem odkrywać nowe "urzeczenia" wychodzące z tej pieśni.

BTW w tym kawałku mam wrażenie że śpiewają trzy wokalistki:p Już tu ktoś wspomniał chyba na tym forum (albo na tym drugim, nie pamiętam -sorki)- część operowa ; Simon Simons (po kilku odświeżających lekcjach techniki śpiewu), słowa "zaczepnie mówione" skojarzyły mi się z Tarją , autentycznie, już ją słyszałam w czymś takim, a potem Nightwishowa Floor:D

Miodzio:)

Jeszcze tak poza tematowo, wywiad z Marco w Teraz Rocku , naprawdę sporo mówi i rozjaśnia temat jak bardzo zespołowo powstał ten album, i jak inny był system pracy nad płytą. Miło się czyta, lepiej się wtedy EFMB rozumie.

Zazdroszczę wam tych porządnych SŁUCHAWEK , ale i tak na "słuchawkach" nowy NW daje radę:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spodziewajcie się w przyszłym tygodniu na naszej stronie obszernej recenzji, dogłębnie analizującej EFMB. :)

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie w utworze TGSOE słychać śpiew ptaków? Zdaje sie Miko,ten gościu od produkcji płyty w jednym z trailerów wymieniał,że utwór ma śpiew ptaków,fale itp... : P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ja gdzieś w internetach mogę dostać/przesłuchać instrumentalne i orkiestralne wersje Endless?

Powinny już dawno być, ale jakoś nie umiem ich znaleźć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj maila na priv to Tb podeśle instrumentale :)

 

Czy są już jakieś informacje co do ilości zakupionych płyt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po płycie "Endless Forms Most Beautiful" odsłuchując utwur promocyjny, spodziewałem sie czegoś wiecej. Z całości najbardziej mi sie podoba promocyjny utwór Élan i ostatni 23-minutowy utwór, dokładniej trzecia jego część. Dla mnie za mało energi i mocniejszych brzmień. Imaginaerum o wiele bardziej instrumentalnie mi się widzi niż najnowszy album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płytę odsłuchałem i jestem pod wielkim wrażeniem,słychać kawał dobrej roboty. Na albumie słychać dojrzałość,maestro czerpał z poprzednich abumów to co najlepsze. Wróciła gitara i keyboard, partie orkiestralne miód dla mych uszu(brak tylko dobrych słuchawek by te wszystkie dzwięki wychwycić),Tuo i Pip brawo. Według mnie akcenty folku dodają tylko uroku. Różnicy w garach nie wychwyciłem, Kai radzi sobie(choć chciałbym żeby to był Juka ale w końcu sam sobie namaścił zastępcę). Jedyne do czego mogę się przyczepić to wokal Floor,śpiewa zbyt delikatnie mogła by pokazać pazur. I dlaczego w miksie wokal został ściszony? Moja nota to 9.5/10 (za ten wokal).

Spróbuję napisać coś dogłebniej jak tylko przesłucham album więcej niż tylko jeden raz. Jutro zabieram się za płytę z wersjami.orkiestralnymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurcze, trochę żałuję, że kupiłam tylko tą podstawową, bo przesłuchałabym też instrumentalnej i orkiestrowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osłuchałam się już trochę z albumem i mogę coś więcej napisać :)

 

1. Shudder Before the Beautiful - połączenie DCoW i Storytime :D Świetne połączenie! Bardzo chwytliwy kawałek i idealnie otwiera album. Chór jest cudowny! Wokal Floor świetny! No i już po pierwsym przesłuchaniu nuciłam sobie refreny z Floor :D 9/10

 

2. Weak Fantasy - Floor pokazuje pazur, perkusja i gitary - ubóstwiam! Jest power :) Tekst też bardzo mi się podoba :) 8.5/10

 

3. Elan - sporo osób twierdzi, że słabiutki, a ja bardzo go lubię! Jest pozytywny, dobrze wpisuje się w album. Trochę taki uspokajacz pomiędzy dwoma najbardziej agresywnymi kawałkami na krążku. Pozytywny tekst, piękna pochwała życia, folkowe brzmieni (za którym nie przepadam) nawet mi nie przeszkadza. Porównując do innych singli - pomijam Storytime, który jest chyba best ever - to wcale nie wypada tak blado przy choćby BBB czy WIHAA! 6.5/10

 

4. Yours is an Empty Hope - Floor mogłaby być tu jeszcze troszkę bardziej agresywna, bo potrafi! Ale i tak jest super. Powtórzę (jak przy Weak Fantasy) - perkusja ♥ i gitary też świetne! Marco bardzo dobrze spisał się wokalnie. Tekstowo... No właśnie! Jest fajnie, ale to jedyny utwór z albumu, który tak bardzo odbiega od konceptu! Mimo to... 8/10

 

5. Our Decades in the Sun - Ten chórek na początku... Mam deja vu - A Lifetime of Adventure!!! Tekst jest bardzo prosty, ale czasami nie potrzeba nic więcej, czasem prostota jest wystarczająca. Na początku ballada była dla mnie jednym ze słabszych utworów, ale to się zmieniło. Dokładnie tak samo było z SLS. 8/10

 

6. My Walden - kolejny utwór, który początkowo nie zrobił na mnie wrażenia. Teraz bardzo go lubię. Taki wesoły, folkowy (dlatego na początku mnie irytował!) 7,5/10

 

7. Endless Forms Most Beautiful - nie jest to mój faworyt (a tego bym się spodziewała oceniając po samym tytule), ale jest dobry. Wokal imo troszkę zbyt delikatny, ale muzycznie jest wspaniale. Tekstowo... nieźle :P 7/10

 

8. Edema Ruh - nie lubię... Nie porwało mnie na początku i dalej nic we mnie nie porusza. Muzyka przesłodzona (gdyby wyciąć gitary mógłby to być hit z MTV), momentami kojarzy mi się z Within Temptation :D 4.5/10

 

9. Alpenglow - pokochałam od samego początku! Chociaż pierwsze dźwięki przypominały mi BBB... Ale wokal Floor ♥ i ta zmiana w przedostatnim refrenie ♥ ciary!!! 9/10

 

10. The Eyes of Sharbat Gula - imo jeden ze słabszych instrumentali NW. Może dlatego, że pierwotnie ponoć nie miał to być instrumental? Przez cały czas napięcie rośnie i nie czuję, żeby coś go rozładowało. I tego mi tam brakuje. 7.5/10

 

11. The Greatest Show on Earth - wielkie WOW!

W pierwszej części cudowny wokal Floor, piękna muzyka. Wstęp genialny!

Część druga - recytacja na początku - uwielbiam. A później ten HIPNOTYZUJĄCY głos Floor! (enter LUCA ♥ enter life ♥ ). Refreny w tej części też super.

Część trzecia - tutaj Marco i Floor i ich świetna współpraca. Wyszło wspaniale!

Nie przeszkadzają mi odgłosy zwierzątek, ba! podobają mi się! Uwielbiam moment, który pokazuje ewolucję muzyki ♥ Recytacje są świetne, szum fal wspaniale wycisza na koniec (uwielbia morze!)... A Floor jest tu chyba niemal w każdej swojej odsłonie! Zdecydowanie najlepszy kawałek na płycie. Tekstowo może momentami przekombinowane czy naiwne, ale imo dobre. Mnie się podoba! 10.10

 

12. Sagan - Dla mnie takie trochę bez wyrazu przy całej reszcie, ale i tak nie jest złe. Nadrabia tekstem ;) 6.5/10

 

Ogólnie album bardzo równy, Troy fajnie spisał się na wokalu, folkowe wstawki nie drażnią mnie jakoś bardzo (hmm dziwne...) i słychać, że zespół jest dobrze zgrany :) Tylko mam wrażenie, że wokal Floor jest trochę wyciszony. Nie mogę się doczekać, żeby usłyszeć coś w wersji live! Już niedługo :D

 

Album oceniam na 8.5. Stawiam go na podium obok Once i IM :) Świetna robota, NW!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Starsze kawałki NW w TGSOE - polecam. :) Szczególnie Wayfarer mnie zaskoczył!

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro albo w środę kupuję płytę. Jak na razie z utworów płytowych nie mogę przestać słuchać "My Walden" :D Pozostałych piosenek na krążki słuchałem po 1, 2 razy, więc się nie wypowiem. Ale "My Walden" chyba zostanie moim nowym "Troy'owym" ulubieńcem :D

A, i wstęp do "Sagan" bardzo mi się wkręcił.

 

Będzie dużo słuchania :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnosząc się do posta Adriana( czy mogę po imieniu?;D) , to ta rozbiórka u tubowa demaskująca gonienie własnego ogona jest ok- przyjmuje na klatę, ale to "zasłyszenie" Poety w tym kawałku wyszło średnio. Ja tam tego aż taaak nie słyszę:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
/.../ ta rozbiórka u tubowa demaskująca gonienie własnego ogona jest ok- przyjmuje na klatę, ale to "zasłyszenie" Poety w tym kawałku wyszło średnio. Ja tam tego aż taaak nie słyszę:)

Faktycznie, często w tego typu filmikach fani, jeśli już znajdą jakieś cytaty muzyczne to starają się szukać ich jeszcze więcej na poparcie swojej tezy.

Z kolei - czym jest minuta Wayfarera w 24 minutowym utworze? ;)

 

Odnosząc się do posta Adriana( czy mogę po imieniu?;D) /.../

I teraz nie mam pewności czy zwracasz się do mnie po imieniu czy po nicku. :D j/k

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko ja uważam,że faktycznie w ostatniej,krzyczącej partii Floor w YIAEH Floor śpiewa Yours is a dying hope? W książeczce płyty jest chyba błąd bo napisane jest normalnie Yours is an empty hope.. Pod koniec trailera słychać wyraźnie jak śpiewa tą kwestie o której wspomniałem

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, często w tego typu filmikach fani, jeśli już znajdą jakieś cytaty muzyczne to starają się szukać ich jeszcze więcej na poparcie swojej tezy.

Z kolei - czym jest minuta Wayfarera w 24 minutowym utworze? ;)

 

No właśnie mam wrażenie że to takie doszukiwanie się i czepianie na siłę. Jasne że słychać na tej płycie patenty już raz wykorzystane, zestawy dźwięków etc. o czym już pisałam, ale umówmy się że są to autocytaty tworzące jakąś nową jakość.

AC/DC od lat gra niemal to samo ,setki innych bandów także - a wydaje mi się że to przy okazji nowego Nightwisha powstał trend pt. "wytknijmy zespołowi autoplagiat".

Za dużo wolności u tuba chyba ,a za mało słuchania muzyki dla samego słuchania. :)

 

 

Odnosząc się do posta Adriana( czy mogę po imieniu?;D) /.../

I teraz nie mam pewności czy zwracasz się do mnie po imieniu czy po nicku. :D j/k

 

Tadam:D Można to rozstrzygnąć dwojako; jeśli spojrzę na Twój nick czysto internetowo- to jest on dla mnie Twoim internetowym "Imieniem". :D

Z drugiej strony poczytałam genezy nicków użytkowników jakiś czas temu i pamiętam że to Twoje prawdziwe imię, poza internetowe:) No:D

 

 

Poknociłam cytaty;/ zaraz mnie ktoś pewno ochrzani...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.