Jump to content
Taiteilija

Bieżące newsy

Recommended Posts

Mi tam sie podoba okadka singla,jest bardzo ciekawa i ekspresyjna ;)

Nie wiem czemu wiele osób narzeka na nią,czasem piękno twki w prostocie a poza tym muzyka jest najważniejsza ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

W ogóle to chyba pierwszy raz, że tytuł piosenki to coś w innym języku niż po angielsku albo fińsku.

 

Było Nemo po łacinie i wydaje mi się, że teraz będzie podobnie tytuł obcojęzyczny, ale cały liryk będzie oczywiście po angielsku. Z łaciną jest o tyle prościej, że nie ma czegoś takiego jak prawidłowy akcent łaciński, bo nie jesteśmy w stanie odtworzyć dźwiękowo, jak mówili ludzie przed wiekami. Natomiast tutaj nawet nie wiem, czy Élan będzie w ogóle tekście, bo Floor musiałaby to słowo śpiewać z francuskim akcentem :D, trochę by to dziwnie brzmiało z całością, choć byłby to na pewno fajny smaczek.

Czemu nie? Przecież jest Holenderką i z francuskim pewnie miała dotąd raczej co nieco do czynienia... Chociaż Holandia to jednak nie Belgia. Mogła się też uczyć niemieckiego. ;)

 

Aczkolwiek Tuo chyba nie zna francuskiego... co akurat stanowi większy problem. ;>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paula , jeszcze językiem którym się mówi w Belgii i Holandii ,to takim językiem jest Flamandzki zwany też Niderlandzkim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak będzie się prezentować płytka singla. :)

 

tumblr_ng9sfypTbT1qld3x0o1_1280.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękny cDek ; ) Ta postać z okładki kojarzy mi sie jakoś z Piotrusiem Panem : P

Poza tym cos czuje,ze Élan bedzie mial podobny przekaz co Last Ride of the day,skoczny I radosny numer ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paula , jeszcze językiem którym się mówi w Belgii i Holandii ,to takim językiem jest Flamandzki zwany też Niderlandzkim

 

No tak, ale flamandzki jest bardziej zbliżony do francuskiego, a holenderski - do niemieckiego. Jednak w Belgii francuski jest językiem urzędowym (obok niderlandzkiego i niemieckiego), a w Holandii tylko niderlandzki, więc większe prawdopodobieństwo jest, że Floor mówi po niemiecku niż po francusku - co jednak nie wyklucza sytuacji, w której posiada umiejętność posługiwania się obydwoma. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wersja alternatywna ma być reinterpretacją Petriego Alanko (muzyka, który przerobił Imaginaerum na soundtrack). Może być ciekawe takie inne spojrzenie na piosenkę NW. :)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Élan' też będzie miał swoje vinyle. :)

 

2gtdgzk.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wywiad z Tuomasem:

 

http://www.tuomas-holopainen.com/en/interviews/553-tuomas-quizzed-about-new-album-more

 

W skrócie (z tych ciekawszych rzeczy):

 

- nazwa nowego albumu nie do końca wpisuje się w "styl Nightwisha". Towarzyszyła ona zespołowi przez dłuższy czas ale dopiero kilka miesięcy temu Tuomas postanowił nazwać album w ten sposób. Pomysły? Pierwsze, o czym pomyślałem to o słynnym "Vehicle of Spirit"... Ale to już było!

- to będzie (już właściwie jest) ulubiony album Tuomasa (jak każdy najnowszy :D)

- wokal Floor zostanie użyty w wielu różnych odsłonach, ale możemy ograniczyć swoje oczekiwania względem stylu operowego

- reszta jest milczeniem

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli nie będzie operowego stylu? :'(

 

Tuomas tuomaczy to tak, że to historia, którą chcą opowiedzieć determinuje typ wokalu w utworze. Z wywiadu wynika, że jeśli będą jakiekolwiek partie operowe to raczej w śladowych ilościach. Nie zmienia to jednak faktu, że Floor pokaże swoje różne oblicza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyzby tytul plyty jak I singla nie byl po angielsku? : P

 

Oględnie rzecz biorąc, nie sądzę, by różnica w tytule miała coś wspólnego z językiem. Myślę raczej, że Tuomasowi chodziło o różnicę w wydźwięku tytułu; większość, ba!, wszystkie dotychczasowe albumy NW miały tytuły wiążące je z czymś tajemniczym, czymś związanym często z fantazją. Tym razem album ma opierać się na osi nauki, więc zapewne tytuł będzie naukowy.

 

A perspektywa Floor wykonującej wyłącznie wokale operowe byłaby dla mnie dość uciążliwą. Tę ścieżkę NW mają za sobą i nie ma co na siłę próbować powrotu, szczególnie jeżeli ma się wokalistkę o tak plastycznych możliwosciach. Wspaniałe i fascynujące jest dla mnie właśnie to, że zamierzają wykorzystać różne warianty wokalu. To może być naprawdę COŚ.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam rozumieć ,że Find the Origin ostatecznie nie będzie tytułem albumu? O co chodzi z tym brakującymi 5 procentami do gotowej płyty? Na fb profilu Nightwish Pl dodali wczoraj post,że potrzeba jeszcze poprawek kosmetycznych i masteringu.. A sam zespół dał posta,że mixy zostały zakończone.. Więc sie pytam o co kaman??

Myślałem,że tylko brakuje im juz w Styczniu masteringu... :\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miksy są zasadniczo ukończone przez trójkę producentów (Tuo, Tero, Mikka), ale jeszcze w styczniu zbierze się cały zespół posłuchać wspólnie materiału i jakieś drobne, kosmetyczne poprawki będą wprowadzone tu i ówdzie (owe brakujące 5%), mówił już o tym Tuomas w ostatnim filmiku making of,, że chcą nabrać trochę dystansu i jeszcze raz spojrzeć na utwory w styczniu. Możliwe są nawet jakieś niewielki dogrywki (gdzieś jakieś kolejne klawisze w tle itp)

 

Mastering to oni mogą wykonać nawet przed samym tłoczeniem dopiero, mastering w przeciwieństwie do miksu to jest jeden/dwa dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałam nadzieję, że podadzą też listę piosenek, ale i bez tego jest cacy. Tak długiego tytułu jeszcze nie mieliśmy! :D Okładka nie jest zła, choć trochę brak mi kolorów, oby piosenkom ich nie zabrakło! Sądząc po okładce, będziemy mieli do czynienia z jakąś muzyczną Arką Noego. No, i data premiery wypada wcześniej niż w kwietniu, co się chwali! :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okładka jest dziwna,może trochę za dużo się na niej dzieje , ale jest całkiem ładna . Fajny kontrast i dobrze , że jest szara . (Te mechanizmy dodają fajnej steampunk'owej atmosfery ) .

A jak tłumaczyć tytuł ? "Endless forms most beautiful" co to znaczy ? (EFMB - dziwny skrót :P ) >

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okładka jest hm... bardzo ciekawa. Mam wrażenie, że ta płyta będzie zupełnie inna niż wydane do tej pory. A ten tytuł w pierwszej chwili nie pasował mi gramatycznie :D Po chwili zastanowienie olśniło mnie, że "forms" jest tutaj czasownikiem i wyszło mi coś takiego "Nieskończony/Wieczny/Nieograniczony tworzy najpiękniejsze", całkiem ciekawy tytuł. W sumie te pierwsze przymiotniki mogą być też w rodzaju nijakim albo żeńskim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.