Jump to content
Taiteilija

Bieżące newsy

Recommended Posts

Coraz bardziej przypomina mi to Epike.

 

Każdy ma prawo do wyboru tematyki swojej sztuki bez względu na modę, czy to, co akurat stworzył inny artysta. Wszyscy ostatnio przywołują Epikę (gdy się okazało, że 8 album NW będzie naukowy), ale może jeszcze, poza oczywiście luźnymi rozmyślaniami, warto poczekać na efekt końcowy jeżeli chodzi o porównywanie? Pewnie nie będzie się dało umknąć takim porównaniom zważywszy na zbieżność tematyk obu albumów, ale myślę, że oba okażą się bardzo różne, ponieważ nie sądzę, by Tuomas działał zainspirowany albumem Epiki. Dlaczego? Ponieważ o planach stworzenia naukowego albumu zainspirowanego m.in. pracami Dawkinsa mówił w wywiadzie, który odbył się 18. 03. 2013, a album Epiki miał swoją premierę europejską 2. 05. 2014.

Zabawny zbieg okoliczności - fakt, ale w razie co... wykluczam posądzenia o wszelkiego rodzaju plagiat. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coraz bardziej przypomina mi to Epike.

 

Każdy ma prawo do wyboru tematyki swojej sztuki bez względu na modę, czy to, co akurat stworzył inny artysta. Wszyscy ostatnio przywołują Epikę (gdy się okazało, że 8 album NW będzie naukowy), ale może jeszcze, poza oczywiście luźnymi rozmyślaniami, warto poczekać na efekt końcowy jeżeli chodzi o porównywanie? Pewnie nie będzie się dało umknąć takim porównaniom zważywszy na zbieżność tematyk obu albumów, ale myślę, że oba okażą się bardzo różne, ponieważ nie sądzę, by Tuomas działał zainspirowany albumem Epiki. Dlaczego? Ponieważ o planach stworzenia naukowego albumu zainspirowanego m.in. pracami Dawkinsa mówił w wywiadzie, który odbył się 18. 03. 2013, a album Epiki miał swoją premierę europejską 2. 05. 2014.

Zabawny zbieg okoliczności - fakt, ale w razie co... wykluczam posądzenia o wszelkiego rodzaju plagiat. ;)

 

A kto tu mówi o plagiacie :P

Jeżeli chodzi o tekskty, album zapewne będzie miał mało wspólnych elementów z Epiką. Epica przedstawia dany temat bardziej od strony....mhm...naukowej? Nie wiem czy to dobre określenie. Nie sądze aby Tuomas też tak to przedstawiał. Zapewne znajdzie się tu dużo poetyckości. Jednakże na takie rozmyślania poczekajmy do dokładniejszych faktów, a jeszcze lepiej - do ukazania się liryków. Nie mniej jednak, pierwsze co skojarzyło mi się po przeczytaniu "Find the Origin" to Epica :)

Nothing more. Nie mam zamiaru porównywać "The Quantum Enigma" do albumu, który nawet nie wiadomo jak się nazywa :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno nie kojarzyć 8 krążka NW i ostatniego Epiki jeśli tematyka jest podobna- również impulsywnie utożsamiłam te dwa albumy:) Uważam że, kompozytorzy i tekściarze w obu kapelach dojrzeli po prostu do takich rozważań i postanowili umieścić swoje komentarze o nauce w albumach- z pewnością nikt nikogo nie "małpował";)

Sądzę również, że obecne rozważania mogą być mocno nie trafione mimo wszelkich zwiastunów- cóż czekamy:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Get ready for Nightwish' new album with this special shirt!!! A perfect outfit for Yuletide when we will announce the name of the album...".

Najwyraźniej, Lucid, a więc poznamy nasz los już za miesiąc z kawałkiem! Ciekawe, czy od razu podrzucą listę piosenek i daty singla i wydania albumu.

Rany, ale jakoś teraz to mi szybko zleciało to czekanie. Podczas nagrywania IM wydawało mi się, że na ujawnienie tytułu czekałam znacznie dłużej. :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądząc po minach Floor przy śpiewaniu nie mam wątpliwości, że będzie ostro. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie te Making of'y zaczynają nudzić.. Pierwsze 3 można było jeszcze jakoś wytrzymać, ale kolejne... nie, to za dużo jak dla mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przystawka, jaką nam serwuje zespół jest wyjątkowo lekkostrawna i dietetyczna. :D

Obejrzeliśmy tyle materiałów i niewiele z nich wynika. Kilka wskazówek, domysłów i tyle. Pamiętniki w formie pisemnej zdradzały odrobinę więcej na temat muzyki czy koncepcji. W obecnej formie apetyt jest tak mocno podsycany a dania głównego nijak nie widać na horyzoncie, tylko kuszenie zapachami. :D

 

Wiem, że Tuomas chce by album był jak największą niespodzianką dla słuchacza i mogę to zrozumieć. No, ale choć jednego sampla nie dadzą!? :D Myślę, że to nie zepsuje mojego odbioru. :)

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie trailery kompletnie nic nie wnoszą! To trochę tak jakbym wchodziła do tego samego domu; przez drzwi frontowe, tylne , balkon czy okno nie docierając do jego wnętrza- i to też nie do końca:( Fajne jest tylko oglądanie migawek z pracy nad albumem i na bieżąco naszych ulubieńców:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Music video shooting today.. things are progressing

 

Looking forward to the new album? Planning to go see a show?

 

We know we are

-Tuomas's web team

 

:happy: Robią teledysk! Myślicie, że będzie w grudniu, razem z premierą nazwy i prawdopodobnie setlisty i singla?

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpię, jak już polowa listopada, a przecież jeszcze zmontować klip muszą.

 

Pewnie tak. Przez ten rok akademicki umknął mi fakt, że już połowa listopada - wydawało mi się, że jeszcze październik. Teledysku możemy spodziewać się w styczniu, możliwe, że pod koniec, albo na początku lutego. Zależy też kiedy konkretnie zamierzają wydać album i ile oraz kiedy postanowią na jego temat ujawnić. Mogą przetrzymać teledysk i do marca. Pokrzepiające jest jednak to, że na Święta poznamy trochę szczegółów, a w ciągu kilku najbliższych miesięcy zapewne pojawią się bardziej konkretne zapowiedzi, sample, fragmenty nagrań orkiestry (być może), jak to było w wypadku IM.

Nic tylko czekać... bardzo niecierpliwie, w moim przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może chociaż singla się doczekamy wcześniej :P

W sumie czas szybko leci, więc nie niecierpliwię się jakoś mocno. I jestem spokojna. Czuję, że płyta będzie dobra.

Trochę przeraża mnie ten 25 minutowy kolos... Troszkę za długie moim zdaniem, nigdy nie przepadałam za takimi długimi kawałkami. No ale zobaczymy, może będzie to takie arcydzieło, że skradnie moje serce. Jednak mam co do tego pewne wątpliwości :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg wytwórni nie będzie żadnych sampli przed wydaniem albumu. Chyba, że Amazon czy inny tego typu serwis znów postanowi nie uszanować decyzji zespołu i je udostępni.

 

Miejmy nadzieję usłyszeć COKOLWIEK na nadchodzącym "trailerze" bo ten napis "Klip nie zawiera żadnego utworu z nadchodzącej płyty" podnosi mi ciśnienie. :D Tym bardziej, że niemal każdy trailer powtarza to, co już wszyscy dokładnie wiemy:

- nagrywanie przebiegło niezwykle sprawnie

- utwory były dobrze przećwiczone

- to będzie bardziej "zespołowy" album

 

Z drugiej strony brak jakiegokolwiek odsłuchu sprawia, że jestem bardziej cierpliwy w oczekiwaniu. Może to i lepiej? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plaża... pod jakimś mostem czy inną konstrukcją? Próbuję to powiązać z poszukiwaniem korzeni, ale ten obrazek to zdecydowanie za mało.

 

Zakład, że 99% wrzutek od Kaia i Pipa przechodzi przez ręce cenzora-Tuomasa? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightwish z Kornem i Marilynem Mansonem w jednej imprezie to dla mnie zestaw idealny. :D ♥

 

n36mw0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miejmy nadzieję usłyszeć COKOLWIEK na nadchodzącym "trailerze" bo ten napis "Klip nie zawiera żadnego utworu z nadchodzącej płyty" podnosi mi ciśnienie. :D

 

Mnie też i wolałabym nie oglądać tego napisu przy okazji następnego zwiastuna. :dodgy:

 

Próbuję to powiązać z poszukiwaniem korzeni, ale ten obrazek to zdecydowanie za mało.

 

No więc, na koszulce "Find the origin" jest amonit, taka muszelka, a gdzie, jak nie na piasku, czy plaży najłatwiej będzie znaleźć takową? ;)

 

 

Nightwish z Kornem i Marilynem Mansonem w jednej imprezie to dla mnie zestaw idealny. :D ♥

 

Cóż, jak dla kogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cóż' date=' jak dla kogo.[/quote']

 

Dla mnie akurat tak i są tam moi ulubieni artyści jak Slipknot, Motorhead, ZZ TOP, Alice Cooper i Limp Bizkit. Ale wśród nich, to Nw, KoRna i MM lubię najbardziej. ;)

 

A co do tytułu, to sądzę, że album będzie nazywał się "Find the origin". Skąd moje takie odczucia? Sam zespół ustawił obrazek z ta nazwą i datą na tło. Mówię wam, że tak będzie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.