Jump to content
beatag60

Dzisiejszy świat

Recommended Posts

Gdybym ja jako muzułmanin lub ktoś inny przybył do polskiej szkoły to czułbym się trochę urażony widząc krzyże..

 

Urażony? Dlaczego urażony? Ja nie czuję się urażona z powodu obecności gdzieś symboli religijnych. Ale nie powinno się wywyższać jakiejś religii ponad inne. Fakt, że mamy największy procent tego właśnie wyznanie a Polsce (katolików), ale to jest państwo świeckie. Więc krzyże i inne symbole religijne powinny mieć swoje miejsce tylko w miejscach kultu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym momencie popieram rękami i nogami premiera Australii, który zapowiedział jasno: to nie kraj (Australia w tym wypadku) ma się dostosować do emigrantów, tylko emigranci do kraju. Z tego względu Australijczycy nie mają obowiązku uczyć się języków przyjezdnych, tylko przyjezdni angielskiego; Australijczycy nie zdejmą krzyży z miejsc publicznych, a jak kogoś to razi, niech tam nie przyjeżdża.

Kwestia szacunku. Nikt uchodźcom/emigrantom nie każe przebywać w tym kraju, więc przyjeżdżając niech szanują to, co zastali i nie próbują zmieniać rzeczywistości.

Amen.


PS. A spróbujcie w Izraelu powiedzieć, że Wam Gwiazdy Dawida przeszkadzają, albo Półksiężyce w krajach muzułmańskich!!!... Nie rozumiem, dlaczego "obraza uczuć religijnych" dotyczy tylko Chrześcijan.


Elvi, zdaje się, że póki co, jesteśmy zadeklarowani jako kraj Chrześcijański, więc krzyże maja rację bytu. Mniejszościom wyznaniowym niekt nie zabrania tworzyć swoich szkół, jak tak je rażą nasze symbole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@margoQ - musiałabym sprawdzić, ale jestem prawie pewna, że w konstytucje jest napisane, że Polska to państwo świeckie. I irytuje mnie wtrącanie się kościoła do polityki. To tyle. Co do tego, że to przyjezdni powinni się przystosować - w 100% się zgadzam. Jeżeli muzułmanie chcą tak bardzo żyć w kraju muzułmańskim to po co w ogóle z niego wyjeżdżali? Wystarczy popatrzeć co dzieje się we Francji i powoli to samo zaczyna się w Anglii. Szacunek do mniejszości to jedno, ale nie można dawać im więcej przywilejów i wolności niż obywatelom, którzy z tego kraju pochodzą. Dlaczego mielibyśmy się podlizywać przyjezdnym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kwestia obecności bądź braku krzyży (tudzież symboli innych religii) w szkołach mogłaby być regulowana indywidualnie w gminach/dzielnicach, bądź w każdej placówce osobno - dyrekcja szkoły i rada rodziców - większość decyduje i po kłopocie. A jak ktoś jest ateistą, to jak samo określenie wskazuje, że nie wierzy w żadnego boga/ów, zatem nie powinny mu przeszkadzać symbole religijne, bo zwyczajnie są dla takiej osoby neutralne. Jeśli miałby coś przeciwko symbolom religijnym, to byłby antyteistą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co mnie boli w dzisiejszym świecie to że ciężko znaleźć prace rok jestem po zawodówce uczę się zaocznie a pracy nie ma i to w kucharstwie w którym jestem wyuczony i nie mam pracy..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koło kościoła w Zawozie (jedna z dziur na Bieszczadach) była tablica, na której zakazywano jednorożców, tęczy, i o ile dobrze pamiętam, motyli. Szkoda że usunęłam zdjęcie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

katolik-tablica-425x567.jpg

 

Taka tablica? Kiedyś wykopałam to z Internetów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś namiętnie rysowałam pacyfki na piórniku i wszystkich skrawkach papieru, jakie miałam pod ręką. Szatan mną zawładnął?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emi, ty heretyku ;_; A moja wychowawczyni nosi jedną stronę jing - jang na szyi. Drugą połowę, o ile dobrze wiem, ma jej mąż. Przeklęte małżeństwo? :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heretyk to osoba, której poglądy są sprzeczne z zasadami panującej wiary, z tego co mi wiadomo, a ja jestem SZATANISTĄ :P A w ogóle to jest yin yang, a nie ying. I krzyż ankh, a nie jakiś tam "krzyż z kokardką". Zgroza ;_;. Nawet nie potrafią pisać nazw symboli, które uznają za przeklęte. Jak z tymi zespołami. :D Hm, a to złamane S to nie jest przypadkiem ikona Daemon Toolsa?

 

Dobra. Skupiam się na izotopach. Przestaję pisać. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj tam :P Krzyż Ankh był w herosach, a ten yin yang.. Nie wiem skąd o tym wiem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat "złamane s" najbardziej mi przypomina runę Sowilo. I jakby się tak zastanowić patrząc na ten http://hagal.pl/akademia-nauki/wrozbiarstwo/runy/sowilo/ opis jej znaczenia, to może jednak Rowling wiedziała co robi umieszczając akurat błyskawicę na czole Harry'ego?

 

A i tak btw. - "biały pentagram" jest niby zły? Ktoś się chyba pomylił i zaponiał o jego odwróconej wersji :P No a sama tablica, to... no śmiechu warte po prostu. Coś takiego serio stało przy drodze? O.o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ten plakat, to z tego co wiem część z tych symboli była wykorzystywana w różnych rytuałach, dlatego kościół ich nie akceptuje. Pewnie miał mieć charakter informacyjny/dokształcający, ale przekaz wyszedł raczej niekorzystnie.

Pewnie większość z was, zna słynny test: "sprawdź czy twoje dziecko jest gotem" (sporo z tych punktów, można odnieść do randomalnego nastolatka)

http://www.paranormalne.pl/topic/15654-sprawdz-czy-twoje-dziecko-jest-gothem/

Zagadka czym jest "gotycka żywność", do tej pory czeka na rozwiązanie :)

 

Rowling zna się na rzeczy, na pewno wiedziała jakich symboli używa, gdyż ich ilość i dopasowanie zdecydowanie wyklucza dzieło przypadku. Proszę mnie nie zjechać za opinię. Nie uważam że czytanie HP ma zły wpływ, jedynie stwierdzam, że pisarka hmm...dopracowała zaplecze symboliczne powieści xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że każdy z nas wg tego artykułu jest gothem.

"14. Narzeka na nudę." Tak... Wczoraj nie było forum... Wiemy coś o tym. ;)

Gotycka żywność ♥

"28. Ogląda telewizję kablową lub inne skorumpowane media." To też jest niezłe. ;)

"30. Nadużywa internetu." Znowu przegraliśmy. Jesteśmy gotami. XD

 

A co do HP... Słyszałam już co nieco o symbolice w tej serii. Trochę jej dużo. Tej satanistycznej - a raczej uznawanej za satanistyczną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, znam to : D

U mnie tylko 5 punktów się NIE zgadza :<

I chyba nie wiem co to jest żywność gotycka :c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm. Komuś musiało się nudzić, że ten test stworzył. :D Mnie, tak poza tą żywnością, trochę dziwi pytanie o "homoseksualizm i/lub biseksualizm". No bo... "I/lub"? To można być jednym i drugim naraz? xD

A w ogóle to też jestem dzieckiem zwiedzionym przez Szatana na złą ścieżkę. Nie martwcie się, nie tylko wy ;-;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałam, że takie perełki już dawno wyginęły... A jednak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doszukując się informacji do pracy z polskiego znalazłam dość ciekawą stronę. W sumie, nie wiem, czy to tu za bardzo pasuje, ale w sumie... czemu nie? To wszakże o dzisiejszym świecie.

http://puszka.waw.pl/

Szczególnie fajna sprawa dla mieszkańców stolicy. ;)

 

CZYM JEST PUSZKA?

 

Puszka to wirtualna baza danych istniejąca od grudnia 2010 roku. Zajmujemy się dokumentacją, opisem i prezentacją warszawskiego street artu, sztuki publicznej i graffiti. Wszystkie obiekty, które znajdują się w obrębie interesujących nas kategorii, digitalizujemy bez selekcji na poziomie formalnym czy estetycznym. Znajdująca się na stronie wirtualna wyszukiwarka i mapa przeprowadzą Cię przez Warszawę - tę ze sztuką zachwycającą i pomysłową, jak i tę, którą niektórzy wolą omijać wzrokiem.

 

Puszka chce być obserwatorem i barometrem warszawskiego klimatu, ale przede wszystkim - platformą wymiany opinii

i miejscem dyskusji.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15266918,_Polska__oszaleliscie___Gdzie_jest_ten_sloik_z_pieniedzmi_.html

-_____-

Facet robi coś dobrego, pomaga ludziom, ale i tak musiału mu się dostać. Podobno ta Pawłowicz powiedziała coś w rodzaju, że to "pieniądze na przechlanie"... Litości ;___; Dlaczego takie babsko mnie reprezentuje ja się pytam ;_; I po co ta nagonka na Owsiaka? Nawet jak weszłam na nadawaną na żywo na yt transmisję z WOŚP-u, to znalazłam, i to bez trudu, komentarz w rodzaju "Co on z tymi pieniędzmi robi? Pewnie się dorobił" i tak dalej... To jest jakaś wściekła zawiść, czy co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie są zawistni, ale niech sobie gadają co chcą. Docenią dopiero wtedy, gdy sprzęt od "tego złodzieja" uratuje życie ich dziecka...

 

A ja dziś przeczytałam coś takiego: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20140109%2FREGION00%2F140109727

 

Mam nadzieję, że nie dojdzie do tego, że ten człowiek (jeśli jeszcze można go tak nazwać) będzie bezkarnie chodził po ulicach i szukał nowych ofiar... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.