Jump to content
NightwishAnka

Świat NightwishAnki

Recommended Posts

Wszystko z mojego świata! Na razie tylko wiersze bo nie mam jak rysunkom zrobić zdjęć (chyba że chcecie telefonem ale jakość będzie słaba). Wiersz te są już trochę stare i niezbyt dobre ale i tak je wrzucam:

Sowa-http://www.granice.pl/wiersze.php?id=51&id2=72829&autor=Altaria

Fili i Kili-http://www.granice.pl/wiersze.php?id=51&id2=69816&autor=Altaria

Obserwatorzy nieba-http://www.granice.pl/wiersze.php?id=51&id2=72827&autor=Altaria

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak trochę zalatuje Tuo. Ale co ja tam wiem :p Trzymaj formę, moje największe osiągnięcie to przedłużenie wierszyku o Marianie Paździochu z Kiepskich :p Nieważne. Potraktuj to jako komplement.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Wiersze są nawet ładne. Inspiracja tekstami Nightwish jest bardzo zauważalna. Cieszę się, że nie próbujesz tam niczego wkręcić na siłę. Twórz dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fili i Kili podoba mi się najbardziej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe wiersze, fajne porównania- baw się dalej i spełniaj ( Aniu, ale błędy!:()

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wiem że strasznie inspiruje się w mej twórczości tekstami NW ale nic na to nie poradzę. Wiem robię dużo błędów :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie wiersze mi się bardzo podobają, choć jest w nich trochę błędów, ale mają one swój klimat. Najbardziej oczarował mnie Fili i Kili. Podoba mi się ta lekkość Twojego stylu, ale i jego... soczystość (jeśli mogę się tak wyrazić).

 

Co do obrazków, są ładne, choć widziałam lepsze (ale co tam, nie jesteśmy profesjonalistami w końcu). I sądząc po tym, że to na kartkach w kratkę, to na czystych byłoby ładniej - tzn. bardziej byś się starała (i byłoby też pewnie lepiej widać). Mi się podobają, sama bym pewnie tak nie narysowała. I w ogóle, masz czytelne pismo. ;) Ja piszę hieroglifami podobno... xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

NightwishAnka recenzuje- Metallica: Through The Never

41esr655SNL._SY355_.jpg

Z wielkim rozmachem zrealizowany film Through The Never robi niezwykłe wrażenie!

Fabuła jest prosta ale nie jasna. Nie wiadomo o co chodzi.Chłopak z przesyłką nagle rozwala auto,ładuje się w zamieszki , gonią go świry i jakiś świrnięty gościu na koniu , co wszystkich wiesza , a do tego ta torba i te podejrzenia co w niej jest takiego jest i na końcu zbliżenie na nią-straszne, budzi domysły, dobry chwyt.

Najważniejszy jest jednak zespół,świetna setlista, różnorodny przekrój najlepszych utworów , moim zdaniem wszystkie zostały zagrane lepiej niż na płytach studyjnych. Naprawdę , Metallica jest w dobrej formie choć za mało Kirka. Genialnie zagrał Lars , perkusja była super. W paru momentach prze genialnie podkręcony bas, przez cały film super było słychać. I nadal czarujący wokal Jamesa. W paru momentach wychwyciłam błędy w graniu, ale nie będę się specjalnie czepiać, a publiczność powinna się bardziej cieszyć z bycia na TAKIM koncercie. Odniosłam wrażenie , nie wiem czy to efekt nagrań czy kina, ale wydawało mi się że dźwięk jest za cichy i przez to nie można czasem zrozumieć co James mówi do publiczności, ale napisy dzielnie nas ratują. Genialne motywy utwórowe , moim faworytem, trochę skromniejszym od pozostałych , jest Fade to Black. Przez cały film tupiesz nogą do piosenek , pełna dawka mocnej muzyki.

Trochę niedokładne jest przeskakiwanie z koncertu ma opowieść, która trwa stanowczo za krótko. Sceny w 3D robią niezwykłe wrażenie . I jest oczywiście scena -

Niesamowita scena ! Tysiące świateł,światełek,ogień,błyskawice , fajerwerki i wspaniała waga z ...And Justice for All.Ekipie Metallici należą się wielkie brawa za takie show.

Film daje niezłego kopa i dawkę energii, zastanawia nad fabułą, zachwyca występem . Dla fanów ciężkiego grania pozycja obowiązkowa do oglądnięcia.


I to był pierwszy film w kinie na jakim była gdzie publiczność czekała do końca napisów końcowych! Niesamowite wrażenie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hobbit:Pustkowie Smauga

Druga część epickiej przygody rozpoczyna się i kończy w odpowiednim momencie.Film ściśle trzyma się książki,a wydarzenia zawierają dech w piersiach. Urok Nowej Zelandii i pomysłowość filmowców zostało odpowiednio wykorzystane , by widza szybko zachwycić i szybko nie wypuścić. Drugą część , moim zdaniem bardziej odczuwa się , że trwa te dwie i pół godziny . Film jednak w ogóle się nie nudzi więc czau trwania prawie nie odczuwamy .

 

Początek daje retrospekcje przed wyprawą , a później już tylko wielka ucieczka - świetne zrobienie Beorna , walka z pająkami Bilba, pobyt u Leśnych Elfów , ucieczka w beczkach i pogoń orków (zdecydowanie mój ulubiony moment w filmie) oraz nekromanta (w pojedynku z Gandalfem, świetna scena ). Film lekko usypia w połowie, gdy znajdują się w mieście nad rzeką.Bard jest kiepski , a krasnoludy i Bilbo z nielegalnego przemytu stają się ulubieńcami miasta , ale następuję rozłam między kompanią. Sceny ze smokiem to jednak to na co wszyscy czekaliśmy. Smaug wygląda fajnie , ale nie jest spektakularny .Sceny Bilba ze smokiem (chce się krzyknąć na całe kino "Użyj tego pierścienia , weź ten klejnot i w nogi !: :) . Jedna z najlepszych scen w filmie rozgrywa się w kuźni . Smok jednak wyleciał do miasta i na tym się kończy. (fajny chwyt filmowy , genialny moment na zakończenie :dodgy: ).

 

 

Już ciekawość widza zżera o miasto,krasnoludów i Gandalfa uwiezionego przez Saurona. Film prze epicki , może lekko za długi , lecz świetnie się ogląda , a muzyka dodaje świetny klimat ( tylko szkoda , że krasnoludy nie śpiewają tak jak w pierwszej :P) . Nie wiem czy dwójka jest lepsza od pierwszej części (musiałam by jeszcze parę razy po oglądać ) . Jest tylko jedna wada tego filmu - schrzanienie wątku miłosnego :dodgy: (biedna moja połowa avataru ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aniu, ja się nie chcę czepiać, ale ty tam streściłaś całą fabułę... Włącznie z tym, jak upierdliwie się kończy... :D

A co do wątku miłosnego: biedny Kili, zakochał się w kobiecie która prawdopodobnie przerasta go o dwie głowy (ja chcę zobaczyć, jak oni wyglądają stojąc obok siebie XD)... Ale i tak jestem zadowolona, że JAKAŚ kobieta jest, może nie jest to najfajniejsza postać, ale zawsze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grr... WYJDŹCIE! Po co ja to czytałam? Jeszcze w kinie nie byłam... To Killi i Legolas zakochali się w tej elfiej dziewoi? No to nieźle xD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMG, to dobrze, że nie przeczytałam, bo najpierw otworzyłam drugą stronę ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

W końcu zaczęłam budować swój pierwszy poważny (inne to było raczej robienie na szybko ) dom w Simsach i wychodzi mi taki dom :

screenshot_original.jpg

screenshot_original.jpg

screenshot_original.jpg

screenshot_original.jpg

Jeszcze nie skończony (zostało mi dwa piętra do umeblowania ) .

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.