Jump to content
Taiteilija

Bieżące newsy

Recommended Posts

Guest krzys47

Wygląda na to, że teraz Kai Hahto będzie posłem sprawozdawcą z obozu NW :)

 

kai2.thumb.jpg.14c6508a44dad93fca7bfc48fe1e2c68.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stwierdzam że byłoby bardzo fajnie, gdyby było więcej niż 12. Każda piosenka to kilka minut więcej szczęścia dla Kuolemy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta jesli nie zrobią selekcji i z tych nagranych wybiorą na płytę tylko 10 najlepszych na płytę plus dwa bonusy :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co napisał, to nie jest zły. Jednak nie jest taki, jak on to określił "heavy metal". :) Chodzi raczej o porównanie do perkusji Jukki jak dobrze pamiętam miała ona dwa bębny basowa, a Kai ma tylko jeden. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli fani będą narzekać na slaba jakość perkusji studyjnej?? : 0

To raczej inaczej znaczy to co on napisal,ze nie wydaje sie z pierwszego wrażenia jak sprzęt do heavy metalu ;) W sensie,ze pozory mogą mylić ;)

A może ja zle zrozumiałem... Mam nadzieje,ze nie będzie byle jak i kartonowo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taa co racja to racja :P Tak jak pelno jest recenzji poprzednich plyt w Internecie i ludzie narzekają na nie i tez chwalą :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] pelno jest recenzji poprzednich plyt w Internecie i ludzie narzekają na nie i tez chwalą :P

 

Konstrukcja tego zdania i ogólnie polszczyzna Twoich wypowiedzi nadal doprowadzają mnie do padaczki... pytam z ciekawości, masz dysleksję? Czy może jesteś zbyt leniwy, lub roztargniony, żeby pisać choć w miarę poprawnie w ojczystym narzeczu? Jeżeli masz dysleksję, mów śmiało, to zyskasz taryfę ulgową i Taiteilija się odczepi. W pozostałych dwóch przypadkach zasługujesz na to, żeby Ci wstawić uwagę i postawić do kąta! :D

 

Ze co?? Nemo jest wspaniałym itworem!! To chyba WIHAA powinno nie być na płycie za tandetne electro Rammsteinowe dziwieki...

 

... że "Nemo" jest wspaniałym to dość rewolucyjne stwierdzenie... nie, żeby WIHAA nim było, ale... oba utwory są bardzo radiowe, bo też oba są singlami i ich zadaniem było promowanie płyty, czyli przyciągnięcie tylu ludzi, ilu się da chwytliwym refrenem. Mam nadzieję, że na nadchodzącej płycie będzie takich kawałków minimum, bo choć na początku nawet fajnie się ich słucha... no, z pierwsze 10 razy, a potem człowiek dochodzi do wniosku, że są dość nijakie i proste, jak budowa cepa. Naprawdę dobrą piosenkę poznaje się po tym, że i po setce przesłuchań nie traci na wartości, nie wydaje się prostacka i singlowa... a w każdym, ja tak właśnie rozróżniam piosenki. Utwory typu "Nemo", czy WIHAA są świetne tylko na początku i szybko się przejadają (choć od singlowej reguły są wyjątki; mnie jakoś nie chce się całkowicie zbrzydnąć "Wishmaster", czy "Sleeping Sun").

 

 

PS. ZACZYNACIE ROBIĆ OFFTOP! TAI BĘDZIE USUWAĆ!

 

EDIT: Posty niezwiązane chociaż śladowo z tematem trafiły do archiwum.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] pelno jest recenzji poprzednich plyt w Internecie i ludzie narzekają na nie i tez chwalą :P

 

Konstrukcja tego zdania i ogólnie polszczyzna Twoich wypowiedzi nadal doprowadzają mnie do padaczki... pytam z ciekawości, masz dysleksję? Czy może jesteś zbyt leniwy, lub roztargniony, żeby pisać choć w miarę poprawnie w ojczystym narzeczu? Jeżeli masz dysleksję, mów śmiało, to zyskasz taryfę ulgową i Taiteilija się odczepi. W pozostałych dwóch przypadkach zasługujesz na to, żeby Ci wstawić uwagę i postawić do kąta! :D

 

Ze co?? Nemo jest wspaniałym itworem!! To chyba WIHAA powinno nie być na płycie za tandetne electro Rammsteinowe dziwieki...

 

... że "Nemo" jest wspaniałym to dość rewolucyjne stwierdzenie... nie, żeby WIHAA nim było, ale... oba utwory są bardzo radiowe, bo też oba są singlami i ich zadaniem było promowanie płyty, czyli przyciągnięcie tylu ludzi, ilu się da chwytliwym refrenem. Mam nadzieję, że na nadchodzącej płycie będzie takich kawałków minimum, bo choć na początku nawet fajnie się ich słucha... no, z pierwsze 10 razy, a potem człowiek dochodzi do wniosku, że są dość nijakie i proste, jak budowa cepa. Naprawdę dobrą piosenkę poznaje się po tym, że i po setce przesłuchań nie traci na wartości, nie wydaje się prostacka i singlowa... a w każdym, ja tak właśnie rozróżniam piosenki. Utwory typu "Nemo", czy WIHAA są świetne tylko na początku i szybko się przejadają (choć od singlowej reguły są wyjątki; mnie jakoś nie chce się całkowicie zbrzydnąć "Wishmaster", czy "Sleeping Sun").

 

 

PS. ZACZYNACIE ROBIĆ OFFTOP! TAI BĘDZIE USUWAĆ!

 

 

Ja się dziwie że jeszcze nie dostałam pouczenia za moją polszczyznę. :) Bo do najlepszych nie należy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polskie tłumaczenie raportu pana Hahto

Oto widok na mój zestaw. Tak wiem, że nie wygląda zbyt „metalowo” z jednym bębnem basowym, ale tak będzie tylko w trakcie nagrań. Jest dużo łatwiej uzyskać bardziej akustyczne brzmienie na albumie, używając tylko jeden bęben basowy, poza tym takie było życzenie człowieka, który rejestruje album. Na koncertach będę oczywiście używał dwie centrale. W czwartkowy wieczór zaczęliśmy nagrywanie i mamy obecnie gotowe siedem utworów. Wczoraj zrobiłem pięć numerów. Nagrywanie poszło gładko i odbyło się w zrelaksowanej atmosferze. Wczoraj odwiedził nas także Jukka i posłuchał kawałków. Ósmy album Nightwish nabierze kształtów, gdy dziś dogram partie do ostatnich czterech numerów. Piosenki są wspaniałe! Pozdrowienia!

 

 

 

Wygląda na to, że to będzie pierwszy album Nightwish, gdzie nie będzie w ogóle gry na dwie centrale.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak lubisz bardziej akustyczne brzmienia to nie narzekasz. Jak nie lubisz, to teraz powinnaś zacząć narzekać. :-D Mi tam wszystko jedno. Jednak trochę bardziej skłaniam się w stronę dwóch central. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie, ludzie. Po co od razu narzekać. Nie lepiej poczekać do wydania płyty, a potem jak by narzekać. :) Z głaskaniem perkusji, to trochę za dużo powiedziane. Aż tak milutko chyba nie będzie. :-D Jednak wolę się wstrzymać i poczekać z oceną do przesłuchania albumu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście brzmienie perkusji będzie inne. Jak ktoś gra lub się interesuje bliżej muzyką, to pewnie zwróci uwagę, ale dla pozostałych, zagadnienie ilości bębnów basowych jest bez znaczenia :D. Poza tym na jednym bębnie też można grać z użyciem podwójnej stopy. Już pomijam fakt, że miks albumów Nightwish powoduje, że perkusja nie ma priorytetowego znaczenia.

 

Chociaż trzeba przyznać, że większość zespołów metalowych stosuje podwójny bęben basowy. Jak rzucicie okiem na zestaw Jukki , to zobaczycie te dwa największe bębny (drum bass), Kai ma tylko jeden w zestawie.

 

To wszystko oczywiście nie znaczy, że będzie "niemetalowo", dla przykładu Nicko McBrain z Iron Maiden gra właśnie na pojedyńczym zestawie. Prawdopodobnie w ogóle tego nie odczujemy, ewentualnie w bardzo niewielkim stopniu :).

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie narzekam na jedną centralę, choć ciekawość mnie zżera. 10 czy 12 utworów to dla mnie obojętne, najważniejsze, że będzie ten jedyny w samym rodzaju najdłuższy utwór. Jeszcze ważne jest to, żeby BYĆ DOBREJ MYŚLI i MYŚLEĆ POZYTYWNIE. ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niby racja,dla mnie najmniej ciekawym instrumentem jest bass który często jest Malo słyszalny w piosenkach,jest przytlaczany innymi instrumentami :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi również brakuje bass'u i mam nadzieję, że się go doczekam w następnym albumie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.