Jump to content
Taiteilija

Danny Elfman

Recommended Posts

Według mnie jeden z najgenialniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Wyróżnia się bardzo charakterystycznym brzmieniem, którego, bynajmniej ja, nie jestem w stanie pomylić z żadnym innym. Jego kompozycje to doskonała mieszanka komizmu, szaleństwa, mroku i subtelnego piękna symfonii. Dodam, że jest to kompozytor najbardziej znany z wieloletniej współpracy z Timem Burtonem.

 

Tu przykłady kompozycji Elfmana; najpiękniejsze najbardziej charakterystyczne:

 

[video=youtube]

(soundtrack do filmu "Edward Nożycoręki" rozpalił moje absolutne uwielbienie dla muzyki Danny'ego - polecam też utwór "Ice Dance" z tegoż samego filmu)

 

[video=youtube]

(wspaniała meiszanka głównych motywów z filmu "Gnijąca Panna Młoda")

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M6jpIv7jJdA (wspaniale chwytliwy utwór z mrocznej bajki dla dzieci "Miasteczka Halloween")

 

[video=youtube]

(gotycka kompozycja z filmu "Jeździec Bez Głowy")

 

[video=youtube]

(na sam koniec moyw muzyczny z filmu "Alicja w Krainie Czarów")

 

Polecam też muzykę Elfmana do filmu "Batman", "Charlie i Fabryka Czekolady" i "Oz Wielki i Potężny".

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, to jeden z moich ulubionych kompozytorów muzyki filmowej :) Wspomniałabym tu jeszcze Czerwonego Smoka.

Duży plus za współpracę z Burtonem, którego produkcje uwielbiam ♥ No, przynajmniej większość z nich ;)

 

Oz Wielki i Potężny - chętnie bym zobaczyła, jeszcze nie miałam okazji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oza nie widziałam, ale muzyka śliczna :)

A Elfmana najbardziej podoba mi się soundtrack do Alicji, jest taki.. Inny. I taki angielski. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie jakby brzmiało Scaretale w wersji Holopainen - Elfman? ;) Co prawda mój ulubiony motyw cyrku stworzył Pip, nie Tuomas, ale who cares? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Jak to możliwe że wcześniej mnie tu nie było ?)

Uwielbiam Elfmana ♥ . Jest według mnie jednym z najlepszych kompozytorów muzyki filmowej , jego utwory są bardzo klimatyczne i prze genialnie wtapiają się w klimaty Burtona .

Najbardziej podoba mi się muzyka z Alicji , wyróżnia się , ale Sleepy Hollow Theme jest naj,naj po prostu . Nie mogę się jakoś przekonać do muzyki z Edwarda , nie wiem po prostu , ale nie przekonuje mnie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, żebym dzisiaj to odkryła, bo wiem to już od bardzo, bardzo dawna, ale "This Is Halloween" i "Kidnap The Sandy Claws" to piosenki po prostu IDEALNE do śpiewania. Uwielbiam to zmienianie głosów, niesamowita frajda :happy: Pewnie fajnie jest być dubbingowcem ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.