Jump to content
Jillian

Epica

Recommended Posts

Ojj' date=' to ja najwyżej postawiłabym chyba 'Unleashed', spośród utworów Epiki : ) [/quote']

"Unleashed" jest u mnie zaraz po "Kingdom..." :) Szczęśliwie się składa, że nowy album ma być w stylu DYU, więc... spodziewajmy się aktualizacji naszych list ulubionych utworów Epiki. :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja zdecydowanie Chasing the dragon ♥ Kocham ten utwór, bo od niego zaczęłam słuchać z Epiki. Jest niesamowity i nie wyobrażam sobie na ten moment postawić jakiś inny ich utwór wyzej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie, jeżeli nowy album będzie tak genialny jak DYU, to szykujcie sie na nowe Kingdomy, Unleashdy i inne :D Będzie ostro :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego, ale mnie jakoś Epica nie przekonuje. Proponowanego przez Adriana utworu nie udało mi się nawet przesłuchać do końca, bo mnie drażnił... Widocznie to nie dla mnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i Epica... nie wszystko. Mam 5-6 kawałków które umiem słuchać, ale z resztą u mnie ciężko. Ten od Adriana to jeszcze, prawie, ale ten drugi... nie dam rady. :c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam zespół Epica. :) Byłam nawet na ich koncercie w Katowicach, w 2012 roku. :) Epicę poznałam właśnie przed tym koncertem i postanowiłam wybrać się do Katowic, na ich koncert. :)

Na kocercie od samego początku było super i poznałam też przy okazji , super zespół Xandria. :)

Na początku,nie do końca ten zespół mnie się podobał, bo drażnił mnie growling, ale jakoś się do niego przyzwyczaiłam i w części utworów mnie się on podoba. :)

Tak przy okazji, co sądzicie o nowym koncercie Epici, na DVD -" Retrospect" ?

Jak dla mnie, jest genialny. :) Mistrzostwo po prostu. :) Dużo by pisać hehe. ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Imn64SFbZUs część pierwsza.

https://www.youtube.com/watch?v=rAw9J4yIrg0 część druga.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Coś mnie podkusiło i sprawidziłam, jak tekstowo tłumaczy łacinę w "Design your universe".

Słowa:

Ipsum te reperies

Potire mundorum

Potire omnis mundi

 

Wg autora tłumaczenia z tekstowa znaczą:

Trzymaj kurs, by złamać klątwę

Wykorzystaj szansę

Stwórz swój wszechświat(łac.)

 

Wydało mi się ono niedorzeczne. Gdzie podziały się zaimki z pierwszego wersu? Zrobiłam swoje tłumaczenie.

 

Będziesz odkrywać samego siebie (indicativus futuri primi - z pewnością czasownik niedokonany)

Władać wszechświatami (koncówka -orum, więc musi być liczba mnoga)

Panować nad całym/każdym wszechświatem ( tu z kolei "omnis" sugeruje liczbę pojedynczą)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teksty Epiki są bardziej przyziemne, porównując je do Nightwish. Są też dość trudne w odbiorze i często źle rozumiane. Stąd, podejrzewam, te słabe/niedokładne tłumaczenia.

 

Wydaje mi się, że fani niespecjalnie zagłębiają się w warstwę tekstową utworów Epiki. W dobie spłycania i nadmiernego upraszczania wszystkiego ludziom się po prostu nie chce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Tłumaczyłam sobie łacinę w Epice. Postanowiłam się z wami podzielić. Jeśli któryś pominęłam, zwróćcie mi uwagę, to przetłumaczę, póki mi się jeszcze nie znudziło.

Lingua latina.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epica zaskakuje. Dostaliśmy kolejną literkę do zgadywania tytułu albumu!

 

T.. QU..... E.....

 

Jeden z fanów dał propozycję, która wydaje się najbardziej prawdopodobna.

"The Queen Elizabeth"! Tak moi drodzy, wygląda na to, że dostaniemy album koncepcyjny poświęcony królowej Elżbiecie!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epica zaskakuje. Dostaliśmy kolejną literkę do zgadywania tytułu albumu!

 

T.. QU..... E.....

 

Jeden z fanów dał propozycję, która wydaje się najbardziej prawdopodobna.

"The Queen Elizabeth"! Tak moi drodzy, wygląda na to, że dostaniemy album koncepcyjny poświęcony królowej Elżbiecie!

No, to gramy z Epicą w wisielca! *.*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę artykuł o Epice w Teraz Rock :) Dla tych co nie mają gazety :)

 

29gjtvn.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był NW. :) I na różnych stronach powyższa Epica, SS, Scrooge... Ale to takie małe artykuliki były. To o NW były przynajmniej dwie strony. ;) A numer to TR/1/2014. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałem przedstawiać oficjalnie nazwy nowego albumu, ale nową spekulacje. Zwłaszcza, że wydaje się ona prawdopodobna (jeżeli liczba kropek na zagadce jest równa liczbom tytułu płyty oraz to, że członkowie na zdjęciu z sesji ponoć mają uwiecznioby symbol Kwantowej Enigmy na ubraniach). Są to tylko spekulacje.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.