Jump to content
Evi

Władca Pierścieni, Śródziemie, Tolkien

Recommended Posts

A ja sobie obejrzałem i potem Dwie Wieżę rozszerzoną wersję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co jest inaczej w wersjach reżyserskich?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dłużej trawa z scenami usuniętymi i jak masz w Dwóch Wieżach jak Faramir myśli to jest wspomnienie z jego ojcem i Boromirem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na kino maniaku są z napisami :) wpiszesz normalnie tytuł części bez wersja rozszerzona i będzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Mam zawsze mam łzy w oczach jak ten zwiastun oglądam ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Phantom Agony z LOTR!? Omnomnom, Simuś i Legolas na jednym filmiku ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się to od razu spodobało :3


[video=youtube]

 

Kolejny magiczny klip z piękna Władcą Pierścieni ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też fajne ale najbardziej wolę ten :)

 

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

46470_731459313546646_2031328774_n.jpg

 

1186106_714618445230733_1468895678_n.jpg

 

Największa prawda w Tolkienie i Władcy Pierścieni jest siła :3

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Zmierzch obejmuje 5 filmów, a nie 3 :u

2. Co do tego porównania HP do LOTR: racja, Rowling wzorowała się na Tolkienie, ale to co tutaj zostało wymienione to akurat nic nie znaczy, bo są to znane motywy. :v Zresztą, inspirowanie się nie jest złe, obie książki są świetne i HP nie jest jakąś wielką kopią.

3. Jak HP się w miarę dobrze oglądało, to LOTR mnie tak znudził, że zawsze zasypiałem po 10 minutach xD Nigdy mi się nie udało obejrzeć do końca (albo chociaż do połowy), to było nudniejsze niż czytanie o postawie chłopów sandomierskich wobec powstania styczniowego. ;-;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, którzy tak reagują na Lotr, bo on został tak poważnie nakręcony nie bajkowo jak Harry Potter. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Do tego zestawienia powinni dodać "Eragona". Ściągarstwo zarówno z "Władcy Pierścieni", jak i z "Harry'ego Pottera".

Taka mała ciekawostka. Nie wiem, czy ktoś o tym pisał. Tolkien zainspirował pewnego człowieka, Adam Kleina, do stworzenia opery "Leithian", która jest opwieścią o miłości Borena i Luthien.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To co stworzył Tolkien był po prostu WIELKIE. Epickie. Więc nie dziwne, że zainspirował swoim dziełem wiele osób. Stworzył zupełnie nowy świat, z własną historią, językami, kalendarzami, alfabetami... Ja jestem pod wrażeniem tego ogromu. I tak wiele książek powstało, by opisać to wszystko, a nadal nie wszystko zostało powiedziane :P

 

Harry Potter być może częściowo czerpie z LOTR, ale nie jest kopią pod żadnym względem. Głównym motywem w LOTR i w HP jest walka dobra ze złem. To taki dość standardowy motyw, który od zawsze przewija się w literaturze. Ale książki różnią się od siebie diametralnie i myślę, że nie ma sensu ich porównywać do siebie. Bo tyle samo je łączy co dzieli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważcie jak Dementorzy przypominają Nazguli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wzorowanie się na innych uznanych twórcach to nic zdrożnego, to najlepszy znany mi sposób na rozwój własnego talentu i poszukiwania własnej drogi.
- Walt Whitman

 

Cóż, HP jest bardzo dobrą książką, chociaż, moim zdaniem, nie umywa się do Władcy. Aczkolwiek nie nazwałabym go kopią Tolkienowskiego dzieła, co dość często robię w przypadku wyżej wspomnianego Eragona. W fantastyce większość utworów opiera się na tym samym schemacie walki dobra ze złem, a o ile się nie mylę, jest nawet kilka innych schematów w książkach fantasy, które występują w przeważającej liczbie takich dzieł. Dość ciekawie było to rozpisane w książce o magicznych stworzeniach i symbolach w Harrym Potterze, aczkolwiek nie pamiętam dokładnego tytułu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe porównanie ale dla mnie rządzi Star Wars. :D Szczerze chyba tylko osoba, która nie przepada za HP by się pokusiła o takie zestawieni. Ja jestem fanem obu serii i każdą cenię za coś innego. A jak to ktoś już napisał, istnieją pewne motywy, po które chętnie sięgają autorzy.

 

3. Jak HP się w miarę dobrze oglądało, to LOTR mnie tak znudził, że zawsze zasypiałem po 10 minutach xD Nigdy mi się nie udało obejrzeć do końca (albo chociaż do połowy), to było nudniejsze niż czytanie o postawie chłopów sandomierskich wobec powstania styczniowego. ;-;

 

Szczerze powiem, że Władcę w całości obejrzałem tylko 2 razy. Raz przy pierwszym spotkaniu, drugi gdy mi wpadła w ręce edycja reżyserska. Pomimo tego film mi się dobrze oglądało i nadal odtwarzam sobie raz po raz fajniejsze sceny. A co do ekranizacji HP to jest żałosna. Tylko Kamień Filozoficzny i Komnatę Tajemnic widziałem w całości. Próbowałem oglądać Więźnia ale skapitulowałem po ok. 30 min, z resztą serii podobnie. D-N-O.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.