Jump to content
Jillian

Epica

Recommended Posts

Fajnie się zapowiada :)

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój internet odmawia posłuszeństwa i udało mi się wczytać AŻ połowę dokumentu... Muszę przyznać, że robi wrażenie. Nie mogę się doczekać - szykuje się album roku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tym trailerze tylko utwierdzam się w przekonaniu że Holendrzy w maju pokażą kto teraz naprawdę liczy się w tym gatunku :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Odkładam pieniądze na wersję rozszerzoną... xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

KUPUJE !

Jezu, to jest E-PIC-KIE!

Nightwish ma (w sumie i miał) naprawde bardzo potężnego przeciwnika!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nightwish ma (w sumie i miał) naprawde bardzo potężnego przeciwnika!

 

Epica ma ciekawszą perkusję i gitary. Są dużo bardziej metalowi pod tym względem. Nightwish za to przoduje w orkiestracjach i chórach - ale kto wie? :D Ten trailer jest genialny!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Epica ma ciekawszą perkusję i gitary. Są dużo bardziej metalowi pod tym względem. Nightwish za to przoduje w orkiestracjach i chórach - ale kto wie? :D Ten trailer jest genialny!

 

Właśnie za to nie lubię Epiki. Znaczy 'nie lubię'... To nie to słowo. Może powiem, że perkusja mi u Epiki przeszkadza. Jest właśnie znacznie mocniejsza niż w NW, bardziej 'metalowa', czasami brzmi bardziej jak Dimmu Borgir niż NW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightwish ma (w sumie i miał) naprawde bardzo potężnego przeciwnika!

 

Epica ma ciekawszą perkusję i gitary. Są dużo bardziej metalowi pod tym względem. Nightwish za to przoduje w orkiestracjach i chórach - ale kto wie? :D Ten trailer jest genialny!

 

W sumie jeśli chodzi o rozwój gatunku był Once, DYU potem długo długo nic, więc ciekaw jestem ile musimy poczekać na coś godnego/rewolucyjnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

[video=youtube]

 

Kolejna część "The Quantum Enigma - Studio Documentary". Chóry będą cudowne :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego klawiszowiec obciął włosy w ogóle mu nie pasuje łysina to tak jak byłby Tuomas łysy albo Marco...

 

Ps. Płyta zapowiada się obiecująco własnie czegoś takiego chce u Epiki. Chóry sa piękne głos Simone i growl Marka jak zwykle powala i fajne brzmienie gitar. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już nie mogę się doczekać, zapowiada się naprawdę fajnie :D. Mark będzie krzyczał głośniej niż zwykle, strach się bać xD.

 

 

Dlaczego klawiszowiec obciął włosy w ogóle mu nie pasuje łysina to tak jak byłby Tuomas łysy albo Marco...

Coen już jakiś czas temu zaczął łysieć z przodu i gdyby tak to zostawił to za parę lat, miałby włosy tylko z tyłu :P. Teraz na pewno jest mu wygodniej i wygląda lepiej niż wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna zapowiedź ;)

 

[video=youtube]

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego klawiszowiec obciął włosy w ogóle mu nie pasuje łysina to tak jak byłby Tuomas łysy albo Marco...

Coen już jakiś czas temu zaczął łysieć z przodu i gdyby tak to zostawił to za parę lat, miałby włosy tylko z tyłu :P. Teraz na pewno jest mu wygodniej i wygląda lepiej niż wcześniej.

 

Ponieważ wziął udział w akcji charytatywnej , to już było ładnych parę miesięcy temu , na Facebook-u Epici trzeba poszukać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejna zapowiedź ;)

To jest zlepek samych utworów z dwóch dokumentów. Liczyłem na jakieś nowe "przecieki"... ;)

 

Ostatnio zamówiłem sobie darmowy katalog z Nuclear Blast i tam była dostępna okładka TQE przed oficjalną publikacją. Wygląda nieco inaczej niż finalna wersja. Brakuje niektórych elementów, tytuł i logo zespołu również są inne. Sami zobaczcie:

 

epica-blast.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simone jest w idealnej formie wokalnej! Nie pamiętam żeby brzmiała tak mocno na żywo! :)

Sama ballada jest świetna. Czekam z niecierpliwością na wersję studyjną.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simone jest niesamowita na tym nagraniu, chcialabym tam być i czuć jej głos rozchodzący się po moich wnętrznościach o.O yfjunołotajmin ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zespół mówił w wywiadach, że chcą tym albumem "wznieść Epikę na nowy poziom". Z głównych zmian jakie zaobserwowałem to powrót do prawdziwych smyczków (które brzmią genialnie), oraz progres w śpiewie Simone (przynajmniej takie mam odczucie).

Pewnie niespodzianek jest więcej, ale ciężko wysnuwać wnioski po malutkich fragmentach piosenek w dokumentach...

W każdym razie wygląda na to, że Epikowy trademark, czyli kompleksowy album pełen riffów, perkusji, orkiestry i chórów będzie obecny. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simone ostatnio mało fałszuje na koncertach oglądałem Retrospect i po występie razem z Floor wyszła niesamowicie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat Retrospect zawaliła. To co zrobila z np. Martyr of the Free Word prosi sie o pomste do nieba.. Dobrze wyszło 'Monopoly on Truth", Stabat bardziej mi sie spodobało na Classical Conspiracy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.