Jump to content
Taiteilija

Bieżące newsy

Recommended Posts

Bardzo wrazliwa piosenka I z malymi partiami orkiestry? Two for Tragedy part 2 :P

 

Ani wrażliwa, ani z małymi partiami. Wrażliwy może być człowiek, a nie piosenka :). Raczej pełna emocji i uczuć i też nie małe partie orkiestry, ani jej mniejszy udział, tylko zaangażowana mniejsza orkiestra (skład typu orkiestra kameralna, z wyraźnymi brzmieniami pojedyńczych instrumentów), ale ona może całkowicie zdominować aranżację i wypełnić cały utwór. W sumie to byłoby ciekawe, utwór NW oparty na przykład na niemal wyłącznie kwartecie smyczkowym, bez tego epickiego "ataku" rozbuchanej orkiestry.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi właśnie sie wydaje,że tą piosenkę najbardziej przyciąga będzie wokal niż instrumentalia,mogą odgrywać drugoplanową rolę ;) Tuomas swoim geniuszem na pewno nas wszystkich może jeszcze zaskoczyć ;)

Wogóle jakie partie nagrywaja obecnie? Wokal Floor?

Mika J. na profilu fb napisal,ze w ten weekend Nightwish band camp to ONI nie nagrywali przez ostatni czas,tydzien Nic?.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Twittera Pipa ;)

 

Well, despite the lack of news, I am actually on score number 10! Number 9 was a rousing affair, featuring the largest orchestra

 

9 is possibly the title track of the album and I think it's a really strong single contender. Really pleased with my French Horn lines!

 

 

The more I listen, the more I think this is one of Tuomas's strongest selection of Nightwish songs for a long time. Powerful and memorable!

 

Song 10 has one of those clever timing shifts. It's actually in 4/4 but has a little twist to throw the listener. Fearsome pizzicato too!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro Pip napisal,ze bedzie tytulowa piosenka plyty to jednak nie bedzie to "Nightwish" :P

A poza tym od czasu Wishmaster nie mialo to miejsca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro Pip napisal,ze bedzie tytulowa piosenka plyty to jednak nie bedzie to "Nightwish" :P

A poza tym od czasu Wishmaster nie mialo to miejsca ;)

 

A instrumental Imaginaerum na płycie Imaginaerum? :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Nie gniewaj się LD, ale większość korzysta z komputera i Twoje linki prowadzą donikąd. LUDZIE!!! plusiki dla LD, vaari tylko przepisał :)


Się Pipuś rozpisał po nocy, 6 tweetów. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja linka wysłalem przez komórkę :P Pip nic nie napisał o utworze numer 11.. Tylko powrócił do epickiego ostatniego utworu którego końcówka będzie zatrzymaczem przedstawienia piękna,melancholijna i nawet biblijna ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Staraj się dawać linki do normalnego twittera. Gdy wejdziesz z komórki to sama sobie przerabia na wersję mobilną, a gdy wchodzisz z kompa albo laptopa na mobilną to nie przerabia i jest do kitu. Brawo za czujność. ;)

Nic nie poradzę, jest 6 tweetów od Pipusia, w tym na temat 11 utworu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pipuś coś przyśpieszył swoją pracę z aranżami utworów,pewnie dlatego,że nieuchronnie zbliża sie Październik i sesje nagraniowe w Londynie ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

VOX done! Marco and Floor finished their vocal recording!!! We're getting closer to the end of these magical recording sessions…

But this milestone in it's process was celebrated with as much joy as the recording itself was done!

 

Radujmy się :D

1385422_10154661190875068_2173090208742883493_n.thumb.jpg.1df4458dee38dccd90e7d591417539cb.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurcze byłaś szybsza odemnie o prawie minute ;) Ależ oczywiście że się radujemy :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale masz tempo, Lucyfetka! Gdy tylko ujrzałem niusa na fb, postanowiłem wrzucić go na forum. :D Too late!

 

W każdym razie bardzo dobra wiadomość! Tylko co z Troyem? Czy ktoś się orientuje czy on w ogóle jest na tym kempingu?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale masz tempo, Lucyfetka! Gdy tylko ujrzałem niusa na fb, postanowiłem wrzucić go na forum. :D Too late!

 

W każdym razie bardzo dobra wiadomość! Tylko co z Troyem? Czy ktoś się orientuje czy on w ogóle jest na tym kempingu?

 

Jakimś cudem zawsze dzwoni mi powiadomienie na Facebooku jeśli chodzi o jakieś posty NW, jak? :D

Cisza jest o nim, sama szukałam coś na jego temat, ale pustka cisza kompletnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troy też dołączył do obozu i nagrywał. Oto jego najnowsze zdjęcie :)

694628c3225eed7d.jpg

 

Jak widać odbywały się nagrania buzuki, ale to nie jest zwykłe buzuki, tylko specjalne buzuki elektro - akustyczne, 8 - strunowe :D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie jakby było więcej newsów jak przy poprzednich krążkach, czy tylko mi się tak wydaje? Łatwiej jest czekać na 8 krążek jak zespół jest bliżej nas- oczekiwania zawsze były udręką.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To Troy nagrał już swoje partie?

Jego partie pewnie będą nagrywane wraz albo po orkiestrze. Podobnie jak solówki Erno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ero? Nie znam nikogo takiego :P Dziwne,bo ktoś już wcześniej dodał fotke Troya,że dołączył do zespołu i nagrywał... To w takim razie co teraz będą nagrywać? Kilka partii klawiszy? Bo też było o nich wspomniane w którymś poście na fb profilu Finnvox .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.